Close
Faqja 58 prej 85 FillimFillim ... 848565758596068 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,141 deri 1,160 prej 1694
 1. #1141
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  dhe kjo duhet te na preki ne zemer?
  nese DUHET??!!!
  secili e di vete. nuk jane te gjithe njerezit njelloj...

  dikujt i dhimbsen ato miliona ēifute te pafajshem te vrare ne mauthausen, auschwitz, treblinka, buchenwald (mua per shembull) dhe dikujt i behet zemra mal kur e mendojne...

  bota eshte e ēuditshme...
  mua me dhimbsen njerezit e pafajshem qe vdesin apo torturohen ne ēdo ane te globit, te ēdo race apo feje te jene. disa te tjere ndjejne kenaqesi...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 2. #1142
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga extreme Lexo Postimin
  Nese nuk te prek diqka e till dmth qe te ben te ndihesh mire ?!
  jam totalisht indiferent.

  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  nese DUHET??!!!
  secili e di vete. nuk jane te gjithe njerezit njelloj...

  dikujt i dhimbsen ato miliona ēifute te pafajshem te vrare ne mauthausen, auschwitz, treblinka, buchenwald (mua per shembull) dhe dikujt i behet zemra mal kur e mendojne...

  bota eshte e ēuditshme...
  mua me dhimbsen njerezit e pafajshem qe vdesin apo torturohen ne ēdo ane te globit, te ēdo race apo feje te jene. disa te tjere ndjejne kenaqesi...
  auschwitz,
  kam dyshim se ka patur diēka te tille,
  por jam indiferent dhe ndaj tyre gjithashtu.

 3. #1143
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  jam totalisht indiferent.

  auschwitz,
  kam dyshim se ka patur diēka te tille,
  por jam indiferent dhe ndaj tyre gjithashtu.
  dyshoj se kjo eshte e verteta...
  po te ishe indiferent, nuk do te thoje:

  Nuk e di pse ndjej extasy kur degjoj lajme se si Izraeli po shpartallon palestinen.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 4. #1144
  Hierark i lartė Maska e Uriel
  Anėtarėsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime nė 33 postime
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  dikujt i dhimbsen ato miliona ēifute te pafajshem te vrare ne mauthausen, auschwitz, treblinka, buchenwald (mua per shembull) dhe dikujt i behet zemra mal kur e mendojne...

  bota eshte e ēuditshme...
  mua me dhimbsen njerezit e pafajshem qe vdesin apo torturohen ne ēdo ane te globit, te ēdo race apo feje te jene. disa te tjere ndjejne kenaqesi...
  Epo fuqia si kontekst ėshtė moralisht neutrale. Kjo bėn tė mundur tė shmanget nga llogaritja matematikore besimi i rremė si psh ''Zoti ėshtė kurdoherė nė anėn e numėrit mė tė madh tė batalioneve'' apo qė ''numėri mė i vogėl lufton kurdoherė pėr tė drejtėn''.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Uriel : 24-02-2010 mė 20:35

 5. #1145
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,695
  Faleminderit
  2
  20 falenderime nė 19 postime
  Po me cudit nje sen, se qysh nuk u nginen me lufte ato shtetet qe e rethojne Izraelin. Sdi a ju kujtohet atyre ofenziva e viteve 60 cka ju ka pas bo?

 6. #1146
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  dyshoj se kjo eshte e verteta...
  po te ishe indiferent, nuk do te thoje:

  Nuk e di pse ndjej extasy kur degjoj lajme se si Izraeli po shpartallon palestinen.
  ke te drejte,
  por eshte thjesht ligj i natyres, ekuilibri.

 7. #1147
  i/e regjistruar Maska e Arberl
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Pershendetje,

  Mendoj qe shqiptaret nuk duhet te mirren me problemin Palestine dhe Israel, une cuditem si ka mundesi shqiptaret i kane punet shume keq per vete, dhe mirren me problemin ne Palestine, edhe Tony Blair kur ishte ne Kosove , gazetari qe mori interviste i beri pyetje : A mendoni qe problemi i Israelit dhe Palestines eshte i ngjashem me ate te Kosoves dhe kosova ka kaluar neper te njejten gjendje.

  Dicka keshtu ishte pyetja e fundit e intervistes, dhe Tony e mbaj mend qe iu pergjigj qe jo problemi eshte krejt tjeter. Se di cfare injorance, pse duhet kosovaret dhe shqiptaret te identifikohen aq keq, pse duhet qe qeshtjen e shqiptareve dhe kosovareve te krahasojne me gjendjen ne Palestine. Gjithashtu nje pyetje e ngjashme i eshte bere edhe zyrtarve tjere amerikan dhe nderkombetar qe kane vizituar Kosoven por edhe ne takime te ndryshme. Se kuptoj kete injorance te shqiptarve. edhe Richard Holbrooke i eshte bere nje pyetje e tille dhe ky i fundit i eshte pergjigjur Kosova ka probleme te vetat pa u marr me probleme te huajat.... kjo eshte turp, pse duhet kosovaret dhe shqiptaret te mirren me probleme te huajat. no koment.

  Ne ende nuk jemi anetar ne BE , ende shteti i yne nuk funksionon si duhet, ende asgje, kerka nuk jemi me shtet as me asgje, korrupsion e hajni dhe krim , dhe tana te zezat e kane kaplu shtetin tone, e duhet te mirrem me problemin ne Palestine, se i paskemi rregullu punet tona, edhe po na pyet kushe neve per problemin e Palestinezve ncncncnncnc, pse duhet te mirremi ne me problemin e Palestines? pse me u identifiku keq ? pse? se kuptoj kete injorance????

  Eshte mire qe shqiptaret dhe kosovaret ku do qe jane te mirren me problemet e tyre, me problemet e popullit te tyre dhe ne qoft se mujne me kontribu dicka per vendin e tyre, e jo te mirren me nje problem te nje shteti tjeter qe as nuk eshte shtet fqinje e lere me qe eshte larg dhe problem qe ska fare te beje me shqiptaret.

  no koment.... shokuese...


  P.S. gjithashtu sme pelqen aspak qe ne Kosove jane disa levizje vehabiste dhe levizje tjera qe vetem sa e demtojne imazhin e popullit shqiptar, gjithashtu eshte shume keq shume tjere qe e keqinterpretojne dhe keqkuptojne Kuranin dhe mesazhin qe ka ky liber i shenjet- per qellime personale etjera....


  Njerez ne kemi problemet tona pse duhet te mirrem me problemin e Palestineze, pse duhet energji te humbet me keto gjera...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Arberl : 20-07-2010 mė 10:56
  When people fear their government,that is tyranny; when government fears the people, that is LIBERTY

 8. #1148
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Anėtarėsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,040
  Faleminderit
  52
  54 falenderime nė 41 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mitrovicali2009 Lexo Postimin
  pse erdhe ne ket teme pra?
  mos ta ndin ty se qa bejn tjert, ti shikoje veten dhe punet e tua. ok?
  sepse e ke postuar ne problemet nderkombetare ku te gjithe ne kemi te drejte te komentojme edhe te shprehim opinionin tone ... quhet demokraci ...

 9. #1149
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-02-2009
  Postime
  400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga IllyrianPatriot Lexo Postimin
  sepse e ke postuar ne problemet nderkombetare ku te gjithe ne kemi te drejte te komentojme edhe te shprehim opinionin tone ... quhet demokraci ...
  o njeri, ti a je budall a qa? un nuk thash qe ky nuk ka drejt te komentoj. ky losha vet tha qe nuk i intereson konflikti izrael-palestine, pra pse vjen ketu te komentoj? dhe kush eshte ky qe te flet per gjith popullin? a ne nuk mundemi te zgedhim drejtimin tone? ku eshte demokracia aty?

 10. #1150
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-07-2010
  Postime
  382
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Arberl Lexo Postimin
  Pershendetje,
  Ne ende nuk jemi anetar ne BE , ende shteti i yne nuk funksionon si duhet, ende asgje, kerka nuk jemi me shtet as me asgje, korrupsion e hajni dhe krim , dhe tana te zezat e kane kaplu shtetin tone, e duhet te mirrem me problemin ne Palestine, se i paskemi rregullu punet tona, edhe po na pyet kushe neve per problemin e Palestinezve ncncncnncnc, pse duhet te mirremi ne me problemin e Palestines? pse me u identifiku keq ? pse? se kuptoj kete injorance????.


  P.S. gjithashtu sme pelqen aspak qe ne Kosove jane disa levizje vehabiste dhe levizje tjera qe vetem sa e demtojne imazhin e popullit shqiptar


  Njerez ne kemi problemet tona pse duhet te mirrem me problemin e Palestineze, pse duhet energji te humbet me keto gjera...
  pasi qe nuk jemi anetare e BE dhe te gjithe ata qe i numrove me pas na bejne te ngjajshme me palestinen ,aspak nuk dallojme ne cdo apsekt ,dhe nuk jane te rastesishme pyetjet e gazetareve ,nuk jane ata budallenj qe bejne keteo pyetje ata dine dicka ne krahasim me juve.

  levizja e ashtuquajtur wehabiste eshte produkt BRITANIKE kete e din e gjithe bota pervec disave ketu ne forum

 11. #1151
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  669 falenderime nė 475 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mitrovicali2009 Lexo Postimin
  o njeri, ti a je budall a qa? un nuk thash qe ky nuk ka drejt te komentoj. ky losha vet tha qe nuk i intereson konflikti izrael-palestine, pra pse vjen ketu te komentoj? dhe kush eshte ky qe te flet per gjith popullin? a ne nuk mundemi te zgedhim drejtimin tone? ku eshte demokracia aty?
  Te kam pare qe nderhyn shpesh ne te drejten e te tjereve per tu shprehur dhe po shpesh ju drejtohesh antareve me epitete ofenduese. Ky forum ka staf dhe drejtues qe e kontrollojne, ska nevoje per papagaj apo vullnetare qe te marrin ne dore kujdesin. Nese ste pelqen nje koment dhe e gjykon te papershtatshem per temen, atehere mund ta raportosh me opsionin qe te eshte dhene nga forumi por ske te drejte te nderhysh ne mes te temes dhe te japesh gjykime mbi njerin apo tjetrin. Merruni me temen dhe jo me ate qe mendojne antaret. Te drejten e shprehjes e ke si ti, ashtu dhe ai qe mendon se shqiptaret duhet te mbrojne te drejtat e tyre dhe jo te palestinezeve. Nenforumi i Problemeve Nderkombetare eshte hapur per te pasqyruar ngjarje nga bota. Jo per tifozlliqe te tipit taleban e vahabi. Po ta terheq kete verejtje ne menyre publike qe ta lexojne dhe te tjeret qe sillen si ty.

 12. #1152
  i/e regjistruar Maska e LuLiKraS
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Me vjen keq per Palestinen dhe per qdo popull qe ka pas fatin e Izraeljanve dhe Shqiptarve.

  UROJ QE QDO POPULL I KESJ BOTE TE JETOJ NE PAQE DHE MIERSI DHE RRESPEKT NDERFETAR.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga LuLiKraS : 26-07-2010 mė 14:48
  Sjam kunder askujt., ne raste se ke pergjegjesi Kombetare dhe je i pa afte per to...

 13. #1153
  EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
  Anėtarėsuar
  12-05-2010
  Postime
  1,932
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Hamas do t’i vazhdojė sulmet

  Nga Express mė 02.09.2010 nė ora 14:22
  Grupi militant palestinez, Hamas njoftoi se do tė vazhdojė me sulem kundėr Izraelit, pėrderisa i quajti tė papranueshme bisedimet e fundit paqėsore mes kryeministrit izraelit Netanyahu dhe presidentit palestinez Abbas.

  Forcat izraelite ndėrkohė i kanė forcuar masat e sigurisė, pėrderisa policia palestineze nė Bregun Perėndimor i ka izoluar mė shumė se 5000 pjesėtarė tė Hamasit, pasi qė anėtarėt e kėtij grupacioni militant palestinez tė martėn vranė katėr kolonistė izraelit.

  Megjithėse takimi dhe negociatat mes Netanyahut dhe Abbas, qė sponsorohen nga presidenti amerikan Obama janė negociatat e para direkte pas 20 muajve, Hamas ėshtė shprehur se nuk i njeh ato.

  Kėshtu, zėdhėnėsi i grupit Hamas, qė e kontrollon Rripin e Gazės, Sami Abu Zuhri, deklaroi se presidenti Abbas nė fakt nuk ka tė drejtė tė flas nė emėr tė palestinezėve. Sipas Abu Zuhri, i cili nga ana tjetėr duket se ia jep vetes kėtė tė drejtė, “cilido qė tė jetė rezultati i bisedimeve nė Washington, ai nuk do tė jetė detyrues pėr popullin palestinez”.

 14. #1154
  EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
  Anėtarėsuar
  12-05-2010
  Postime
  1,932
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Militantėt e Gazės zotohen pėr sulme tė reja kundėr Izraelit

  Militantėt e Gazės zotohen pėr sulme tė reja kundėr Izraelit

  Gaza, 3 shtator – Militantėt nė Gaza janė zotuar pėr shtimin e sulmeve kundėr Izraelit, pas bisedimeve tė para direkte midis liderėve izraelitė dhe palestinezė qė nga viti 2008.

  Njė zėdhėnės i Hamasit tha se 13 grupet i kanė bashkuar forcat pėr nisjen e “sulmeve mė efektive”, raporton BBC.

  Nė Izrael, aktivistėt e djathtė gjithashtu kanė dėnuar bisedimet nė Washington.

  I dėrguari amerikan pėr Lindjen e Mesme, George Mitchell, ka thėnė se bisedimet midis kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, dhe liderit palestinez, Mahmoud Abbas, ishin “konstruktive”./KOHA/

 15. #1155
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2009
  Postime
  221
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Une nuk besoj se Izraelitet dhe Palestinezet do arrijne ndonje marreveshje afatgjate. Perderisa Izraeli eshte shtet i forte Ushtarakisht, disponon arme berthamore, Ekonomia e tyre eshte e qendrueshme, jan popull shum i kulturuar dhe poashtu kan perkrahjen shum te fuqishme Amerikane, ndersa palestinezet jan popull shum i prapambetur ne te gjitha aspektet, dhe qka eshte vendimtare jan popull i perqare tradicionalisht, Palestinezet jan popull i komprometuar, ata ne shum raste kan perdorur terrorizmin si mjet per te arritur qellimet e tyre. Mendoj se per qeshtje strategjike ne duhet te kemi raporte te mira me Izraelitet, kurse nga Palestinezet nuk kemi pasur dhe as qe do kemi ndonjeher dobi, ata jan popull barbar si shumica e popujve tjer arab.

 16. #1156
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  une mendoj qe asnjehere nuk do kete paqe ne lindjen e mesme ,,,,,per deri sa te shkatrohen cifutet dhe shteti i tyre artificial,,,,, kjo do te ndodhe ,,,, dhe ne kete te jeni te sigurte,,,, do te zhduket mu ashtu sic u krijua

 17. #1157
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2009
  Postime
  221
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Shteti i Izraelit perderisa ka ne arsenalin e tij ushtarak arme berthamore, nuk ka me guxue askush me sulmue. Ai shtet nuk ka me u zhduk kurrr.Afani ti je ka sheh andrra ne p.... te qyqes. Shteti i par qe ka dergue avion me ndihma per refugjatet kosovar ne Shqiperi ka qen Izraeli. Le te rroj per jet. Viva Izrael.

 18. #1158
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-07-2010
  Postime
  246
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

 19. #1159
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Peshkopet i drejtohen OKB-se: Izraeli te liroje Palestinen.

  Bibla nuk mund te justifikoje "padrejtesite": eshte mbyllur sot me nje denim politik dhe teologjik te pushtimit izraelian te territoreve palestineze, Keshilli i Vatikanit mbi Lindjen e Mesme. Aty sebashku me Papen Benedikti XVI, moren pjese edhe 185 prifterinj dhe sidomos elita e patriarkeve dhe peshkopeve te Lindjes se Mesme.

  Ne mesazhin e fundit Keshilli i ka kerkuar OKB-se dhe komunitetit nderkombetar qe t'i jape fund pushtimit izraelian te tokave palestineze, nepermjet zbatimit te rezolutes se Keshillit te Sigurimit 242, ku kerkohet terheqja e Izraelit brenda kufijve te para luftes se 1967.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 20. #1160
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-09-2010
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga the Lexo Postimin
  Bibla nuk mund justifikoje "padrejtesite": eshte mbyllur sot me nje dhe teologjik pushtimit izraelian territoreve palestineze, Keshilli i Vatikanit mbi Lindjen e Mesme. Aty sebashku me Papen Benedikti XVI, moren pjese edhe 185 prifterinj dhe sidomos elita e patriarkeve dhe peshkopeve Lindjes se Mesme.

  Ne mesazhin e fundit Keshilli i ka kerkuar OKB-se dhe komunitetit nderkombetar qe t'i jape fund pushtimit izraelian te tokave palestineze, nepermjet zbatimit te rezolutes se Keshillit te Sigurimit 242, ku kerkohet terheqja e Izraelit brenda kufijve te para luftes se 1967.
  Ky eshte vertet lajm i mir.

Faqja 58 prej 85 FillimFillim ... 848565758596068 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Sionizmi politik dhe fetar nga Ajni Sinani
  Nga Explorer nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-01-2009, 09:55
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-12-2006, 18:21
 3. Vazhdojne luftimet ne rripin e Gazes
  Nga StormAngel nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 140
  Postimi i Fundit: 22-04-2006, 08:44
 4. "Dardania" e Haklajit, sukses nė Izrael
  Nga Blendi nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-07-2002, 18:24

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •