Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
  1. #1
    vetedija na ben egoist
    Anëtarësuar
    18-12-2005
    Vendndodhja
    me kembe te gozhdura ne toke
    Postime
    9

    Cool Hedonsim... bëj siç do vetë pa pyetur njeri

    per te gjithe ata qe nuk e dine,"HEDONSIM" do te thote-"bej sic mendon vete dhe mos pyet se cfare thone te tjeret".doja te dija se si e mendoni ju,nqs jeni dakort apo jo dhe nqs u ka kushtuar fakti qe ndo1here keni bere sipas kokes tuaj.kete pyetje po ua drejton dikush qe ka vepruar gjithmone sic e ka menduar vete dhe shpesh e ka paguar!i'm looking forward to hear from you..thnx

  2. #2
    e kthjellet dhe e kalter Maska e Niagara
    Anëtarësuar
    29-10-2005
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    230
    lale e di ate shprehjen ti
    pyet 7 a 8 dhe pastaj mendohu nese mund te pyesesh ndonje tjeter????????lol
    une per vete boj si t'me vij per mbare, degjoj shume, por me shume shikoj......
    Fjalet e embla jane si nje huall mjalti,
    embelsi per shpirtin dhe ilac per kockat.
    Fjalet e Urta 16:24

  3. #3
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Hedonsim?
    Ashtu duhet te jete, sepse hedonism eshte diçka tjeter.
    Sidoqofte jam dakort me hedonsim . Ne fund fare si di vete do besh, por kjo s'do te thote qe nuk duhet te mesosh nga askush.

    Nese do diskutoni edhe hedonizmin, shkruhemi me vone.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    une kujtova se hedonism eshte vec per te bere qejf ...dhe qe adhurojn dashurine, luxury etje
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  5. #5
    . Maska e nausika
    Anëtarësuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    .
    Postime
    774
    Citim Postuar më parë nga hedonsim
    per te gjithe ata qe nuk e dine,"HEDONSIM" do te thote-"bej sic mendon vete dhe mos pyet se cfare thone te tjeret".doja te dija se si e mendoni ju,nqs jeni dakort apo jo dhe nqs u ka kushtuar fakti qe ndo1here keni bere sipas kokes tuaj.kete pyetje po ua drejton dikush qe ka vepruar gjithmone sic e ka menduar vete dhe shpesh e ka paguar!i'm looking forward to hear from you..thnx

    Hedonism, sic eshte thene edhe me lart, ka kuptim tjeter...hedonism do te thote qe ne cdo gje qe te besh ne jete te ndjekesh qellimin e kenaqesise vetiake (ne c'do lloj forme qe mer kenaqesia).
    Ajo qe po thoni ju, eshte rruga qe zakonisht ndjek njeriu indipendent ne mendime. Edhe sikur ta kesh gabim, atere nuk ke se kujt ti hedhesh fajin pervec vetes, dhe si rrjedhim edhe ndoshta dicka ri-vleresohet
    When in Doubt, Act Stupid!

  6. #6
    Larguar.
    Anëtarësuar
    30-11-2004
    Postime
    1,506
    Nausika, te te korigjoj pak une si zog qe jam ? Hedonizmi nuk eshte vetem ndjekja e kenaqesise vetjake por e kenaqesise vetjake te çastit ! Dmth per nje hedonist nuk ka te ardhme, nuk ka ta neserme. Ekziston vetem çasti dhe ai duhet shijuar deri ne fund.

    ps : ç'do ti ne keto kate ketu moj ? Ec shpejt andej poshte se ke bere shume mungesa

  7. #7
    vetedija na ben egoist
    Anëtarësuar
    18-12-2005
    Vendndodhja
    me kembe te gozhdura ne toke
    Postime
    9
    ndoshta nuk jam shpjeguar mire:hedonsim eshte filozofia e vetkenaqsise.do m pelqente sikur t'i pergjigjeshit asaj q une kerkoja dhe jo t korrigjonit pasi s'besoj se ka ndo1 gje per t korrigjuar,thjesht keni shtuar dicka por prape t njejten gje keni thene

  8. #8
    Larguar.
    Anëtarësuar
    30-11-2004
    Postime
    1,506
    More ti mik , do e ndryshoç ate hedonsim me hedonism (hedonizmi) apo si e ke hallin ?

    Miqesisht tani, ndryshoje dhe na thuaj çfare kerkon tamam e qoku te themi ndonje gje...

  9. #9
    vetedija na ben egoist
    Anëtarësuar
    18-12-2005
    Vendndodhja
    me kembe te gozhdura ne toke
    Postime
    9
    sa per informacion,une nuk jam mik.dhe ju kerkoj te falur per gabimin...persa i perket asaj qe dua une,mjafton t lexosh me vemendje

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 43
    Postimi i Fundit: 22-05-2013, 16:04
  2. Gjykata dënon Sali Veselin për vrasjen e Ekrem Rexhës, komandat Drinit
    Nga kosovar në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 94
    Postimi i Fundit: 07-12-2011, 06:31
  3. Ku humbi MJAFT-i ?
    Nga Hyllien në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 15-01-2006, 19:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •