Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
  1. #1
    Perjashtuar Maska e romeoOOO
    Anėtarėsuar
    27-08-2005
    Postime
    1,542

    Angry Vet-Vrasje!!!

    A ju ka ndodhur ndonje here te jeni te pranishem kur dikush vet-vritet, dhe cfare mendoni per kte veprim?


    Mua personalish sot me ndodhi per heren e trete te asistoj nje vet-vrasjeje.
    Nje femer u hodh para trenit duke e hedhur jeten tutje si gje pa vlere!

    Dy vjet me pare pashe nje grua tjeter te hidhej nga katet e siperme te nje spitali, edhe kjo vdiq ne vend!

    Rasti tjeter eshte kur nje burre u hodh nga nje ure e larte, dhe ku poshte nuk kishte shume uje, por shume gura!

  2. #2
    Warranted Maska e Qerim
    Anėtarėsuar
    06-12-2003
    Vendndodhja
    Home
    Postime
    1,641
    Te gjithe jemi kalimtare ne kete bote..Disa zgjedhin te largohen me shpejt..

    Pija eshte zgjidhja me mire per te larguar mendimin e vetvrasjes.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Postime
    5
    Nje nder veset me te shemtuara padyshim qe eshte vetvrasja. Per mendimin tim,nuk ka jetese te mire ne nje vend qe kjo dukuri eshte e perhapur.
    Sipas statistikave te fundit 24% te te rinjve jane te pashprese, ndersa 8% te te rinjve kane tentuar te bejne vetvrasje.

  4. #4
    ♪ @)-/-- ♪ Maska e Kėrēovare1
    Anėtarėsuar
    20-07-2005
    Vendndodhja
    ...aty afėr...
    Postime
    222
    Citim Postuar mė parė nga romeoOOO
    A ju ka ndodhur ndonje here te jeni te pranishem kur dikush vet-vritet, dhe cfare mendoni per kte veprim?

    Ua sa keq... mua s'me ka ra rasti te jem present ne ndonje ngjarje te tille... Nuk e di si do te kisha vepruar nese me ndodhte para syve te mi, do te isha tmerruar...

    Happiness is: ME & YOU ;)


  5. #5
    Ere... Maska e bluemoon
    Anėtarėsuar
    17-11-2005
    Vendndodhja
    Ne nje pike te vockel vese mbi nje fije bari...
    Postime
    228
    eh, vetvrasja... njehere e kam cuar neper mend...po isha adoleshente dhe nuk e kisha ndjere jeten me te gjitha aromat...

    ...ate dite mblidhja guaska dhe planifikoja te hidhesha nga nje ure drejt e ne ujin e acarte... kur mberrita atje dhe po shikoja ujin e turbullt, nje guaske me shpetoi nga dora dhe u zhduk ne uje...pashe ca rrathe qe u perhapen dhe pastaj asgje... aty u binda se nese jeta ime nuk kishte vlere, vetvrasja kishte akoma me pak...

    ...dy shoqe te mia dhe nje shok (ne vende te ndryshme dhe kohe te ndryshme) kane provuar te vetevriten... kam reaguar shume keq...

  6. #6
    Ere... Maska e bluemoon
    Anėtarėsuar
    17-11-2005
    Vendndodhja
    Ne nje pike te vockel vese mbi nje fije bari...
    Postime
    228
    Citim Postuar mė parė nga Gjin.Bue.Shpata

    Pija eshte zgjidhja me mire per te larguar mendimin e vetvrasjes.
    Kjo me duket kot... pija, droga etj etj nuk jane vecse iluzone per te paaftet...

  7. #7
    vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
    Postime
    365
    fatkeqesisht me ka ndodhur shume here te mendoj per vete vrasjen........ se di pse por nuk jam e forte ne perballimin e situatave teper te veshtira ne jete, qe per mua kane qene jo te pakta ne numer. thone qe e keqja ska fund........ megjithese per mua me dukej sikur arrita maksimumin e saje. ajo qe me ka kthyer mbrapsht, ka qene dashuria pa kufi qe kam marre prej mikeve te mia te mira.... dhe njerezit e tjere qe i dua dhe me duan............... kur e mendoj me vjen te qesh........... jeta eshte lufte, ndonjehere ndodh qe dhe humbbbbbbb por ti japesh fund eshte shum keq. bisedova me nje mjeke, dhe keshilla e saje e pare , pa arritur ne rekomandim ilacesh ishte COUNSELING. dmth bisede me nje psikolog, ose me njerez qe kane kaluar te njejtat veshtiresi si une.. ne kete rast fare mire mund te perdoren njerezit e dashur qe kemi ne jete, ata qe do na japin ngrohtesi dhe shprese me te dyja duart, sa here te trishtoheni dilni nga shtepia ecni ecni ecni, dhe do ndiheni me mire. dhe work out (fiskulture), me ka ndihmuar shume ne uljen e stresit, jo vetem qe te jep nje trup te bukur, por e largon stresin si me dore........ dhe me kryesorja, qendroni prane njerezve qe e shikojne jeten ne menyre pozitive................ sepse do ndricoheni sado pak prej tyre......... larg pesimisteve nqs jeni persona qe bini shpejt pre e stresit. ju uroj gjithe te mirat dhe larg stresit, jeta jetohet vetem nje here....... dhe eshte e vyer
    ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

  8. #8
    Perjashtuar Maska e romeoOOO
    Anėtarėsuar
    27-08-2005
    Postime
    1,542

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga bija_e_detit
    fatkeqesisht me ka ndodhur shume here te mendoj per vete vrasjen........ se di pse por nuk jam e forte ne perballimin e situatave teper te veshtira ne jete, qe per mua kane qene jo te pakta ne numer. thone qe e keqja ska fund........ megjithese per mua me dukej sikur arrita maksimumin e saje. ajo qe me ka kthyer mbrapsht, ka qene dashuria pa kufi qe kam marre prej mikeve te mia te mira.... dhe njerezit e tjere qe i dua dhe me duan............... kur e mendoj me vjen te qesh........... jeta eshte lufte, ndonjehere ndodh qe dhe humbbbbbbb por ti japesh fund eshte shum keq. bisedova me nje mjeke, dhe keshilla e saje e pare , pa arritur ne rekomandim ilacesh ishte COUNSELING. dmth bisede me nje psikolog, ose me njerez qe kane kaluar te njejtat veshtiresi si une.. ne kete rast fare mire mund te perdoren njerezit e dashur qe kemi ne jete, ata qe do na japin ngrohtesi dhe shprese me te dyja duart, sa here te trishtoheni dilni nga shtepia ecni ecni ecni, dhe do ndiheni me mire. dhe work out (fiskulture), me ka ndihmuar shume ne uljen e stresit, jo vetem qe te jep nje trup te bukur, por e largon stresin si me dore........ dhe me kryesorja, qendroni prane njerezve qe e shikojne jeten ne menyre pozitive................ sepse do ndricoheni sado pak prej tyre......... larg pesimisteve nqs jeni persona qe bini shpejt pre e stresit. ju uroj gjithe te mirat dhe larg stresit, jeta jetohet vetem nje here....... dhe eshte e vyer



    Shume me ndjenje!

    Me vjen mire qe ja paske hedhur !

  9. #9
    RebeL AnGeL /IrC STaFF Maska e angel_guy
    Anėtarėsuar
    04-08-2002
    Vendndodhja
    Hic
    Postime
    322
    Vetvrasja veprim si pasoj e mjerimit , degjenerimit te njeriut , gjendje e keqe shpirterore ose arsye qe jane te shumta .

    Kur arrin fundi i japim fund .
    DasHuRia PerBeheT NgA dY PjeSe NdJeNjaT DhE PreKjA

  10. #10
    ("ANDREA" ZEMRA BABIT) Maska e Genti^Itali
    Anėtarėsuar
    19-09-2003
    Vendndodhja
    Itali ''Venezia''
    Postime
    635
    Nje njeri i sakt me karakter nuk arin deri ne ate pik sa te bej nje vetvrasje.
    Por ka edhe nga ata njerez qe i shket truri nga probleme te ndryshem e si pasoj vetvriten. Kurse rasti tjeter esht nese jane me te meta mendore.
    LINDI EDHE "ANDREA"

  11. #11
    vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
    Postime
    365
    nuk besoj qe te gjithe ata qe vriten ne shqiperi nena me femije, dhe vajza te reja, jane te cmendur ..... jane njerez qe ti edhe une i kemi pasur ne shkolla lagje..... ndonjehere ne jete ndodhin shume gjera te keqija, dhe nqs nuk ke prane njerezit e duhur, per te dhene perkrahjen e duhur.............. mendja eshte kokerr gruri thone..........
    ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

  12. #12
    ("ANDREA" ZEMRA BABIT) Maska e Genti^Itali
    Anėtarėsuar
    19-09-2003
    Vendndodhja
    Itali ''Venezia''
    Postime
    635
    bija me ty jam un, po un thjesht kam dhen disa fakte reale apo jo?
    LINDI EDHE "ANDREA"

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Snow^White
    Anėtarėsuar
    28-07-2005
    Vendndodhja
    Atje Ku Qielli Dhe Toka Bashkojne Dashurin Tone...Engjelli Im
    Postime
    248
    Citim Postuar mė parė nga romeoOOO
    A ju ka ndodhur ndonje here te jeni te pranishem kur dikush vet-vritet, dhe cfare mendoni per kte veprim?


    Mua personalish sot me ndodhi per heren e trete te asistoj nje vet-vrasjeje.
    Nje femer u hodh para trenit duke e hedhur jeten tutje si gje pa vlere!

    Dy vjet me pare pashe nje grua tjeter te hidhej nga katet e siperme te nje spitali, edhe kjo vdiq ne vend!

    Rasti tjeter eshte kur nje burre u hodh nga nje ure e larte, dhe ku poshte nuk kishte shume uje, por shume gura!

    Dikur me qelloj qe te isha para nje vetvrasje para 2 vjetesh kur u hodh nga kati i 13 nje Burre i cili merrej me anijet dhe se di si ndodhi dhe falimentoj dhe keshtu para 2 vjetesh u hodh nga zyra e punes tij!
    Ishte dicka shume e frikshme kur e mendoja ate gje!
    "Forgive your enemies, but never forget their names. \" - John F. Kennedy

Tema tė Ngjashme

  1. 200 tė shumėkėrkuarit shqiptarė nė tė gjithė Botėn
    Nga Albo nė forumin Nė kėrkim tė personave tė humbur
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 04-02-2011, 10:52
  2. Me te kerkuarit ne Shqiperi
    Nga iliria e para nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 03-02-2006, 00:46
  3. Aktakuza e tribunalit tė Hagės pėr Haradinaj
    Nga I-amėshuar nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 25-03-2005, 14:58
  4. Haradinaj nuk do tė shkojė nė KS tė OKB-sė
    Nga mani nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 11-03-2005, 09:11

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •