Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 44
 1. #21
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  65 falenderime nė 48 postime
  Citim Postuar mė parė nga kęrlighed
  Kerkoj ndjese qe po te citoj, por desha te pergjigjem ne nje fare menyre.
  Te jesh i/e dashuruar eshte psikoze.Ja se c`ndodh me personin ne fjale:

  Truri prodhon dyfish me shume Fenyletylamin(PEA) qe jep gati te njejten ndjenje euforie.
  Sasia e Serotonines bie ne tru, gje qe normal con deri ne depresion, por ne kete rrast personi i dashuruar ndjehet i terhequr ne menyre manike.
  Hormoni Noradrenalin ne glandulae suprarenalis, e parapergadit trupin duke stimuluar sistemin nervor qendror, shtypja e gjakut dhe pulsi ngriten.
  Dopamina luan gjithashtu rol ne ndjenjen e te qenurit te lumtur dhe ka efekt sikur narkotiket ne trupin e nje narkomani.
  Testosteroni dhe ostrogjeni e shtojne efektin e dopamines.

  Pershendetje.
  Flm per citim
  Thuhet qe te qenit i/e dashuruar eshte psikoze,por e perkoshme


  Shume bukur i ke sqaruar te gjitha

 2. #22
  LosT AngeL Maska e PaToSaRaK
  Anėtarėsuar
  16-02-2005
  Vendndodhja
  Ne mes te llumit
  Mosha
  35
  Postime
  365
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Large te dashuruarve. Aman se kam nje shoke me emrin Celi qe ma ka shpifur fare hecen rruges edhe me kujton gjithnje emrin e te dashures se tij (Spo nxjer emer se turp) Mender muabetit Na ka care b4th3n.Sic thashe edhe me larte large te dashuruarve
  E Lehte Ta Kujtosh Veshtire Ta Harrosh

 3. #23
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  65 falenderime nė 48 postime
  Citim Postuar mė parė nga PATOSARAK
  Large te dashuruarve. Aman se kam nje shoke me emrin Celi qe ma ka shpifur fare hecen rruges edhe me kujton gjithnje emrin e te dashures se tij (Spo nxjer emer se turp) Mender muabetit Na ka care b4th3n.Sic thashe edhe me larte large te dashuruarve
  Hmm.Thuhet se te qenit i/e dashuruar eshte psikoze,se nje i dashuruar ne ate kohe se di se si vepron,por se besoj se jan deri ne ate gjendje qe te mos rrish afer tyre.

  Megjithat rri pa merak se te shkuara,do i kalon edhe shokut tend!

 4. #24
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga EMMA 1244
  Te jesh I (E) dashuruar (apo te dashuruarit) eshte DASHURI?
  Je ne vete ti? Apo s'jam ne vete une qe nuk po i gjej asnje fare kuptimi pyetjes tende.

  Te jesh i dashuruar a eshte dashuri?

  po tall bizhdilet me ne te paditurit apo cfare?
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 5. #25
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  65 falenderime nė 48 postime
  Citim Postuar mė parė nga FLORIRI
  Je ne vete ti? Apo s'jam ne vete une qe nuk po i gjej asnje fare kuptimi pyetjes tende.

  Te jesh i dashuruar a eshte dashuri?

  po tall bizhdilet me ne te paditurit apo cfare?
  FLORIRI loooooooooooooooooooooooool
  Ne te paditurit po kerkojm nga te diturit se a eshte njesoj si ajo qe quhet Dashuri si nje person i Dashuruar.

 6. #26
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  EMMA1244

  Dashuria nuk asht perkufizu,kshuqe cdo njeri qe ndjehet i dashuruar eshte dashuri.Dikush dashuron shume dikush pak kjo asht ne saj te vecorive te faunes e flores

  Ti je e dashuruar?
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 7. #27
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  65 falenderime nė 48 postime
  Citim Postuar mė parė nga FLORIRI
  EMMA1244

  Dashuria nuk asht perkufizu,kshuqe cdo njeri qe ndjehet i dashuruar eshte dashuri.Dikush dashuron shume dikush pak kjo asht ne saj te vecorive te faunes e flores

  Ti je e dashuruar?
  Aha mire shume FLORIRI,ta bej nje pytje ty.dashurija qe ndjen ndaj motres,vellaut,shokut,a quhet edhe ajo dashuri????

  A jam e dashuruar?
  Ate edhe po zbuloj tek vetja

 8. #28
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  EMMA1244 ketu jemi tek forumi i romances jo tek temat shoqerore.

  Atje diskutohet per dashurine ndaj kombit,familjes,makines,qenit maces etj.

  Ketu trajtohet dashuria qe nenkupton dhe terheqje seksuale.

  Kjo nuk asht e perkufizume akoma, pra nuk eshte sendertu ne fjale e vepra por mbetet ndjenje, kshuqe nuk mund te percaktosh kollaj qe: ky dashuron, ajo s'dashuron,ne dashurojme,ata ato nuk dashurojne.

  kupton?

  Po ta vesh re me vemendje duket qarte nga temat se jo te gjithe dashurojne nje lloj.Ka diversitet..dikush i permbajtur,tjetri romantik,tjetra as qe shprehet fare i bjen larg e larg.

  Por ka ca pika qe mund te perkufizohen si shoqerueset e pergjithshme te tere te dashuruarve..
  Interesi(te interesohesh per ate qe dashuron)
  ankthi
  meraku
  malli
  te ndjerit mire ne pranine e saj/tij
  etj etj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FLORIRI : 04-01-2006 mė 10:47
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 9. #29
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  65 falenderime nė 48 postime
  Citim Postuar mė parė nga FLORIRI
  EMMA1244 ketu jemi tek forumi i romances jo tek temat shoqerore.

  Atje diskutohet per dashurine ndaj kombit,familjes,makines,qenit maces etj.

  Ketu trajtohet dashuria qe nenkupton dhe terheqje seksuale.

  Kjo nuk asht e perkufizume akoma, pra nuk eshte sendertu ne fjale e vepra por mbetet ndjenje, kshuqe nuk mund te percaktosh kollaj qe: ky dashuron, ajo s'dashuron,ne dashurojme,ata ato nuk dashurojne.

  kupton?

  Po ta vesh re me vemendje duket qarte nga temat se jo te gjithe dashurojne nje lloj.Ka diversitet..dikush i permbajtur,tjetri romantik,tjetra as qe shprehet fare i bjen larg e larg.

  Por ka ca pika qe mund te perkufizohen si shoqerueset e pergjithshme te tere te dashuruarve..
  Interesi
  ankthi
  meraku
  malli
  te ndjerit mire ne pranine e saj/tij
  etj etj

  Ne fakt Floriri,qellimi ishte vetem tek ajo cka do te thote dashuri ne koncept dhe cka i/e dashuruar.
  Kjo teme fakte se ka vendin ketu,dhe disa parafoles e kan kuptuar mire thelbin,kjo ne fakt nga ajo qe dua une ka lidhje me psikollogjine,dhe aty e hape kete teme tek psikollogjia,por,por ku di une moderatoret jan ata qe e transferuan ketu,cka te bej une ata e dine me mire.

 10. #30
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga EMMA 1244
  Pershendetje forumista,mund te jepni mendimin tuaj ne lidhje me te qeneit I (E) dashuruar,cka mendoni ju;
  Te jesh I (E) dashuruar (apo te dashuruarit) eshte DASHURI?

  Pyetje pa kuptim! Te jesh i dashuruar dhe pastaj pyet eshte dashuri!!!
  Nese je i dashuruar ska si te mos jete dashuri perderisa i ve epitetin i/e Dashuruar perpara.

  Kur hapni nje teme formulojeni pyetjen jo si e kuptoni ju vete, por ashtu si mund ta perthithe nje komunitet i tere.

  Dito.

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2005
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  normalisht nuk mund te pretendosh qe te kete dashuri vetem nga njera ane...
  kur kemi nje te dashuruar, kemi vetem hapat e para te dashurise te cilat mund te perfundojne ne nje gremine ose ne nje parajse te vertete...qe varet nga kunderpergjigja e partnerit te mundshem!!!! nje i (e) dashuruar eshte dicka e paplote...embrion ne dileme ekzistence per te marre forma te plota!!!!!!!!

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e CooL_Djale
  Anėtarėsuar
  11-11-2005
  Vendndodhja
  Prishtine:D
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga EMMA 1244
  Pershendetje forumista,mund te jepni mendimin tuaj ne lidhje me te qeneit I (E) dashuruar,cka mendoni ju;
  Te jesh I (E) dashuruar (apo te dashuruarit) eshte DASHURI?
  EMMA e nderuar
  Nga disa psikolog thuhet se te dashuruarit nuk eshte dashuri,shume mire e kan then edhe disa parafoles me larte me ate qe eshte i/e dashuruar.
  i/e dashuruar,ne te vertet eshte nje lloj depresioni.
  Gjdo gje e ktheva ne vendin e vete...

 13. #33
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  65 falenderime nė 48 postime
  Citim Postuar mė parė nga chemical
  Se kam marre vesh se per cfar behet fjale...!!! si mund te dashurosh dike, edhe te thuash nuk eshte dashuri..???


  /me no kapishi :P
  Lol chemoooooooo.

  Normale se te gjithe qe i do per te gjithe ke dashuri,por kur je i dashuruar ne nje person te vecant ka te bej me shume me ndjenjen e depresionit dhe eshte nje periudh psikoze :P
  Loooooooooooooooooooooooo fillova te filozofoj edhe une.:P  p.s o ju qe e dini me mire plz na spjegoni pak

 14. #34
  Larg familjes Maska e lumturi
  Anėtarėsuar
  27-08-2005
  Postime
  111
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Gjeja me bukur dhe periudha me e bukur ne jete eshte kur je i/e dashuruar.
  First try to understand, than try to be understood.

 15. #35
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga E*m*A
  Pershendetje forumista,mund te jepni mendimin tuaj ne lidhje me te qeneit I (E) dashuruar,cka mendoni ju;
  Te jesh I (E) dashuruar (apo te dashuruarit) eshte DASHURI?
  Ema aman mi goce sa besokeni ne ate te shkrete Fjale DASHURI.Po mblidhni mendjen e kokes se ajo Fjale nuk ekziston derman dhe mos genjeni kot veten.

 16. #36
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  65 falenderime nė 48 postime
  Citim Postuar mė parė nga IL__SANTO
  Ema aman mi goce sa besokeni ne ate te shkrete Fjale DASHURI.Po mblidhni mendjen e kokes se ajo Fjale nuk ekziston derman dhe mos genjeni kot veten.
  Aman dhe ti une kam menduar se dashuria eshte nje disiplin,nje vullnet qe nxite zhvillimin tone shpirtrore per te arritur pjekuri dhe plotesimin e vetevetes dhe te te tjereve.

  Por se kam dite qe eshte edhe genjeshter.Pse mos te besohet sic thuat ti ne fjalen dashuri,dicka absurde po me duket mua eshte sikur te mos besoj qe egzistoj une,,,,,,,na thuaj aman pse ti mendon qe nuk egziston.
  Vetem mos thuaj se dashuria ka vdek bashke me Romeon dhe Xhulieten.

 17. #37
  ▒[kreJzi dOra veT]▒ Maska e Crazy_Girl
  Anėtarėsuar
  10-02-2005
  Vendndodhja
  I ♥ New York
  Mosha
  32
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Enigma_F
  Dashuria eshte shum gje e bukure por e keqa eshte se ne ndonje rast te shkon me vuajte
  Ne nje mendim me ty jam shume gje e vertet kjo
  Merrja TeMirėn Tė ArdhmesHidhja Te KeqenTė kaluarės. ★☆••٠·˙

 18. #38
  Floodist Me Eksperjenc Maska e ARNOLD_777
  Anėtarėsuar
  13-01-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  32
  Postime
  111
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga E*m*A
  Pershendetje forumista,mund te jepni mendimin tuaj ne lidhje me te qeneit I (E) dashuruar,cka mendoni ju;
  Te jesh I (E) dashuruar (apo te dashuruarit) eshte DASHURI?

  MENDIMI IME NE LIDHJE ME KTE TEME ESHTE KY?

  QE TE DASHUROSH ESHTE GJE E BUKUR POR TE TALLESH ME DASHURINE ESHTE MEKAT

 19. #39
  LosT AngeL Maska e PaToSaRaK
  Anėtarėsuar
  16-02-2005
  Vendndodhja
  Ne mes te llumit
  Mosha
  35
  Postime
  365
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga ARNOLD_777
  MENDIMI IME NE LIDHJE ME KTE TEME ESHTE KY?

  QE TE DASHUROSH ESHTE GJE E BUKUR POR TE TALLESH ME DASHURINE ESHTE MEKAT
  Vlla ke thene nje fjale me vend. Se e kam provuar vet
  Me mire brith e bej qef mos u dashuro kurre.
  E Lehte Ta Kujtosh Veshtire Ta Harrosh

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e swat
  Anėtarėsuar
  18-09-2005
  Vendndodhja
  Prapa DiEllIT
  Mosha
  34
  Postime
  618
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Vallai dashuria eshte disa caste te mrekullueshme edhe shume vuajte me pas.........
  Personalisht nuk ja uroj njeriu qe te vuaj
  por problemi eshte se se ka asnje ne dore kete gje ..........

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Apolineri, luftėtari i dashuruar
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-07-2005, 14:32
 2. Gruaja e dashuruar pas elbasanlliut 28 vjeēar detyrohet tė shesė
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 27-06-2005, 01:04
 3. Williams dhe Kate tė dashuruar seriozisht
  Nga Shijaksi-London nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-04-2005, 07:50
 4. Historia e trishtė e mjellmės sė dashuruar (rm)
  Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-12-2004, 08:39
 5. I Dashuruar Me Kembet E Nje Vajze
  Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 19-09-2003, 09:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •