Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 26
 1. #1
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Si ti pres floket?

  Me jepni mendime se si ti pres floket. Floket i kam te gjata dhe pak kacurrela (onde). Nuk dua ti pres ne lart se supet. Fytyren e kam te rrumbullaket.

  Faleminderit

 2. #2
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Eliona te keshilloj t`i presesh me forme harku d.m.th te kene nje kulm mbrapa. Nuk e di strukturen e flokut tend sepse floket jane: te thate, te yndyrshem, te brishte, te ashper etj. Gjithsesi te keshilloj qe: kur te lash koken, ta kryesh kete veprim me shume delikatese sepse larjet energjike i japin volum flokut. Pasi te kesh lare dhe masazhuar floket te vendosesh pak balsam ose krem flokesh ne majat e tyre. Me pas shplahen dhe thahen lehte me peshqire, jo me tharese qe te mos marrin volum. Nese mundesh, i than edhe me difuzor, qe eshte enkas per floke me onde. Kur floket te jene gjysem te thare, mund te vendosesh shkume flokesh neper to qe te shquhen me mire ondet dhe nuk eshte e nevojshme t`i krehesh.

 3. #3
  Goc Tirone Maska e Tironsja
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  266
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Eliona ishalla te kane dale bukur floket
  Duke perfituar qe Eliona ka hapur kete teme floket,po shkruaj edhe une nje shqetesim dhe shpresoj qe Mina te me ndihmoje.

  Kam floke te gjate, te drejte dhe shume te buta.
  Gjithmon pasi lahem nuk mund ti kreh lirshem,megjithse perdor kremin.
  Problem kam ne pjesen mbrapa.Floket me mblidhen top ne nje pjese, saqe eshte shume e veshtire ti hap.Kjo nuk bie ne sy kuptohet ,por mua me besdis.
  Kam perdorur dhe nderuar te gjitha llojet e shampove dhe kremerave.Nuk e di nqs do me rekomandoni dicka qe ta pergatis vete.
  Ne pritje Tironsja.
  :^zilet

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e ChloeS
  Anėtarėsuar
  02-08-2002
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  O Eliona ta jap lali jot i menim shume te bukur....
  Shko te parukierja dhe thuj : Mi pri floket i model qe te me shkojne.
  Keshtu qe nuk do kesh me problem se si ti presesh floket.

  O Tironsja, o lal, ndoshta ti nuk duhet te perdoresh krem per floket. Provoje ta ndryshosh duke perdor balsam. OK

  Shpresoj qe te dyjave tju shkoje sa me mire me floket.
  Hajd shnet.

 5. #5
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Tironse, per floket e tu, keshilloj te mos i ferkosh shume kur lan koken. E kam permendur edhe me siper qe duhet t`i lash me shume delikatese dhe pasi te vendosesh kremin ose balsamin, t`i krehesh qe ne dush. Edhe kur t`i heqesh ujin e tepert me peshqir mos i masazho shume. Gjithmone vepro me delikatese.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 6. #6
  Shkodran i betum Maska e POETI_20
  Anėtarėsuar
  27-09-2002
  Vendndodhja
  LONDON
  Mosha
  36
  Postime
  261
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Eliona prej floket si te duash ti moj pse pyeten

 7. #7
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  25 falenderime nė 25 postime
  Eliona,

  tek ne thone "shko te berberi!"

  Besoj, se e di per cka e kam fjalen.

  Star.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime nė 70 postime
  Kurse un i kam floket as te shkurtra dhe as te gjata,por nuk e di si tja bej,ti pres te shkurtra apo ti lej te me rriten ,jam ne hall te madh
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 9. #9
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Pa problem Linda floket qe rriten me shpejt jane Paruket


  Bej si te duash

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime nė 70 postime
  Citim Postuar mė parė nga gloreta Lexo Postimin
  Pa problem Linda floket qe rriten me shpejt jane Paruket


  Bej si te duash

  hahahaha nuk kam nevoj per paruke mi zemer ,por me gjithmen kam ra ne hall ,sdi si tja bej ,dhe me te vertete e kam flokun qe me rritet shum shpejt,sikur me terheq njeri nga floket
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 11. #11
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Une jam PRO flokut te gjate per femren,keshtuqe mos i prisni floket , leri te rriten.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Edmond83
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Vendndodhja
  China Town
  Postime
  126
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  futi briskun
  RRaK LLdAk FaK

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime nė 70 postime
  Citim Postuar mė parė nga Edmond83 Lexo Postimin
  futi briskun
  Skam zon ala tartabiqe
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 14. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tironsja Lexo Postimin
  Eliona ishalla te kane dale bukur floket
  Duke perfituar qe Eliona ka hapur kete teme floket,po shkruaj edhe une nje shqetesim dhe shpresoj qe Mina te me ndihmoje.

  Kam floke te gjate, te drejte dhe shume te buta.
  Gjithmon pasi lahem nuk mund ti kreh lirshem,megjithse perdor kremin.
  Problem kam ne pjesen mbrapa.Floket me mblidhen top ne nje pjese, saqe eshte shume e veshtire ti hap.Kjo nuk bie ne sy kuptohet ,por mua me besdis.
  Kam perdorur dhe nderuar te gjitha llojet e shampove dhe kremerave.Nuk e di nqs do me rekomandoni dicka qe ta pergatis vete.
  Ne pritje Tironsja.
  veze,mjalte dhe qymesh
  ose vetem vez dhe mjalte trazoji te gjitha bashke....
  ose aqua oleum ne se ka kesastase atje ku ndodhesh

  eshte per floke te buta dhe perdoret njer ne jave
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HELEN OF TROY : 26-01-2010 mė 17:24

 15. #15
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Po i le te rriten do besh alamet ndryshimi, te kane marre hije te shkurtrat prandaj
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 16. #16
  Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
  Anėtarėsuar
  07-01-2010
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Me gershere...lol
  Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
  dice LAZIO sei grande te volemo bene!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e ujkus
  Anėtarėsuar
  17-10-2006
  Postime
  333
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  shoku mos i pri fare let it be long long long

  nuk ka gje me te bukur se floket qe mbulojne gjokset e nje femre dhe ti i leviz ato .....
  eh let it be

 18. #18
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Eliona Lexo Postimin
  Me jepni mendime se si ti pres floket. Floket i kam te gjata dhe pak kacurrela (onde). Nuk dua ti pres ne lart se supet. Fytyren e kam te rrumbullaket.

  Faleminderit
  Floket me onde, fytyre rrumbullake..

  Ky model te shkon (besoj)

  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 19. #19
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  goca qė nė 2002 deri tani i ka provuar tė gjitha ngjyrat e tė gjitha prerjet
  Elegance is an attitude.

 20. #20
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga angelina o2 Lexo Postimin
  goca qė nė 2002 deri tani i ka provuar tė gjitha ngjyrat e tė gjitha prerjet
  WTF!!! Kush dreqin i ben refresh ktyre temave!!! Edhe un qe vajta ne google te kerkoja model flokesh per surratin e ksaj!

  Aman, fshijn ca tema qe krijohen para 2 diteve, edhe len ca tema qe ne 2002!  angelinao2, e poshter.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ferexheja nuk ėshtė kulturė shqiptare
  Nga NoName nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 14:29
 2. Filluan sprovat dhe diskriminimet
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 04-11-2006, 10:04
 3. Shamia nėpėr kohėra
  Nga altin55 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-10-2006, 11:44
 4. Gruaja nė Islam
  Nga Acid_Burn nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 22-08-2005, 09:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •