Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 103
 1. #41
  .... ...
  Anėtarėsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Papillon
  ky nuk eshte problemi vetem i Vlonjateve qe do t'ju dalin femijet azmatike se Teci po ndertohet prane zonave te banuara, po i te gjitheve pasi Vlora eshte e te gjithe Shqiptareve, ju kur te keni pushimet ku do vini te laheni ne nafte?

  Per kalimin e naftes ne teritorin Shqiptar , do te paguhet 30 milione Euro ne vit nga te huajt kurse Teci do te jape vetem gjysem ore drita ne dite qe nuk e zgjidh aspak problemin energjitik.
  Nga ana tjeter do te shkaterohet qyteti ne te cilin eshte i perqendruar turizmi Shqiptar dhe qe do te thoja eshte shpresa dhe e ardhmja e turizmit, ne nje kohe kur Shqiptaret kane lene vitin e kaluar 500 milione euro jashte shtetit per turizem
  Pervec disa faktoreve te permendur nga Papillon, ne nje kohe kur po studiohet, investohet per burim energjie alternative qe jane gjithashtu "friendly" per mjedisin, ne kerkojme te helmojme tonin. Teci nuk eshte nje "gur qe vret dy zogj" por qe "vret gjithe pyllin." Konsekuencat me afat-gjata te ndertimit te tij ne Vlore, jane shume me te kushtueshme se sa perfitimet, nga te gjitha aspektet, jo vetem ekonomike por dhe mjedisore (nqs kjo eshte fjale.)

  Ne US, si rrjedhoje e protestave te qytetareve amerikane, s'po ndertohen me rafineri per naften.

  Sa per vendodhjen e Tecit, meqe kerkohet port, perse mos te behet ne Durres pastaj? Nga cilesia, pastertia apo dhe gjeografia, zona e Vlores ka me shume perspektive per turizmin se sa Durresi.

 2. #42
  zhapik buster Maska e drity
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Lioness
  Pervec disa faktoreve te permendur nga Papillon,
  Ja nje nga faktoret qe Papillion permendi.

  Citim Postuar mė parė nga Papillon
  ne nje kohe kur Shqiptaret kane lene vitin e kaluar 500 milione euro jashte shtetit per turizem
  Nga vjen kjo shifer? 500 milione?

  Nje pushues i zakonte shpenzon per te shkuar ne Turqi/Greqi/Spanje rreth 700 euro

  500.000.000 / 700 = 714.285 (shqiptare paskan kaluar vitin e kaluar pushimet jashte shtetit)

  pothuajse ēereku i Shqiperise paska qene jasht shtetit per pushime ne 2006 !!!

  Perseri, nga vjen kjo shifer ???

  Citim Postuar mė parė nga Lioness
  Sa per vendodhjen e Tecit, meqe kerkohet port, perse mos te behet ne Durres pastaj?
  Po ti kishe lexuar postimet e mia me siper, nuk do ma kishe shtruar kete pyetje.

  tung
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga drity : 05-02-2007 mė 08:36
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 3. #43
  Perjashtuar Maska e thorgal
  Anėtarėsuar
  20-05-2002
  Vendndodhja
  me zemer ne Shqiperi
  Mosha
  37
  Postime
  296
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po ja 200 milione i ka lene Nanua ne Kazino , po ashtu edhe Xhuveli me shoke i kane lene nja 200 te tjera e keshtu me rradhe, ... boll o burre i dheut se na merzite me keto dyshimet e tua se s'ka ardhe njeri ketu te te mashtroje ty, mashtruesit kerkoji atje lart ku jane jo ketu.


  Shqiptarėt, 583 milionė euro pėr pushime jashtė


  Julian Llupo
  28-01-2007  Ēmimet e kripura pėr tė kaluar pushimet nė vend, si dhe konkurrenca gjithnjė nė rritje, kanė bėrė qė shpenzimet e bėra nga shqiptarėt pėr turizėm dhe udhėtime jashtė, tė rriten me shpejtėsi gjatė 2-3 viteve tė fundit.Megjithėse me kushte klimaterike dhe natyrore tepėr tė pėrshtatshme, vendi duket se e ka tė vėshtirė tė konkurrojė me fqinjėt, qė, pėr nga infrastruktura turistike janė shumė para. Fqinjėt tanė, duke e orientuar mirė zhvillimin e sektorit turistik, kanė bėrė qė tė jenė atraktivė jo vetėm nė tėrheqjen e turistėve nga Perėndimi, por edhe tė shtetasve shqiptarė, qė gjithmonė e mė shumė po i drejtohen destinacioneve tė tjera turistike.Rezidentėt shqiptarė kanė shpenzuar nė udhėtimet e tyre jashtė kufijve, rreth 583 milionė euro, ose sa 85 pėr qind e totalit tė dėrgesave nga emigrantėt. Rritja nė shpenzimet e udhėtarėve shqiptarė jashtė, ėshtė mė e lartė sesa rritja nė tė ardhura nga turizmi brenda kufijve, duke shkaktuar ngushtimin e bilancit pozitiv tė kėsaj kategorie, nga 38 nė 30 milionė euro, nė nėntėmujorin e parė tė vitit 2006. Por, edhe nė ruajtjen e kėtij bilanci ende pozitiv tė vendit me jashtė, mbetet deciziv faktori i emigrantėve. Ardhja e tyre masive nė periudhat e pushimeve, ka edhe ndikimin kryesor nė rritjen e tė ardhurave nga turizmi nė vend, i vlerėsuar edhe si sektori i tė ardhmes. Nėse emigrantėt do tė mungonin nė kategorinė e atyre qė frekuentojnė vendin nė raste pushimesh apo festash, atėherė edhe statistikat pėr kėtė sektor do tė ishin tė tjera.

  Turizmi vendės, nė "hijen" e fqinjėve

  Sipas vlerėsimeve tė Bankės sė Shqipėrisė, tė ardhurat nga sektori i turizmit gjatė nėntėmujorit tė parė tė vitit 2006, kanė rezultuar rreth 614 milionė, njė vlerė kjo gjithsesi rreth 33 pėr qind mė e lartė se vlera e eksporteve tė mallrave. Njė tregues i tillė jep njė panoramė tė qartė tė potencialit tė rėndėsishėm qė ka turizmi pėr ecurinė ekonomike tė vendit. Megjithėse i lėnė pas dore dhe i betonuar nė pjesėn dėrrmuese tė tij, bregdeti shqiptar dhe jo vetėm, vazhdon qė tė jetė njė nga gjeneruesit kryesor i tė ardhurave nė valutė pėr ekonominė shqiptare. Tė ardhurat nga turizmi, pėr nėntėmujorin 2006, vlerėsohet tė jenė 19 pėr qind mė tė larta kundrejt tė njėjtit hark kohor ė vitit 2005, tė ndikuara kryesisht nga rritja e fluksit tė shtetasve tė huaj dhe e emigrantėve qė kanė vizituar vendin, si dhe nga rritja e lehtė e koeficientėve vlerėsues tė shpenzimeve ditore. Gjatė nėntėmujorit tė parė tė vitit 2006, numri i shtetasve tė huaj qė kanė vizituar Shqipėrinė ėshtė rritur me 26 pėr qind, nė krahasim me tė njėjtėn periudhė nė vitin e kaluar.

  Shėrbimet, rritje e shpejtė edhe nė 2006

  Tregtia nė shėrbime, me ritme rritėse gjatė viteve tė fundit, po shndėrrohet

  gjithnjė e mė shumė nė njė element tė rėndėsishėm tė integrimit me jashtė pėr Shqipėrinė. Transaksionet tregtare nė shėrbime, arritėn nė rreth 1.9 miliardė euro dhe vlerėsohen 22 pėr qind mė tė larta, krahasuar me nėntėmujorin e parė tė vitit 2005. Llogaria e shėrbimeve u mbyll me njė bilanc negativ prej 61 milionė eurosh, nė rėnie (rreth 30 pėr qind) ndaj deficitit tė kėsaj kategorie nė njė vit mė parė. Pėrmirėsimi i pozicionit tė deficitit tė shėrbimeve, ka ardhur kryesisht si rezultat i tkurrjes sė deficitit nė "shėrbime tė tjera", rezultat ky i ekspansionit nė eksporte tė kėsaj kategorie shėrbimesh

  Shekulli.com
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga thorgal : 05-02-2007 mė 08:52

 4. #44
  zhapik buster Maska e drity
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Papillon
  boll o burre i dheut se na merzite me keto dyshimet e tua se s'ka ardhe njeri ketu te te mashtroje ty,
  Papillon,

  Nuk te akuzova ty per mashtrim, me vjen keq qe me ke keqkuptuar.

  tung
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 5. #45
  Perjashtuar Maska e thorgal
  Anėtarėsuar
  20-05-2002
  Vendndodhja
  me zemer ne Shqiperi
  Mosha
  37
  Postime
  296
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Lioness
  Pervec disa faktoreve te permendur nga Papillon, ne nje kohe kur po studiohet, investohet per burim energjie alternative qe jane gjithashtu "friendly" per mjedisin, ne kerkojme te helmojme tonin. Teci nuk eshte nje "gur qe vret dy zogj" por qe "vret gjithe pyllin." Konsekuencat me afat-gjata te ndertimit te tij ne Vlore, jane shume me te kushtueshme se sa perfitimet, nga te gjitha aspektet, jo vetem ekonomike por dhe mjedisore (nqs kjo eshte fjale.)

  Ne US, si rrjedhoje e protestave te qytetareve amerikane, s'po ndertohen me rafineri per naften.

  Sa per vendodhjen e Tecit, meqe kerkohet port, perse mos te behet ne Durres pastaj? Nga cilesia, pastertia apo dhe gjeografia, zona e Vlores ka me shume perspektive per turizmin se sa Durresi.
  Lioness, as afer Vlores as afer Durresit s'duhet te ndertohen gjera te tilla s'jane budallenj Kroatet qe s'i kane lejuar dhe qe sot turizmi i ka bere nder shtetet me te pasura te ballkanit e me nje nivel jetese shume te larte

  Papillon,

  Nuk te akuzova ty per mashtrim, me vjen keq qe me ke keqkuptuar.

  tung
  ok, se lexova mire ne fillim
  Tung
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga thorgal : 05-02-2007 mė 09:54

 6. #46
  .... ...
  Anėtarėsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga drity
  Ja nje nga faktoret qe Papillion permendi.

  Nga vjen kjo shifer? 500 milione?


  tung
  Keshtu m'u duk dhe mua ne fillim, (se e solla kete artikull para Papillon tek nen-forumi "Ekonomi dhe Bizness") dmth m'u duk pak si teper, por ne te vertete po t'i besh llogarite nuk eshte dhe aq shume. Motra ime me te fejuarin vajten vjet ne Turqi dhe ne Egjipt. Eshte kollaj te llogaritet kjo shifer sepse ne te dyja rastet perdoren agjensi udhetimesh qe kishin paketa te ndryshme. Kuptohet qe pervec cmimit te paketave, do marresh dhe leke me vete.

  Pastaj varet se sa harxhon kur je me pushime. Psh, ne Greqi mund te kalosh nje jave me 700 euro, por ne Mikonos, 70 euro dhoma e lire, dhe 6 euro birra, plus te tjerat, te vete pak me shume.

  Pastaj varet dhe nga personi, im vella vajti ne Korce per Krishtlindje dhe harxhoi 500 euro per dy dite. (Si familje jemi xhepecpuar keshtu ne pergjithesi )

 7. #47
  zhapik buster Maska e drity
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Lioness
  Keshtu m'u duk dhe mua ne fillim, ....
  Lioness...

  Ai artikull ka shifra qe bien ne kundershtim me ē'njohim deri me sot.

  Ja dhe nje tjeter.

  Rezidentėt shqiptarė kanė shpenzuar nė udhėtimet e tyre jashtė kufijve, rreth 583 milionė euro, ose sa 85 pėr qind e totalit tė dėrgesave nga emigrantėt.
  Studimet qe njof une (dhe qe te tjere perdorin per te vleresuar ekonomine shqiptare) e estimojne te ardhuren e emigracionit 2 miliard ne vit.

  tung
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 8. #48
  Akulli Maska e DiGiTeX
  Anėtarėsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Diku Rreth Botes
  Postime
  378
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Nan0-Berisha dhe Vlora??


  Jane 2 legena qe e duan vloren ne raste zgjedhjesh .. se me tej e lene pas dore.
  "Merrja te mirėn tė ardhmes, hidhja te keqen tė kaluarės"

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e tani_26
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
  Postime
  1,113
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Lioness
  Pervec disa faktoreve te permendur nga Papillon, ne nje kohe kur po studiohet, investohet per burim energjie alternative qe jane gjithashtu "friendly" per mjedisin, ne kerkojme te helmojme tonin. Teci nuk eshte nje "gur qe vret dy zogj" por qe "vret gjithe pyllin." Konsekuencat me afat-gjata te ndertimit te tij ne Vlore, jane shume me te kushtueshme se sa perfitimet, nga te gjitha aspektet, jo vetem ekonomike por dhe mjedisore (nqs kjo eshte fjale.)

  Ne US, si rrjedhoje e protestave te qytetareve amerikane, s'po ndertohen me rafineri per naften.

  Sa per vendodhjen e Tecit, meqe kerkohet port, perse mos te behet ne Durres pastaj? Nga cilesia, pastertia apo dhe gjeografia, zona e Vlores ka me shume perspektive per turizmin se sa Durresi.
  Me vjen keq qe te gjithe shpreheni me emocione dhe nuk kapni anen praktike te ceshtjes..

  Nese deshirojme ne mes te Evropes te jetojme ne erresire dhe ta mbajme ende Shqiperine vend barinjsh atehere le te vazhdojme..

  Edhe turizmi i famshem qe na permendi eshte nje kotesi, pasi 5-6 hotele te ndertuar nga skafiste ne Vlore nuk do te thote turizem.

  Persa i perket ndotjes pse flisni te gjithe si specialiste ne nje kohe qe nuk keni asnje te dhene dhe ne nje kohe kur Shqiperia eshte vendi me i ndotur ne Evrope?

  Ti moj goce meqe je nga Vlora ae di sa ndotje ka ne kete moment Vlora nga mijerat tonet e mbetjeve toksike te Sodes Kaustike?

  Keto ndotje jane shume me te rrezikeshme nga TEC dhe nga porti i ri qe do ne ndertohet ne Triport.

  TEC-i do te ndoti sa mndotin tashme 600 benza, por sa te medha jane perfitimet?

  Greqia qe eshte nje vend turistik po perpiqet qe te ndertoje nje naftesjelles te tille kurse ne i themi jo zhvillimit!


  TECE kane te gjitha vendet si ato fqinje e me gjere, ne jemi ne erresire dhe i themi jo drites!


  Personalisht kam jetuar ne Iraklio te Kretes dhe ne plazhin ku ne shkonim dhe ndodheshin mjaft HOTELE ishte dhe nje TEC qe furnizinte me energji gjithe Kreten qe eshte afro sa gjysma e Shqiperise!


  TEC dhe naftesjellsin AMBO nuk e deshirojne interesat greke dhe shqiptaret e paditur dhe kjo eshte nje fatkeqesi dhe me vjen keq per kete situate te mjere shqiptare!
  Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

 10. #50
  Perjashtuar Maska e thorgal
  Anėtarėsuar
  20-05-2002
  Vendndodhja
  me zemer ne Shqiperi
  Mosha
  37
  Postime
  296
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Tan hidhi nje sy kesaj fotos qe ndodhet aty dhe pergjigju

  a do te laheshe ti ne nje det si ky ?
  Se une para shtepise sime nuk e dua nje gje te tille, ne fund te fundit le te behet ne ndonje vend me lart Vlores qe nuk eshte as zone e banuar e as zone turistike


  http://guida-shqiptare.net/vloranerr...RREZIK%202.PDF  Ke edhe dicka per Kreten aty qe po ve ketu poshte , me falni per foton se nuk arrij ta sjell dot


  PLANET PER VLOREN DHE
  NJE SHEMBULL NGA KRETA
  mbeturinat dhe bitumet e hedhura nga
  anijet kane zvogeluar mjaft aktivitetin
  turistik pothuajse
  ne tere bregdetin verilindor te ishullit. Rera
  e shkembinjte ne buze te detit jane te
  veshura me bitume qe te ngjiten ne
  kembe. Pervoja e shume shteteve , edhe
  fqinje, ka treguar se ndertimet petrokimike
  ne bregdete jane me pasoja shkaterruese
  per popullsine dhe ambjentin e vendit qe
  i pranon dhe me fitime kolosale per
  manjatet e anijeve naftembajtese . Mendoj
  se eshte detyre e politikaneve dhe
  gazetareve tane te talentuar qe te perkrahin
  mendimin e shume shkencetareve tane
  qe kane ngritur zerin per mbrojtjen e
  ambjentit dhe jeteses , vecanerisht te
  popullsise te gjirit te kalter te Vlores.
  Nga Medi Shkreli

  P.S. Eshte e vertete qe zona e Ish uzines se Sodes eshte e ndotur por natyra po e ben punen e vet atje dhe po perterihet nga viti ne vit, pse dreqin ne duhet ta ndotim prape ate vend
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga thorgal : 06-02-2007 mė 12:47

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,529
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime
  mos te shkojme shume larg te marrim nje shembull
  para 2 vjetesh nje anije greke hodhi ne ne det
  para brigjeve te perles shqiptare dhermiut
  ca mbeturina nafte ate vit isha ne dhermi
  ishte bere rera nafte vetem edhe ne jal po ashtu
  i kam edhe sot shenjat e naftes ne peshqira
  i mbaj per kujtim
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 12. #52
  zhapik buster Maska e drity
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Papillon
  a do te laheshe ti ne nje det si ky ?
  Se une para shtepise sime nuk e dua nje gje te tille, ne fund te fundit le te behet ne ndonje vend me lart Vlores qe nuk eshte as zone e banuar e as zone turistike
  Papillon,

  nqs vazhdoj te diskutoj me ty per kete teme, nuk eshte sepse kam shprese te biem dakort, por sepse e kuptoj shqetsimin tend qytetar dhe po perpiqem te te shpjegoj se ne realitet "demi" ndaj ambjentit do te jete i pa perfillshem ne krahasim me te ardhurat qe ky kompleks industrial do te sjelle.

  Te sugjeroj ti lexosh me shume skepticisem shkrimet e publikuara ne ate "gazete" veēanerisht "Argumentet shkencore" qe ata paraqesin.

  Thenja
  Semundjet kanceroze, azmat dhe alergjite do tė rriten deri 100 % Brenda pak vjetesh.
  eshte po aq shkencore dhe e verifikueshme sa dhe thenja "Semundet kanceroze, dhe alergjite nuk do te rriten fare"

  ose
  Do tė bjere ēmimi i ēdo ndertese private ose publike
  eshte po aq e vertete dhe shkencore sa "Do tė rritet ēmimi i ēdo ndertese private ose publike"
  Ne fakt per kete te fundit te siguroj qe me TECin dhe AMBOne ēmimet e ndertesave do rriten sepse kerkesa do te jete me e madhe.

  Zhvillimi industrial i shqiperise eshte i pa shmangshem, dhe energjia eshte elementi kryesor ne kete zhvillim. Fatkeqesisht ky zhvillim do te kete desavantazhet e veta.

  Megjithate, per "fatin" tone zhvillimi industrial i Shqiperise po behet ne 2007 dhe jo ne 1800 si pjesa derrmuese e fqinjeve evropjane. Per fat te mire teknollogjia e sotme eshte shume me e perparuar se ajo e shekullit te 18, dhe si rrjedhoje demet qe vendi do te vuaje do te jene shume me te vogla se ato qe vende te tjera ne evrope kane vuajtur.

  Megjithate e kuptoj qe kur interesat e nje grupi qytetar preken nga afer rreaksionet jane te panumerta dhe nga me te ndryshmet.

  Kam pershtypjen qe ti vete je student/e (ne fakt e di se e the me siper), sepse po te ishe nje prind qe ke per detyre te ushqesh femite, do ta vije prioritetin tek ekonomia dhe jo tek mjedisi. Por duhet ta kuptosh se ne jeta nuk ka asgje falas, duhet te japesh diēka qe te marresh diēka tjeter.

  tung
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 13. #53
  ilir-arb
  Anėtarėsuar
  23-02-2006
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Po ndotet mjedisi i Vlores, mos valle pastrohet mjedisi dhe ajri i Tiranes me kete rast?

 14. #54
  zhapik buster Maska e drity
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxh Xhumaku
  Po ndotet mjedisi i Vlores, mos valle pastrohet mjedisi dhe ajri i Tiranes me kete rast?
  Ku do me dal Xhuxho?
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 15. #55
  ilir-arb
  Anėtarėsuar
  23-02-2006
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  As vet s'e di, se si lindi mes nesh kjo miqsi ...

 16. #56
  zhapik buster Maska e drity
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxh Xhumaku
  As vet s'e di, se si lindi mes nesh kjo miqsi ...
  Oh, na qenka ēudit Xhuxhi se e paskam thrrit Xhuxho.
  Mendon se je aq i rrezikshem sa te te kem armik ?

  u qelb edhe kjo teme si gjithe te tjerat.......
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 17. #57
  ilir-arb
  Anėtarėsuar
  23-02-2006
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  te kesh mik nji xhumak si puna ime, do te ishte nder i madh per ti, se jeni ju pa jemi ne ...

  si shum e perdor fjalen "qelb" - ik pastrohu, se vete nuk arrin te pastrohesh ... mos ke ngel gjo kaps?

 18. #58
  zhapik buster Maska e drity
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxh Xhumaku

  si shum e perdor fjalen "qelb"
  Eshte fjale qe perdorej shume n'Tirone dhe n'Shqipni, para 15 vjetesh.
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 19. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-01-2007
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  nano bersisha jane te dy kriminele dhe kane djegur trojet shqiptare. Poshte keta kriminele te poshter te kombit shqiptar

 20. #60
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime
  mos flisni per jugun e shqiperis se lat nom
  vet jam nga jugu edhe e di se e urejn ate njeri ne jug edhe mos haroni nje gje
  qe saliu votat gjithmon i mer ne veri jo ne jug ciao
  Partizoni

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ndotje katastrofale e ambientit ne Durres
  Nga Redi nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-11-2011, 07:43
 2. Mesapėt, ky popull i mrekulluesshem ilir
  Nga Qerim nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 31-08-2007, 16:07
 3. Pushtimi I Panjohur I Vlores, Ne 1690
  Nga CEZARND nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-08-2005, 17:02
 4. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-08-2003, 11:32
 5. Vlore ..dizet e di ..dizet e tre.
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-12-2002, 08:56

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •