Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e susglob
    Anėtarėsuar
    05-08-2005
    Vendndodhja
    MALDEN, MA
    Postime
    163

    Shpjegim Per Nje Enderr

    Kam vite qe shikoj po thuajse te njejten enderr. Kam degjuar qe eshte per te keq por thashe te pyesja dhe ketu. Endrra eshte gjithmone ka te bej me dhembet. Sikur disa here me hiqen dhembet dhe atehere me del gjak me presjon dhe perpiqem ta mbaj gjakun. Kam degjuar qe po pe gjak endrra nuk ze. Por disa here shikoj sikur dhembet me thyhen e behen therrime therrime. Perpiqem ti mbaj por nuk mundem. Ve doren dhe hap doren dhe shikoj dhembet therrime. Shume me stress ngrihem nga gjumi. Zakonisht endrrat si besoj por ngaqe kete e kam pare vazhdimisht nuk e di me ben merak.

    Faleminderit in advance.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga susglob : 17-11-2005 mė 12:24

  2. #2
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Hic mos u bej merak . Varet dhe te pozicioni qe fle , ndoshta fle permbys dhe padashje ne gjume e mbyll gojen me shume se cduhet dhe shtrengon dhembet dhe te del ne enderr sikur po te thyhen dhembet .

    Njehere une desh rashe nga kervati , dhe ne te njejten kohe me dukej sikur po hidhesha nga nje ndertese .. por mire qe e kapa veten ne momentin e duhur se do kisha bere goxha zhurme ne mes te nates dhe e fundit do kisha thyer ndonje kocke . lol

    Nejse mos u bej merak Susglob , perderisa e ke pare shpesh dhe ske pas ndonje ekperience te keqe mos e vrit mendjen .

    PS; Meqe u hap tema , kush e di shpjegimin kur ha byrek ne enderr , o zot kisha para tepsija te tera me lloj lloj byrekesh .. dhe pareee me shumice pash ? anyone ?
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  3. #3
    E Lirė! Maska e KaLTerSi
    Anėtarėsuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    paret i ke llafe.
    Ndersa byreket para dy ditesh i permendem ke nje teme, do i kesh menduar shume sa te dolen dhe ne enderr ... eh punto nero, sa gjynaf jemi e kemi bere virtualitetin pjese te subkoshiences.

    shko haj byrek ke turku ti ate bej.
    Toleranca, eleksiri i lirisė.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e susglob
    Anėtarėsuar
    05-08-2005
    Vendndodhja
    MALDEN, MA
    Postime
    163
    LOL Me shkrite me byrekun. Byrek me spinaq me kishte bere mami dje. MMMMMMMMM sa i mire.

    Sa per leke ka bere Pinku gjithate debat me ate debilin tek tema tjeter qe thote qe mire ja beri qe perdhunoi motren.

    Faleminderit Pinko se me qetsove shume.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga susglob : 17-11-2005 mė 13:36

  5. #5
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga KaLTerSi
    paret i ke llafe.
    Ndersa byreket para dy ditesh i permendem ke nje teme, do i kesh menduar shume sa te dolen dhe ne enderr ... eh punto nero, sa gjynaf jemi e kemi bere virtualitetin pjese te subkoshiences.

    shko haj byrek ke turku ti ate bej.
    LoL Jo mi jo se sjam aq e " vdekur " per byrek , se kur hengra para nja nje jave , ma sollen te ngrohte me spinaq dhe gjize , po ky byreku qe pashe ne enderr ishte kshu si ja thone me oriz , qepe , mish te grire dhe domate . ( gje qe une spara e ha shume ) dhe e cuditshmja mes gjithe atyre tepsive zgjodha kete .. lol

    Sa per paret keshtu me ka thene dhe me pare qe jane llafe -- upupu larg qofte
    Po une i pashe keshu leka hekuri , coins .. ka ndonje diference .. lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  6. #6
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    23-09-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    268
    Ore ..kjo eshte -Pyetni Psikologun-

    apo -pyetni gjyshen ene filxhanin e kafes-

    Grup ,fatkeqesisht nuk te ndihmoj dot me interpretimin e endrres tende , se sa per dijeni duhet nje specializim 4 vjecar ne Psicoanalitike.

Tema tė Ngjashme

  1. Ėndėrrat dhe interpretimi i tyre
    Nga Drini_i_Zi nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 26
    Postimi i Fundit: 13-09-2017, 03:53
  2. Vorio- Epiri, njė ėndėrr nė arkivol
    Nga ORIONI nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 196
    Postimi i Fundit: 14-05-2010, 00:02
  3. Kėngė pėr dashurinė
    Nga shigjeta nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 153
    Postimi i Fundit: 15-10-2006, 04:46
  4. Dhjetė leksione mbi ėndrrat
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 03-08-2005, 13:53
  5. Pyetje pėr Besimtarėt Shqiptarė tė Krishterė dhe Islam
    Nga dodoni nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 116
    Postimi i Fundit: 06-07-2003, 20:11

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •