Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 25
 1. #1
  komjuter expert
  Anėtarėsuar
  21-07-2004
  Vendndodhja
  skandinavi
  Mosha
  53
  Postime
  94
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Doktori popullor Arqile Boti

  mė duhet njė nr i tel ose emeil i dr arkile botė farmeceut i medikamenteve naturale mundet dikush tė mė ndihmoj pėr kėtė adres ju falemenderit

 2. #2
  Heartless Maska e White_Angel
  Anėtarėsuar
  11-01-2004
  Vendndodhja
  Kristal......
  Postime
  1,293
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Une kam degjuar qe Dr. Arqile ka vdekur . Mbase jam gabim po ka kaluar na nje vit qe kur e kam degjuar . Mbase ata qe rrine ne Tirane mund te te ndihmojne me shume.
  O Zot per vete sdua gjė jo...por pėr prindėrit nje dhėndėr tė bukur!

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Mosha
  36
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  gjynah po te jete e vertete ama .. pak i cuditshem por doktorr popullor i mire ....

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Adresa e fundit qe di une ka qene ne rrugen Ali Demi Tirane perball ish uzines gjeologjike ose mbas ateliese ka qene nje shtepi private nje kateshe
  por do pyes nese jeton ende atje apo jo.

 5. #5
  Betimi i Hipokratit
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Mosha
  45
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  dr arqilen mund ta takoni ne fshatin petrele te tiranes.ka nje apartament ne rrugen ali demi me duket por rralle e gjen aty.nese vertete je i interesuar do te gjej me teper informacion.
  sa per vdekjen e ti se besoj se do kisha degjuar.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  drarqile@yahoo.com adresa e internetit

  dhe nr tel 003554369152

  adresa
  rruga, shyqyri ishmi
  pallati nr 48/1/2

  Tirane


  Shpresoj te jene te sakta dhe te mbarosh pune

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  france
  Mosha
  44
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Talking pershedetje

  Citim Postuar mė parė nga Prototype Lexo Postimin
  gjynah po te jete e vertete ama .. pak i cuditshem por doktorr popullor i mire ....
  miredita
  me sa di un doktorr arqile boti eshte shum i zoti per sherime semundjesh etj por nuk di ēa thojne ata qe e kan njohur nga afer
  shazi

 8. #8
  viva voce
  Anėtarėsuar
  05-09-2005
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  758
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Arqile Boti nuk eshte doktor popullor. Ai ka mbaruar universitetin e Tiranes dega mjeksi e pergjithshme, pra eshte nje mjek i diplomuar ne UT.
  Kjo vetem sa per te saktesuar te dhenat rreth tij.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dp17ego : 26-03-2008 mė 19:31
  sereno

 9. #9
  Betimi i Hipokratit
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Mosha
  45
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga dp17ego Lexo Postimin
  Arqile Boti nuk eshte doktor popullor. Ai ka mbaruar universitetin e Tiranes dega mjeksi e pergjithshme, pra eshte nje mjek i diplomuar ne UT.
  Kjo vetem sa per te saktesuar te dhenat rreth tij.
  Dp.Une e kam takuar personalisht disa here Arqilen.Ai nuk eshte ne terezi.Nuk beson ne shkencen e mjekesise.Doktori beson vetem ne lengun e qepes.Shendet.Pavaresisht car eshte ai praktikon mjekesine popullore si doktor Ceni.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dp17ego : 26-03-2008 mė 19:32
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 10. #10
  viva voce
  Anėtarėsuar
  05-09-2005
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  758
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga miki_al2001 Lexo Postimin
  Dp.Une e kam takuar personalisht disa here Arqilen.Ai nuk eshte ne terezi.Nuk beson ne shkencen e mjekesise.Doktori beson vetem ne lengun e qepes.Shendet.Pavaresisht car eshte ai praktikon mjekesine popullore si doktor Ceni.
  Edhe une e kam takuar, dhe nuk kam ndonje mendim shume te ndryshem nga ty. Puna eshte se eshte pak e veshtire per ne dhe aspak e drejte per te saktesuar nese Arqilea eshte normal apo mund te klasifikohet ne ndonje nga diagnozat e psikiatise.
  Dhe mbi te gjitha, nuk e di sa e drejte dhe humane eshte qe te publikosh nje diagnoze te tille neper faqet e internetit, ketu qendron e keqja dhe pikerisht kjo eshte edhe pjesa delikate e kesaj teme.

  Une do preferoja qe te mos prononcohesha dhe te ngelesha ne fjale te pergjithshme rreth personalitetit te tij, pa neglizhuar qe ai eshte mjek i vertete i UT.


  Sa per ilustrim lexo kete mikun siper meje
  sereno

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Duhen pare rezultatet e nje mjeku, jo se ku e ka bere universitetin. Pse mos ta quajme dhe mjek popullor kur ai merret me mjekime popullore, ai eshte i gjithanshem, perdor njohurite shkencore per te permiresuar mjekimet popullore, i kombinon keto njohuri per rezultate edhe me te mira. Ai nuk kufizohet vetem ne shkence por edhe ne misticizem.
  Qe kur te mos besosh ne mjekesi te ben "jo ne terezi"? Te ishin te gjithe mjeket sa gjysma e tij po do ishte ndryshe bota.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga miki_al2001 : 10-03-2008 mė 17:59

 12. #12
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Jo se nuk besoj ke mjekėsia popullore,por Arqilea me eshte dukur gjithmone si ato hoxhallarėt me nuska.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga miki_al2001 Lexo Postimin
  Dp.Une e kam takuar personalisht disa here Arqilen.Ai nuk eshte ne terezi.Nuk beson ne shkencen e mjekesise.Doktori beson vetem ne lengun e qepes.Shendet.Pavaresisht car eshte ai praktikon mjekesine popullore si doktor Ceni.

  Kur isha ne Shqiperi dhe punoja si teknik ne telekom zona ime ishte Lagja Ali Demi meqe kisha edhe shpin aty i njifja e me njifnin te gjithe si parja e kuqe (pare e kuqe kane qene pesqindshet e mijshet).
  Keshtu qe per arsye pune ne filllim kam qene edhe tek shpia e Arqilese , qe e kishte nje shtepi nje katshe mbas ateliese apo perball me uzinen gjeollogjike.Ne ate kohe une si i ri qe isha fillova te pij raki, duhan, kafe,vere e te ha shum lloj gjerash.Kur papritur nje dite te bukur tek shikoja televizor ndjej nje ngushtim frymemarje dhe me pas rrahje te shpejta te zemres deri 240 rafje ne min, u tremba se nuk me kish ndodhur ndonjeher e megjithate e kalova pas disa sekondash e keshtu qe nuk i rash nga pas, por kur me perserit edhe disa here te tjera vendosa te shkoj tek Arqileja e ta pyes njeher thash.Ai kur kthehej nga puna kalonte pikerisht para pallatit tone dhe shkonte ne shtepi keshtu qe nje dite e prita e takova dhe i thash cfar me kish ndodhur pasi me degjoi ndaloi pak dhe per 3-5 min me shpjegoj se c'far kisha dhe me keshilloj te mos pi me duhan, raki, kafe, sepse je cun i ri e i forte keshtu qe nuk ke nevoje per stimulante.
  Une nuk i kisha then fare se c'far pija.
  Megjithate une ndoqa keshillat e tij dhe gjendja u normalizua,e kur erdha ketu ne Itali mu perserit perseri sepse fillova perseri te abuzoj ne pijet e mesiperme keshtu qe vendosa te bej nje vizite tek specialisti i zemres ne nje spital privat, dhe diagnoza doli e njejte me ate qe me tha Arqileja per 5 min ne kembe edhe shpjegimi ishte i njejte edhe keshillat ishin te njejta.
  Prandaj mos e shani doktor Arqilene.

  Per te qene dikush ne jete apo shkence duhet te kesh nje imagjinate qe i kalon kufijte e nje njeriu normal, por ne kete rast budallai apo injoranti nuk eshte ai qe ka imagjinate me te madhe por ai qe nuk arrin te ndjeke imagjinaten e tjetrit duke e gjykuar si te marre pra budalla.

  Kur doli ne skene Arqileja, ne fillim bente receta ilacesh per pacientet qe vizitonte por cuditerisht ilacet e tij nuk gjendeshin ne asnje farmaci dhe filluan te flasin keq per te biles edhe ne televizion, keshtu qe u detyrua i shkreti te dale ne nje emision televiziv te asaj kohe dhe tha se ilacet e tij ishin ne te gjitha farmacite por ne nuk kemi FARMACISTA qe pregatisin recetat por shitesa ilacesh.
  larguar forever

 14. #14
  Betimi i Hipokratit
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Mosha
  45
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  Duhen pare rezultatet e nje mjeku, jo se ku e ka bere universitetin. Pse mos ta quajme dhe mjek popullor kur ai merret me mjekime popullore, ai eshte i gjithanshem, perdor njohurite shkencore per te permiresuar mjekimet popullore, i kombinon keto njohuri per rezultate edhe me te mira. Ai nuk kufizohet vetem ne shkence por edhe ne misticizem.
  Qe kur te mos besosh ne mjekesi te ben "jo ne terezi"? Te ishin te gjithe mjeket sa gjysma e tij po do ishte ndryshe bota.
  .

  Te ishin te gjith mjeket si puna e Arqiles bota do te merrte fund me kohe.Une kur them e njof Arqilen kam pasur te bej me pacientet etij.Nje pacient i semure me kancer me konkretisht me melanome malinje qe i kishte dhene metastaza kerkonte me cdo kusht te takonte dhe Arqilene.Une e vizitoja gati cdo dite pasi ishte dhe i afermi im.Por meqenese e dija se do patjeter te vizitohet tek doktor Boti e thirra ne tel dhe i lash takim.Pastaj me erdhi me receten dhe i kishte dhene 3 here ne dite nga nje gote me leng qepe.Pacienti ne fjale 48 vjec kishte edhe insuficience pulmonare(mezi merrte fryme).I kishte thene qe ilacet qe ti je duke i pire duhet nderprere menjehere dhe do sherohesh plotesisht.Nuk i kishte dhene asnje analize per te bere asnje eko ose skaner. Pasi pacienti nuk i pinte me ilacet sepse e besonte tmerresisht Arqilene gjendja e tij u rendua edhe me teper e morra ne tel doktorin dhe i thash.Dr filani ka kete diagnoze,po e di tha.Filani ka metastaza ne melci,veshka dhe mushkeri.Ka veshtiresi ne frymemarrje.Ai donte ta mjekosh ti, ia bere analizat ,eko,skaner,shintigrafi .E di ti a ka apo jo metastaza.Te pakten thirre ne tel thuaji ti pij ato ilace qei kane dhene mjeket se ai mund te vdese neser.As Oksigjen nuk pranonte ti japim sepse do ta sheronte Arqileja.Serumet i nderpreu.Mirpo Arqileja tha le te vazhdoje me ato deri te henen (pas nje jave) dhe silleni tek une .Ne darke ati iu morr fryma fare i shtrengonte krahrori dhe ai kur spo mbushej me fryme pranoi me ne fund ti jepnim O2,serume edhe ilace te tjera.Lengun e qepes e nderpreu sepse pa qe ska ndonje sherim.Sidoqofte i ndjeri jetoi edhe nja 6 muaj.
  Kam dhe nje rast tjeter qe e mjekonte nje te semure qe kishte varicocele dhe nuk bente dot femije.Ai i shkreti nuk beri dot femije deri sa u operua,si beri derman lengu i qepes.
  Ja pra pse une skam shume besim ne recetat e Arqilese.
  __________________
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 15. #15
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime nė 159 postime
  Nuk ka ndonje gje te keqe qe njeriu te provoj edhe disa mjekime popullore, mund te mos jene provuar te gjitha shkencerisht, por jane pjese e eksperiences njerezore. Por jo te gjitha semundjet sherohen me kamomil, mjalt apo leng qepe.
  Pak rendesi ka se ku mund ta kete marr diplomen Arqile Boti. Kur nje 'doktor' del ne TV dhe fillon e shpjegon oroskopin, do te thoja qe duhet ta rishikonte edhe njehere titullin qe mban...
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 16. #16
  DeJaMe AmAr...! Maska e La rondine
  Anėtarėsuar
  10-02-2003
  Vendndodhja
  Chihuahua
  Mosha
  35
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  As une nuk kam ndonje mendim te mire per Dr Arqilen.Ja 10 vite me pare,kur ishte ne kulmin e debutit te tij di mjek popullor vajti tek ai daja im(shpirti ju prehte ne paqe).I premtoi qe do ta sheronte,qe mund tja kontrollonte semundjen dhe si perfundim vetem sa mori leket(qe nuk ishte aspak shume e neglizhueshme per kohen e atehershme)dhe me teper u perkeqesua prej budallalliqeve te tij
  [size=0.6]DaCa O NoApTe As Fi PlEcAt
  DiMiNeAtA Ai StIi Ce-Ai Ce-Ai ViSa
  Si AdORmI aSa LaNgA InImA mEa!

  Lasa LuMeA Sa ZiCa Ce VrEa
  N-o MaI cReDe AsCuLtA-Ti InImA
  StiI pReA bIne,NuMaI tIe Ti-As Da
  JuMaTaTe DiN pErNa MeA![/size]

 17. #17
  your "wrost" nightmare Maska e Militik
  Anėtarėsuar
  19-01-2007
  Postime
  246
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  arlqileja ka nevoje vete per nje mjek,me sakte per nje psikjater.
  Por budallenjte e vertete jeni ju ketu qe ia lini ne dore shendetin tuaj nje psikopati...
  Nejse.
  Shndet.Kisha gati nji vit pa postuar!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  hiqma tullacllekun lol

  ca lesh arqileje mor thoni ju, njeri qe nuk kref koken e vet ka me m'shnosh mu. hej pik e zez
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Pse gjykoni gjerat qe nuk i njifni.
  Njeriu kur ka nji dert,shkon te mjeku mjeku Paralel ose mjeksi se butź ashtu quhet kjo mdecinź Mjeksia e but qe asht pranu ne Europ si medicine e but, ketu shkojn njerzit kur mjeku nuk ju ben derman edhe shyqyr qe jan ....vetem ishin me para e tash jan si te gjith mjeket edhe keta edhe disa medicina tjera sikur Osteopatia .

  Une kisha nji problem dhe pasi kam pa shum mjek ,mesova qe shum mjek mendojn qe jan ZOT mua me than nervi te ka vdekur.....une ndegjova per nji mjek te till ne ks te medicines paralele dhe shkova ai ishte i lir 5 euro shkova te ai per nji mendim nuk e ndegjova as shokun tim se edhe ai mendonte asht e kot, edhe te gjith thoni asht sharlatan ....thon se ska dert , ai qe ka dert beson ......kur erdha i tregova shokut qka tha dhe i bena disa foto, shoku im u qudit si asht e mundur .....ai menjiher tha nervi asht mir por duhet keto stimulime dhe me krip te detit te nxet me majt disa minuta ....

  Njeriu kur ka nevoj nde te shkon ku i thot zemra ilaqi asht ilaq ...
  ---------------
  pash nji emision amerikan te perkthyer ne frengjisht,nji njeri e kishte vra reja nji dit shiu, kishte ardh ndihma e par jan mundu me i dhen frym kot kot kot,nji gru afrohet dhe thot dua tja kendoj nji "dovź" ata e lejon , njeri fillon ti lutet zotit duke shiqu qiellin dhe ai filloi te leviz , ne tregim mjeket thonin keni pa "alucination";policja femer thonte te isha vetun kisha then se jam trondit por ishim dy ....
  ---------------------------
  Sot edim qe kanceri sherohet me mjeksi perkohesisht me rreze nese recidivon tani kan tjera fjale , besa mjeket kan fjale boll andej kendej shm prej tyre e kan gjuhen e rrumbullakt ....

  ushqimi mund ta ruj njeriun para se te goditen qelizat kancerigjene...ose para se te qfaqet canceri...ashtu mendoj une.
  ---------------------------------
  Ketu kam mesu ne belgjik nji fjale te mir "ndegjoje zemren tende e jo te tjervet"....dhe shko deri ne fund te mendimit kerkes dhe endrres sate...
  -----------------------------------------------
  edhe ketu mjeket jan shum gjeloz nga medicinat paralele , pse ?
  Pse medicina paralele perdor barna BIO e jo barna qe diqka te sheron e te prish tjeter send,kunderefekt me duket thuhet.
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 20. #20
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Se sa derman te ben nuk e di , se s'kam patur rast ta vertetoj, por di qe ka shpirt human dhe nuk rrjep hallexhinjte.
  Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Humor nga GV_USA
  Nga Gostivari_usa nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-03-2009, 17:49
 2. Doktori qė dha ..
  Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-02-2009, 03:39
 3. Tek ne nė Michigan
  Nga Dreri nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 98
  Postimi i Fundit: 09-05-2005, 21:57
 4. doktori qe hante
  Nga kapedani2001 nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-08-2002, 07:48
 5. doktori (tregim)
  Nga macia_blu nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-08-2002, 19:38

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •