Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 29
 1. #1
  ("ANDREA" ZEMRA BABIT) Maska e Genti^Itali
  Antarsuar
  19-09-2003
  Vendndodhja
  Itali ''Venezia''
  Mosha
  36
  Postime
  635
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Maniaku tenton t prdhunoj 10-vjearen brenda n shkoll

  Shoqrohen n polici disa persona por lirohen pas ballafaqimit. N sit t gjith t skeduarit pr krime t ngjashme

  Maniaku tenton t prdhunoj 10-vjearen brenda n shkoll

  Ngjarja e rnd ka ndodhur n nj klas bosh t shkolls 9- vjeare Vasil Shanto, pas msimit

  Dashamir Biaku

  TIRAN - Maniaku seksual tenton q t prdhunoj vajzn dhjetvjeare, nxnse n shkolln 9- vjeare Vasil Shanto n Tiran. Ngjarja e rnd ka ndodhur t premten n kryeqytet pas mbarimit t orarit t msimit n shkolln 9- vjeare. Maniaku sht prezantuar n klas si nj mjek dhe ka krkuar q t marr vajzn e vogl. Ai e ka gnjyer at dhe e ka futur n nj klas bosh. Pasi ka mbyllur dern, maniaku ka tentuar q t zhvesh dhjetvjearen dhe t kryej marrdhnie seksuale me dhun me t. Vajza e mitur ka mundur q ti shptoj kthetrave t maniakut dhe sht larguar me vrap duke braktisur shkolln. Menjher vajza ka shkuar n shtpi dhe iu ka treguar prindrve ngjarjen e rnd. Nxnsit e klass s katrt t shkolls 9- vjeare Vasil Shanto n Tiran kan pohuar prpara policis s mjeku nuk ka treguar prse e ka marr me vete shoqen e tyre. Pas marrjes s denoncimit nga familja policia ka kryer verifikimet prkatse por pa mundur q t gjej njeriun q ka tentuar t prdhunoj vajzn e vogl. Disa persona jan shoqruar n komisariat por pas ballafaqimit me t miturn jan ln t lir pasi ajo dhe shokt e klass nuk kan njohuar asnj prej tyre.
  Nxnsit
  U prezantua si mjek, por ne nuk na tha se prse donte ta merrte shoqen ton t klass. Kshtu msohet t ken, pohuar nxnsit e klass ku mson 10- vjearja e dhunuar nga nj person i paidentifikuar t premten e ksaj jave. Menjher pas marrjes s deklarimeve t msiprme, policia ka nisur verifikimet e saj dhe ka nisur hapjen e dosjeve t disa personave t njohur dhe t evidentuar prej saj me prirje t tilla. Pasi kan par fotografit e policis nxnsit kan pohuar se nuk kishin par asnj prej tyre n shkoll. Nisur nga przgjedhja e vajzs, policia ka ngritur dyshimin se personi duhet t njoh mir at ose familjen e saj. Burimet e policis pohojn se nga verifikimet q ata kan kryer deri m tani, dyshojn se personi q ka tentuar t kryej marrdhnie seksuale me nxnsen e klass s katrt t shkolls Vasil Shanto, duhet t jet person q ka ardhur s fundmi n kryeqytet, ose s paku mund t jet qeraxhi n zonn e Tirans s Re, ose prreth shkolls.
  Verifikimet
  Skandali i ndodhur n shkolln 9- vjeare Vasil Shanto n Tiran, ka br q policia e kryeqytetit t nis verifikimin e dhe rihapjen e t gjitha dosjeve t maniakve seksual, t skeduar prej bluve. Pas tentativs pr prdhunim t vajzs s vogl dhjetvjeare policia ka vn n sit t gjith maniakt seksual t skeduar prej saj. Gjithashtu sht krkuar informacion prej ktyre t fundit edhe n disa rrethe t tjera t vendit pr t br t mundur prafrimin e prshkrimit me personin q kreu aktin e msiprm t premten n shkolln 9- vjeare Vasil Shanto. Fakti i msiprm, pohohet pr Shekullin, nga burime t komisariatit nr.2, t cilt shtojn se ata kan shoqruar n ambientet e tyre disa persona me ngjashmri me personin i cili sulmoi vajzn 10- vjeare. Gjat ballafaqimit pr njohje dhe gjat verifikimit t kryer nga policia dhe hetuesit, t gjith t shoqruarit kan rezultuar se ishin t paprfshir n kt ngjarje. Kjo ka br q hetuesit e policis kriminale dhe inspektort e rendit n lagje t nisin verifikimet pr evidentimin e personave me prirje perverse. Burimet e policis shtojn se personi i cili sht shfaqur n shkolln Vasil Shanto, t premten, ka qen i veshur mir dhe i mbajtur, jo m tepr se 35 vje dhe me nj paraqitje normale. Drejtori i policis s kryeqytetit, kryekomisar Albert Dervishi, pohoi dje n mbrmje pr Shekullin se po kryheshin t gjitha veprimet e nevojshme me qllim zbulimin dhe ndalimin e autorit t ktij krimi t rnd.

  I dyshuari
  Kjo ka br q policia t evitoj variantin e nj veprimit t kryer nga persona q mund t klasifikohen n listn e endacakve apo njerzve t rrugve. I vetmi person i cili ishte dyshuar si m i mundshmi nga policia ka qen nj burr rreth t 50-ve me tipare t prafrta me ato t personit q kishte marr vajzn 10- vjeare n shkoll t premten. Edhe ky gjithashtu si disa t tjer t shoqruar, sht marr dhe sht pyetur nga inspektort e policis kriminale t komisariatit nr.2, por sht ln prej tyre sapo sht kryer ballafaqimi pr njohje. E dmtuara dhe nxns t klass s IV t shkolls ku mson e mitura, i kan pohuar policis se personi q ata kishin prpara syve nuk ishte ai q kishte krkuar shoqen e tyre n klas. Kjo ka br q policia t lr t lir t krkuarin dhe t krkoj t dhna t tjera edhe m plotsuese n lidhje me paraqitjen, mnyrn e komunikimit dhe t dialektin e t dyshuarit. Gjithashtu sht marr n pyetje edhe msuesja e ors ku ka qen duke br msim vajza e mitur si dhe roja i shkolls, i cili sipas policis duhej t kishte ndaluar hyrjen n shkoll t personave t jashtm dhe t paautorizuar.

  Ngjarja
  Nj burr ende i paidentifikuar ka hyr pa leje n mjediset e shkolls 9- vjeare Vasil Shanto n kryeqytet dhe ka krkuar q t marr nj nga nxnset e klass duke e thirrur n emr. Ai sht prezantuar tek nxnsit e klass s katrt si mjek por nuk ka treguar prse e donte vajzn e vogl 10- vjeare

  Tentativa
  Pasi e ka mashtruar vajzn, maniaku e ka futur n nj klas t shkolls, e cila ishte bosh pasi kishte mbaruar msimi. Ai ka mbyllur dern dhe ka tentuar q t zhvesh vajzn e vogl pr t kryer marrdhnie seksuale me t. Fatmirsisht 10- vjearja ka mundur q t shptoj dhe t ik me vrap nga klasa ku ishte futur

  Mjekt
  Pasi kan kryer ekspertizat, mjekt kan pohuar se maniaku nuk ka mundur q t kryej marrdhnie seksuale me vajzn e mitur. Sipas tyre, ajo ka shenja t shumta dhune n trup dhe n kmb. Gjithashtu vajza 10- vjeare sht tronditur psiqikisht dhe do t duhet t kaloj nj periudh rehabilitimi
  LINDI EDHE "ANDREA"

 2. #2
  ("ANDREA" ZEMRA BABIT) Maska e Genti^Itali
  Antarsuar
  19-09-2003
  Vendndodhja
  Itali ''Venezia''
  Mosha
  36
  Postime
  635
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Mjekt: Vajza nuk sht prdhunuar

  Mjekt: Vajza nuk sht prdhunuar


  Dashamir Biaku

  TIRAN - Burime t Shrbimit t Mjeksis Ligjore, pohuan dje pr Shekullin, se maniaku seksual nuk ka mundur t kryej marrdhnie seksuale me vajzn e mitur. Sipas tyre, ekspertimet shkencore t kryera nga mjek ligjor t specializuar kan vrtetuar se vajza ka mundur t shptoj nga nj veprim i till. Kta t fundit, pohojn se ndonse viktima ka arritur t shptoj nga kryerja e marrdhnieve seksuale, ajo ka shenja t shumta dhune n trup dhe n kmb. Gjithashtu, sipas tyre, ajo sht e tronditur psiqikisht dhe do t duhet t kaloj nj periudh rehabilitimi t posam. Dhunimi seksual i nj prej nxnseve t shkolls 9- vjeare Vasil Shanto, ndodhi t premten n mesdit, kur nj person i paidentifikuar mori nj prej vajzave t klass s IV t ksaj shkolle dhe e drgoi n nj nga klasat bosh t shkolls ku edhe tentoi t kryente marrdhnie seksuale, duke ushtruar dhun mbi t. Ngjarja shkaktoi skandal dhe policia nisi hetimet pr ngjarjen e msiprme, me qllim zbulimin dhe identifikimin e autorit t krimit t rnd.

  REAGIMI
  Ministria e Arsimit: T forcohen masat n shkolla
  Nprmjet nj udhzimi t nxjerr nga ministri i Arsimit dhe Shkencs, Genc Pollo, sht krkuar nga drejtorit e shkollave dhe nga drejtorit arsimore n qarqe, rritja e masave t siguris n ambientet e shkollave me qllim q raste t tilla t mos prsriten n t ardhmen. Po kshtu, sipas burimeve, n udhzimin e nxjerr nga ministri Pollo, krkohet nga policia rritja e patrullimeve pran shkollave 9- vjeare, si dhe rritja e kontakteve t policis me drejtuesit e shkollave pr t evidentuar dhe shmangur raste t ngjashme me at t s premtes s ksaj jave.

  Masat
  Largojn nga detyra rojen dhe msuesen
  Drejtoria Arsimore rajonale e Tirans ka firmosur dje largimin nga puna t rojes s shkolls 9- vjeare Vasil Shanto, si dhe msuesen e cila ka lejuar daljen nga ora e msimit t vajzs s dhunuar. Burimet pohojn se kta t fundit jan larguar nga puna prkatsisht me motivacionet e shprdorimit t detyrs dhe t neglizhencs gjat kryerjes s detyrs. Sipas burimeve nga Drejtoria Arsimore Rajonale e Tirans, roja i shkolls nuk duhej t kishte lejuar n asnj mnyr hyrjen n ambientet e shkolls t nj personi t huaj, ndrsa msuesja nuk duhej t lejonte daljen jasht t nxnses.
  LINDI EDHE "ANDREA"

 3. #3
  ________
  Antarsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Dmth nje maniak i prezantuar si mjek hyn ne shkolle lirisht.Shkeput dhe nje femije nga shoket e shoqet e mbyll dhe ne klase dhe tenton te kryeje marredhenie seksuale me te.Merreni me mend se cfare rendi dhe sigurie ka ne shkollat shqiptare.

  Une mendoj qe legeni ne fjale duhet jete i lagjes dhe ndodhta ka pasur dhe ndonje femije te te tijin apo te afert qe meson ne Vasil Shanto.Ai i ka studiuar levizjet e nxenesve dhe ka vecuar pikerisht ate gocen.Prezantimi i tij si mjek,njohja e mire e orareve qe mos te haste ne probleme me profesoret rojet e etj shtyn me tej dyshimin qe ai eshte ndonje qe jeton aty afer dhe qe ka ndonje nxenes qe e ka nip fmije te tijin dike te afert.

  Shume te dobeta jane sherbimet policore ne shqiperi.Nje rast i tille banal pa asnje lloj profesionizmi nuk duhet te shkoje me teper se dy ore dhe te mos zbulohet.
  Ne vendin ku ka tentuar te perdhunoje femijen ka lene floke shenja gishterinjsh.Ta cojne deri ne fund.Te pyesin dhe femijet se kush ka ardhur ti takoje nga te afermit gjate asaj dite.Te shoqerohen ne polici te verifikohen.

  Legenat ne litar.
  Yttt
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 4. #4
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Ky eshte kulmi , shikoni se cbehet neper shkollat shqiptare .

  Te hyj nje komplet stranger , pa ju dredh qerpiku drejt e ne klase , nuk kisha degjuar ndonjehere ..
  Ca dreq shkolle eshte kjo , pa rregull , ku jane stafi , mesueset , drejtorat etc etc .. shkolla eshte institucion i shenjte per femijen dhe aty duhet te ndjehet i sigurte .. dhe jo te ndodhin keto pislliqe ...
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime n 22 postime
  Ne Ate Shkolle Kam Bere 8 Vjete Dhe E Njoh Shum Mire Dhe Mbaj Mend Qe Ka Patur Kater Hyrje Te Ndryshme ,megjithate Guzximi Eshte Shum I Madh Keta Njerez Duhen Varur.

 6. #6
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  35
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime n 11 postime
  me i miri nga keto tipa meriton litarin, leri te tjeret me pas.
  Sigurisht qe do kete ndonje me zemer te dobet ketu qe do me citoje, per kete mendim kaq ekstrem po ska gje.
  Injoranca nuk zhduket me top

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Antarsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga INDRITI
  me i miri nga keto tipa meriton litarin, leri te tjeret me pas.
  Sigurisht qe do kete ndonje me zemer te dobet ketu qe do me citoje, per kete mendim kaq ekstrem po ska gje.
  Pse ta varin mo indrit une them tja cojne prinderve te asaj goces dhe ta lene nje dite me ta.
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 8. #8
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Jo litarin.

  Une mendoj qe njerez te tille duhet te parandalohen te bejne veprime te tilla. Njerez te tille duhen te njihen me allahun dhe profetet e tij qe tju mbidhet mendja e te vijne ne selamet.

 9. #9
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Antarsuar
  10-05-2002
  Mosha
  35
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  po po me xhami u zgjidh puna

  Sa manjake ka ne Shqiperi .. sa e sa histori qe jan te pa publikuara ...... keshilla ime do ishte ndaj gjithe prinderve te kene kujdes e ti ruajne femijet .. e di qe smund te rrine me ta 24 or ene dite po te pakten ti mesojne si te mbrohen ne situata te tilla e mos genjehen nga mashtruesa te tille ...

 10. #10
  Perjashtuar Maska e romeoOOO
  Antarsuar
  27-08-2005
  Postime
  1,543
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs down

  Citim Postuar m par nga Evelyn
  po po me xhami u zgjidh puna

  Sa manjake ka ne Shqiperi .. sa e sa histori qe jan te pa publikuara ...... keshilla ime do ishte ndaj gjithe prinderve te kene kujdes e ti ruajne femijet .. e di qe smund te rrine me ta 24 or ene dite po te pakten ti mesojne si te mbrohen ne situata te tilla e mos genjehen nga mashtruesa te tille ...

  Mire e ke ti po a mund te me shpjegosh pak se si mund te mbrohet nje femij i vogel nga nje i rritur???
  :S

 11. #11
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Antarsuar
  10-05-2002
  Mosha
  35
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Te marri kurse karateje

 12. #12
  i/e larguar
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Evelyn
  Te marri kurse karateje
  Jepuni femijeve "Stunt-Gun" ose "Mace spray, kjo e fundit eshte me e lira.

 13. #13
  . Maska e nausika
  Antarsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  .
  Postime
  775
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime
  Eshte akoma denimi me tredhje ne fuqi ne Shqiperi? Eshte mese i posacem ne kete rast!
  When in Doubt, Act Stupid!

 14. #14
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Antarsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,308
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Dhe te mendosh qe dikur prinderit i mesonin femijet te mos flisnin me te huaj,dhe mbi te gjitha te mos shkonin askund pa lejen e mesueses.Dhe me e bukura ishte qe i degjonim,gje mese normale pasi fjala e prindit ne ate moshe ka mjaft influence tek femijet.

  Mbaj mend njehere(mund te kem qene afersisht 9 vjece),babi kishte cuar djalin e xhaxhait te mamit te me merrte tek shkolla meqe ato kishin pune dhe s'kishin mundur te vinin.Une kisha kohe pa e pare kete njeriun,kshu qe se mbaja mend tamam se kush ishte.Gjalle si degjova te shkoja me te,as te dilja nga rrethimi i shkolles.Eshte kthyer ne shtepi me vrap e ka derguar nenen te me merrte.Akoma ma permend

  Mgjth s'po arrij te kuptoj se pse se paska cuar deri ne fund ate akt ky njeriu,me siguri jo nga qendresa e kalamanit,pasi nje kalama i tille nuk i ben as rezistence.S'besoj qe qellimi i ketij njeriut-kafshe ka qene kontakti seksual direkt.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Blue_sky : 26-10-2005 m 01:04
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 15. #15
  Argjentinas Maska e ArberXYZ
  Antarsuar
  05-05-2005
  Postime
  867
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Lene amon se kam qesh shume me kete tipin, me perdhunuesin.

  Dje ja pashe surratin ne lajme, pasi e kishte kap policia, dhe po e qitshin para kamerave.

  Ky tip tha, para gazetareve "eshte kurth politik"

  Sa kam mer jahu...


 16. #16
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Nj eksperienc e rnd pr voglushen.
  Tipa t till kot quhen pedofil, ata jan thjesht shtaz.

 17. #17
  Fshatar i varfer Maska e Chingy
  Antarsuar
  25-09-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga vioxx
  Jo litarin.

  Une mendoj qe njerez te tille duhet te parandalohen te bejne veprime te tilla. Njerez te tille duhen te njihen me allahun dhe profetet e tij qe tju mbidhet mendja e te vijne ne selamet.
  Hahahaha sa te forta ka ktu.Te ishte goca jote ai kalamani dhe do e shifshe ti do i permenshe allahun ati tipit apo do e boshe pershesh me ca te kishe ne dore.Allahu le te meret me ate mas vdekjes.Ne duhet te kujdesemi qe tia cojm sa me shpejt kto plehera afer.
  Se sei stanco e vuoi morire, pensa a chi sa di dover morire e vuole vivere...

 18. #18
  i/e larguar
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Jo litarin.

  Une mendoj qe njerez te tille duhet te parandalohen te bejne veprime te tilla. Njerez te tille duhen te njihen me allahun dhe profetet e tij qe tju mbidhet mendja e te vijne ne selamet.
  aha! Nje nga profetet e Allahut ishte praktikisht pedofil. Behet fjale per Muhamedin disa gra te tij ishin nen 13 vjec.

 19. #19
  Bogdan Chmielnicki Maska e antares
  Antarsuar
  19-08-2004
  Vendndodhja
  Ukraine
  Postime
  880
  Faleminderit
  0
  23 falenderime n 23 postime
  Parafolesi (qe siglon dhe arabisht) ka mundesi te jete ndonje kripto-jahudi apo arnaut - jahudi/aspirant (sa ngjajme nga sjelljet me Kurdet xhanem!).....
  Tani duke pasur parasysh qe Ligji Kuranik per vjedhje te pret doren, kam frike se per kete monstruozitet (tentative perdhunimi te nje te mituri) duhet te kete ndonje denim proporcional te merituar.
  Policia ankohet qe nuk ka njerez (dhe fonde se me para edhe policet ekstra gjenden), nderkohe qe paskemi dhjetra miljone dollare per te mbajtur mercenare dhe per te ndihmuar kriminelet e pertejatlantikut ne Afganistan e Irak!
  Per servilet dhe "leccaculot" nuk ka askush as respekt e as meshire!

  Allahu Akbar!
  "The United States appear to be destined by Providence to plague America with misery in the name of liberty"
  -Simn Bolvar

 20. #20
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Alket123
  aha! Nje nga profetet e Allahut ishte praktikisht pedofil. Behet fjale per Muhamedin disa gra te tij ishin nen 13 vjec.

  Jo 13 por 14 ishte njera.

  Nejse, puna eshte se gjera te tille me pedofile ndodhin kudo ne cdo vend te botes. Puna eshte qe te jene shkollat me te mbikeqyrura qe te mos hyjne birbo si puna e ketij.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Albtelecom
  Nga Dita n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 08-08-2017, 12:06
 2. Kisha sht Nj
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 29-05-2010, 11:25
 3. At Donat Kurti O.F.M.
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-04-2006, 03:17
 4. Genocidi serb n Kosov
  Nga Klevis2000 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-02-2005, 08:14
 5. Gjenocidi kundr shqiptarve
  Nga Fjala e drejte n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 16-03-2004, 06:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •