Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 28 prej 28
 1. #21
  rrezja qe ngroh Maska e dielli qe lind
  Antarsuar
  13-10-2005
  Vendndodhja
  Aty ku zhurma e dallgeve eshte muzike per veshet e mije.
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ha sheqerpare edhe eshte e mire edhe kilet i shton.
  nuk me kujtohet

 2. #22
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga fjollat
  Provo McDonalds nja 2 jav rrjesht, besoj se s'do tu dijsh hall kileve pastaj...
  Jo 2 jave, por 2 vjet rresht e s'po ve dot peshe me kete diete. Madje kam humbur. Pervec kesaj shtoj dhe yndyrna te tjera, me pelqen te ha dhjamin e mishit shume, plus brumerat i konsumoj me shumice. Rroj pa mish e as me merr malli fare (mgjs keta te mijte po nuk hengren mish, nuk ndihen te ngopur), por jo pa ndo nje lloj brumi, dhe specifikisht dua croissants qe jane buke e bardhe me shume gjalp. Por qe pi shume uje, pi... dhe me thone se prej kesaj nuk ve peshe. Per mungese te kohes & rasteve per t'u ulur, ha vakte shume te medhaja, dhe kjo metode te shendosh. Nqs i ke ndjekur te gjitha keshillat e prap s've peshe, gjeja me e mire qe mund te besh eshte te besh paqe me vetveten. If you can't beat 'em (the skinny people, that is), join 'em
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 3. #23
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga mario_kingu
  per te marr kile ca mund te bej mund te me ndimoni se gjithmon humbas smarr kilet qe dua /????
  Ka nj diet me kombinime vitaminash, e cila nuk sht aspak e dmshme, prkundrazi, krijon gjndje q se ke ndjer kurr m par.
  Nj njeriu im, e ka prdorur 2 her n jetn e tij dhe rezultatet kan qen shum t shpejta.
  N fakt, kjo quhej kura e oreksit.
  Pinte cigare rregullisht dhe mori pesh n nj muaj 12 kg.

  Me sa mban mend, kan qen kombinimi i vitaminave, C, E (2 t tjera akoma ) si edhe CALCIVIT (Vitamin Kaliumi)...kjo e fundit, si pr meshkuj dhe pr femra, sjell aftsi t reja n aspektin seksual.
  Mos mendoni se po bj shaka, sht m se e vrtet.
  Do mundohem t gjej dhe 2 vitaminat e tjera q nuk i kujtoj dot.

 4. #24
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Antarsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Varet se ku eshte ky "kingu" se po qe ne USA dore me nje qe do trashet. Pastaj do filloj avazin e "jimit"
  Kur jane trashur edhe kinezet, lol
  HAKUNA MATATA

 5. #25
  pema
  Antarsuar
  07-02-2006
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  46
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  shpresoj qe te mos me hidhen ne gryke qata qe merren me dietat , une merrem me mjekesi dhe normalisht per t'u shewndoshur duhet d
  qe te rritesh masen e konsumit , ose me mire duhet qe te rrisesh kerkesen per energji ne momentin qe kerkesa eshte rritur mban te laret furnizimin dhe ul konsumin, pra ne fillim duhet te zhvillosh muscolaturen , nuik e di palester apo tye vesh nga lioqeni te bewsh vrape trte here ne ditye , ne momentin qe rrit masaen muscolare rrit metabolismin basal , le stervitjen dhe masa muscolare ngelet e uritur e masuar me regjimin e fundit ushqimor duke rritur te ngrenin pastaj dhe pa bere aktivitet fisik shton ne peshe , gjithmone flitet per metabolizem pa probleme, e dyta ndopshta duhet te keshillohesh me nje endokrinolog , ormonet androgjene mund te te ndihmojne ( substanzat qe sportistet perdorin per te permiresuar resultate e tyre , ne kete rast nuk flitet per doping sepse nuk po e poerdor per te fallsifikuar resultate, a meno che nuk ke thene te verteten ha ha, ) ketu ku jam une i perdorim ne moshat e vjetra ( ne fillim eshte mire te besh analiza per te perjashtuar probleme te shendetit) te keshilloj edhe dicka tjeter, eshte mire qe te mos marresh per base gjithcka qe degjon ne internet asnjeri nuk mund te te siguroj per aftesine apo profesionalitetin e atij qe shkruan flas per site si ky ( duket nje cike si... beni si them une e mos beni si bej une ) por mendoj qe rruga me e drejte eshte te pyesesh nje specialist, nuk dua absolutisht te ofendoj njeri, u7 uroj te gjitheve shendet ..... sidomos per niagara

 6. #26
  Kercimtari numer NJO Maska e cool_dancer
  Antarsuar
  03-08-2003
  Postime
  179
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga mario_kingu
  per te marr kile ca mund te bej mund te me ndimoni se gjithmon humbas smarr kilet qe dua /????

  Mario, per nje trup masiv

  40% gym

  60% dieta

  qdo 2 ore te ngresh eshte mire (mish, qumesht, frute, perime, peshqi, pite me mish e keshtu me rend), dhe maksimum 4 dite gym ne jave...

  te perdoresh edhe proteina miks me qumesht apo uje, te ndihmon edhe me shume

  gjerat ushqimore qe kan me shum proteina jan ne krye list

  dhe i thuaj:
  JO DUHANIT, JO KAFES, JO SODES, JO ALKOHOLIT
  June 16, World cup 1st round: ARGENTINA-surbia 6:0

 7. #27
  MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mish vere dhe gjume.......ajt te befte mire.......

 8. #28
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Antarsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  598
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  LoL Mario provo njehere mjaltin me arra cdo dite, ne mengjes kur te ngrihesh nga krevati dhe ne darke perpara se te biesh me fjete.
  Mua me beri efekt shpresoj te te bej dhe ty.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema t Ngjashme

 1. Shendet dhe Fitness
  Nga Niko D'Angelo n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 19-12-2003, 13:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •