Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
  1. #1
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152

    Question Dhimbje grykėsh

    Ilaci mė i mirė pėr dhimbje grykėsh ėshtė . . . . . . ?

  2. #2
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    shurup, por si ai qe merrnim ne shqiperi nje here e nje kohe ama. Ky ketu me sjell zorret tek gryka.
    Summertime, and the livin' is easy...

  3. #3
    madmoiselle Maska e angeldust
    Anėtarėsuar
    08-06-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    1,368
    Hahah... Cupka... ato shurupe t'i qash me lot. Ashtu te trasha me ca shishe paksa shtrembanike me qelq te trashe... me farmaciste qe i benin vete brenda ne ato farmacite e medha qemoti, qe ishin brenda jo si farmaci po si laboratore... Po punen e bente te shkelqyer ama.

    Sidoqofte, Veshtruese, shurupi eshte i mire per simptomat.
    Por ti mund te kesh infeksion dhe ilaci me i mire per infeksion eshte antibiotiku.
    In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

  4. #4
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    moj po e bejne apo se bejne me ate shurupin. Ti them tim meje te me blere ndonje gallone qe ta kem rezerve.
    Summertime, and the livin' is easy...

  5. #5
    madmoiselle Maska e angeldust
    Anėtarėsuar
    08-06-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    1,368
    Eee.. te flasim realisht tani, ketu ne Amerike njerezit perdorin shume nga keto lozenges, me vitamine C dhe menthol... nga keto si karamele qe kur i fut ne goje te freskojne dhe te djegin pak gryken.

    Si te dhembin gryket ty Veshtruese? I ke te skuqura? Te fryra? Ke shume mukus qe e nxjerr? Ke hunde?
    In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

  6. #6
    madmoiselle Maska e angeldust
    Anėtarėsuar
    08-06-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    1,368
    Citim Postuar mė parė nga Cupke_pe_Korce
    moj po e bejne apo se bejne me ate shurupin. Ti them tim meje te me blere ndonje gallone qe ta kem rezerve.
    T'i qash me lot te thashe me siper...

    Tani i marrin te gatshme nga fabrika dhe andej. S'rrine me te bejne shurupe, solucione, pomada, te mbushin kapsula "from scratch"...

    Megjithese nqs. e porosit ne ndonje farmaciste e vjeter, dmth. me eksperience, mund te ta beje.
    In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

  7. #7
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    limon dhe uje me akull kam degjuar. (Tere jeten kam pire caj te nxehte; ec e merr vesh c'duhet pire.)
    Summertime, and the livin' is easy...

  8. #8
    . Maska e nausika
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    .
    Postime
    774
    Kurse une kam degjuar qe sapo e kupton qe po te afrohet dhimja e grykes ha bishta qepe te njome dhe bej gargare me uje e kripe. Thone qe eshte 1 me 1

    P.S. metem mos ikni te puthni njerezine pas kures
    When in Doubt, Act Stupid!

  9. #9
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Citim Postuar mė parė nga Cupke_pe_Korce
    shurup, por si ai qe merrnim ne shqiperi nje here e nje kohe ama. Ky ketu me sjell zorret tek gryka.
    ke tė drejtė, shurupat ktej tė bėjn pėr tė vjell. unė nuk guxoj as ti provoj. apo ska ca si "cherry flavor" qė ta shpifin vetėm nga aroma.

  10. #10
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Citim Postuar mė parė nga angeldust
    Eee.. te flasim realisht tani, ketu ne Amerike njerezit perdorin shume nga keto lozenges, me vitamine C dhe menthol... nga keto si karamele qe kur i fut ne goje te freskojne dhe te djegin pak gryken.

    Si te dhembin gryket ty Veshtruese? I ke te skuqura? Te fryra? Ke shume mukus qe e nxjerr? Ke hunde?
    mė cjerr kur flas, megjithse edhe kur s'flas mė cjerr. mukus nuk nxjerr ama. as hund skam. vetėm grykėt. dhe janė pak si tė skuqura.

  11. #11
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Citim Postuar mė parė nga Cupke_pe_Korce
    limon dhe uje me akull kam degjuar. (Tere jeten kam pire caj te nxehte; ec e merr vesh c'duhet pire.)
    kam pirė caj dhe kafe tė nxeht por hic, no effect

  12. #12
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Citim Postuar mė parė nga nausika
    Kurse une kam degjuar qe sapo e kupton qe po te afrohet dhimja e grykes ha bishta qepe te njome dhe bej gargare me uje e kripe. Thone qe eshte 1 me 1

    P.S. metem mos ikni te puthni njerezine pas kures
    hahahaha bishta qepe? i ke provuar ti kto moj? mė mirė pi shurup se sa tė ha bishta qepe apo tė pi ujė me kripė

    megjithse kam blerė cough drops sot, tė shohim mos na ndihmojn kto ndonjėcik

    faleminderit pėr sugjerimet tė gjithave

  13. #13
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    thone qe e ftohta i ben me mire. E nxehta e acaron me shume (keshtu thone keta amerikanet, pa kush e merr vesh) Ice-cold water dhe limon. Edhe gargara me uje te kripur ndihmon. Sikur te ndihmon kur je congested gjithashtu.
    Summertime, and the livin' is easy...

  14. #14
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    thx do e provoj

  15. #15
    ♪ @)-/-- ♪ Maska e Kėrēovare1
    Anėtarėsuar
    20-07-2005
    Vendndodhja
    ...aty afėr...
    Postime
    222
    Citim Postuar mė parė nga Cupke_pe_Korce
    thone qe e ftohta i ben me mire. E nxehta e acaron me shume (keshtu thone keta amerikanet, pa kush e merr vesh) Ice-cold water dhe limon. Edhe gargara me uje te kripur ndihmon. Sikur te ndihmon kur je congested gjithashtu.
    Eshte e vertete kjo. Edhe une kete e praktikoj cdo here. Sa e verej qe jam ftohur pi shume uje me akull dhe limon dhe me kalon menjehere. Kur u tregoj te tjereve askush s'me beson, meqe gjithnje jemi mesuar duke pire caj te nxehte...
    Uroj qe te sherohesh shpejt Veshtruese.

    Happiness is: ME & YOU ;)


  16. #16
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Citim Postuar mė parė nga Kėrēovare1
    Eshte e vertete kjo. Edhe une kete e praktikoj cdo here. Sa e verej qe jam ftohur pi shume uje me akull dhe limon dhe me kalon menjehere. Kur u tregoj te tjereve askush s'me beson, meqe gjithnje jemi mesuar duke pire caj te nxehte...
    Uroj qe te sherohesh shpejt Veshtruese.
    faleminderit Kėrcovare, do shkoj tani ta bėjė kėtė

    natėn e mirė bėfshi

Tema tė Ngjashme

  1. Disa nga Ilacet me te zakonshme dhe efektet e tyre
    Nga Vinjol nė forumin Mjeku pėr ju
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:12
  2. Atropina
    Nga Vinjol nė forumin Mjeku pėr ju
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:11
  3. Mė mirė njė FUND me dhimbje, apo njė DHIMBJE pa fund?
    Nga BrianaS nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 02-02-2007, 14:04
  4. Dhimbje tė forta dhe gjak gjatė urinimit
    Nga Zemrushja nė forumin Mjeku pėr ju
    Pėrgjigje: 38
    Postimi i Fundit: 18-11-2006, 23:20
  5. Me dhimbje?...
    Nga kot nė forumin Ditari i meditimeve
    Pėrgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 23-05-2004, 01:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •