Close
Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 103
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime

  N Shkup, nj shtatore pr Sknderbeun

  Heroi yn Kombtar, Gjergj kastriot Sknderbeu do ket nj shtatore edhe n Shkup. Komisioni i historianve t Maqedonis n mbledhjen e fundit, t zhvilluar dy dit m par ka vendosur festimin me madhshti n qytetin e Shkupit t 600 - vjetorit t lindjes s Heroit ton Kombtar Gjergj Kastriot Sknderbeut. Organizata e Historianve Shqiptar n Maqedoni sht duke grumbulluar sa m shum fakte nga muzet ndrkombtare n vende t ndryshme t bots mbi veprn e lavdishme t Sknderbeut.

  Koordinatori i kshillit organizativ, Myzafer Bislimi, ka deklaruar pr gazetn se po punohet intensivisht pr organizimin e nj sesioni shkencor me nivel t lart kushtuar figurs s ndritur t popullit ton Sknderbeut. N kt sesion shkencor do t ket t ftuar nga Kosova Shqipria dhe personalitete t shquar n fushn e historis nga e gjith bota. Prve sesionit do t vendoset n Shkup, n arshin e vjetr, shtatorja e Gjergj Kastriot Sknderbeut.

  E veant sht se ky sesion shkencor do t bhet ksaj radhe n Maqedoni sepse sipas organizatorve, Sknderbeu sht i gjith shqiptarve pra sht edhe i yni kshtu q 600 - vjetorin e lindjes s krenaris kombtare do ta kremtojm ktu n Shkup mes shqiptarve t Maqedonis.
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Keto jane fotot e Skenderbeut ne Prishtine, ndersa se si do duket shtatorja e Skenderbeut qe do te vendohet ne Shkup ende nuk kemi informata zyrtare.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Dicka e mire dhe per Shqiptaret e Maqedonise qe e meritojn ta ken edhe pse jetojn jasht Shqiperise...Shpresojm te behet, sado kohe te mari vendimi apo procesi i ndertimit.

 4. #4
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Antarsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  35
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Eshte nder dhe kenaqesi per ne shkupjanet qe ne qytetin tone sivjet do te mbahet manifestimi qendror i 600 vjetorit te lindjes se Heroit tone Kombetar. Besojme se keshilli organizativ i ketij manifestimi bashke me te gjithe qytetaret e shkupit edhe me ndihmen e bashkeatdhetareve tane do tia dalim te organizojme ashtu sic i ka hije nje pevjetori te ketille.
  Por kam nji lajm tjeter jo te mire ne lidhje me shtatoren e cila duhet te ngrihet ne Carshine e Vjeter ne Shkup, me sa kam informacion une shtatorja nuk do te ngritet sivjet ne 600 vjetorin e lindjes se Skenderbeut, por eshte shtyre per kohe tjera, nuk edi se per cfare arsye.

 5. #5
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Antarsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  35
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Plotesim i postimit tim te fundit

  Sot u interesova per ceshtjen e Shtatores se Skenderbeut ne Shkup, dhe mesova se dje nga ana e Keshillit Komunal te komunes se Cairit eshte marre vendimi per vendosjen e shtatores se Heroit tone te Madh ne Carshine e Vjeter te SHkupit, ne kumtesen e leshuar nga ana e kabinetit te Prefektit te Cairit thuhet se me 28 nentor te ketij viti do te vendoset gurthemeli i Shtatores. Nga kjo kuptojme se me rastin e 600 vjetorit te lindjes se Heroit Kombetar do te vendoset vetem gurthemeli i permendores,e se kur do te jete gati mbetet te shohim. Shpresojme se permendorja do te jete gati sa me shpejt.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Antarsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  43
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime n 28 postime

  Skenderbeu m n fund edhe n Shkup

  Dje ne menyre solemne u promovua bazamenti per vendosjen e bustit te Skenderbetu.

  Nje ngjarje jo me pak rendesi per shqiptaret ne Maqedoni.

  Po e hap kete teme sepse mendoj se ardhja e skenderbeut eshte nje ngjarje shume e rendesishme per shqiptaret.

  Urime te gjitheve ardhja e Skenderbeut ne Shkup!!!!!

  Pacim jete te gjithe te gjithe shqiptaret

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Urime per vendosjen e bustit te Skenderbeut ne Shkup gjithe shqiptarve atje!

 8. #8
  Fisnike e LARGUAR! Maska e Zana e malit
  Antarsuar
  06-12-2004
  Postime
  808
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Smile Shkupi mirepret Skenderbeun!

  Pergezime SHKUPIT- Kryeqytetit te Ilirides.

  Ishte koha qe fjalet te shnderroheshin ne vepra dhe ja kjo edhe u be realitet, e jona, e qytetareve eshte qe TA RUAJNE ATE ME NDERIN E SHQIPTARIT!

  ZeM
  T mos ishte feja Islame, populli shqiptar do t ishte shum m tepr n numr, por jo shqiptar-F.Konica

 9. #9
  In God I trust Maska e fjollat
  Antarsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes s hitlerit
  Postime
  1,104
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Skenderbeut marshon ne Shkup !!!!
  Dje ishte dit madhshtore, (jo se ka qen ndonjher ndryshe pr nga madhshtia). Vrtet Shkupi pr her t par i dha respektin e merituar flamurit ton kombtar (jo bizantino-orthodhoks lol) dhe figurave m t ndritura t kombit ton.

  Pr her t par n Shkup shqiptart e festuan kt fest t madhe sipas merits, flamur gjigant kuq e zi valvitej, n fakt e mbulonte mbar qendrn tregtare Ilinden (gj q shkaktoi reagime t shumta n mediat maqedonse) dhe flamuj valviteshin gjithandej komuns me shumic shqiptare. Manifestime t ndryshme kulturore ishin organizuar... t gjith shqiptart t t gjitha moshave, e shijuan gzimin e dits s flamurit... dhe ardhjes s gjeniut shqiptar Sknderbeu, shtatorja e t cilit do t zbukuroj sheshin Skenderbeu t Shkupit.

  Feleminderimet pr kt mirsi q m n fund arritm ta shijojm u takojn t gjith dshmorve t 2001-it, familjeve t tyre, bashklufttarve t tyre q dje festuan dhe t gjith shqiptarve q n fardo mnyre kan kontribuar n luftn e cila na i solli gjitha kto mirsi. Zoti i shprbleft t gjith.
  I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

 10. #10
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  A keni ndonje foto e na dergoni linkun?

  Kishte joshqiptare ne ceremoni?

 11. #11
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Urime Shkupit!

  Citim Postuar m par nga Zombie
  A keni ndonje foto e na dergoni linkun?...

 12. #12
  Perjashtuar Maska e romeoOOO
  Antarsuar
  27-08-2005
  Postime
  1,543
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po mu boka qefi shume, se do te thote qe me ne fund pakica Shqiptare po fiton te drejtat e veta. Dhe kjo eshte nje demostrim shume i mire!

  Ta gezoni dhe te jeni sa me krenare per te!


  romeoOOO

 13. #13
  Fisnike e LARGUAR! Maska e Zana e malit
  Antarsuar
  06-12-2004
  Postime
  808
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Arrow

  Citim Postuar m par nga romeoOOO
  Po mu boka qefi shume, se do te thote qe me ne fund pakica Shqiptare po fiton te drejtat e veta. Dhe kjo eshte nje demostrim shume i mire!


  romeoOOO
  Romeo,
  Shqiptaret ne Maqedoni nuk jane pakice perderisa numri i tyre eshte afersisht 1 milion ne nje shtet 2 milionesh, termi "pakice" perdoret nga sllavomaqedonet dhe jo nga shqiptaret....Kujdes!

  Pakice mund te thuhet per njerezit qe perbejne 3-10 perqindeshin e popullates ne nje shtet, e jo per njerezit (per nje popull) qe perbejne 50 perqindeshin ne nje shtet....

  Sidoqofte, faleminderit per urimin, ne emrin e popullit shqiptar ne keto treva!

  ZeM
  T mos ishte feja Islame, populli shqiptar do t ishte shum m tepr n numr, por jo shqiptar-F.Konica

 14. #14
  Fisnike e LARGUAR! Maska e Zana e malit
  Antarsuar
  06-12-2004
  Postime
  808
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Lightbulb

  Citim Postuar m par nga Zombie
  A keni ndonje foto e na dergoni linkun?

  Po sjell nje foto nga Shkupi me rastin e festimit te Dites se Flamurit, 28 Nentor 2005..
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  T mos ishte feja Islame, populli shqiptar do t ishte shum m tepr n numr, por jo shqiptar-F.Konica

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-12-2005
  Vendndodhja
  berlin
  Mosha
  39
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  te jesh nga maqedonia do te thote ta ndjesh ne palce kenaqesine qe sjell ky akt....kaq e pritur, dhe tani, shume afer nesh busti i skenderbeut....

  p.s
  shpresoj te jete nje punim i mire, dhe jo si busti i skenderbeut p.sh ne antwerpen te hollandes....

 16. #16
  I larguar Maska e panchovilla
  Antarsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Milky Way Galaxy
  Postime
  511
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  A ka ndonje fotografi te bustit apo ndonje fotografi tjeter te manifestimit? Do ishte mire to postonte dikush fotografi ketu.

  PS: Edhe disa anetare tjere e paskan bere pyetjen e njejte para meje.
  Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

 17. #17
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  42
  Postime
  3,394
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Eshte bere vetem promovimi i bazamentit (pra, eshte caktuar vendi dhe sheshi ku do vendoset) kurse tani do behet konkursi dhe do punohet e vendoset busti pastaj. Sipas informacioneve qe morra une, do jete 16 metra i gjate.

  Bravo Shkupi
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Antarsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  43
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime n 28 postime
  Daviusi mundet te na siguroje pak foto nga aktiviteti se besoj se ka ndonje foto te maketese po edh ete aktivtetit Shkupi feston

 19. #19
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,965
  Faleminderit
  141
  234 falenderime n 190 postime
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-05-2005
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  139
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po me behet qefi shume, ne kete bote te "moderuar" nuk ta fal askush gjene, edhe sikur te jete e jotja prandaj lavdi deshmoreve te 2001-shit.

  P.S Shume te bukura fotot nuk e pritja kaq madheshtore.
  Kur u ndane, keshtu na rane.

Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Referenca e burime historike
  Nga Kreksi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 72
  Postimi i Fundit: 09-04-2015, 16:42
 2. Fenomeni "Abdi Baleta"
  Nga Brari n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 206
  Postimi i Fundit: 06-09-2009, 09:28
 3. Sknderbeu, figura kryesore tek pasaporta
  Nga Korcar-L1 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 06-12-2008, 16:39
 4. Skenderbeu ne mbreterine e Napolit dhe ne Rome
  Nga Albo n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-12-2002, 02:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •