Close

Rezultati i Sondazhit: Si Mund Të Zgjidhet Problemi Çam?

Votues
124. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Nga Politikanët Grekë

    3 2.42%
  • Nga Politikanët Europianë ose Amerikanë

    47 37.90%
  • Pa Dialog, Sepse Nuk Jep Rezultat

    6 4.84%
  • Me Konflikt Të Armatosur Si Në Kosovë E Maqedoni

    78 62.90%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 91
  1. #41
    EPIROT Maska e EDLIN
    Anëtarësuar
    16-07-2007
    Vendndodhja
    ku bëhen qinglat
    Postime
    1,527
    Kush mund te me ndihmoje me fotografi nga çameria, kryesisht nga Margelliçi ?

  2. #42
    Southern Prince Maska e Pyrrhus_Mollos
    Anëtarësuar
    12-01-2006
    Vendndodhja
    Çamëri
    Postime
    315
    ÇAM 24 KARAT

  3. #43
    SYSHQIPONJE Maska e labi i maleve
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    225
    Me vjen keq te trgohem pak pesimist ne rastin e Camerise more mik i dashur,por realiteti duhet parene sy sepse vetem keshtu mundet te arrihet ndonje qellim sado i madh apo i vogel qofte ai!
    Ne rastin e Camerise ndryshe nga Kosova spastrimi etnik u be realitet nga greket te cilet ja arriten qellimit ne nje kohe kur pak kush e vriste mendjen per te drejtat e njeriut dhe te kombeve,por megjitheate nuk jam i mendimit se ka marre fund cdo shprese por ekziston nje mundesi e vetme dhe e pa shmangshme per camet sot nese vertet duan qe te realizojne ndonje prej aspiratave te tyre per denimin dhe korigjimin nje padrejtesie historike dhe sipas mendimit tim e vetmja gje qe ata duhet te bejne eshte qe te behen sa me aktiv me shoqata atdhetare kulturore dhe OJQ te ndryshme kombetare dhe nderkombetare per te drejtat dhe lirite e njeriut(te cilat kohet e fundit kane marre vertet nje peshe te madhe ne arenen nderkombetare) dhe te sensibilizojne sa me shume jo vetem camet brenda e jashte kufirit por edhe te gjithe opinionin europian se ajo qe kerkojne camet eshte nje e drejte qe u mohua ne nje menyre te ngjashme si ajo qe po perpiqej te bente Milloshevici ne Kosove.
    Vetem keshtu mundet te shpresohet se me rregullat e reja te BE ku Greqia ben pjese,ku cdo vendi i imponohen disa kushte per te respektuar komunitetet e ndryshme etnike mundet qe ti imponohet shtetit helen rikthimi ne trojet e veta te atyre shqiptareve came nga Cameria,te bashkohen me vellezerit e tyre qe u ndane 50 vjete me pare nga shpata e djallit dhe te vizitojne eshtrat e gjysherve e stergjysherve te tyre qe me ne fund do te prehen ne paqe!
    Me besoni mor vellezer te Camerise se nese do te vinte momenti qe do te duhej te perdorej pushka per te care mish qafirash e kriminelash zerviste motra Laberi do te jete e para qe do te versulet si nje bishe e terbuar mbi mallkimin grek qe u ra mbi supe,por te pakten sot per sot menyra me e mire per te vepruar eshte ajo qe shtrova me siper dhe sa me shpejt dhe ne menyre energjike madje!
    Ndryshuar për herë të fundit nga labi i maleve : 03-03-2008 më 17:49
    LABERI O MAL ME THIKA , DJEMTE E TU TRIMA ME CIKA.

  4. #44
    Me Konflikt Të Armatosur Si Në Kosovë E Maqedoni
    Eshte vendi yne dhe besoj qe ne te ardhmen do
    ti bashkohet Shqiperis dhe Kosoves .



    _____
    Inter Campione d'Italia!!
    2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

  5. #45
    EPIROT Maska e EDLIN
    Anëtarësuar
    16-07-2007
    Vendndodhja
    ku bëhen qinglat
    Postime
    1,527

    Thumbs up

    Kjo ishte ajo qe kerkoja, sidomos link-u i fundit.
    Ta di per nder dhe ta kam borxh, me gjithe kete material ketu nuk do ishte keq te hapej edhe nje teme tek forumi i fotografive.
    Gjithe te mirat

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Citim Postuar më parë nga zulullandi Lexo Postimin
    Kush mund te me ndihmoje me fotografi nga çameria, kryesisht nga Margelliçi ?
    po pse ore nga margellici qenke shyqyr qe e gjeta nje nga ana ime.RRESPEKTE DHE I UROJ GJITH CAMET KUDO QE JAN

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-03-2008
    Postime
    26
    Te nderuar !
    me poshte keni nje lajmerim shume te rendesishem :
    http://news.albemigrant.com/index.ph..._from=&ucat=6&

  8. #48
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anëtarësuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    derri do plumb...
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    Nese Jemi Te Rreth Flamurit Kombtare At Her Luften Dota Fitojme Ndaj Grekve Per Ket Jam I Sigurt

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    Me Serbofashista Dhe Me Grek Vetm Gjuha E Pushkes I Zgjedh Problemet O Vllezer Mamir Tash Se Enesrmaj Kam Frig Dotejet Von Jemi Vonuar O Vllezer
    Ju Pershendes Nga Prishtina ...

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e flag
    Anëtarësuar
    24-04-2005
    Postime
    348
    Ah Çameria, Çameria.

    Kam qen i okupuar nga Serbi, si shume Shqiptar tjere, por gjithenje mendjen dhe zemren e kam pasur te dhe per Çamerin.

    Une besoj se edhe Çameria do te kthehet pronareve te saj por mbrenda kufijve te Greqis. Pronat personale te individeve do te kthehen por nuk do te jen nen juridiksion te Shqiperise, ashtu si ne enderrojm.

    E gjithe kjo do te ndodhe kur Shqiperia dhe Kosova do te jene antare te EU/Nato. Tani qe Shqiperia u pranua ne Nato, Greqia veq do te fillon te zbute egeresin ndaj Shqiptareve. Arsya pse Shqiperia nuk ka mundur te reagoj deri tani ka qen synimi i saj ne Nato dhe EU. Te gjithe e dijm se vota e greqis ka lujtur rol te madhe prandaj te presim derisa te hyjm edhe ne EU dhe do te shohim si do te reagojm politikisht.

    Jo rastesisht, Greqia po vepron si po vepron ne Himare, kete po e bënë qe te Grekizoj Himaren sa me shume ne menyre qe kur te hyjm ne EU/Nato, dhe te fillon kerkesa e pronave ne Çameri dhe respektimi i drejteva te Shqiptareve ne greqi, Greqija do te kerkon te njejten gje per "Greket" ne Himare. Ose do te kerkon nga Shqiperia, mos me nguce ne Çameri dhe per Çamet, as une nuk do te ju ngacmoj ne Himare dhe per "Greket" ne Himare.

    Me nderime
    Flag

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e Baraliris
    Anëtarësuar
    18-05-2008
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    21

    Shumë mirë !

    Shkoni votoni Sali Beriševič-in ju se mirë e keni !
    Do të zgjidhet çështja e Çamëve brenda pak vitesh kur Beriševič-i t'a ketë sjellë kufirin e Greqisë në Elbasan !

    Para lirisë !


  13. #53
    Southern Prince Maska e Pyrrhus_Mollos
    Anëtarësuar
    12-01-2006
    Vendndodhja
    Çamëri
    Postime
    315
    Citim Postuar më parë nga Baraliris Lexo Postimin
    Shkoni votoni Sali Beriševič-in ju se mirë e keni !
    Do të zgjidhet çështja e Çamëve brenda pak vitesh kur Beriševič-i t'a ketë sjellë kufirin e Greqisë në Elbasan !

    Para lirisë !


    Kush tha qe çamët mbeshtesin Saliun?
    Berisha vetë tha që çështja e Shqipërisë Etnike u mbyll me pavarësine e Kosovës...

    Berisha & Co. e kane mendjen te hyne ne Europe, çamët i ka braktisur me vite ai.
    ÇAM 24 KARAT

  14. #54
    Southern Prince Maska e Pyrrhus_Mollos
    Anëtarësuar
    12-01-2006
    Vendndodhja
    Çamëri
    Postime
    315
    ______________
    Ndryshuar për herë të fundit nga Pyrrhus_Mollos : 27-05-2008 më 15:26
    ÇAM 24 KARAT

  15. #55
    Southern Prince Maska e Pyrrhus_Mollos
    Anëtarësuar
    12-01-2006
    Vendndodhja
    Çamëri
    Postime
    315
    ___________________________________
    Ndryshuar për herë të fundit nga Pyrrhus_Mollos : 27-05-2008 më 15:25
    ÇAM 24 KARAT

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-02-2008
    Vendndodhja
    Uskana Ilire
    Postime
    781
    Citim Postuar më parë nga flag Lexo Postimin
    Ah Çameria, Çameria.

    Kam qen i okupuar nga Serbi, si shume Shqiptar tjere, por gjithenje mendjen dhe zemren e kam pasur te dhe per Çamerin.

    Une besoj se edhe Çameria do te kthehet pronareve te saj por mbrenda kufijve te Greqis. Pronat personale te individeve do te kthehen por nuk do te jen nen juridiksion te Shqiperise, ashtu si ne enderrojm.

    E gjithe kjo do te ndodhe kur Shqiperia dhe Kosova do te jene antare te EU/Nato. Tani qe Shqiperia u pranua ne Nato, Greqia veq do te fillon te zbute egeresin ndaj Shqiptareve. Arsya pse Shqiperia nuk ka mundur te reagoj deri tani ka qen synimi i saj ne Nato dhe EU. Te gjithe e dijm se vota e greqis ka lujtur rol te madhe prandaj te presim derisa te hyjm edhe ne EU dhe do te shohim si do te reagojm politikisht.

    Jo rastesisht, Greqia po vepron si po vepron ne Himare, kete po e bënë qe te Grekizoj Himaren sa me shume ne menyre qe kur te hyjm ne EU/Nato, dhe te fillon kerkesa e pronave ne Çameri dhe respektimi i drejteva te Shqiptareve ne greqi, Greqija do te kerkon te njejten gje per "Greket" ne Himare. Ose do te kerkon nga Shqiperia, mos me nguce ne Çameri dhe per Çamet, as une nuk do te ju ngacmoj ne Himare dhe per "Greket" ne Himare.

    Me nderime
    Flag
    E nderuara Flag, ke vënë gishtin ku plaga kullon! Megjithatë, kjo çështje devijohet nga shumë bashkëpunëtorë, dorë e zgjatur e grekëve, që ikën nga Shqipëria, u punësuan atje dhe tash, po mbajnë në kthetra zhvillimin e çështjes në dy aspekte!

    Japin informata të zhvillimeve, pasi i marrin nga Shqipëria!
    Dhe, shtypin e shtrydhin gjithçka ! Edhe në forume që janë publik, bëjnë çka mos duke u përbiruar se ja , shqiptarisë ia duan të mirën! Bëhet pasqyra dhe lista e tyre , dhe sipas gjasave do të publikohet që të parandalojë stratofinë e akademëve dhe arqimandritëve të junanisë !
    KOSOVA - SHENJA E SHENJTË E SHQIPTARISË

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e extreme
    Anëtarësuar
    29-04-2005
    Postime
    1,272
    se pari me Konflikt Të Armatosur Si Në Kosovë E Maqedoni e pastaj besoj se do ta kemi edhe ndihmen e Amerikes .


    por kah viti 2012 besoj se diqka do te ndodh me ato toka tonat
    We are all Aliens

  18. #58
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Citim Postuar më parë nga bklyn_kid Lexo Postimin
    pershendetje! cam nga filati!!!!
    Dhe une nga filati jam.me mbiemrin Mushi.ke ndonje te njohur me kete mbiemer, do te doja te komunikonim ne qoftese do te jepet mundesia.

    PERSHENDETJE TE GJITHE CAMEVE.KUDO QE JANE.
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  19. #59
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Citim Postuar më parë nga EDLIN Lexo Postimin
    Kush mund te me ndihmoje me fotografi nga çameria, kryesisht nga Margelliçi ?
    EDHE UNE DO TE DOJA FOTO TE TILLA.
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar më parë nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    mami im esht came
    Me duket se e njof ate mamin tend hahaha bej te fala.

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Rregullorja e Forumit Shqiptar
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 83
    Postimi i Fundit: 28-09-2021, 01:20
  2. Misioni i Forumit Shqiptar
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 64
    Postimi i Fundit: 11-09-2015, 07:22
  3. Cila është Rregullorja e Forumit Shqiptar?
    Nga Albo në forumin Pyetje - përgjigje
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-07-2006, 12:03
  4. Cili është Misioni i Forumit Shqiptar?
    Nga Albo në forumin Pyetje - përgjigje
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-07-2006, 11:57
  5. Publikohet portali i forumit
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-06-2003, 12:49

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •