Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime

  Question Dhimbje grykėsh

  Ilaci mė i mirė pėr dhimbje grykėsh ėshtė . . . . . . ?

 2. #2
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime
  shurup, por si ai qe merrnim ne shqiperi nje here e nje kohe ama. Ky ketu me sjell zorret tek gryka.
  Summertime, and the livin' is easy...

 3. #3
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Hahah... Cupka... ato shurupe t'i qash me lot. Ashtu te trasha me ca shishe paksa shtrembanike me qelq te trashe... me farmaciste qe i benin vete brenda ne ato farmacite e medha qemoti, qe ishin brenda jo si farmaci po si laboratore... Po punen e bente te shkelqyer ama.

  Sidoqofte, Veshtruese, shurupi eshte i mire per simptomat.
  Por ti mund te kesh infeksion dhe ilaci me i mire per infeksion eshte antibiotiku.
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 4. #4
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime
  moj po e bejne apo se bejne me ate shurupin. Ti them tim meje te me blere ndonje gallone qe ta kem rezerve.
  Summertime, and the livin' is easy...

 5. #5
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Eee.. te flasim realisht tani, ketu ne Amerike njerezit perdorin shume nga keto lozenges, me vitamine C dhe menthol... nga keto si karamele qe kur i fut ne goje te freskojne dhe te djegin pak gryken.

  Si te dhembin gryket ty Veshtruese? I ke te skuqura? Te fryra? Ke shume mukus qe e nxjerr? Ke hunde?
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 6. #6
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Cupke_pe_Korce
  moj po e bejne apo se bejne me ate shurupin. Ti them tim meje te me blere ndonje gallone qe ta kem rezerve.
  T'i qash me lot te thashe me siper...

  Tani i marrin te gatshme nga fabrika dhe andej. S'rrine me te bejne shurupe, solucione, pomada, te mbushin kapsula "from scratch"...

  Megjithese nqs. e porosit ne ndonje farmaciste e vjeter, dmth. me eksperience, mund te ta beje.
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 7. #7
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime
  limon dhe uje me akull kam degjuar. (Tere jeten kam pire caj te nxehte; ec e merr vesh c'duhet pire.)
  Summertime, and the livin' is easy...

 8. #8
  . Maska e nausika
  Anėtarėsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  .
  Postime
  775
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Kurse une kam degjuar qe sapo e kupton qe po te afrohet dhimja e grykes ha bishta qepe te njome dhe bej gargare me uje e kripe. Thone qe eshte 1 me 1

  P.S. metem mos ikni te puthni njerezine pas kures
  When in Doubt, Act Stupid!

 9. #9
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime
  Citim Postuar mė parė nga Cupke_pe_Korce
  shurup, por si ai qe merrnim ne shqiperi nje here e nje kohe ama. Ky ketu me sjell zorret tek gryka.
  ke tė drejtė, shurupat ktej tė bėjn pėr tė vjell. unė nuk guxoj as ti provoj. apo ska ca si "cherry flavor" qė ta shpifin vetėm nga aroma.

 10. #10
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime
  Citim Postuar mė parė nga angeldust
  Eee.. te flasim realisht tani, ketu ne Amerike njerezit perdorin shume nga keto lozenges, me vitamine C dhe menthol... nga keto si karamele qe kur i fut ne goje te freskojne dhe te djegin pak gryken.

  Si te dhembin gryket ty Veshtruese? I ke te skuqura? Te fryra? Ke shume mukus qe e nxjerr? Ke hunde?
  mė cjerr kur flas, megjithse edhe kur s'flas mė cjerr. mukus nuk nxjerr ama. as hund skam. vetėm grykėt. dhe janė pak si tė skuqura.

 11. #11
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime
  Citim Postuar mė parė nga Cupke_pe_Korce
  limon dhe uje me akull kam degjuar. (Tere jeten kam pire caj te nxehte; ec e merr vesh c'duhet pire.)
  kam pirė caj dhe kafe tė nxeht por hic, no effect

 12. #12
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime
  Citim Postuar mė parė nga nausika
  Kurse une kam degjuar qe sapo e kupton qe po te afrohet dhimja e grykes ha bishta qepe te njome dhe bej gargare me uje e kripe. Thone qe eshte 1 me 1

  P.S. metem mos ikni te puthni njerezine pas kures
  hahahaha bishta qepe? i ke provuar ti kto moj? mė mirė pi shurup se sa tė ha bishta qepe apo tė pi ujė me kripė

  megjithse kam blerė cough drops sot, tė shohim mos na ndihmojn kto ndonjėcik

  faleminderit pėr sugjerimet tė gjithave

 13. #13
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime
  thone qe e ftohta i ben me mire. E nxehta e acaron me shume (keshtu thone keta amerikanet, pa kush e merr vesh) Ice-cold water dhe limon. Edhe gargara me uje te kripur ndihmon. Sikur te ndihmon kur je congested gjithashtu.
  Summertime, and the livin' is easy...

 14. #14
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime
  thx do e provoj

 15. #15
  ♪ @)-/-- ♪ Maska e Kėrēovare1
  Anėtarėsuar
  20-07-2005
  Vendndodhja
  ...aty afėr...
  Postime
  222
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Cupke_pe_Korce
  thone qe e ftohta i ben me mire. E nxehta e acaron me shume (keshtu thone keta amerikanet, pa kush e merr vesh) Ice-cold water dhe limon. Edhe gargara me uje te kripur ndihmon. Sikur te ndihmon kur je congested gjithashtu.
  Eshte e vertete kjo. Edhe une kete e praktikoj cdo here. Sa e verej qe jam ftohur pi shume uje me akull dhe limon dhe me kalon menjehere. Kur u tregoj te tjereve askush s'me beson, meqe gjithnje jemi mesuar duke pire caj te nxehte...
  Uroj qe te sherohesh shpejt Veshtruese.

  Happiness is: ME & YOU ;)


 16. #16
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kėrēovare1
  Eshte e vertete kjo. Edhe une kete e praktikoj cdo here. Sa e verej qe jam ftohur pi shume uje me akull dhe limon dhe me kalon menjehere. Kur u tregoj te tjereve askush s'me beson, meqe gjithnje jemi mesuar duke pire caj te nxehte...
  Uroj qe te sherohesh shpejt Veshtruese.
  faleminderit Kėrcovare, do shkoj tani ta bėjė kėtė

  natėn e mirė bėfshi

Tema tė Ngjashme

 1. Disa nga Ilacet me te zakonshme dhe efektet e tyre
  Nga Vinjol nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 08:12
 2. Atropina
  Nga Vinjol nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 08:11
 3. Mė mirė njė FUND me dhimbje, apo njė DHIMBJE pa fund?
  Nga BrianaS nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 02-02-2007, 13:04
 4. Dhimbje tė forta dhe gjak gjatė urinimit
  Nga Zemrushja nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 18-11-2006, 22:20
 5. Me dhimbje?...
  Nga kot nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 23-05-2004, 01:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •