Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1
    Inter Maska e DuPI_I_KeQ
    Anėtarėsuar
    17-06-2005
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    89

    Cili do ishte regimi juaj ndaj nje shoqerie me persona te infektuar me AIDS?

    Nuk e di po do te doja te dija opinionet tuaja mbi kete teme gjithmon nese ju intereson .
    Sepse une realisht e kam disi te veshtire qe te shoqerohem me persona te tille jo se kam frike ose per noji budallallik tjeter por nuk e di nuk do te mund te sillesha normalisht besoj .Se deri me sot nuk me ka ndodhur .

  2. #2
    ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
    Anėtarėsuar
    13-12-2002
    Vendndodhja
    ♥ Camp Nou ♥
    Postime
    2,012
    Po te qe femer....... S'do beja sex.

    Thjesht do e e mbaja afer.
    ◄█ Barcelona e MADHE █►

  3. #3
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    23-09-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    268
    Eshte shume e veshtire te ndertosh relata normale me nje person te tille , sepse sadoqe shume veta thone qe nuk kane frike , Kane .

    Frika ka nje funksion : Ruajtjen e jetes .

    Keshtu qe maredheniet me nje person qe eshte i infektuar me nje semundje vdekjeprurese e gjithashtu ngjitese jane gjithmone te mbrujtura me nje tension te papare...

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Myslym Shyri
    Postime
    644
    Mmm, s'me ka ndodhur teni tani te njof ndonje person me AIDS. Besoj se do te sillesha taman, por edhe do kisha kujdes.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Citim Postuar mė parė nga AIRON^BOY
    Po te qe femer....... S'do beja sex.

    Thjesht do e e mbaja afer.
    AIRON^BOY,
    Vetėm pėr sex mendoke ti, ata tė gjorė tė sėmurė nga AIDS e dinjnė se nuk kanė shėrim, dhe ne do tė duhej tė kishim konsideratė ndaj tyre dhe ti marrim se pjesė e shoqėrisė sonė tė cilėt kanė vėrtetė nevojė pėr ndihmėn tonė dhe tė shoqėrisė nė pėrgjithėsi.
    Prandaj lehtėsimi i vėtėm pėr ta ėshtė tė mos ndjehen tė lėnė nga shoqėria.

    Unė do tė mundohesha tė sillem shumė normal me tad he nė shoqėrine e tyre nuk do te sillesha me keqardhje, sepse kujtoj se kjo ata i shkatėrron.
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Snow^White
    Anėtarėsuar
    28-07-2005
    Vendndodhja
    Atje Ku Qielli Dhe Toka Bashkojne Dashurin Tone...Engjelli Im
    Postime
    248
    Citim Postuar mė parė nga DuPI_I_KeQ
    Nuk e di po do te doja te dija opinionet tuaja mbi kete teme gjithmon nese ju intereson .
    Sepse une realisht e kam disi te veshtire qe te shoqerohem me persona te tille jo se kam frike ose per noji budallallik tjeter por nuk e di nuk do te mund te sillesha normalisht besoj .Se deri me sot nuk me ka ndodhur .
    Se besoj se do kisha problem me nje person te tille sepse ne rradhe te pare dua te them se nuk ishte ne doren e tij qe te mos infektohej nga kjo semundje!
    Pastaj AIDS nuk ngjitet duke bere shoqeri me dike,keshtu qe sdo kisha asnje problem me nje person i cili mund te kishte aids!
    "Forgive your enemies, but never forget their names. \" - John F. Kennedy

  7. #7
    e kithtė Maska e Rebele
    Anėtarėsuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    kulpėr
    Postime
    1,088
    Ok, e di qe nuk eshte per te qeshur, por tani sa mu kujtua. Viti i pare gjimnaz (sapo kisha ardhur ketu), Health/Sex Ed. Na cuan tek nje sex counselor per te na informuar rreth semundjeve. Kjo qelloi nje zezake, 23-vjecare, goxha e shendoshe. Nejse, foli sa foli, pastaj tha, " I am 23-years old, HIV positive, because ... because I didn't know much about the guys I slept with ..."
    I gjithe ky shqiptim u pasua nga nje heshtje melodramatike ... pritej... tip hindsight bias, edhe me rradhe pastaj thuajse e gjithe klasa shkoi e perqafoi.
    Une u bera rrafsh me murin prapa. E para e punes ngaqe ishte zezake dhe e dyte ngaqe kishte side.
    Nuk e di pse po me vjen per te qeshur e per te qare njekohesisht.

  8. #8
    RebeL AnGeL /IrC STaFF Maska e angel_guy
    Anėtarėsuar
    04-08-2002
    Vendndodhja
    Hic
    Postime
    322
    Ateher me pak fjale duke patur kujdes per veten , por me e rendesishme do beja
    qe ai person te ndihej sa me mire ne shoqerine time . Nganjeher duhet ti bejme nje pyetje vetes tone po sikur te ishim ne , ne poziten e atij personi si do ndiheshim te vecuar nga nje rreth shoqeror .

    DasHuRia PerBeheT NgA dY PjeSe NdJeNjaT DhE PreKjA

  9. #9
    rrezja qe ngroh Maska e dielli qe lind
    Anėtarėsuar
    13-10-2005
    Vendndodhja
    Aty ku zhurma e dallgeve eshte muzike per veshet e mije.
    Postime
    181
    Problem i veshtire,nuk me ka rastisur ndonjehere te prezantohem apo te njoh dike te semure me HIV .Kam frike se sapo ta mesoja kete fakt do tja mathja vrapit e te ikja larg tyre.

  10. #10
    profesionisti Maska e I-amėshuar
    Anėtarėsuar
    03-01-2005
    Vendndodhja
    www.proletari.com
    Postime
    211
    Pershendetje te gjitheve.
    Teme shume sociale komplimentat e mija.
    Pergjigjja ime rreth temes ka te beje me nivellin e socializimit me traumat e renda qe po kalon bota sot dhe do thoja qe ne shqiptaret jemi pak larg ketyre problemeve jo sepse nuk i kemi por sepse kemi te tjera gjera me skandaloze per te perpaballuar.
    Psh: Viktimat qe ben AIDS ne afrike jane te njejta me ato qe vriten ne mes vehtes ne shqiperi.
    Ne lidhje me temen do thoja qe nje informim i sakte dhe nje njohje e mire e fenomenit AIDS do conte ne lehtesimin e marredhenieve shoqerore me keta persona qe ndodhen ne kete fatkeqesi te krijuar ne laboratoret e sataneve.
    Une personalisht do thoja qe test per AIDS e kam pasur gjithmone frike jo per faktin se ndihesha i pasigurt por per faktin e thjesht qe eshte mbjellur nje frike nga gjithe kjo fushate profilaktike dhe gjoja informuese sa qe njerezit e shkret tmerrohen po te ndodhen afer dikuj qe mbart kete semundje.Por e bera testin dhe natyrisht rezultova negativ por ate dite ndodhesha ne nje terror komplet paniku dhe frike dhe se di pse ne pritje te pergjigjes qe me hoqi nje barre te renduar nga gjithe kjo reklame fitim prurese qe i eshte bere njerezimit
    Pra une isha dhe qo jem i gatshem qe ti ndodhem sa me afer ketyre personave te ifektuar qe si ne kane te drejte ta jetojne jeten deri ne fundin e tyre dhe ti mundesoj qe sa me shume tja lehtesoja jeten e shkurter te tyre.
    Sepse ne fund te fundit vdekja te gjithe neve na ndodhet afer me nje semundje,aksident,eksekutim(vrasje) ajo gjithmone do te jete prane nesh.
    Pra mesazhi im per te gjithe eshte ti njohim te gjitheve te drejten dhe ti japim dashuri dhe lehtesim jetes ne te cilen ndodhemi pa dallim semundje ,feje,ideje,ngjyre,race,shkollimi.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga I-amėshuar : 17-11-2005 mė 06:10
    DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
    THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

  11. #11
    PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
    Anėtarėsuar
    18-09-2005
    Vendndodhja
    somewherE
    Postime
    576
    Do te me vinte shume keq dhe do mundohesha ta mbaja afer e ta ngushelloja...por gjithmone duke u kujdesur per veten time....sepse dihet para vetes asnjoni sve njeri...
    * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

    CrosiN Da Dead LiNe...Y


  12. #12
    pa meshire per injorancen Maska e stella_senza_cielo
    Anėtarėsuar
    30-07-2008
    Vendndodhja
    Ne qiell pa diskutim....po jo ne ate qiell qe te gjithe deshirojme...ky qielli ku jetoj une ka shume mbeturina njerezore....qe fatkeqsisht vetem po te isha e tille do dija ti shmangia e ti torturoja :p
    Postime
    617
    Nuk do te thote se kur dikush eshte infektuar me HIV do ta ngjisi ty edhe duke i ndenjur prane ndaj kete opsion e skualifikoj me patjeter,......do mundohesha me sa te mundja ta mbaja afer dhe te mos i tregoja kurrsesi meshire.....eshte gjeja e fundit per te cilen ai person do te kishte nevoje.....nese i infektuari do ishte nje mashkull kuptohet se nuk do doja kurrsesi te kryej mardhenie me te po kjo sdo te thote se do ta mbaja larg jetes time.....
    adesso si che ho trovato il mio cielo forever and ever

  13. #13
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anėtarėsuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    Kur t'u takoja me nje person te tille, do merja lap topin me vete dhe do mbaja antivirusin ndez.
    Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anėtarėsuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Te te drejten do tmerohesha nga brenda po me sforco do mundohesha te mos e jepja veten.Nuk dua ti paragjykoj se ata s'dihet ne c'fare rruge e kan mare kete infeksion e di qe duhet ti ndihmojme po une s'mundem ,e kam shume frike vdekjen
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

Tema tė Ngjashme

  1. SIDA nė Shqipėri: Numri i tė infektuarve nė rritje
    Nga Shijaksi-London nė forumin Mjeku pėr ju
    Pėrgjigje: 131
    Postimi i Fundit: 06-01-2012, 08:54
  2. 6 Persona Kalojne Lanen me Varke
    Nga Hyllien nė forumin Lojra dhe rebuse
    Pėrgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 11-11-2005, 04:23
  3. Evropa dhe vrasėsit e gjuhėve
    Nga Kryeplaku nė forumin Gjuha shqipe
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 23-12-2004, 08:51
  4. Xhefri: Vdekshmėria foshnjore, mė e larta nė Evropė
    Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 26-02-2004, 18:32
  5. SIDA-Semundja me damke!
    Nga ZEMEReZJARRTE nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 14-05-2003, 15:57

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •