Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 35
  1. #1
    [duke luajtur futboll] Maska e Adriano-10
    Anėtarėsuar
    06-08-2005
    Vendndodhja
    Stadium........ Grupi: Tetova Clan
    Postime
    305

    A ka dashuri nė lidhje gjaku?

    Cka mendoni a mund te kete dashuri ne mes lidhjes se gjakut, farefisit etj etj.
    Mendoni se eshte e mundur nje dashuri e tille ta zeme ne mes dajes dhe mbeses,?,apo diqka e ngjashme. Une mendoj qe kjo eshte e mundur qe te dashurohemi ne kete menyre, por se kjo dashuri nuk mund te kete sukses dhe ardhmeri. Thjesht ky realitet eshte shume i hidhur per te dy palet sepse ta duash dike dhe te mos mundesh ta shijosh ate dashuri, kjo gje shpresoj qe te mos indodh askujt..!
    Punėn e sotme mos e lėr pėr nesėr...shtyje sa tė mundesh...

  2. #2
    vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
    Postime
    365
    njof persona qe jane dashuruar me kusherinj te dyte biles jane martuar e kane lindur femije, te shendetshem , dhe jane njerez te shkelqyer.
    ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

  3. #3
    [duke luajtur futboll] Maska e Adriano-10
    Anėtarėsuar
    06-08-2005
    Vendndodhja
    Stadium........ Grupi: Tetova Clan
    Postime
    305
    Kusherinje te dyte kuptohet vajza e axhit, halles, apo tezes.

    Dmth ato qenkan martuar keshtu a?
    Punėn e sotme mos e lėr pėr nesėr...shtyje sa tė mundesh...

  4. #4
    e kthjellet dhe e kalter Maska e Niagara
    Anėtarėsuar
    29-10-2005
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    230
    pershendetje te dyve, shume interesante keto temat. une njoh nje shkrimtar sarandiot qe ka dashuruar kusheriren e tij te dyte, dhe pasi e ka marre vesh eshte cmendur, normalisht jane ndare, ajo tani eshte martuar, ndersa gjendja e tij eshte shume e pafate...
    Fjalet e embla jane si nje huall mjalti,
    embelsi per shpirtin dhe ilac per kockat.
    Fjalet e Urta 16:24

  5. #5
    vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
    Postime
    365
    Citim Postuar mė parė nga Adriano-10
    Kusherinje te dyte kuptohet vajza e axhit, halles, apo tezes.

    Dmth ato qenkan martuar keshtu a?


    djali axhes edhe tezes quhen kusherinj te pare, sepse i kane prinderit vellezer motra, ne shqiperi kusherinj te dyte jane femijet e ketyre qe ti ke permendur me siper ose e thene ndryshe qe i kane prinderit kusherinj te pare , se me bere lemsh me bere
    ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

  6. #6
    PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
    Anėtarėsuar
    18-09-2005
    Vendndodhja
    somewherE
    Postime
    576
    iiii kam degjuar ne una qe njeri ishte dashuruar me gocen e tezes ..ene si perfundim kto te dy vene ne itali ene jetojn bashke....

    Mua sme pelqen te tilla lidhje ne fakt...nuk arrij te konceptoj te shkosh me kushon tend ...nejse ato thone qe skan ca ti bejn zemres..po dhe nje gje eshte keq me te tilla lidhje sepse te dalin femijet me probleme
    * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

    CrosiN Da Dead LiNe...Y


  7. #7
    AOP KoRbi :) Maska e KiKiRiKu
    Anėtarėsuar
    27-11-2005
    Vendndodhja
    Tirane me Shpirt
    Postime
    100
    Cjane more keto kam degjuar skam degjuar!!!!!!!! Po juve vete a do dashurnit nje pjesetar te gjakut tuaj??? UN jo njehere kurre ne bote! Thjesht per faktin sse di ta dalloj dashurine qe duhet te kete dikush per pjesetaret e fisit dhe tjeter dashurine qe duhet te kete per dike qe mendon te martohet!! Po qe se nuk e di kur bie ne dashuri qe personi eshte pjese e gjakut tend ateher them se paske shans m.... Me falni per shprehjen! Pervec anes morale eshte edhe ana shkencore qe e ndalon pasi femijet e ketyre kryqezimeve mund te rezultojne me semundje gjenetike. Kujtoni familjen mbreterore te anglise ku ne pjese e madhe e tyre vuajne nga hemofilia. Prandaj hapni syte mire e mos bini ne dashuri me fisin se sju flet me me goje as pallati ene keni me pas kalamoj monstraaaaaaaaa!

    KiKiRiKu

  8. #8
    At'qivia Maska e Flori
    Anėtarėsuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiranė, Albania
    Postime
    2,551
    largqoft :S
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

  9. #9
    www.Alb-IT.com Maska e ylber1998
    Anėtarėsuar
    24-10-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    253
    Aiii kjo s'bon fare,po te martohesh me dikon te Farefisnis mund te ken grupin e njojt te gjakut.
    Dhe femijt do te lindin me te meta,qka i vyn ajo dashuri kur femija pataj te nxin jeten.
    Raste te tilla ka ne Turqi,qe martohen me qika te migjes por i shini pasojat ne femijt e tyre,ni perqindje e madhe me pasoja,kshtu qe sa ma larg farefisnis aq me mir do te jet.......
    Un per veti nuk do te munda te dashurohesha qfardo dashurie koft ajo s'bon pun fare ma mir virru ne ni litar se te besh at gjë.

  10. #10
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga Adriano-10
    Cka mendoni a mund te kete dashuri ne mes lidhjes se gjakut, farefisit etj etj.
    Mendoni se eshte e mundur nje dashuri e tille ta zeme ne mes dajes dhe mbeses,?,apo diqka e ngjashme. Une mendoj qe kjo eshte e mundur qe te dashurohemi ne kete menyre, por se kjo dashuri nuk mund te kete sukses dhe ardhmeri. Thjesht ky realitet eshte shume i hidhur per te dy palet sepse ta duash dike dhe te mos mundesh ta shijosh ate dashuri, kjo gje shpresoj qe te mos indodh askujt..!
    Adriano Arabet lindur e rritur ne Amerike martohen me gocen e dajes, tezes dhe familja i perkah shummee keto lloj lidhje.
    Varet nga moralet e shoqerise dhe me c'fare fryme je rritur e te rrethon.

  11. #11
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    30-11-2004
    Postime
    1,506
    Ndoshta une do te dukem krejt ekstremist, por ja qe keshtu eshte.

    Jo vetem qe ne gjak tendin s'duhet te prekesh, por andej nga jam une, qemoti, ka patur per shembull qe i pari i nje fisi ka pire gjak me te parin e nje fisi tjeter, dhe keto dy fise kane qene lidhur ne bese si vellezer.
    Per rrjedhim, sot e kesaj dite, une me mbiemrin ........ nuk kam te drejte te martohem me nje vajze te fisit ......... !

    Dhe mendimi im eshte perderisa ne kete mes nuk ka ēeshtje jete a vdekje (o kete vajze o rashe e vdiqa !), une e respektoj kete pakt deri ne fund.
    Shkurt fjala, une nuk martohem me motren time.

    Jo sharje, ju lutem

  12. #12
    Cobra1 Maska e Cobra1
    Anėtarėsuar
    18-01-2005
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    288
    Prite Zot Rrezikun ! Fatkeqsi e madhe ndodh mby kete tok kur egzistojn fenomene te tilla , dicka skizofrenike vetem keshtu mund te shpjegohet .

    Sepse ndienia dashurie kurr nuk mund ti quajm .

    Edhe kafsha kur terbohet i rouan kufinjt egjakut .

    Keta lloi kafeshesh nuk bejn pjes ne njerezim , asnje Antropoid nuk mounde ta lejoj kalimin e koufinjve .


    Me falni por nuk po me pelqen ki lloj bisedimi fare sepse ju ngjallni mendimi

    atyre qe nuk munden te kuptojn se cfar do te thot fiala gjak .


    Qendron per nje koh te gjat Shok dhe Shoqe Dhe ne fund te fundit nuk ke kurajo ti thouash se te dua ekuptoni scfar dote thot te dashurosh dicka qe ,

    nuk ju perket .

    Skizifrenike asnjeher nuk mund ta quajme normale .

    MEFALNI PO NUK MUND TE DISKUTOJM MBY KETE TEM .

  13. #13
    vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
    Postime
    365
    as une se imagjinoj dote lidhjen brenda gjakut, biles kusherinjte i shikoj si vellezer, dhe sidomos ne shqiperi ku egziston ajo "detyra" qe kusherinjte te te mbrojne prej cunave qe te ngacmojne .... shkurtimisht i ke gjak e vellezer. megjithese turku na mbajti me shekuj nen vete. dhe shume prej zakoneve tona i kemi prej tyre... perseri kete punen e marteses me gjakun tone sna e futi dote . ndersa per arabet egjiptianet eshte e vertete martohen me kusherinj te pare, biles nje egjiptiane m e tregonte njehere qe vjerra nuk e donte sepse kishte dashur qe djalin ta martonte me cupen e motres dmth ti jepte cupen e tezes , ndersa ky mori me dashuri kete tjeteren. ja keshtu....
    ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

  14. #14
    i/e larguar Maska e Found
    Anėtarėsuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    In my personal Hell...
    Postime
    71
    eshte dicka qe mund ta luftosh se ke frike mos te paragjykojne... por perseri s'e ke ne dore. po erdhi, erdhi...

  15. #15
    i pavdekshem Maska e mystery-guy
    Anėtarėsuar
    16-08-2005
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    63
    Ne dashuri mund te biesh me kedo,pamvaresisht se thone qe afersia e gjakut nuk te "Lejon" .Sido qe te jete ka ndodhur dhe do te ndodhe gjithmone...
    Kini parasysh "The Godfather 3" (Il Padrino 3) .Megjithese eshte film,eshte i bazuar ne rrealitetin e disa njerezve me karakter te forte sic jane Italjanet e pjeses jugore te Italise te cilet na ngjajne shume ne Shqipetareve.
    Lux Aeterna....!

  16. #16
    Once Upon A Time... Maska e BluE-MooN
    Anėtarėsuar
    13-12-2005
    Vendndodhja
    Diku Lart...
    Postime
    62
    Kalamaja mos e ktheni kete teme ne sherr lol


    Sa per temen.

    Incesti ka qene praktikuar historikisht sidomos ne monarkite europiane , kjo per te bere te mundur sundimin mbi territoret e pushtuara. Kjo vihet re dhe ne trashegimin e semundjen se Hemofilise (jo homofilise lol) ne familjet e medha monarke te europes, semundje e trasheguar nga mbreteresha Viktoria .

    Persa i perket etikes dhe cfare eshte e moralshme, incesti eshte jashte kufijve te gjerave qe duhet ti lejoje vetvetes nje qenie njerezore fundja keto morale na ndajne nga kafshet.

  17. #17
    harapciu Maska e elbasanlliu yll
    Anėtarėsuar
    11-11-2005
    Vendndodhja
    italia
    Postime
    122
    Dakort fare,vetem kjo gje na ndan nga kafshet,per mu ngelet nje gje e papranueshme,dhe absurde,se kushot jan si vllezrit

  18. #18
    Larguar Maska e GrifshA_
    Anėtarėsuar
    21-02-2005
    Postime
    361
    Ndoshta... (madje e sigurt) ka!! Prb qendron thjesht te normat qe cdokush nga ne i ka vene vetes!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  19. #19
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    01-12-2005
    Postime
    459
    Una eshte se Familjet mbreterore duke qene ne rreth te mbyllur persa i perket kromozomeve jo vetem qe jane njeri me i shemtut se tjetri ( shih Carles) Por dhe nga trute nuk mbushin mire ( shih princin Gjerman te hanoverit)
    Pra o njerezi incest ka pasur e do kete gjithmone.... ( shif Freudin qe shpiku gjithe ate teori vetem e vetem per ti thene botes se s'ka noi te keqe me pas maredhenie seksuale me gocen) puna eshte behini botes nder e mos beni kalamaja..........
    Se gjynah............................. Shemtohena si race njerezore pasnej................. ((((

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    gjirokastritet bejne nga keta procka, martohen brenda fisit. pse-ne s'e di, ndoshta u duket vetja superior dhe s'pranojne te fusin gjak te ri ne fis. dhe faj s'kane nga njera ane, behet korcari fis psh?
    eh se shaka bej....pothuajse.

    Hev ë Gud Krismas!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ChuChu : 19-12-2005 mė 16:28

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Veprat dhe cilesite e besimtarit te vertete te Zotit
    Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 14-07-2012, 10:39
  2. Pierre-Pandeli Simsia
    Nga artisti. nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 21
    Postimi i Fundit: 02-06-2010, 01:44
  3. Kisha ėshtė Njė
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 29-05-2010, 11:25
  4. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria ėshtė virtyti mė i madh
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
  5. Shtome Dashuri
    Nga Acid_Burn nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 29-12-2004, 02:37

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •