Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  *** Maska e ZEMEReZJARRTE
  Anėtarėsuar
  10-03-2003
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Moda ne Shqiperi

  Kam nevoje per disa keshilla se cfare gjerash jane ne mode tani ne Shqiperi, qofshing rroba, xhingla mingla si varese,bylyzyke apo make-up. Dua te ble disa dhurata per Krishtlindje per dy kusherirat e mija adoleshente, po kam hall se mos i coj ndonje gje qe nuk vishet atje. Pershembull ketu ishin ne mode fundet gabele, dhe tani eshte e zeza me tendence Victoriana, por me sa di une nuk i vesh kush ne Shqiperi.
  Ndihme se cfare mund ti blej?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ZEMEReZJARRTE : 03-12-2005 mė 10:43
  LoveAngelMusicBaby

 2. #2
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Nqs kane internet, beje sic e bej une: dergoju links te websites te ndryshme te zgjedhin cfare duan, bliji ose urdheroji nga interneti dhe sillua kur te shkosh ne Shqiperi. Behen shume se u ngrefet mendja se sa e lehte eshte me nje klik te mousit dhe kerkojne edhe per shoqet e veta Look out per canvas bags, baby tees me logo CK/Old Navy/etj., rroba banjo, pantallona xhinse te shkurtra (per plazh), apo ato xhaketat si tip kadife qe kane kohe qe kane dale ne mode edhe ketu.

  Ndersa per makiazh, eshte akoma me e lehte, mgjs varet tek shija e tyre. Earth tones (green, brown, etj.) dhe plums u pelqyen shume, por une kam blere per mosha 25+, jo per adoleshente. S'e kam idene se cfare pelqejne keto per makiazh.

 3. #3
  vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
  Anėtarėsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
  Postime
  366
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  meqenese ato jane adoleshente te sugjeroj te blesh revisten seventeen, aty ka shume reklama per make up qe perdorin zakonisht adoleshentet. keshtu qe besoj se do ti zgjidhesh punet por me sa kam pare ne behar ne shqiperi shkelqyesi i buzeve ishte shume ne mode, bliua me arome te kendshme psh strawberry. hmmmm eyeliner black nuk del kurre jashte mode.... dhe blushhhhhhhhh gjithashtu manikyr. per veshtjet ajo qe tha lela eshte zgjidhja me e mire spo i shtoj asnje fjale me shume .
  ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

 4. #4
  vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
  Anėtarėsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
  Postime
  366
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  po lexoja nje reviste amerikane qe thote qe manikyri me hot per momentin eshte i kuqi, bliua edhe nje te tille
  ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e GinaKoukla
  Anėtarėsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  Toronto, Canada
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  un jetoj ne Canada edhe kur ika per her te pare ne shqipri mbas 4 vjetve me dukej vetja shum shum ndryshe me njerzit qe ishin atje
  un vishesha si vishem ktu ne canada edhe dallohesha qe larg qe nuk jetoja ne shqipri sepse isha komplet ndryshe
  po brenda nje jave u bera edhe un njsoj me POPULLIN

Tema tė Ngjashme

 1. Si mund tė ulet ndikimi grek nė shqipėri ?
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 192
  Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:46
 2. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 08:31
 3. Kryepeshkopi Anastas ende pret nėnshtetėsinė shqiptare
  Nga Arrnubi nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 130
  Postimi i Fundit: 19-08-2009, 07:39
 4. Guerilasit e LANC
  Nga Tannhauser nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
 5. Debat mes anti liberalėve dhe liberalėve
  Nga liridashes nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-03-2005, 18:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •