Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 116
  1. #1
    Nr. 1 Maska e marius
    Anėtarėsuar
    21-08-2005
    Vendndodhja
    Diku afer ferrit...
    Postime
    43

    Thumbs up Top Fest edicioni i 3-tė 2005

    Cili kengetar ju ka pelqyer me shume gjate ketij edicioni?Ketu mund te shkruani gjithcka per kengetaret shqiptare dhe kosovare si dhe per muziken e tyre.Jeni te mirpritur.

  2. #2
    GoLdEn BoY Maska e Wind_of_Change
    Anėtarėsuar
    23-12-2005
    Vendndodhja
    atu ku ndodhen tifozet e italise
    Postime
    251
    Ja po flas une i pari me qe jam zgjuar heret.
    Deri tani me ka pelqyer kenga e albanit ne bashkepuim me grupin kthjellu.
    Nje kenge e bukur megjithese ka pak te perbashket me kengen fituese te Top Fest 2.
    Tani zgjohuni dhe jepni opinionet tuaja.
    cfare prisni.

  3. #3
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    na i jepni ne ndonje link ate kenget, qe ti degjojme edhe tju themi opinionin tone (ne qe s'jemi ne shqiperi)

  4. #4
    Tifoz i flaktė Maska e Juventini
    Anėtarėsuar
    07-09-2005
    Vendndodhja
    Delle Alpi
    Postime
    353
    Per mua ka qene Blero dhe Alban Skenderaj

  5. #5
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    O forumista......meqe kam shum vjet qe nuk rri ne Shqipri nuk di mir ça esht TOPFEST. Duke lexuar ndonje gje ne internet mora vesh qe esht si tip koncerti, festivali. Po mund te ma sqaroni me mir pasi nuk e kam par asnjehere. Mos esht pak a shum si kenga magjike????
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  6. #6
    Warranted Maska e Qerim
    Anėtarėsuar
    06-12-2003
    Vendndodhja
    Home
    Postime
    1,641
    Citim Postuar mė parė nga ridy85
    O forumista......meqe kam shum vjet qe nuk rri ne Shqipri nuk di mir ēa esht TOPFEST. Duke lexuar ndonje gje ne internet mora vesh qe esht si tip koncerti, festivali. Po mund te ma sqaroni me mir pasi nuk e kam par asnjehere. Mos esht pak a shum si kenga magjike????

    Eshte si Cmimet e MTV .Eshte kopjuar nga ajo.

  7. #7
    I menduar Maska e Wisary
    Anėtarėsuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    N`Boten e Mrekullirave
    Postime
    34
    mua me ke pelqyer blero edhe alban skenderaj

  8. #8
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    Ate kengen e Alban Skenderaj e kam degju dhe un. Shum e bukur.
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  9. #9
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    Citim Postuar mė parė nga Qerim
    Eshte si Cmimet e MTV .Eshte kopjuar nga ajo.
    Thanx per sqarimin.
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  10. #10
    Citim Postuar mė parė nga marius
    Yo Clay More jam i sigurte qe do te te pelqejne sidomos Alban Skenderaj.Gjithashtu shpresoj te na jepni dhe opinionin tuaj.

    __________________
    R3$P3KT3

    Po cila nga kenget e Albanit ishte ne festival?? Se mire gjithe kengetaret jane aty por nuk e dime me c'fare kengesh kane marre pjese ne festival.

    Ej ....po degjoj "bukuri e frikshme". Sa e bukuuuuur.
    Te lutem Marius na jep ca ide te tjera mbi kengetare te tjere se ketu ka 300 kenge, skam kohe ti degjoj te gjitha. Na mbani pak te lidhur me c'fare behet andej.
    Kenget, "Hapesira e nje endrre", "Kthjellu", dhe Vetem ty... ju betohem tani vetem ca qirinj duhen ketu tek shtepia ime e kuptohet ...shpirti im

    Nga eshte ky? ngjan pak me Elita 5
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Julie : 06-01-2006 mė 20:34
    Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

  11. #11
    little runaway Maska e Elated
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    27
    Gjeri imen kenget qe me kan pelqyer jan PRODUCT 28 (per momentin jan numer 1 me vota) Alban Skenderaj (jam nje admiruese e madhe e Albanit dhe punes se tij ), Anjeza me nje antart te grupit 2die4 (ka nje beat shume te mire) Burn (ky grup eshte shume interesant e shume ndryshe nga te tjeret, tekst shume te mire por edhe muzika edhe saper te tjeret i harrova fare se pothuajse ishte materiale me ato qe kishin bere mepara.

    Me shume me ka pelqyer edicioni 2-te, te top festes . Ishte top fare, spreket!

    Nejse, shohim javen tjeter se do kendoj Mariza Ikonomi, Shpat Kasapi ( qe une e quaj kasap fare, cop mishi me dy sy , me duket si gay kur qesh, levizjet etc lool ) e shume te tjere.

    Fat dhe te fitoj kenga me e mire! lol

    Ela'
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 11-01-2006 mė 00:56 Arsyeja: gjuhe e huaj

  12. #12
    Football Factory Maska e Moltisanti
    Anėtarėsuar
    22-11-2002
    Postime
    1,437
    Shumica kot fare , pervec 1 ose 2 kenge tek tuk qe ja vlen ti degjosh tjerat jane zot na ruj , pa pike profesjonalizmi , muzika te vjedhura , interpretime shume te dobta , tekste pa lidhje fare ,se di cfare te them !! e kuptoj qe kjo pak a shume eshte si tip FAME ACADEMY ku zbulohen talentet ,zerat e muzikes shqiptare , po sic duket ne top fest cdo gje behej me ane te mikut, me zuri syri nje grua mbi 35 e vjec qe doli ne skene, nji tip bullice , ca ti shifje asaj ,ishte katastrrofe nga zeri , nga paraqitja e jashtme , nga teksti kenges , nga kercimi etj etj , nuk e di po top fest 2005 shume kot mu duk , ajo e 2004 ka qene dicka me ndryshe !!

  13. #13
    Nr. 1 Maska e marius
    Anėtarėsuar
    21-08-2005
    Vendndodhja
    Diku afer ferrit...
    Postime
    43

    Question

    Citim Postuar mė parė nga T_CROCOP
    Shumica kot fare , pervec 1 ose 2 kenge tek tuk qe ja vlen ti degjosh tjerat jane zot na ruj , pa pike profesjonalizmi , muzika te vjedhura , interpretime shume te dobta , tekste pa lidhje fare ,se di cfare te them !! e kuptoj qe kjo pak a shume eshte si tip FAME ACADEMY ku zbulohen talentet ,zerat e muzikes shqiptare , po sic duket ne top fest cdo gje behej me ane te mikut, me zuri syri nje grua mbi 35 e vjec qe doli ne skene, nji tip bullice , ca ti shifje asaj ,ishte katastrrofe nga zeri , nga paraqitja e jashtme , nga teksti kenges , nga kercimi ua tietj etj , nuk e di po top fest 2005 shume kot mu duk , ajo e 2004 ka qene dicka me ndryshe !!

    Avash Avash s'jane aq kot sa thua ti .TOP fest eshte si tip konkursi dhe fituesi dote jete ai me i votuari.Domethene qe audienca e jashtme e vendos ate dhe jo nje juri.Keshtu qe s'ka te bej fare miku.Ti paraqitesh me perpara se te nis edicioni dhe jep nje disk me kengen qe do konkurrosh. Per ato qe thua ti une te rekomandoj qe ta shohesh me me vemendje TOP Fest-in.

  14. #14
    tmerrsisht i embel
    Anėtarėsuar
    05-07-2005
    Vendndodhja
    Me ne fund ne tirane.....
    Postime
    291
    njerez kengen me te bukur do ta transmetojne sot, titullohet dedikuar ty...une per vete e kam degjuar do t'iu pelqeje edhe juve, te shihni.

  15. #15
    Nr. 1 Maska e marius
    Anėtarėsuar
    21-08-2005
    Vendndodhja
    Diku afer ferrit...
    Postime
    43
    I kujt kengetari eshte kjo kenga se do mundohohem ta gjej.Gjithsesi kontaktoni tek mua ne adresen time: henripazaj@gmail.com per cdo kenge qe keni nevoje!!!

  16. #16
    Nr. 1 Maska e marius
    Anėtarėsuar
    21-08-2005
    Vendndodhja
    Diku afer ferrit...
    Postime
    43
    Kam degjuar se edhe kenga e re e reperave nga lezha Sensuale ka marre shume vota.C'a mendimi keni ju per kete kenge?Gjithashtu edhe e Stine-Ishe ti.

  17. #17
    tmerrsisht i embel
    Anėtarėsuar
    05-07-2005
    Vendndodhja
    Me ne fund ne tirane.....
    Postime
    291
    Citim Postuar mė parė nga marius
    Kam degjuar se edhe kenga e re e reperave nga lezha Sensuale ka marre shume vota.C'a mendimi keni ju per kete kenge?Gjithashtu edhe e Stine-Ishe ti.
    Marius, mund te me thuash si mund te ndjeke me ane te ineternetit ecurine e votimeve? a e ndoqe kengen titulluar dedikuar ty te kengetarit Drini Shkreli?

  18. #18
    Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
    Anėtarėsuar
    07-11-2002
    Postime
    3,393
    Kengen Dicka te Alban Skenderajt me grupin Kthjellu eshte kenga e vetme qe pata rastin ta degjoja nga kenget e Top Fest 3 deri tani. Kjo kenge eshte shume, shume e bukur. Ndryshe nga kenget e deritashme te Albanit, kjo kenge eshte nje balade pak me "hard" nga tjerat (qe duhet te jete ndikimi i grupit Kthjellu) dhe edhe zerat po kombinohen shume, shume mire. Edhe Albani e edhe vokalisti i Kthjellu, kane ze shume te bukur.

    Albani ishte ne Prishtine me koncerte live per festat e fundvitit.


    Ku mund ti, te pakten, degjojme kenget e tjera te ketij Festi?

    Tung
    Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

    Rrofte Shqiperia Etnike

  19. #19
    Nr. 1 Maska e marius
    Anėtarėsuar
    21-08-2005
    Vendndodhja
    Diku afer ferrit...
    Postime
    43
    Citim Postuar mė parė nga dodoni
    Kengen Dicka te Alban Skenderajt me grupin Kthjellu eshte kenga e vetme qe pata rastin ta degjoja nga kenget e Top Fest 3 deri tani. Kjo kenge eshte shume, shume e bukur. Ndryshe nga kenget e deritashme te Albanit, kjo kenge eshte nje balade pak me "hard" nga tjerat (qe duhet te jete ndikimi i grupit Kthjellu) dhe edhe zerat po kombinohen shume, shume mire. Edhe Albani e edhe vokalisti i Kthjellu, kane ze shume te bukur.

    Albani ishte ne Prishtine me koncerte live per festat e fundvitit.


    Ku mund ti, te pakten, degjojme kenget e tjera te ketij Festi?

    Tung

    Une kam hapur edhe me pare nje teme ku mund te downloadonit kete kenge si edhe shume kenge
    te tjera te ketij edicioni por meqenese shkela disa nga rregullat e forumit tema ime u transferua ne koshin e forumit.(Jam ende i nevrikosur per kete gje sepse po te shkosh ne forume te tjera shqiptare tregohen te gjitha linket per downloadimin e te gjitha kengeve)provo njehere ti degjosh tek site i top albania radios.

  20. #20
    Perjashtuar Maska e ||xXx||
    Anėtarėsuar
    22-07-2005
    Vendndodhja
    Mes Ferrit Dhe Parajses
    Postime
    359
    Per fat te keq kam qen i zen me pun dhe skma pas mundesi ta ngjoja po me kan thene qe ishte vertet i bukur

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Partite Dhe Sektet
    Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 96
    Postimi i Fundit: 17-02-2009, 13:25
  2. Tetovė - Edicioni i XII i Festivalit Ndėrkombėtar tė Poezisė
    Nga Fiori nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 07-11-2008, 22:03
  3. Ndodhitė nė Maqedoni
    Nga babadimri nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 1075
    Postimi i Fundit: 16-10-2007, 12:25
  4. Edicioni i Lajmeve
    Nga diikush nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 01-07-2006, 13:36
  5. Encyclopedia Britannica Edicioni 1911 shkruan per Shqiptaret
    Nga King_Gentius nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 02-07-2005, 15:24

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •