Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Antarsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim

  Fjalor Elektronik Shpjegues dhe Libra Elektronik n gjuhn shqipe

  Mesazhin në vazhdim e mora në email dhe po e përcjell edhe këtu në forum. Është një lajm shumë i mirë në këtë prag të Vitit të Ri 2006 për të gjithë shqiptarët, sidomos emigrantët që kanë shumë nevojë për të përvetësuar gjuhën shqipe dhe për ta kaluar atë edhe tek brezi i ri. Me këtë rast i uroj QEP punë të mbarë dhe suksese të mëtejshme për vitin e ardhshëm.

  ------------------------------------------------------------------------------

  Të nderuar bashkëkombës,


  Që nga data 28 dhjetor 2005, pesë minuta para orës 12:00, nga faqja jonë e internetit www.gjuha-shqipe.com ju mund të shkarkoni Fjalorin elektronik shpjegues – FESh, me mbi 41.000 përshkrime fjalësh si dhe 10 libra elektronik.

  Fjalorin e kemi bërë pa mbrojtje teknike ndërsa juridikisht i takon falas vetëm banorëve të Kosovës, bazuar në kontratën që kemi me Qeverinë e Kosovë. Shpresojmë shumë që të tjerët do ta licencojnë atë dhe nuk do t’i shkelin të drejtat tona autoriale. Me paratë e shitjes së softuerëve QEP-i siguron zhvillimin e mëtejshëm të projektit mbarëkombëtar “Gjuha shqipe dhe kompjuteri”, i vetmi i këtij lloji në të gjitha trojet shqiptare.

  Në një të ardhme të afërt ne do të bëjmë çpolitizimin përfundimtar të këtij fjalori dhe do të shtojmë fjalë të reja (mbi 7000 sosh tashmë janë përgatitur nga QEP-i për t’u shtuar).

  Duke shpresuar që softuerët tanë janë një dhuratë e çmuar për ndërrimin e moteve, shfrytëzoj rastin që të gjithë juve dhe të gjithë bashkëkombësve kudo që janë t’ua uroj vitin e ri 2006, duke ju dëshiruar suksese, mirëqenie dhe shëndet në jetë.


  Lulëzim Shishani, drejtor

  QEP
  http://www.gjuha-shqipe.com
  ------------------------------------------------------------------------------


  .
  Edi

 2. #2
  ICE-A Maska e PcCrack3r
  Antarsuar
  31-08-2005
  Vendndodhja
  Dean - Kosov
  Mosha
  30
  Postime
  163
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Faleminderit Edi, vërtet është një lajm shume i madh për ne. Mua do te me hy ne pune shume ky software. Ju lumtë QEP se po bëjnë një pune te mrekullueshme.
  --==Emi==--

 3. #3
  Open your mind now! Maska e besart
  Antarsuar
  11-11-2002
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  33
  Postime
  480
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Vërtetë kanë bërë dhe po bejnë një punë e cila duhet te çmohet nga te gjithë ne.
  Sipas z. Lulëzim Shishanit projekti "Gjuha shqipe dhe kompjuteri" do të vazhdoj edhe në vitin 2006 me projekte te reja.
  Mbetet te shihet se me cilat projekte do te na befasoj QEP gjatë vitit qe po hymë.
  Për mua kjo është dhurata me e mirë qe do te mund te më bënte dikush për ketë fundvit.

  Gjitha te mirat dhe suksese në të ardhmen.
  Ligji i aksionit dhe reaksionit sht universal. Keni kujdes!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-09-2005
  Postime
  135
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  EDi _ Flm per kete lajme qe na gezove pamase dhe per kontributin tende te dhene .
  Pershendetje.
  Rina

Tema t Ngjashme

 1. Gjuha shqipe, shteti shqiptar dhe qytetari shqiptar!
  Nga YaSmiN n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-12-2007, 16:22
 2. Ali Riza Ulqinaku (1855-1913)
  Nga Marsel n forumin Shkrimtar shqiptar
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-11-2006, 12:23
 3. Baza dialektore e gjuhs standarde
  Nga Albo n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 31-07-2006, 05:20
 4. A ekzistojne tabu ne shoqerine tone sa i perket gjuhes shqipe?
  Nga AsgjSikurDielli n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-11-2002, 10:14
 5. Konferenc ndrkombtare pr shqipen standarde
  Nga Beqari002 n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-11-2002, 13:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •