Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 25 prej 25
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Prap pash nji emision te vertet ku mjeket ban 27 vite me dhen diagnozen nji djali te ri Otizmin i kan dhen barrna tjera deri qe djali ka humb pa dhen shenje jete askund,tregonte babai i tij ne emisionin,"enketa e pamundur"...ndodh gabimi mjeksor gjithku por 27 asht diqka teper ....
    tash kan vertetu se kombinimi i dy hapave qe ai merrte e kan dergu ne tjeter smundje
    tragjedi...
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-07-2008
    Postime
    3

    Si te shpetoj nga dhimbjet e barkut

    Kam vajzen time e cila eshte 15 vjece dhe ka pothuajse prej dy vitesh dhimbje barku te vazhdueshme.Heren e pare qe u vizitua doktoret dyshuan per apendesit dhe u pergatitem per operacion por me ane te ilaceve arritem ta shmangnim thiken duke menduar se ishte zhdukur.Por pothuajse cdo dy jave ose cdo muaj ne fundjave ajo kishte dhimbje barku te cilen e kalonte me qetesues.kjo gjendje vazhdoi per 1 vit e gjysem.Kemi bere shume kontrolle ne Tirane ne te gjitha spitalet dhe ne te gjitha klinikat private.ka bere kontrolle ne Peshkopi ,Burrel mandje edhe ne Lezhe pasi ne nje vizite ne Peshkopi doli se kishte nje cist ne vezoren e djathte por kjo u mohua nga nje gjinekolog ne Lezhe pas nje kure te dhene nga gjinekologia e Peshkopise.I ka bere te gjitha llojet e analizave dhe per cudi te gjitha i dalin shume mire vetem sasia e homoglobines pak e vogel.Shenjat qe i shfaqen kur ka dhimbje barku jane:
    Te vjella,himbje ne te gjithe barkun ndonjehere perfshihet edhe stomaku, temperatura ne 37-37.2ose 37.3, kapsllek, ndonjehere fryerje zorresh .Kohet e fundit u dyshua per nje infeksion zorresh dhe mori nje kure prej 10 ditesh me antibiotike por nuk kaloi nje muaj dhe dhimbja u shfaq perseri.Nepermjet forumit kerkoj ndonje mjek te specializur dhe kontakt me te .Faleminderit.

  3. #23
    Arqileja desh vdiq per vete nga nje eksperiment qe beri para disa kohesh ne trupin e tij. Nuk do ma mbante te shkoja tek ky doktor per tu sheruar. Mendimi im.

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Ēaushi
    Anėtarėsuar
    03-05-2006
    Vendndodhja
    Nė Atdhe!
    Postime
    3,283
    Kam me shume se 10 vite qe e ndjek permes TVSH-se Arqile Botin,dhe te u them te drejten e kam degjuar me vemendje dhe e vlersoi si mjek popullor mjaft te njohur, qe shume njerzve u ka zgjidhe derman , dhe po mos te ishte aq i njohur ai nuk do ishte gati gati cdo muaj ne ekran, sepse ai ne ekran ftohet nga mjek shkencor ,per te dhen keshillat e tij mjeksore hallengjinjeve qe ne shume raste kane gjet ilaqin tek ky mjek. Ai ne nje rast ka then se brenda viti me kane vizituar afer nje milion njerz.Dhe kjo shifer flet mjaft per sherimin e tij popullor qe u bene njerzve qe kane nevoje .
    Dhuro shumė...e prit pak!

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-04-2010
    Postime
    1
    Une E Kam Takuar Arqilen Dhe Them Se Ai Njeri Lexon Shume Gje Qe Mjeket E Tjere -nuk E Bejne Me Mbasi Mbarojne Shkollen,per Nje Problem Te Timin Ai Me Rekomandoj Nje Bime Qe Pasi Pashe Ne Internet Ajo Bime Ishte Paresore Dhe Shume E Rendesishme Per Problemin Tim Ate Bime E Perdornin Mjeket Ne Bote Per Te Njejten Problem Qe Kisha Dhe Une,te Pakten Bimet Nuk Mund Te Demtone Aq Sa Demtojne Ilacet.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Humor nga GV_USA
    Nga Gostivari_usa nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 15-03-2009, 17:49
  2. Doktori qė dha ..
    Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 06-02-2009, 04:39
  3. Tek ne nė Michigan
    Nga Dreri nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 98
    Postimi i Fundit: 09-05-2005, 21:57
  4. doktori qe hante
    Nga kapedani2001 nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 21-08-2002, 07:48
  5. doktori (tregim)
    Nga macia_blu nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 13-08-2002, 19:38

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •