Close
Faqja 13 prej 20 FillimFillim ... 31112131415 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 241 deri 260 prej 393
 1. #241
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-06-2005
  Postime
  127
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  gezuar kurban bajramin

  gezuar kurban bajramin

  fat,shendet,mbaresi per ju dhe familjet tuaja.

  selam alejkum
  ruela

 2. #242
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  gezuar e per shume vjet
  La vita č bella...

 3. #243
  i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
  Anėtarėsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  59
  Postime
  1,123
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Te gjithe Shqiptareve te Besimit Islam,
  Urime
  Festa e Kurban Bajramit!

 4. #244
  i/e larguar Maska e bklyn_kid
  Anėtarėsuar
  28-01-2008
  Vendndodhja
  Brooklyn
  Postime
  202
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Per harj bajrami, gezuar edhe fat e mbarsi!

 5. #245
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  I uroj gjith muslimanet per festen e madhe te Kurban Bajramit , Allahu na pranoft lutjet , agjerimin dhe kurbanet.
  Lutem qe gjendja e pergjithshme e muslimaneve te permisohet dhe qe Islami edhe me shum te gjej vendin e tij mes popujve.
  Inshallah Kosova ruan tersin teritoriale , ne shqiptaret e Maqedonise te clirohemi nga pushteti sllav , Shqiperia te clirohet nga ndikimi i huaj negativ, camet te fitojn te drejtat e tyre , te fitojn pronat , inshallah Cameria nje dit ti kthehet shqiptareve.
  Lutem qe shqiptaret tu largohen elementeve shkatrruese , sic jan droga , alkooli , prostitucioni , lutem qe shqiptaret te vrapojn pas kerkimit te dituris , te behemi popull i afte per te udheheq me vetveten , lutem qe femra shqiptare te mos hezitoj te zbukuroj shpirtin e saj , qe lakuriqsia mos te ket vend ne trojet shqiptare...
  Inshallah te kemi zhvillim ekonomik , te kthehen mergimtaret ne atdhe ...
  ...te ket respekt dhe perkrahje vllazerore ...
  Amin
  "Askush nuk ėshtė aq i verbėr , se sa ai i cili nuk dėshiron tė shohė"

 6. #246
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Besimtarėt myslimanė nė Maqedoni po festojnė Kurban Bajramin


  Nė Maqedoni ceremomia kryesore e faljes sė Kurban Bajramit u mbajt nė Shkup, nė xhaminė e Sulltan Muratit, ku mori pjesė i gjithė kreu Bashkėsisė Fetare Islame.

  Mirėpo, ēuditėrisht, nė kėtė xhami, ndodhi diēka e paparė. Si asnjėherė mė parė mungonte xhemati. Besimtarėt myslimanė, me tė marrė vesh se lutjen e mėngjesit do ta kryente, personalisht kryetari i BFI-sė Sulejman Rexhepi, ndėrronin rrugėn dhe niseshin drejt xhamive tjera qė gjenden pėrreth xhamisė sė Sulltan Muratit. Pėrpos besimtarėve, munguan edhe liderėt politikė, tė cilėt tradicionalisht nė festa tė kėtilla ulen nė rreshtin e parė. Pėrkundėr kėsaj, imami qė mbajti hutben atyre pak besimtarėve qė ishin nė xhami, u bėri thirrje pėr paqe dhe solidaritet, ndėrsa foli edhe mbi rėndėsinė e kurbanit.
  “Therja e kurbanit dhe flijimi hasen nė tė gjitha civilizimet dhe kulturat botėrore, por nė civilizimin Islam ai ka mare konotacion edhe vlera tė cilat kanė tė bėjnė drejpėrsėdrejti me besimin dhe gatishmėrinė pėr ta flijuar vehten nė rrugėn e Allahut. Kurbanet qė ne i flijojmė dhe vet festa e Kurban Bajramit poashtu janė njė pėrpjekje pėr t’iu afruar mėshirės sė krijuesit tonė dhe pėr tė dėshmuar vullnetin tonė”, tha imami nė mesazhin e tij tė Bajramit.
  Kurse pas faljes sė namazit, pėr tė ikur pėrgjigjes se pse nė xhami mbretėronte ajo atmosferė aq e zymtė, kreu i BFI-sė, foli pėr dallimet mes Fitėr Bajramit dhe Kurban Bajramit.
  “Sipas parimeve fundamentale islame, nė islam nuk kemi shumė festa por kemi vetėm dy, ajo e Fitėr Bajramit dhe ajo e Kurban Bajramit. Realisht dhe tradicionalisht nė mendimin dhe praktikėn e popullit tonė njihet ky si Bajram i vogėl, ndėrsa Fitėr Bajrami si Bajram i madh, realisht e kundėrta ėshtė, Fitėr Bajrami nė parimet Islame llogaritet si Bajram i Vogėl, ndėrsa Kurban Bajrami llogaritet si Bajram i madh, pėr arsye se me rastin e Fitėr Bajramit ka filluar zbritja e Kuranit, pas 22 viteve me rastin e Kurban Bajramit pėrfundon zbritja e Kuranit”, deklaroi Sulejman Rexhepi – kryetar i BFI.
  Si do qoftė, nėpėr xhamitė tjera, qė nė orėt e hershme tė mėngjesit turma besimtares falėn namazin dhe mė pas uruan njėri- tjetrit kėtė ditė gėzimi.

  Valmir Kuēi
  ALSAT-M
  "Askush nuk ėshtė aq i verbėr , se sa ai i cili nuk dėshiron tė shohė"

 7. #247
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Kurban Bajrami, kreret urojne shqiptaret

  08/12/2008 15:05

  Ne festen e Kurban Bajramit, qe simbolizon sakrificen njerezore dhe paqen drejtues te larte te shtetit, te opozites por dhe perfaqesues te trupit diplomatik ne Tirane, uruan te gjithe besimtaret myslimane per me shume begati dhe harmoni.
  Ata i shprehen urimet e tyre ne seline e Komunitetit Mysliman ne Tirane, ku dhe kryen vizitat e rastit. Nje dite e vecante u konsiderua dita e Kurban Bajramit nga presidenti i Republikes Bamir Topi, per te gjithe besimtaret.

  "Uroj te gjithe besimtaret myslimane qe kjo te jete nje dite e paqes dhe e begatise per cdo familje shqiptare", u shpreh Topi.

  Edhe kryeministri Berisha shprehu urimin e tij per festen e Kurban Bajramit, por edhe kjo feste fetare nuk shpetoi pa nje sfond politik te batutave te kryeministrit.

  "Kjo dite e bekuar koincidon me Diten e Rinise, diten e lirise dhe vlerave te medha", u shpreh Berisha.

  Drejtues te larte te Partise Socialiste, Gramoz Ruci dhe Valentina Leskaj shprehen urimet per gjithe besimtaret myslimane.

  Urimeve iu eshte bashkuar edhe kreu i LSI-se, Ilir Meta.


  TCH


  http://www.top-channel.tv/new/video.php?id=2114
  "Askush nuk ėshtė aq i verbėr , se sa ai i cili nuk dėshiron tė shohė"

 8. #248
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Mesazhi i Kryetarit tė Kėshillit tė Bashkėsisė Islame nė Gjakovė, Fatmir ef.Iljazi me rastin e festės sė Kurban Bajramit


  Ēdo popull i ka festat, traditat, momentet dhe ngjarjet me rendėsi historike tė cilat i pėrkujton dhe me tė cilat nė njė mėnyrė edhe e identifikon dhe prezanton veten nė arenėn e madhe historike e botėrore tė zhvillimit tė popujve, kulturave e civilizimeve.

  Festat nė mėsimet islame nuk i janė lėnė stuhisė dhe pasioneve, por vetė akti i promovimit tė tyre nga ana e Pejgamberit tė Allahut, dhe pėrcaktimit tė kohės dhe mėnyrės sė tyre nga autoriteti pėrkatės, i jep karakter spiritual, e jo thjesht vetėm historik e dialektik.

  Kurban Bajrami, festohet nė vazhdėn e kryerjes sė kushtit tė pesė tė Islamit-haxhxhit, demonstrimit tė solidaritetit islam pėrmes kurbanit dhe pėrkujtimit pėr domosdoshmėrinė e kryerjes sė llogarive tė veprave tė njeriut gjatė periudhės njėvjeēare.

  Njė prej formave tė sakrifikimit nė Islam ėshtė institucioni i kurbanit, i cili ėshtė prej karakteristikave mė tė theksuara tė festės sė dytė Islame, sipas tė cilit edhe e mori emrin, nė gjuhėn arabe i'du-l-ed-ha, apo festa e kurbanit, pėr shkak se nė kėtė ditė muslimanėt nė katėr anėt e botės therin kurbana.

  Pra, kurbani ėshtė institucion fetar i cili synim tė vetin kryesor dhe objektiv parimor ka humanizimin e njeriut, pastrimin e tij shpirtėror, begatimin e tij me vlera dhe aspirata tė larta, edukimin dhe kalitjen e tij. Thėnė shkurt, pėrmes kėtij institucioni tentohet tė kontribuohet nė formimin e personalitetit dhe bashkėsisė sė shėndoshė njerėzore.

  Krahas gjitha dimensioneve tjera, kurbani ka edhe dimensionin social. Gjegjėsisht, ėshtė dėshmi e preokupimit tė njerėzve pėr njėri-tjetrin, dhe ndihma materiale qė i jepet atij. Me kėtė bėhet edukimi i shpirtit tė njeriut dhe afirmimi i tij, e njėkohėsisht edhe ngadhėnjim mbi egoizmin dhe daljen nė skenėn e madhe dhe humane tė solidaritetit, ndihmės dhe bashkėpunimit ndėrnjerėzor.

  Shfrytėzoj rastin qė nė emėr timin personal dhe nė emėr tė K.B.I.GJ-sė t'ju shpreh urimet dhe pėrgėzimet mė tė ngrohta e mė tė sinqerta pėr kėtė festė, nė rradhė tė parė familjeve tė cilėt falėn bijtė e tyre vetėm e vetėm pėr tė kontribuar nė dobi tė vlerave mė sublime njerėzore: lirisė dhe demokracisė. Ata janė dėshmorėt tanė, nuk vdesin kurrė, janė tė gjallė dhe ushqehen te Zoti i tyre. Le tė jetė, pra, festa e Bajramit tė Kurbanit rast, qė t'ia zgjasim dorėn njėri-tjetrit, ku ka ngatėrresa, t'ua zgjasim dorėn e ndihmės dhe tė solidaritetit invalidėve tė luftės,fėmijėve tė dėshmorėve dhe tė gjithė atyre qė kanė nevojė pėr ndihmė.
  Allahu i Madhėrishė nė Kur'anin fisnik thotė: "Le tė jeni populli mė i mire qė thėrret pėr atė qė ėshtė e dobishme, urdhėron pėr punė tė mbara dhe ndalon nga e keqja. Tė tillėt janė ata tė shpėtuarit." (Kur'an, 3:104)

  I lutemi Allahut tė Madhėruar qė t'i pranojė ibadetet tona, tė pranojė prerjen e kurbanėve qė bėjmė vetėm pėr hir tė Tij dhe t'ua pranoj haxhin atyre, qė kanė shkuar ta vizitojnė Qabenė.
  Nė fund i lutem All-llahut xh.sh. qė kudo nė botė tė ndalet lufta, gjakderdhja, terrori dhe gjenocidi, dhuna dhe tirania e tė dominojė paqja dhe arsyeja si rrugė e vetme e progresit tė njerėzimit.
  08.12.2008.islamgjakova.net
  "Askush nuk ėshtė aq i verbėr , se sa ai i cili nuk dėshiron tė shohė"

 9. #249
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-12-2006
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  faleminderit shum urime gezuar kurban bajramin e madhe ALL-LLAHU XH.SH juve shperbleft

 10. #250
  i rregjistruar Maska e LaCosTa
  Anėtarėsuar
  15-02-2007
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  26
  Postime
  249
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Urime gjithe muslimaneve ane e mban botes Festen e Kurban Bajramit.
  Dashuro Nese Done Te Jetosh,Pastaj Jeto Nese Te Lejon Dashuria

 11. #251
  i/e regjistruar Maska e misioni23
  Anėtarėsuar
  21-10-2008
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Me Fat Kurban Bajrami 2008

  "Tek All-llahu nuk arrin as mishi e as gjaku i tyre, por tek Ai arrin bindja e juaj..." (Kur'an; 22:37)

  Ne Paqe dhe me Gezime ta kalojme kete feste te bekuar.

 12. #252
  ILIR NĖ GEN Maska e flory80
  Anėtarėsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buzė Vjosės Kaltėroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Gėzuar pėr shumė vjet Kurban Bajramin gjithė Shqiptarėve kudo ku janė, nė Shqipėri, nė Kosovėn e Pavarur, nė FYROM, nė Mal tė Zi, nė Luginėn e Preshevės, nė Ēamėri dhe kudo ku jetojnė

  Pėr shumė vjet Gėzuar!
  EH I ZIU NJERI, GĖLLTIT DIKU NJE LUGĖ ĒORBĖ TĖ PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PĖR GJITHĖ JETĖN!

 13. #253
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  AKEA me aktivitete tė shumta pėr Bajram  Nė kėtė Bajram do tė pėrfitojnė mbi 3000 familje me kushte mė tė rėnda sociale nga komuna tė ndryshme tė Kosovės.

  E hėnė, 08 Dhjetor 2008 22:53

  Asociacioni pėr Kulturė, Edukim dhe Arsim vazhdoi me traditėn e saj edhe nė kėtė Bajram duke i gėzuar me qindra fėmijė si dhe familje skamnore. Aktivistėt e AKEA-s nėpėr degėt e saj nė qytete tė ndryshme tė Kosovės kanė organizuar aksione humanitare tė shpėrndarjes sė mishit tė kurbanit, veshmbathje pėr familjet me gjendje tė dobėt ekonomike, shfaqje pėr fėmijė, koktej, dhurata tė Bajramit pėr fėmijė si dhe tribunė fetare.

  Fėmijėt nė Podujevė patėn rastin ta pėrcjellin pjesėn e dytė tė filmit vizatimor "Epoka e Akullnajave" e cila u organizua nė bashkėpunim me Kėshillin e Bashkėsisė Islame nė Podujevė. Nė fund tė shfaqjes u shpėrndanė ėmbėlsira pėr fėmijėt pjesėmarrės nė kėtė shfaqje.


  Aktivistėt e AKEA-s nė Prizren, Vushtrri dhe Pejė edhe nė kėtė Bajram i gėzuan fėmijėt e vegjėl tė cilėt herėt nė mėngjes kishin marrė rrugė sė bashku me tė vjetrit e tyre pėr nė xhami pėr ta falur namazin e Kurban Bajramit. Atyre iu dhurua nga njė pako e "Dhuratės sė Bajramit" tė cilat u siguruan nga donatorė tė shumtė lokal.

  Tė Martėn nė ora 18:30, nė natėn e dytė tė Kurban Bajramit, dega e AKEA-s nė Prizren do tė shtroj njė koktel tė hapur pėr nder tė kėsaj feste nė hapėsirat e qendrės sė AKEA-s nė Prizren. Ndėrsa tė Mėrkurėn, Forumi i Femrės sė degės sė AKEA-s nė Prizren, do tė organizojė njė tribunė tė hapur nė Shtėpinė e Kulturės nė ora 19:00 me program tė pasur kulturor.

  Njė ditė para Bajramit, anėtarėt e AKEA-s nė Prizren i vizituan rreth 50 tė rinj tė familjeve me gjendje tė dobėt ekonomike nėpėr shtėpitė e tyre dhe i dhuruan atyre veshmbathje tė reja enkas pėr festėn e Kurban Bajramit. Kėto veshmbathje ishin donacion i njė butiku nga Prizreni.

  Donatorė nga diaspora, Turqia dhe nga Kosova edhe kėtė vit besuan mishin e tyre tė kurbaneve anėtarėve tė shoqatės AKEA pėr shpėrndarjen e tyre. Kėto mishra do tė shpėrndahen gjatė ditės sė dytė dhe tė tretė nė tė gjitha degėt e AKEA-s nėpėr Kosovė.

  Pėrgjegjėsi pėr informim si dhe sekretari i AKEA-s, Sabri Makolli, nė lidhje me mishin e kurbaneve deklaroi: "Ky projekt tanimė tradicional nga viti nė vit po tregon rritje ashtu qė sivjet janė siguruar gjithsej 502 kurbane (72 lopė), vlera e tė cilit kalon shumėn prej 46000 €.

  Projekti mbėshtetet nga mėrgata shqiptare, organizata ndėrkombėtare si dhe bamirės vendorė:
  • "Fondacioni i rinisė Islame" – Cyrih, Zvicėr (65% e projektit)
  • Organizata "Liritė dhe tė drejtat e njeriut" (IHH) – Stamboll, Turqi (10% e projektit) e projektit)
  • Bamirės vendorė (25 % e projektit)

  Nga ky projekt do tė pėrfitojnė mbi 3000 familje me kushte mė tė rėnda sociale nga komuna tė ndryshme tė Kosovės. Shpėrndarja do te realizohet me date 09 dhe 10 dhjetor".

  Pėrgjegjėsi i kėtij projekti, Bashkim Avdiu, njoftoi edhe pėr datat dhe vendet se kur do tė bėhet shpėrndarja e mishit tė Kurbanit.

  Me datė 09. 12. 08 do tė shpėrndahet nė kėto qytete:
  Podujevė 700 Familje
  Vushtrri 200 Familje
  Mitrovicė 300 Familje
  Obiliq 150
  Fushė Kosovė 200 (komuniteti ashkali dhe rom) (ora 11.00 )

  Me datė 10. 12. 08 do tė shpėrndahet nė kėto qytete:
  Prizren 400 Familje
  Ferizaj-Kaēanik 150 Familje
  Pejė 150 Familje
  Lubeniq 100 familje
  Reēak 70 familje

  Nė qytetin e Prishtinės do tė shpėrndahen 400 familjeve tė pėrzgjedhura nga qyteti dhe rrethina nga aktivistėt e AKEA-s.


  Pėrgatiti:

  B. Ibrahimi/Podujevė
  I. Gashi/Prizren
  B. Avdiu/Prishtinė
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  "Askush nuk ėshtė aq i verbėr , se sa ai i cili nuk dėshiron tė shohė"

 14. #254
  pa meshire per injorancen Maska e stella_senza_cielo
  Anėtarėsuar
  30-07-2008
  Vendndodhja
  Ne qiell pa diskutim....po jo ne ate qiell qe te gjithe deshirojme...ky qielli ku jetoj une ka shume mbeturina njerezore....qe fatkeqsisht vetem po te isha e tille do dija ti shmangia e ti torturoja :p
  Mosha
  28
  Postime
  618
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  edhe pse pak me vonese do doja shum ti uroja gjithe shqipetareve kudo qe gjenden GEZUAR KURBAN BAJRAMIN. Ju dhente sa me shum shendet,lumturi,paqe e begati ne familjet e tyre....do deshiroja shum qe gjithe njerzimi te ndergjegjsohet pak me teper dhe te arrije ta kuptoje drejt kete feste...

  KURBAN BAJRAMI nuk eshte vetem feste e cila duhet festuar me nje dreke te mire apo te dalesh e ta festosh ne lokal sic shum po e festojne ne kohet e sotme por do te thote qe ate kurban te cilin cdo familje e ben duhet ta ndaje duke bere sevap tek me te varfrit...gjithsesi kete e dini te gjithe...uroj vetem mos e harroni dhe te kryeni kete ritual i cili me duket shum kuptimplote....zoti qofte me te gjithe ne
  adesso si che ho trovato il mio cielo forever and ever

 15. #255
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Anėtarėsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  31
  Postime
  2,506
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Urime festen te gjith shqiptareve te fese islame.
  SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

 16. #256
  Not Interested ! Maska e Marijuana85
  Anėtarėsuar
  13-01-2007
  Vendndodhja
  Home for a while and soon back to U.K :)
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Urime Festen.
  Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

 17. #257
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime nė 11 postime
  Urime festen e Kurban Bajramit te gjith besimtareve musliman.
  WE WILL NOT GO DOWN!

 18. #258
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,973
  Faleminderit
  8
  18 falenderime nė 16 postime

  Drenica sigurisht njė herė tjetėr

  Nga ky projekt do tė pėrfitojnė mbi 3000 familje me kushte mė tė rėnda sociale nga komuna tė ndryshme tė Kosovės. Shpėrndarja do te realizohet me date 09 dhe 10 dhjetor".

  Pėrgjegjėsi i kėtij projekti, Bashkim Avdiu, njoftoi edhe pėr datat dhe vendet se kur do tė bėhet shpėrndarja e mishit tė Kurbanit.

  Me datė 09. 12. 08 do tė shpėrndahet nė kėto qytete:
  Podujevė 700 Familje
  Vushtrri 200 Familje
  Mitrovicė 300 Familje
  Obiliq 150
  Fushė Kosovė 200 (komuniteti ashkali dhe rom) (ora 11.00 )

  Me datė 10. 12. 08 do tė shpėrndahet nė kėto qytete:
  Prizren 400 Familje
  Ferizaj-Kaēanik 150 Familje
  Pejė 150 Familje
  Lubeniq 100 familje
  Reēak 70 familje

  Nė qytetin e Prishtinės do tė shpėrndahen 400 familjeve tė pėrzgjedhura nga qyteti dhe rrethina nga aktivistėt e AKEA-s.


  Kėtu nuk po e shoh Drenicėn ( Skėnderaj e Drenas), Gjilanin, Klinėn, Malishevėn, Lipjanin. Mbase shpresoj se kėtyre do t'u ndihmohet njė herė tjetėr.
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 19. #259
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,973
  Faleminderit
  8
  18 falenderime nė 16 postime

  Gėzuar Festėn E Kurban Bajramit

  Urojmė qė nė shtėpitė tuaja tė mbretėrojė mirėqenia, prosperiteti, toleranca e mirėkuptimi, dashuria pėr njeriun.

  Me rastin e kėsaj dite, le t’i lutemi Zotit tė Madhėruar, qė tė na drejtojė e tė na forcojė besimin nė , e tė na ruajė nga tė ligat e nga intrigat!

  Le t’i lutemi Zotit tė Madhėruar tė na nxjerrė nga hija e injorancės e tė na shpie nė dritėn e diturisė.

  Na udhėzo o Zot nė rrugėn e drejtė, e shtona dashuri e vėllazėri midis nesh, pėr tė mirėn e fesė e tė kombit - shqiptarizmės!
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 20. #260
  ariiii Maska e Arber gerguri
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Vendndodhja
  Bardh i Madh - Fushe Kosove
  Mosha
  32
  Postime
  809
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Nga ky projekt do tė pėrfitojnė mbi 3000 familje me kushte mė tė rėnda sociale nga komuna tė ndryshme tė Kosovės. Shpėrndarja do te realizohet me date 09 dhe 10 dhjetor".

  Pėrgjegjėsi i kėtij projekti, Bashkim Avdiu, njoftoi edhe pėr datat dhe vendet se kur do tė bėhet shpėrndarja e mishit tė Kurbanit.

  Me datė 09. 12. 08 do tė shpėrndahet nė kėto qytete:
  Podujevė 700 Familje
  Vushtrri 200 Familje
  Mitrovicė 300 Familje
  Obiliq 150
  Fushė Kosovė 200 (komuniteti ashkali dhe rom) (ora 11.00 )

  Me datė 10. 12. 08 do tė shpėrndahet nė kėto qytete:
  Prizren 400 Familje
  Ferizaj-Kaēanik 150 Familje
  Pejė 150 Familje
  Lubeniq 100 familje
  Reēak 70 familje

  Nė qytetin e Prishtinės do tė shpėrndahen 400 familjeve tė pėrzgjedhura nga qyteti dhe rrethina nga aktivistėt e AKEA-s.


  Kėtu nuk po e shoh Drenicėn ( Skėnderaj e Drenas), Gjilanin, Klinėn, Malishevėn, Lipjanin. Mbase shpresoj se kėtyre do t'u ndihmohet njė herė tjetėr.
  Ka ne drenice mjaft lopė, kan pre kurban ata, mos e baj dert ti..

Faqja 13 prej 20 FillimFillim ... 31112131415 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. "Dr. dituria"
  Nga Sabriu nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 18-12-2008, 05:32
 2. 10 ditët e para të Dhulhixhës filluan më 1 janar
  Nga mjeshtria nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-01-2006, 01:58

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •