Close
Faqja 4 prej 33 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 641
  1. #61
    kunder racizmit
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    215
    Po perpiqem te gjej fjale shqip qe kane lidhje me greqishten e vjeter.
    Nuk dua te hy bisedave nese i kemi marre ne nga greket apo greket nga ne sepse fillojne zenkat dua thjesht te pasuroj kete grup fjalesh.
    Si fillim kam vene emrat e 7 dedronimesh(bimesh).

    Agėrlidh, agėrlidhi ‘Wild olive,oleaster’ - gr άγρελιά
    Bli, bliri ‘Linden, lime’ - gr Φιλύρά
    Bruke, bruka ‘Tamarisk’ - gr μνρίκη
    Kumbull, kumbulla ‘Plum’ - gr κοκκύμηλον
    Meshteker, meshtekra ‘Common Silver birch’ - gr (δέδρον)μαζτίχι
    Shqelme, shqemja ‘Tanner’s sumach' - gr ύοσκύαμοζ
    Vadhe, vadha ‘Sevice tree’ - gr οϊη

    Nga greqishtje vjeter vetem dhe jo nga e reja

  2. #62
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    02-11-2005
    Vendndodhja
    nė Blog
    Postime
    1,121
    Citim Postuar mė parė nga Britney_Spears
    Jo se per vete di gje, se greqishtja ne ungjill nuk me ka interesuar kurre, per shkakun e thjeshte te nacionalizmit te semure grek.
    Se harova te te pyes, kjo si te erdhi???

    E harove se gjithe Testamenti i Vjeter u perkthye ne greqisht (nga te 70) sepse hebrenjte e kishin harruar gjuhen e tyre dhe flisnin greqisht.

    Apo do perhapej me shpejt fjala e Zotit nese do shkruheshin ungjillet ne nje gjuhe tjeter pervec greqishtes?

    E gjithe Bibla eshte e frymezuar nga Zoti dhe gjuha ne te cilen u shkruajt fjala e Tij ishte qellim i Perendise...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tannhauser : 24-01-2006 mė 00:14

  3. #63
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684

    Lightbulb

    Mos hyr ne teologji tani se nuk ke asnje shanc te dalesh mire.
    Je ortodoks, dhe pervec perrallave nuk ke asnje lidhje me biblen.
    Hebrenjte nuk e kane harruar kurre gjuhen e tyre.
    Perkthimi ne greqisht, beri te mundur qe te gjithe kinezet te njihnin ungjillin, po ashtu edhe indianet, po ashtu edhe aborigjenet e australise; per te mos harruar indianet e amerikes.
    Ehhh more fil, ti e di shume mire se bota dhe kultura greke ne ate kohe ishte shume e perhapur, por ama vetem ne pellgun e mesdheut; dhe megjithese ishte aq e perhapur, greket ishin shume te paket, dhe ata qe flisnin greqisht te paket ishin gjithashtu. Gjithsesi, askush nuk mund te qortoje Zotin pse lejoi perkthimin e fjales se Tij ne greqisht, ajo duhet perkthyer(sic edhe u perkthye) ne te gjitha gjuhet e mundeshme. Dhe une, nuk e kam fare fjalen ketu, po ty te kruhet vete.
    Une fjalen e kisha tjeter kund, por meqe kishe harruar, dhe t'u desh nje postim tjeter qe ta beje pyetjen, atehere po te pergjigjem edhe njehere.
    Gjuha greke ne ungjill nuk me intereson minimalisht, vetem e vetem per shkak te kafsherise se ultranacionalizmit modern grek. Kjo eshte nje menyre qe zgjedh une personalisht per te injoruar greket dhe greqine si "komb". Nuk ka lidhje fare per shpetimin qe jep Zoti, dhe as ka lidhje me biblen. Ka lidhje me pretendimet tuaja, me shtremberimin qe i beni te vertetes, me mantelin qe i vishni vetes. Krenoheni me gjuhen e bibles, por nuk keni fare pjese ne te. Dihet mire qe nuk ishin keshtu greket e atehershem. Ju jeni. Nuk ju ka mbetur asgje vec aspiratat per te formuar komb dhe per t'u njohur si te tille. Prandaj mburreni me gjera qe nuk ju takojne fare.
    - E more vesh tani?
    Sa per perrallat e tua, qe mos bejme debate kot, mundohu t'u pergjigjesh postimeve qe kane lidhje me temen, dhe une kam shkruar boll ketu. Shihe pak greqishten krahasuar me shqipen, te pakten postimet qe jane ngjitur ketu, sepse po i anashkalon. Apo te pelqen Britney, dhe vetem atehere di te pergjigjesh? Apo nuk te duket se po shkruan perralla?
    Hajt, se qenke historian dhe nuk di te marresh pjese ne nje diskutim...
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  4. #64
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    02-11-2005
    Vendndodhja
    nė Blog
    Postime
    1,121
    Shiko Britney, qe ke ti nje mediokritike nuk me detyron mua te merrem me ty.

    Postimet e tua qe kishin te bejne me historine apo filologjine (dhe qe nuk duan nje shfrytezim te madh mendor se jane fakte) u jam pergjigjur.

    Ato pjese qe jane pjese te 'sulmit emocional' tend nuk mund ti perballoj se nuk kam qejf...

    Prandaj...

    Citim Postuar mė parė nga Britney
    Mos hyr ne teologji tani se nuk ke asnje shanc te dalesh mire.
    Nuk kam asnje problem te hapim c'faredo lloji teme (ku te jesh argumentues i te thenurave).

    Je ortodoks, dhe pervec perrallave nuk ke asnje lidhje me biblen.
    Cilat peralla?

    Perkthimi ne greqisht, beri te mundur qe te gjithe kinezet te njihnin ungjillin, po ashtu edhe indianet, po ashtu edhe aborigjenet e australise; per te mos harruar indianet e amerikes.
    Ne radhe te pare ungjilli nuk u perkthye ne greqisht por u shkruajt ne greqisht (e tere Dhjata e Re) dhe u perhap ne fillim ne boten e perandorise Romake. Ajo qe u perkthye ishte Dhjata (ose Shkrimi) i Vjeter dhe quhej SEPTUAGINTA (70 ne latinisht, nga 72 pjestaret e konsullit qe e perkthyen midis shekullit te 3 dhe te 1 p.K). Qe nuk e dije nuk me ben pershtypje por nuk eshte vone qe ta mesosh.

    Ehhh more fil, ti e di shume mire se bota dhe kultura greke ne ate kohe ishte shume e perhapur, por ama vetem ne pellgun e mesdheut;
    E pra, e shikon qe nuk ke as bazen e duhur qe te besh nje bisede historike me mua? Me Aleksandrin e Madh kultura greke arriti deri ne Indi. Kurse Pithea, nje grek nga Massalia ishte i pari qe kaloi shtyllat e Irakliut (gibraltarin) dhe duke lundruar afer bregut arriti deri ne Angli (qe e quan Alvion).

    dhe megjithese ishte aq e perhapur, greket ishin shume te paket, dhe ata qe flisnin greqisht te paket ishin gjithashtu.
    Ti qe i numerove, na thuaj sa ishin. Sa qytete ishin greke ne gjithe Mesdheun (duke lene jashte te Greqise).

    Gjuha greke ne ungjill nuk me intereson minimalisht, vetem e vetem per shkak te kafsherise se ultranacionalizmit modern grek.
    Avash se na trembe. Greket jane keshtu? Si do dal une jashte shtepise pastaj?...

    Kjo eshte nje menyre qe zgjedh une personalisht per te injoruar greket dhe greqine si "komb".
    Edhe u prish puna grekeve se i injoron ti, leri ne hallet e tyre...

    Ka lidhje me pretendimet tuaja, me shtremberimin qe i beni te vertetes, me mantelin qe i vishni vetes.
    Edhe pse nuk duhet te pergjigjem ne keto budallalleqe na thuaj pretendimet qe digjove ti nga pala zyrtare greke, apo ndonje shtremberim qe po thone greket (sipas mendimit subjektiv tend)...

    Krenoheni me gjuhen e bibles, por nuk keni fare pjese ne te
    Ta shpjegova njehere se Dhjata e Re u shkruajt ne greqisht. Kaq, ska perse te krenohet asnjeri per kete, edhe sikur ne c'do gjuhe te botes te ishte. Ne nuk krenohemi se eshte e shkruar ne greqisht por krenohemi se jane fjale te frymezuara nga Zoti. Pike...

    Dihet mire qe nuk ishin keshtu greket e atehershem. Ju jeni. Nuk ju ka mbetur asgje vec aspiratat per te formuar komb dhe per t'u njohur si te tille.
    Nga kush dihet? Prape budallalleqe, bile me thes...

    Prandaj mburreni me gjera qe nuk ju takojne fare.
    Me fal por i vetmi qe mburesh me gjera te te tjereve je TI (shih mitologjine greke, shih akilin e dhjetra te tjera).

    Sa per perrallat e tua, qe mos bejme debate kot, mundohu t'u pergjigjesh postimeve qe kane lidhje me temen, dhe une kam shkruar boll ketu. Shihe pak greqishten krahasuar me shqipen, te pakten postimet qe jane ngjitur ketu, sepse po i anashkalon.
    Pa shihi nje here ti se une nje jete keto po shikoj...

    Apo te pelqen Britney
    Ti e the...

    Apo nuk te duket se po shkruan perralla?
    Hajt, se qenke historian dhe nuk di te marresh pjese ne nje diskutim...
    Kjo eshte hera e fundit qe debatova me ty. Here tjeter nuk kam per tu pergjigjur ne asnje postim ne qofte se nuk ka lidhje me temen, eshte i argumentuar dhe pa emocione. Qe te ta them ne nje gjuhe asnjanese (as shqip as greqisht): NOLI TURBARE CIRCULOS MEOS.

    Kaq

  5. #65
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684

    Exclamation

    ehuuuu, na e mbushe mendjen.
    Ore nuk ja vlen qe te diskutoj une me ty. Kam shkruar ndonjehere, dhe krejt rastesisht pas shkrimeve te tua, se jo per gje; por me vinin ne email si pergjigje ne temat ku shkruaj une. Dhe nuk eshte e pabaze te te them qe edhe me ke ndjekur shkrimet ne forum. Mos harro kur ke hyre ne forum me kete emer (tannhauser), e ke ende etiketen pas shpine.(je i ri fringo me nje fjale) Pavaresisht nga perrallat qe shkruan.
    Ja cfare thua zotrote; filani nga greqia na ishte i pari qe kaloi Gjibraltarin... Na shkoi dhe ne Angli... Na e gjeti edhe te pabanuar fare(vazhdoje; e banuat ju, apo jo?), Jo per gje, po na e kaloi Spanjen, Portugaline, Marokun, dhe nuk pati asnje banor aty, edhe nese kishte, ata ishin alergjike ndaj ujit!!!
    Po si more derdimen nuk te vjen turp? Une habitem si nuk mbytesh me peshtymen tende njehere.
    Po ja mo telendi, per keto e kam fjalen, o zbuluesit e botes!
    Per keto dhe per keto te tjerat te tipit: "Sa qytete ishin greke ne gjithe Mesdheun (duke lene jashte te Greqise).", Apo te tipit: "Me Aleksandrin e Madh kultura greke arriti deri ne Indi."... Po pse o i vobeket nuk na thua qe indianet u greqizuan? Po pse ore nuk na thua qe flasin greqisht; qe jane demokrate te flakte si greket, qe jane kristjane te flakte si greket, etj etj etj?

    A e merr vesh se po mburresh, apo e ke per inerci te te vetshpallurit grek?
    Sa per boten geke te mesdheut; po ta them dhe njehere...
    Nese ata te lashtet ishin greke, ju asqe jeni fare, se nuk keni asnjefare lidhje me ta. Ose, nese ju jeni greke, lumi i marrte ata, se vetem greke nuk kane qene. O njeri, nese te ka mbetur ndopak llogjike, ju jeni shqiptare, se shqiptare i keni te gjithe heronjte kombetare; jeni shqiptare, se shqiptaret ju bene shtet. Jeni shqiptare, pavaresisht se nuk e keni bekim nga Zoti per te folur gjuhen e eterve.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  6. #66
    Warranted Maska e Qerim
    Anėtarėsuar
    06-12-2003
    Vendndodhja
    Home
    Postime
    1,641
    In the Greek society's grouping of homosexuals and their aberrant activities is known as 'kinaidon', which meant 'causer of shame' !!!!!!

    Ja edhe nje shembull tjeter se cfare gjuhe flitej ne Greqine e lashte.

  7. #67
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    02-11-2005
    Vendndodhja
    nė Blog
    Postime
    1,121
    Kinaidos dhe jo kinaidon do te thote ''ai qe hodhi turpin'' (nga vetja). Nuk te duket e sakte?

  8. #68
    i/e regjistruar Maska e tani_26
    Anėtarėsuar
    11-09-2002
    Vendndodhja
    Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
    Postime
    1,113
    Citim Postuar mė parė nga Tannhauser

    E harove se gjithe Testamenti i Vjeter u perkthye ne greqisht (nga te 70) sepse hebrenjte e kishin harruar gjuhen e tyre dhe flisnin greqisht.

    ...
    Nuk e kuptova sakte kete fjali...
    Hebrenjte e kishin harruar gjuhen e tyre dhe flisnin greqisht?????
    Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

  9. #69
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    02-11-2005
    Vendndodhja
    nė Blog
    Postime
    1,121
    Citim Postuar mė parė nga tani_26
    Nuk e kuptova sakte kete fjali...
    Hebrenjte e kishin harruar gjuhen e tyre dhe flisnin greqisht?????
    ne vitet helenistike, gjuha hebraike ishte kufizuar vetem ne nje pjese te popullsise (tek mesuesit e ligjit) te cilet duke dashur te perhapnin Dhjaten e Vjeter tek hebrenjte e diaspores por edhe tek vendasit e perkthyen (Septuaginta) ne greqisht. Shume hebrej (dhe jo vetem) e kishin gjuhe amtare (me ate qe u linden dhe u rriten) greqishten sic ka qene Apostulli Pavli.

  10. #70
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Kuptohet, ti Tanno flet nga pervoja vetjake, apo jo?
    Pikerisht ashtu si e shpjegove gjendjen e hebraishtes ne eren helenike ashtu ka qene gjendja e greqishtes deri ne kohen kur helenet fituan pavaresine. Greqishtja flitej vetem prej klerit dhe nje klani njerezish qe shkollohej ne shkollat e tyre. Madje, po te mos kish qene per Ali Pashen, greqishtja do te ishte nje mirazh i te shkuares.
    Por kete fakt ti nuk arrin dot ta pranosh. Per ty, cdo gje flet greqisht dhe per Greqine...
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  11. #71
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    Te them te drejten Greket jane nje race e poshter edhe ki qe ka simpati ndaj grekeve njesoj eshte si ato.

  12. #72
    Shqiptari Maska e J-X
    Anėtarėsuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Ne Kasolle
    Postime
    121
    Mua me duket se ziheni kot, per mua greqishtja e vjeter ka ardhur nga pellazget te cilet flisnin shqipen e vjeter e cila eshte rruajtur nga shqiptaret.

    Raca ariane dmth raca e bardhe ne asnje gjuhe te botes nuk ka kuptim, neqoftese e mer perkthim nga greqishtja dmth race nga marsi(planet) por po ta mendosh mir

    Ar- Jan dmth biond floket si flori dmth ar
    dhe jan.

    Dmth njerzit jan ar - arjan.

    Lyco Jay

  13. #73
    Shqiptari Maska e J-X
    Anėtarėsuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Ne Kasolle
    Postime
    121
    dhe neqoftese doni te dini kush ka qene gjuha baze mbas te ciles kane ardhur dhe gjuhet e tjera vetem duhet te mendoni kete gje. e zeme se marrim nga nje femij nga cdo cep te botes, me te mencurit e kopshtit, marrim dhe me budallaun e kopshtit shqiptar i leme bash te lozin dhe per nje fare perriudhe shikoni kush do flasi gjuhet e te tjereve me mir??????

    Lyco Jay

  14. #74
    mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
    Anėtarėsuar
    10-12-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    785
    Citim Postuar mė parė nga Tannhauser
    E harove se gjithe Testamenti i Vjeter u perkthye ne greqisht (nga te 70) sepse hebrenjte e kishin harruar gjuhen e tyre dhe flisnin greqisht.
    Nuk doja te merrja pjese ne kete teme dhe isha thjesht vezhguese, por ketu ja ke futur kot. Informacion i gabuar. Kishin harruar gjuhen???

    Citim Postuar mė parė nga Tannhauser
    Apo do perhapej me shpejt fjala e Zotit nese do shkruheshin ungjillet ne nje gjuhe tjeter pervec greqishtes?
    Edhe kjo krejt e gabuar! Nese do perhapej shpejt Fjala e Zotit, apo jo, nuk varej nga gjuha, edhe sikur ne gjuhen me te humbur te ishte shkruajtur, Fjala do perhapej.

    Citim Postuar mė parė nga Tannhauser
    E gjithe Bibla eshte e frymezuar nga Zoti dhe gjuha ne te cilen u shkruajt fjala e Tij ishte qellim i Perendise...
    Vertet Perendia kishte qellimin e Tij qe zgjodhi gjuhen greke, per Dhjaten e Re, dhe e verteta eshte se eshte nje nga gjuhet me te pasura ne bote, por mos harro se edhe Dhjata e Vjeter u shkrua ne gjuhen hebraishte, dhe ky ishte qellimi i Perendise, por kjo nuk do te thote aspak se hebraishtja e ka prejardhjen nga greqishtja.

    Mund te sjell plot fjale ne greqisht qe rrenja e tyre eshte ne shqip dhe eshte marre nga shqipja.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ABIGAIL : 06-05-2006 mė 12:35
    Dituria prehet nė zemrėn e atij qė ka mend, por ajo qė ėshtė nė zemrėn e budallenjve merret vesh.

  15. #75
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Javash more se na mbushet mendjen me kete "zgjedhjen" e gjuheve nga Perendia... Na e mbushet mendjen edhe me ato gjuhet "e pasura"(qe dmth se te tjerat jane te varfra)...
    Sic e thone dhe myslymanet, qe Zoti na zgjodhi arabishten se arabishtja eshte gjuha me e pasur dhe me e plota(ca na thone qe ka nje fjalor 1 miljon fjalesh!).
    Them une, (kot...), a provojme te themi ndonje gje te qene, apo do vazhdoni t'i bini legenit? Dukeni si ata karrocieret ne pension qe ja ngopin me thashetheme duke luajtur domino.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  16. #76
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    02-11-2005
    Vendndodhja
    nė Blog
    Postime
    1,121
    Citim Postuar mė parė nga ABIGAIL
    Mund te sjell plot fjale ne greqisht qe rrenja e tyre eshte ne shqip dhe eshte marre nga shqipja.
    Po pres me padurim qe ta besh nje gje te tille por ama te me sjellesh nga shkencetaret shqiptare (qe te te ndihmoj, E. Cabej, Sh. Demiraj, M. Domi, Xh. Lloshi etj) ose te huaj (dhe jo A. Kolen). Me te vertete jam duke pritur.....

    A, po, se harrova. Atje me larte qe me 'korrigjove' nuk ke sjell asnje argument vec mendimit tend.

    Javash more se na mbushet mendjen me kete "zgjedhjen" e gjuheve nga Perendia... Na e mbushet mendjen edhe me ato gjuhet "e pasura"(qe dmth se te tjerat jane te varfra)...
    Sic e thone dhe myslymanet, qe Zoti na zgjodhi arabishten se arabishtja eshte gjuha me e pasur dhe me e plota(ca na thone qe ka nje fjalor 1 miljon fjalesh!).
    Them une, (kot...), a provojme te themi ndonje gje te qene, apo do vazhdoni t'i bini legenit? Dukeni si ata karrocieret ne pension qe ja ngopin me thashetheme duke luajtur domino.
    Biri plangprishes u kthye....Sa lajm i mire

    Ne qofte se me beson, me te vertete gezohem

  17. #77
    viva voce
    Anėtarėsuar
    05-09-2005
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    758
    Citim Postuar mė parė nga Seminarist
    Kjo ikone quhet Hodegetria






    Hodegetria do te thote ajo qe te deften rrugen.


    Kjo fjale a ju ngjan me ndonje fjale puro shqipe?


    Hode-getria = Udhe-heqesja

    Hode=Udhe

    getria=heqesia
    getria=gjetsia qe gjen udhen...mua me gjan me shume keshtu
    sereno

  18. #78
    "WHITE ANGEL" Maska e gabriela_athine
    Anėtarėsuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    185
    Greqishtja Eshte Nje Gjuhe Shum E Lashte Si Dhe Latinishtja Dhe Gjuha Shqipe Ka Shum Fjal Nga Greqishtja Si Dhe Shum Gjuhe Te Botes

  19. #79
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Citim Postuar mė parė nga Tannhauser
    Po pres me padurim qe ta besh nje gje te tille por ama te me sjellesh nga shkencetaret shqiptare (qe te te ndihmoj, E. Cabej, Sh. Demiraj, M. Domi, Xh. Lloshi etj) ose te huaj (dhe jo A. Kolen). Me te vertete jam duke pritur.....

    A, po, se harrova. Atje me larte qe me 'korrigjove' nuk ke sjell asnje argument vec mendimit tend.



    Biri plangprishes u kthye....Sa lajm i mire

    Ne qofte se me beson, me te vertete gezohem
    10 veta si Kola te kete, po u lane gjalle nga kafshet si puna juaj kuptohet, dhe e shef ti per 10-15 vjet kur te behet konference boterore per ceshtjet historike dhe ravijezimet e lashta.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  20. #80
    Shqiptari Maska e J-X
    Anėtarėsuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Ne Kasolle
    Postime
    121
    du tju them nje rrast

    ne italisht - ne shqip
    ciello - qiell

    neqoftese ne e kemi hazur nga italishtja pse i vum q perpara kur mund ta themi shume mire ashtu si eshte fjala???
    tani po te themi emrin qiriakos atehere italianet i thon ciriakos
    kush nga keto gjuhe ka kopjuar???

    Lyco Jay

Faqja 4 prej 33 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. "Thoti fliste shqip"
    Nga ALBA nė forumin Arkeologji/antropologji
    Pėrgjigje: 295
    Postimi i Fundit: 26-11-2015, 16:49
  2. Atlantis nė Shqipėri
    Nga SyntheticZero nė forumin Arkeologji/antropologji
    Pėrgjigje: 636
    Postimi i Fundit: 01-09-2015, 14:36
  3. Illiristika - Nezir Myrta
    Nga Henri nė forumin Gjuha shqipe
    Pėrgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 06-04-2011, 17:47
  4. Pėrgjigje: 30
    Postimi i Fundit: 07-07-2009, 15:33
  5. Pastėrtia e Gjuhės Shqipe
    Nga AsgjėSikurDielli nė forumin Gjuha shqipe
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 26-03-2003, 03:41

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •