Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 44
  1. #1
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    I (E) dashuruar

    Pershendetje forumista,mund te jepni mendimin tuaj ne lidhje me te qeneit I (E) dashuruar,cka mendoni ju;
    Te jesh I (E) dashuruar (apo te dashuruarit) eshte DASHURI?

  2. #2
    [duke luajtur futboll] Maska e Adriano-10
    Anėtarėsuar
    06-08-2005
    Vendndodhja
    Stadium........ Grupi: Tetova Clan
    Postime
    305
    Oj Emë, oj çikë e mirë dëgjo...

    Dashuri nuk eshte te shiqosh njeri-tjetrin, por te dyte te shiqoni ne nje drejtim.

    Dmth dashuri eshte vetem kur dashuria eshte e dyanshme dhe jo e nje anshme, se sikur te ishte e nje anshme une tash do thoja se jam i dashuruar ne Jennifer Lopezin ose Britney Sperasin dhe ju cikat mund te thonit se jeni te dashuara ne Brad Pittin ose Tom Cruise.
    Punėn e sotme mos e lėr pėr nesėr...shtyje sa tė mundesh...

  3. #3
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Citim Postuar mė parė nga Adriano-10
    Oj Emė, oj ēikė e mirė dėgjo...

    Dashuri nuk eshte te shiqosh njeri-tjetrin, por te dyte te shiqoni ne nje drejtim.

    Dmth dashuri eshte vetem kur dashuria eshte e dyanshme dhe jo e nje anshme, se sikur te ishte e nje anshme une tash do thoja se jam i dashuruar ne Jennifer Lopezin ose Britney Sperasin dhe ju cikat mund te thonit se jeni te dashuara ne Brad Pittin ose Tom Cruise.
    Mire Adriano,flm shume,por ti thua,ate qe mendon qe eshte dashuri.

    Po ajo qe dua te di une eshte se te qenit i/e dashuruar a eshte dashuri ,apo manifestim i saj?

    Pra a ka dallim mes dashurise dhe te qenit i/e dashuruar?

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-12-2005
    Postime
    6
    Dashuria eshte shum gje e bukure por e keqa eshte se ne ndonje rast te shkon me vuajte

  5. #5
    i/e larguar Maska e Found
    Anėtarėsuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    In my personal Hell...
    Postime
    71
    Une dashuroj shume shpesh, por rralle ndihem i dashuruar... Per mua ka dallim, dashuria me "te dashuruarin". Keto kohe jam shume i dashuruar, por nuk e di ende nese eshte dashuri...
    Kam dashuruar me shume zjarr dhe prape nuk jam ndier i dashuruar, madje kam shkuar edhe ne ekstremet me te forta. Nuk di cfare mund te them tjeter per temen, mbase kjo sqaron dicka

  6. #6
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Citim Postuar mė parė nga Found
    Une dashuroj shume shpesh, por rralle ndihem i dashuruar... Per mua ka dallim, dashuria me "te dashuruarin". Keto kohe jam shume i dashuruar, por nuk e di ende nese eshte dashuri...
    Kam dashuruar me shume zjarr dhe prape nuk jam ndier i dashuruar, madje kam shkuar edhe ne ekstremet me te forta. Nuk di cfare mund te them tjeter per temen, mbase kjo sqaron dicka
    Found flm shume.
    Shume mire ti e sqarone ate qe ka dallim ne mes te dashuris dhe asaj i/e dashuruar,dhe e spjegon nga menyra jote.Kete doja ta ti se shume here njerezit e keqkuptojne dashurin me i/e dashuruar.


    Ja te shikojme se cka do te thome pasfolesit tane.Nese ndonje na shpjegon me mire se ku qendrron dallimi.

  7. #7
    harapciu Maska e elbasanlliu yll
    Anėtarėsuar
    11-11-2005
    Vendndodhja
    italia
    Postime
    122
    Te dashrosh mor lal a gjaja ma e bukur,por dhe gjaja ma e veshtir per tu harru,se esht nje gje qe e bajm me zemer,vetem se duhet, dhe se esht e veshtire,ta kuptojm qe ja vlen ti japim zemren ktij njeriu apo jo,nese jo duhet te kuptojm qe esht nje lidhje vetem per aventur.

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-11-2005
    Vendndodhja
    Ne Kosove
    Postime
    33
    Citim Postuar mė parė nga EMMA 1244
    Te jesh I (E) dashuruar (apo te dashuruarit) eshte DASHURI?
    Apsolut JO.

  9. #9
    Once Upon A Time... Maska e BluE-MooN
    Anėtarėsuar
    13-12-2005
    Vendndodhja
    Diku Lart...
    Postime
    62
    Te jesh ne dashuri te jep perspektive te bukur mbi jeten...te duket sikur zogjte cicerojne dhe lulet celin vetem per ty ne mes te dhjetorit... Fatkeqesisht kjo "enderr" e bukur zgjat pak kohe..pastaj perplasemi me realitetin e nje lidhjeje, ate rutinen e perhershme, noi zenke si per variacion, ndonje xhelozi qe ta bejne jeten ferr :P Shaka

    Te qenurit ne dashuri eshte ndjenje e pakrahasueshme , te ben te ndjehesh njeriu i vetem ne univers

  10. #10
    Perjashtuar Maska e ||xXx||
    Anėtarėsuar
    22-07-2005
    Vendndodhja
    Mes Ferrit Dhe Parajses
    Postime
    359
    Mendoj se dashuria e vertete ekziston po nuk jetohet kurre sepse njeriu kupton ca ka pasur vetem kur e humbet ate gje e njejta ndodh dhe per dashurine, kupton qe ka qene nje gje e rendesishme vetem kur e ke humbur ate.
    Mendimi im

  11. #11
    Once Upon A Time... Maska e BluE-MooN
    Anėtarėsuar
    13-12-2005
    Vendndodhja
    Diku Lart...
    Postime
    62

    Hehe

    Citim Postuar mė parė nga LlaCiPaCi
    Lale po folet per dashurine jo per momentin kur zgjohesh ka gjumi :P
    Eshte dhe dicka tjeter qe quhet sens humori...

    Te jesh ne dashuri te jep perspektive te bukur mbi jeten...te duket sikur zogjte cicerojne dhe lulet celin vetem per ty ne mes te dhjetorit... Fatkeqesisht kjo "enderr" e bukur zgjat pak kohe..pastaj perplasemi me realitetin e nje lidhjeje, ate rutinen e perhershme, noi zenke si per variacion, ndonje xhelozi qe ta bejne jeten ferr :P

  12. #12
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Citim Postuar mė parė nga Princes_Ks
    Apsolut JO.
    Si duket ti e kuptove mire pytjen time,dhe pajtohem me ty

    Mund te tregosh cka eshte dashuri dhe cka do te thote i/e dashuruar,pra ku eshte dallimi.

    Pershendetje

  13. #13
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Citim Postuar mė parė nga BluE-MooN

    Te qenurit ne dashuri eshte ndjenje e pakrahasueshme , te ben te ndjehesh njeriu i vetem ne univers
    Po une mendoj se ne gjdoher jemi ne dashuri,ate qe ndjejme ndaj familjes, te afermeve tane,shoqerise,,,,,a eshte dhe kjo dashuri???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    EMMA 1224,

    Ka ca gjera ne jete qe jane shume te mpleksuar ne mes vete dhe ne shkaku i ketij mpleksiteti i quajm me te njejtin emer.
    Une dashuroj nuk eshte nje soj sikur une jam i dashuruar (dallimet ne kohe) dhe jo vetem kjo.
    Eshte thene me lart nga Adriano-10, se dashuria nuk eshte te shikuarit ne njeri tjetrin, por te shikuar e perbashket ne nje drejtim
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  15. #15
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Citim Postuar mė parė nga Poeti
    EMMA 1224,

    Ka ca gjera ne jete qe jane shume te mpleksuar ne mes vete dhe ne shkaku i ketij mpleksiteti i quajm me te njejtin emer.
    Une dashuroj nuk eshte nje soj sikur une jam i dashuruar
    Shume mire e ke then kjo mu desh,shpesh here hasim ne keqkuptime se vetem te qenit i/e dashuruar eshte dashuri!!

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-11-2005
    Vendndodhja
    Ne Kosove
    Postime
    33
    Citim Postuar mė parė nga EMMA 1244
    Si duket ti e kuptove mire pytjen time,dhe pajtohem me ty

    Mund te tregosh cka eshte dashuri dhe cka do te thote i/e dashuruar,pra ku eshte dallimi.

    Pershendetje
    Dashuri eshte cdo gje qe ti e don persona,siq e ke then dhe ti te afermite dikush i do kafshet macen a ku ta di une,pra gjdo gje qe e don ti eshte dashuri

    i/e dashuruar eshte kur me apo pa vetedije jemi te motivuar seksualisht nga nje person



    p.s kjo teme me mire do te ishte tek Filozofi-psikologji-sociologji

    Kalofsh bukur Emma shpresoj ta kesh marre pergjigjjen e duhur

  17. #17
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Princes_Ks flm peregjjen

    Ke then gjera mjaft interesante per dashurin gjithashtu edhe per te qenit i/e dashuruar.


    P.S.Dhe une kete teme e kisha hape aty (pra filozofi-psikologji-sociologji),dhe besova se aty ishte vendi i duhur,por moderatoret e levizen dhe e sollen ketu.

  18. #18
    Skofiar Maska e Skofiar
    Anėtarėsuar
    07-08-2005
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    731
    Te dashurosh do te thote ta beshe hapin e pare per dashuri.
    Nese edhe Personi qe dashuron e bene hapin e pare ateher fillon te ndjehesh i/e dashuraur.Hapat vazhdojne.............

  19. #19
    Erara humanum est Maska e kęrlighed
    Anėtarėsuar
    28-05-2005
    Vendndodhja
    Skandinavi
    Postime
    146
    Citim Postuar mė parė nga EMMA 1244
    Si duket ti e kuptove mire pytjen time,dhe pajtohem me ty

    Mund te tregosh cka eshte dashuri dhe cka do te thote i/e dashuruar,pra ku eshte dallimi.

    Pershendetje

    Kerkoj ndjese qe po te citoj, por desha te pergjigjem ne nje fare menyre.
    Te jesh i/e dashuruar eshte psikoze.Ja se c`ndodh me personin ne fjale:

    Truri prodhon dyfish me shume Fenyletylamin(PEA) qe jep gati te njejten ndjenje euforie.
    Sasia e Serotonines bie ne tru, gje qe normal con deri ne depresion, por ne kete rrast personi i dashuruar ndjehet i terhequr ne menyre manike.
    Hormoni Noradrenalin ne glandulae suprarenalis, e parapergadit trupin duke stimuluar sistemin nervor qendror, shtypja e gjakut dhe pulsi ngriten.
    Dopamina luan gjithashtu rol ne ndjenjen e te qenurit te lumtur dhe ka efekt sikur narkotiket ne trupin e nje narkomani.
    Testosteroni dhe ostrogjeni e shtojne efektin e dopamines.

    Pershendetje.
    Mea mihi concientia pluris est quam Omnium sermo.
    Cicero

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-03-2003
    Vendndodhja
    Anadoll
    Postime
    35
    Me Pelqeu Shume Komenti I Parafolesit,koment Qe Doja Ta Shkruaja Une Po Qenka Treguar Dikush Me I Shkathet.po,dhe Une Mendoj Qe Te Dashuruarit Eshte Psikoze,sado Pak Romantike Te Jete Kjo Teori.gjithashtu Gjendjen E Re Qe Krijohet Ne Trup Kur Njeriu Bie Ne Dashuri Trupi Nuk Mund Ta Perballoje Dot Per Nje Kohe Te Gjate,sepse Kjo Eshte Nje Gjendje Eksitimi Qe E Lodh Organizmin,keshtu Qe Pas Maksimumi 3 Muajsh Homeostaza Ben Te Veten Dhe Te Dashuruarit Mbaron.mbetet Me Pas Dashuria,ajo Gjendja E Zakonit,ngjarjet E Jetes Se Perditshme Dhe Rutina,shoket E Perbashket Qe Te Lidhin.cila Eshte Me E Frytshme?sigurisht Qe Kjo E Dyta.ja Pse Une Besoj Tek Martesat Me Shkjese.respekt.
    Nje dite sinjor kapiteni ciganen ne rruge e takoi

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Apolineri, luftėtari i dashuruar
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 30-07-2005, 14:32
  2. Gruaja e dashuruar pas elbasanlliut 28 vjeēar detyrohet tė shesė
    Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 27-06-2005, 01:04
  3. Williams dhe Kate tė dashuruar seriozisht
    Nga Shijaksi-London nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 10-04-2005, 07:50
  4. Historia e trishtė e mjellmės sė dashuruar (rm)
    Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 21-12-2004, 09:39
  5. I Dashuruar Me Kembet E Nje Vajze
    Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 19-09-2003, 09:34

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •