Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 29 prej 29
  1. #21
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    30-05-2004
    Vendndodhja
    Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
    Postime
    1,499
    Citim Postuar më parë nga Hagia
    Jo 13 por 14 ishte njera.

    Nejse, puna eshte se gjera te tille me pedofile ndodhin kudo ne cdo vend te botes. Puna eshte qe te jene shkollat me te mbikeqyrura qe te mos hyjne birbo si puna e ketij.
    Pedofilia i ngre epshet seksuale shenjtoreve dhe profeteve jo me ketij birbos shqiptar. Jepini nje fare te drejte njerezore ketij birbos.

  2. #22
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    30-05-2004
    Vendndodhja
    Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
    Postime
    1,499
    Citim Postuar më parë nga antares
    Parafolesi (qe siglon dhe arabisht) ka mundesi te jete ndonje kripto-jahudi apo arnaut - jahudi/aspirant (sa ngjajme nga sjelljet me Kurdet xhanem!).....
    Tani duke pasur parasysh qe Ligji Kuranik per vjedhje te pret doren, kam frike se per kete monstruozitet (tentative perdhunimi te nje te mituri) duhet te kete ndonje denim proporcional te merituar.
    Policia ankohet qe nuk ka njerez (dhe fonde se me para edhe policet ekstra gjenden), nderkohe qe paskemi dhjetra miljone dollare per te mbajtur mercenare dhe per te ndihmuar kriminelet e pertejatlantikut ne Afganistan e Irak!
    Per servilet dhe "leccaculot" nuk ka askush as respekt e as meshire!

    Allahu Akbar!
    Allaku Akbar vertet. Nuk jane denuar profete dhe shenjtore per pedofilizem te shkruar me krenari ne libra te shenjte pse te denohet ky?

  3. #23
    alpha dominant Maska e D@mian
    Anëtarësuar
    20-09-2005
    Vendndodhja
    Boston, MA
    Postime
    1,170
    Me sa di une njera nga grate e Muhamedit, Aisha, ishte 6 vjec kur u martua me profetin dhe, sipas kuranit, 9 vjec kur martesa u konsumua. Nqs e kam gabim lutem dikush te me korrigjoje pasi nuk jam dhe shume njohes i ketyre temave.

  4. #24
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Emo edhe tine Damixhanke 666 nuke ke bere ndonje ngaterrese te madhe. Genjeshtra ka dale pe parajse.

    Uroshi II qe thua tine u martua me Irenen e Paleologeve te Bizanteve kur ajo qe 6 vjece. E la sakate te gjoren per tere jeten. Papo ja nderoi familjene te vjeherit, dhe kjo ka rendesi.

    Nuke e kishja degjuar me pare qe Uroshi II na paskesh qene shenjtor dhe qojtur Muhamet…

  5. #25
    alpha dominant Maska e D@mian
    Anëtarësuar
    20-09-2005
    Vendndodhja
    Boston, MA
    Postime
    1,170
    Citim Postuar më parë nga Styx
    Emo edhe tine Damixhanke 666 nuke ke bere ndonje ngaterrese te madhe. Genjeshtra ka dale pe parajse.

    Uroshi II qe thua tine u martua me Irenen e Paleologeve te Bizanteve kur ajo qe 6 vjece. E la sakate te gjoren per tere jeten. Papo ja nderoi familjene te vjeherit, dhe kjo ka rendesi.

    Nuke e kishja degjuar me pare qe Uroshi II na paskesh qene shenjtor dhe qojtur Muhamet…


    Styxo, ke kthyer ndonje damixhane raki dhe i lexon postet se prapthi apo si?
    E kisha fjalen per disa pasazhe qe kam lexuar si ky me poshte:

    "[T]he Prophet (Muhammed) married her (Aisha) when she was six years old and he consummated his marriage when she was nine years old, and then she remained with him for nine years (i.e., till his death)."
    (Hadith, Sahih Bukhari 7:62:64)


    Prandaj thashe qe nese dikush qe di me shume te me korrigjoje, jo se me kercet shume por thjesht per korrektesi....

  6. #26
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Po thuaj bre Damixhanke.

    Me sa duket mileti i llogarisnin vitet me sistemin e Bulit qemoti. Ky Sofokliu i Bukeve s’do kete degjuar per sistemin decimal ende. Keshtu, i bie qe edhe Uroshi do jete ngaterruar pe sistemit etrusk te numerimit.

    Edhe ne harxhojme kohe te shkokolepsim injorantet. Theshte nje i gjore shkrimtar "O njerez, o skote krokodilesh. Ju jeni gati te kafshoni ballin e cilitdo qe qendron me larte se ju".

  7. #27
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    Une nuk arrij te kuptoj pse dreqin ngaterroni temat? Ketu po flitet per nje ngjarje te rende te aktualitetit shqiptar e ju me kaloni tek brockullat e tjera! Nqs doni te beni mesim feje bejeni gjekundi tjeter dhe mundohuni te shkruani nje gjuhe sa me te perafert me shqipen (mqs gjuha amtare qenka kaq e pamundur per ju).
    Tani per sa i perket temes. Shkollat shqiptare jane me te vertete shume te dobeta nga ana e rendit. Me mbahet mend qe kur kam qene ne tetevjecare qe njerez te paidentifikuar futeshin pa problem. Vajzat ne klase te shtate e te tete (edhe me te vogla) ngacmoheshin nga djem te tjere me te medhenj dhe rojat jo vetem qe nuk i ndalonin , por akoma me keq kthenin kurrizin dhe zhdukeshin pijetoreve. Mbaj mend qe vete njeri nga rojet e shkolles ngacmonte shoqet e mia. Kane qene te panumerta heret kur une jam zene me te dhe gjithmone mua me kishte frike se kam qene si grifshe. Duhet patjeter te merren masa imediate per keto absurditete qe ndodhin ne mes te Tiranes , ne mes te drites se diellit. Nuk me besohet! A e kuptoni qe burri i botes vjen pa piken e turpit ne nje shkolle, futet pa asnje lloj rezistence deri ne klase , ka kurajon te marre nje nxenese nga mesimi (dhe me e paimagjinueshmja ja merr mesues nga duart) dhe ne ambjentet e se njejtes shkolle tenton te kryej akte te turpshme me te! Eshte kulmi. E dini pse nuk tentojne te fshihen keta njerez> Sepse ndihen te mbrojtur! Ndihen te mbrojjtur nga shteti ose me sakte nga paftesia e tij.

  8. #28
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    30-05-2004
    Vendndodhja
    Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
    Postime
    1,499
    Perdhunimi i vajzave te vogla ka ndjelle burra me te forte, pse sduhet te permend profetet islame?

    Ky birboja shqiptar nuk qenka njeri? Pse atehere te gjykohet ky shtazarisht ne nje shtet demokratit. Te pakten spitale psikiatrike si fillim nuk kemi per kete birdbo? Njerez mos u beni kafshe.

  9. #29
    RebeL AnGeL /IrC STaFF Maska e angel_guy
    Anëtarësuar
    04-08-2002
    Vendndodhja
    Hic
    Postime
    322
    E rendesishme eshte qe u moren masa mbrojtese nga ministria e renditdhe e arsimit dhe (bashkia) tirane . Fajtore kjo e fundit nga gjykimet e prinderve per murin mbrojtes rreth shkolles qe vetem mbas ketij aksidenti u ndertua.
    DasHuRia PerBeheT NgA dY PjeSe NdJeNjaT DhE PreKjA

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema të Ngjashme

  1. Albtelecom
    Nga Dita në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 08-08-2017, 12:06
  2. Kisha është Një
    Nga Albo në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 29-05-2010, 11:25
  3. At Donat Kurti O.F.M.
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 25-04-2006, 03:17
  4. Genocidi serb në Kosovë
    Nga Klevis2000 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 06-02-2005, 09:14
  5. Gjenocidi kundër shqiptarëve
    Nga Fjala e drejte në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 16-03-2004, 07:18

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •