Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1

    Moda ne Shqiperi

    Kam nevoje per disa keshilla se cfare gjerash jane ne mode tani ne Shqiperi, qofshing rroba, xhingla mingla si varese,bylyzyke apo make-up. Dua te ble disa dhurata per Krishtlindje per dy kusherirat e mija adoleshente, po kam hall se mos i coj ndonje gje qe nuk vishet atje. Pershembull ketu ishin ne mode fundet gabele, dhe tani eshte e zeza me tendence Victoriana, por me sa di une nuk i vesh kush ne Shqiperi.
    Ndihme se cfare mund ti blej?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ZEMEReZJARRTE : 03-12-2005 mė 11:43
    LoveAngelMusicBaby

  2. #2
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Nqs kane internet, beje sic e bej une: dergoju links te websites te ndryshme te zgjedhin cfare duan, bliji ose urdheroji nga interneti dhe sillua kur te shkosh ne Shqiperi. Behen shume se u ngrefet mendja se sa e lehte eshte me nje klik te mousit dhe kerkojne edhe per shoqet e veta Look out per canvas bags, baby tees me logo CK/Old Navy/etj., rroba banjo, pantallona xhinse te shkurtra (per plazh), apo ato xhaketat si tip kadife qe kane kohe qe kane dale ne mode edhe ketu.

    Ndersa per makiazh, eshte akoma me e lehte, mgjs varet tek shija e tyre. Earth tones (green, brown, etj.) dhe plums u pelqyen shume, por une kam blere per mosha 25+, jo per adoleshente. S'e kam idene se cfare pelqejne keto per makiazh.

  3. #3
    vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
    Postime
    365
    meqenese ato jane adoleshente te sugjeroj te blesh revisten seventeen, aty ka shume reklama per make up qe perdorin zakonisht adoleshentet. keshtu qe besoj se do ti zgjidhesh punet por me sa kam pare ne behar ne shqiperi shkelqyesi i buzeve ishte shume ne mode, bliua me arome te kendshme psh strawberry. hmmmm eyeliner black nuk del kurre jashte mode.... dhe blushhhhhhhhh gjithashtu manikyr. per veshtjet ajo qe tha lela eshte zgjidhja me e mire spo i shtoj asnje fjale me shume .
    ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

  4. #4
    vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
    Postime
    365
    po lexoja nje reviste amerikane qe thote qe manikyri me hot per momentin eshte i kuqi, bliua edhe nje te tille
    ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e GinaKoukla
    Anėtarėsuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    Toronto, Canada
    Postime
    21
    un jetoj ne Canada edhe kur ika per her te pare ne shqipri mbas 4 vjetve me dukej vetja shum shum ndryshe me njerzit qe ishin atje
    un vishesha si vishem ktu ne canada edhe dallohesha qe larg qe nuk jetoja ne shqipri sepse isha komplet ndryshe
    po brenda nje jave u bera edhe un njsoj me POPULLIN

Tema tė Ngjashme

  1. Si mund tė ulet ndikimi grek nė shqipėri ?
    Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 192
    Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:46
  2. Esse dhe artikuj të muslimanëve
    Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
  3. Kryepeshkopi Anastas ende pret nėnshtetėsinė shqiptare
    Nga Arrnubi nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 130
    Postimi i Fundit: 19-08-2009, 07:39
  4. Guerilasit e LANC
    Nga Tannhauser nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
  5. Debat mes anti liberalėve dhe liberalėve
    Nga liridashes nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-03-2005, 19:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •