Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 56
 1. #1
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime

  Lightbulb Universiteti i Tirans, n 5 m t mirt e Evrops!

  Universiteti i Tirans, n 5 m t mirt e Evrops


  Ajo q kishte nisur si nj lvizje e thjesht studentore, as q ishte menduar t finalizohej me nj triumf. Kompeticioni i radhs n Kanada vrtetoi realisht se studentt e Universitetit t Tirans nuk t mahnisnin vetm me anglishten perfekte, por edhe me projekte ambicioze n fushn e siprmarrjes s lir. Gjasht projekte t Universitetit t Tirans u prezantuan dhe ngjalln kureshtje t veant nga ana e juris, mes 1 000 universitetesh nga e gjith bota. Ky vlersim nuk sht vetm kaq. Kjo tregon se shkolla shqiptare po integrohet n nivele ndrkombtare edhe me cilsi, duke hyr n gar me universitete prestigjioze q kan nj tradit n siprmarrje. Arritm t hyjm n gar, madje edhe t lm pas vende si Kanadaja, Suedia apo Japonia, - tregojn dy pedagogt q kan punuar me studentt, rofesor Halit Xhafa dhe dekani i Fakultetit Ekonomik, Dhori Kule, duke kujtuar se vlersimi i projekteve q u prezantuan u b nga nj komision prej 200 vetsh, me emrat m t njohur t biznesit n rang ndrkombtar. Prezantimi i br prpos kornizs s prcaktuar tregoi se nj brez t rinjsh, t ardhur nga nj vend i vogl, kishin realizuar projekte t cilat jo vetm jan nj shkndij bashkpunimi mes bizneseve dhe studentve, por edhe nj mundsi e cila u jep kryesisht studentve t Ekonomikut t flasin prtej arritjeve n shkoll. Ktu nis edhe zanafilla e punsimeve t tyre n tregun vends, pse jo edhe n at ndrkombtar.
  Kupa e bots

  Pr tri dit me radh, nga datat 5-7 tetor, mbi 1 200 student, rreth 400 biznesmen t suksesshm dhe 100 profesor universitetesh nga 45 vende, morn pjes n Kupn e Bots 2005 n Toronto, Kanada. Mes 45 skuadrave SIFE t przgjedhura n konkurset kombtare, Universiteti i Zimbabves u shpall Kampion Bote, ndrsa Universiteti Drury i SHBA-s u rendit n vend t dyt. N pjesmarrjen e tij t dyt radhazi n nj eveniment t till ndrkombtar, Universiteti i Tirans arriti t kaloj n finale duke u renditur mes 5 skuadrave m t mira n Evrop q vinin nga vende me tradit n arsimin e lart si Mbretria e Bashkuar, Franca, Gjermania dhe Rusia.

  Projektet

  18 projekte Made in Albania, u prezantuan n kompeticionin e SIFE n Kanada. Drejtori Ekzekutiv i SIFE pr Shqiprin, Jorida Tabaku, shpjegon se ky prezantim ishte kurorzimi i puns njvjeare t studentve dhe ishte vrtet i rndsishm, por akoma m i rndsishm sht ndikimi i puns s ktyre studentve n jetn e komunitetit. Projektet kan qen t gjithanshme n fushn e siprmarrjes, turizmit, etiks n biznes, dhe edukimit t rinis me principet e ekonomis s tregut. N fokusin e projekteve, turizmi i periferis s kryeqytetit ishte nj prej tyre, ku u prfshin banort e Pezs edhe Petrels. Studentt ndihmuan q n kto zona t hapeshin dyqane, ku prodhimet tradicionale artizanale, jo vetm q rritn t ardhurat, por ishin nj hap, i cili eli mundsin e integrimit t turizmit n kto zona.

  Ishte emocionuese - tregon koordinatori i SIFE Saimir Sallaku - tek shikoje interesin e gjithanshm q u tregua pr skuadrn shqiptare. Kjo jo vetm pr prezantimin n konkurs dhe projektet, por edhe pr gjat shkmbimit kulturor q sht kthyer n nj aktivitet tradicional t evenimentit ndrkombtar. Gjat ktij ekspozimi, t pranishmit patn mundsi t njiheshin me bukurit natyrore dhe potencialet ekonomike q ofron Shqipria pr bizneset dhe turistt ndrkombtar. Gjat vizits n stendn e Shqipris kryebashkiaku i Torontos, David Miller, u shpreh se Kisha dgjuar pr Shqiprin, por tani po ndjehem i mahnitur m bukurit e saj. Suksesi i sivjetshm n Kanada pret tani m shum projekte dhe po kaq vmendje nga ata q mbshtesin financiarisht q jan emrat e njohur t biznesit. Nj ndr mbshtetsit e SIFE, Behar Male, q shoqroi ekipin si prfaqsues i Shqipris n jurin ndrkombtare, shprehet mjaft entuziast pr punn e studentve dhe mendon se iniciativa t tilla duhet t mbshteten fuqishm dhe t prbjn urat lidhse midis bizneseve dhe universiteteve. Ndrkoh nj tjetr mbshtets, Andi Derhemi, drejtor i investimeve 2K Group, pohon se mbshtetja duhet t bhet e qndrueshme dhe t kaloj n nivelin e bordeve kshilluese, pr t promovuar lvizjen SIFE dhe ndikimin q ka puna e studentve n komunitetin ton.


  far sht SIFE?

  SIFE (Students In Free Enterprise) sht nj lvizje studentore ndrkombtare, krijimi i s cils daton qysh m 1975-n, ndrkoh q nga mesi i viteve 90 shtriu shum shpejt rrjetin e saj nga Amerika n t gjith globin. Kjo lvizje ka si qllim tu jap studentve mundsi pr t konkretizuar njohurit e tyre n vizione pr t ardhmen dhe projekte q mund t shfrytzohen n dobi t biznesit duke krijuar mundsi ekonomike n komunitetet ku ata jetojn. Skuadra e par e SIFE n Shqipri sht krijuar n mars t vitit 1996, duke u prqendruar fillimisht vetm n Fakultetin Ekonomik t kryeqytetit, ndrkoh q m pas rrjeti u zgjerua, derisa n tetor t po ktij viti SIFE Albania kishte strukturat e saj n 5 universitete t tjera. M shum se 1 100 student jan prfshir deri m sot n m shum se 270 projekte SIFE, duke prmirsuar jetn e gjasht komuniteteve t rndsishme universitare, atyre t Tirans, Kamzs, Shkodrs, Kors, Vlors dhe Elbasanit.


  PROJEKTI I BURGUT

  Nj nga projektet e ideuara dhe zbatuara nga t rinjt e SIFE Albania, sht ai i punsimit t grave t Burgut 325 n kryeqytet. N bashkpunim me dy firma t prodhimit t kpucve, t rinjt e SIFE angazhuan 58 gra t dnuara n nj prej proceseve t dors, pasi ishin trajnuar fillimisht. Ato arritn q duke punuar pr nj pierudh kohe n kt projekt, u shprblyen financiarisht dhe nj pjes t t ardhurave ia drguan t afrmve, ndrsa nj pjes i prdorn pr qllime personale. Projekti i dha nj mundsi jo vetm grave t dnuara, por edhe biznesit, q prpos prfshirjes n projekt, t ndihmonin edhe n integrimin e tyre.

  Marre nga Shekulli

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Shume fjale te bukura shkruhen per ne neper gazeta. Por e verteta eshte shume e kundert per Universitetet Shqipare. Edhe per ekonomikun po ashtu.

  Pegagoget jane kthyer si ata qe presin bileta, dhe ne kohe provimesh mbledhin parate nga studentet. Ne leksione shpjegojne nj epjese sa per te kaluar radhen.

  dhe gazetat shkruajne per rezultatet qe arrin Arsimi yne i LARTE....


  booooooo
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 3. #3
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Sa skeptik qe je Xhuxho! Qe dolen mire ne konkurs nuk genjejne gazetat. Te gjithe e dime situaten ne universitetet e Shqiperise, por te pakten kur ndodhin gjera te tilla pozitive, ka nje fare shprese qe nuk i ka ardhur fundi sistemit tone shkollor.

 4. #4
  . Maska e nausika
  Antarsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  .
  Postime
  775
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime
  Per tu mburrur duhet te mburremi per studentet tane, qe studiojne jo vetem ne shqiperi po edhe ne vende te tjera. Sistemin arsimor e kemi pasur shume perpara europes edhe Amerikes Veriore sepse ne pergjithesi kemi qene me te perparuar ne te gjitha lendet...
  Nejse, Nga titulli kujtova se ishte bere Universiteti i Tiranes si Harvardi i Amerikes...dhe me ngriu gjaku ..lol...

  U lumte studenteve tane qe na nderuan
  When in Doubt, Act Stupid!

 5. #5
  alpha dominant Maska e D@mian
  Antarsuar
  20-09-2005
  Vendndodhja
  Boston, MA
  Postime
  1,171
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Me sa duket ka marre pjese ne konkurs ajka boterore e universiteteve.
  Vendin e pare e paska zene Univ i Zimbaves.
  Duket qe konkurrenca ka qene e forte. Nje triumf i vertete ...

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Iliriani
  Antarsuar
  24-03-2004
  Postime
  986
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Mos genjejme veten.

  Universiteti i Tiranes eshte pasqyre e shoqerise shqiptare me te gjitha te metat e saj.

  Ka dege te tera qe jane shume skandal qe nga baza laboratorike deri te ajo qe provimi miret me para, kontrabande qe e diskretiton komplet cdo gje, ne zero.

  Ne e kemi ne dore po te duam e bejme dhe nga me te miret e europes.

  Shqiperia nje gje ka treguar

  KA TALENTE

  PETAGOG E STUDENT qe dhe ne europe e amerike e kane treguar veten.


  Ajo qe me shqeteson mua eshte dhe debati qe behet tani eshte teper i gabuar nga te gjitha palet.
  Perfitojne matrapazet.
  Nuk flas me teper se nuk ja vlen se universiteti eshte bere si kooperative.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Iliriani
  Antarsuar
  24-03-2004
  Postime
  986
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Haruat 'Universitetin e Beratit' edhe ai do jete ne 5 ce.

  Duke qene ne Gjirokastra edhe Universiteti i Gjirokastres edhe ai.

  Nje te mire i sjell qytetit ky universitet

  Shume femra

  Te cilat ne 4 vjet universitet, si 'intelektuale ne formim', me shume se biologji e letersi apo vlerat intelektuale te qytetit, Cabein Kadarene etj

  Mesojne emrat e kolegeve te Zanit, Gaxhait etj ne Gjirokaster.

  I pershendes te gjitha me kengen

  'O c'mu me qejfi, tu prish Mercedezi'

 8. #8
  toXic Maska e ridy85
  Antarsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  ITALY
  Mosha
  32
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Pershendetje te gjitheve
  Un jetoj ne Itali. Kte vit mbarova gjimnazin ktu dhe jo per tu mburrur por dola me maksimumin. I vetmi ne te gjith gjimnazin. Un jam shqiptar dhe arrita te dilja me nje not shum me te lart se sa vet italianet. Kjo gje kam ven re se ndodh me shum shqiptar ktu ne Itali, te cilet kan filluar shkollen ne Shqipri dhe e vazhdojn ktu ne Itali. Kam degjuar per lemshin neper universitet shqiptare, por baza q merr ne shkollat shqiptare esht shum me e lart ne krahasim me ate qe behet ktu ne Itali. Prandaj nuk habitem shum kur degjoj se Universiteti i Tiranes esht nga 5 me te miret.

 9. #9
  un i lezem Maska e i_lezem
  Antarsuar
  25-06-2005
  Vendndodhja
  Detroit, USA
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Shqiperia ka sistem te forte arsimor, une kam kryer filloren atje dhe nje vit gjimnaz dhe ketu ne shkollen time ne Detroit them me gojen plot se jam ose kam qene me i mire.

  Pse?

  Une ora e pare qe fillova ishte Gjeografi, dhe une aq mire dija gjeografi sa qe dija mund te them cdo shtet ku gjendet dhe shume gjera tjera, keto ketu mahniteshin mendonin se kane te bejne me gjeni, ashtu me behej edhe me lendet tjera, jo se dua te lavderoj veten por vertet Shqiperia si teori ka shume shkolla te forta, eshte fakt se na mungon praktika por per to s'kemi kushte te mira kete duhet te pranojme.

  Nejse, mua nuk me vjen cudi kjo gje, levdata nese eshte e vertete.
  "You guys line up alphabetically by height."
  - Bill Peterson, Florida State football coach

 10. #10
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Antarsuar
  10-05-2002
  Mosha
  36
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Mendoj se universitetin e kemi vertete te mire por nxenesit ama ... shumica e marrin me para shkollen ajo dihet
  ama si shkollat shqiptare ska .. madje as ketu ne Kanada ///

 11. #11
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Antarsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dnde ustedes no me puede ver
  Mosha
  28
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  evelyn mir e ke yllo fakti osht qe jo se nuk jan tpergatitur studentat po ste lejn msuset me e kalu klasen pa lek kshuqe... i gjith faji i bi atyne lart si gjithmon u shouldnt be suprised.

 12. #12
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Antarsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,308
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Kam pak a shume njohuri mbi sistemet arsimore ne Shqiperi,si dhe njohuri me te thella te universiteteve perendimore dhe mund te them me plot goje qe Shqiperia eshte shume larg standarteve europiane.Kete e tregon dhe numri i madh i universitareve ne Shqiperi te cilet pasi emigrojne nuk arrijne te ingranohet ne sistemet perkatese.

  Natyrisht do kete studente qe mundohen te arrijne diku me tutje,prinderit e te cileve kane para te ju paguajne ndonje kurs ekstra anglishteje,frengjishteje ose ndonje udhetim studimi ne nje vend si Kanada por rrafshi mesatar i studentit shqiptar nuk ploteson standartet e duhura krahasuar me nje student euro-perendimor.Ne vendin ku banoj studentet shqipetare qe mund te kene arrritur te penetrojne ne dege universitare numerohen ne gishtat e njeres dore.(dhe ato qe mund te penetrojne,ngelin nga 2-3 vjet,mgjth keto 2-3 vjet mund ti thone vetes qe jam ne universitet,edhe pse s'levizin nga viti i 1)


  Ai argumenti siper qe thote mbi anglishten me duket arsye mjaft e dobet per tu marre si baze,duke pare qe studentet ne vendin ku banoj minimum 2-3 gjuha te huaja i flasin perfekt.Te fokusohesh vetem ne nje gjuhe s'eshte aq e veshtire.

  Dhe dicka qe nuk do ngaterroja shume eshte sistemi i universiteteve ne Amerike-Canada si dhe ato Euro-Perendimore: ne Europe nuk gjen universitete te dores te dyte ose te trete sic mund te gjesh ne Amerike-Canada,dhe shume njerez qe njoh(shqipetare ne Usa,Canada))studiojne ne universitete te tilla.Mirepo ne Europe niveli i tyre eshte pak a shume i njejte(flas per Gjermani,France,Belgjike,Hollande...UK deri diku).Standartet jane super te larta,ndaj dhe penetrimi i studenteve shqipetare ne 5 shtetet qe permenda mesiper eshte shumeeeeee me i vogel se ne vende ku universitetet standartizohen ne shkalle nivelesh.

  Aman o njerez,se te kishte qene nder 5 me te miret do na kishin mbytur euro-perendimoret Tiranen e jo studentet shqipetare ambasadat e huaja per i cope vize qofte dhe per Itali.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Blue_sky : 28-10-2005 m 07:00
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
  Antarsuar
  25-06-2002
  Postime
  773
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  universiteti i tiranes si cdo universitet tjeter ne bot eshte per te gjith nxensit por ne fakt ne te vertet cdo universitet eshte i mir per ata qe kan prirje ose studiojn shume. Po te jesh i shkelqyer nuk ke nevoj as per profesor as per te shkuar ne klass, i meson vet duke lexuar nga kurioziteti. kete e kan then profesora me emer ne shqiperi nuk po e e them un.

 14. #14
  p.n.a.p.m.q.g.q.n.t.v.
  Antarsuar
  03-06-2005
  Vendndodhja
  Berat-Tirane-Milano
  Postime
  179
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Evelyn
  Mendoj se universitetin e kemi vertete te mire por nxenesit ama ... shumica e marrin me para shkollen ajo dihet
  ama si shkollat shqiptare ska .. madje as ketu ne Kanada ///

  Po 'jane keto fjale? Prandaj njihet Universiteti i Tiranes ne Bote. I vetmi universitet qe ka qene ndonjehere ne Shqiperi per-sembari ka qene Universiteti Bujqesor i Tiranes (qe para 97 e njihte e gjithe bota). Pse? Sepse i ka pasur te gjitha si bazen mesimore, si profesoret e dalluar apo dhe ambientet laboratorike ( per kuriozitet sote me teper se 60-65% e gjithe terrenit te tij eshte populluar nga vilat e te ardhureve).

  Pse universitet i thone ku do gje behet me ate qe e quajne "pare". E dashur Evelyn shko njehere tek ekonomiku jep ndonje provim dhe eja flasim perseri.
  Nse thon se lufta dmton paqen un "m.g.q.n.t.v." po ju them lufta pr liri sht paqia vet!

 15. #15
  p.n.a.p.m.q.g.q.n.t.v.
  Antarsuar
  03-06-2005
  Vendndodhja
  Berat-Tirane-Milano
  Postime
  179
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Harrova dhe dika per karten e Bolonjes: fare kane marre ne leksion ata qe kane bere vjet, ate po marrin ne leksion dhe ata qe po bejne sivjet ( e kam fjalen per programin mesimor). Karta e Bolonjes disa tema, ore mesimi i ka hequr nga qarkullimi por profesoret tane me "grada shume" purtojne qe t riorganizojne edhe njehere leksionet e tyre dhe japin fare kane dhene vjete, parvjet, mbi-parvjet .......

  ps: duhet te permendim qe ka nje shtrese petagogesh qe i jane pershtatur kartes se bolonjes
  Nse thon se lufta dmton paqen un "m.g.q.n.t.v." po ju them lufta pr liri sht paqia vet!

 16. #16
  p.n.a.p.m.q.g.q.n.t.v.
  Antarsuar
  03-06-2005
  Vendndodhja
  Berat-Tirane-Milano
  Postime
  179
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Lioness
  Universiteti i Tirans, n 5 m t mirt e Evrops


  Arritm t hyjm n gar, madje edhe t lm pas vende si Kanadaja, Suedia apo Japonia,

  Krahasohet universiteti i Tiranes me Upsal-in e Suedis?
  Nse thon se lufta dmton paqen un "m.g.q.n.t.v." po ju them lufta pr liri sht paqia vet!

 17. #17
  SPHINX
  Antarsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  39
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Kjo tema duket interesante

  Nje pyejte kisha une:

  Vertet jemi ne pescen Evropiane po sa Universitete nga Evropa kishte ? Mos kishte gje 5?

  Kur vendin e pare e merr Zimbave a c'i thone dhe ne vend te dyte na del nje Drury nga USA me lind pyetja cfare Universitetesh kane marre pjese ne kete konkurs. Po qe se ky Drury University eshte ne Missouri duket nje kolegj fare surrogato. Si puna e kategorise te III, kerkesat per admission jane fare dobet perfshi ketu:
  1) TOEFL Test of English as a Foreign Language: 530 (paper-based test), 197 (computer-based test)

  2) SAT: College Board Scholastic Aptitude Test: 500 Verbal

  Megjithate urime per arritjen. Une degjoj ne menyre te vazhdueshme si nuk njihen diplomat shqiptare ne bote dhe detyrohen njerezit te marrin kurse per konvertim diplome dhe me the te thashe kur ne kemi nje nga 5 Universitetet me te mira ne Evrope.

 18. #18
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga m.g.q.n.t.v.
  Krahasohet universiteti i Tiranes me Upsal-in e Suedis?
  m.g.q.n.t.v apo te tjere. Me vjen keq qe ky debat po behet duke u bazuar vetem nga titulli; ne artikull behet e qarte qe Universiteti i Tiranes hyri ne 5 me te mire ne baze te 6 projekteve qe ishin prezantuar, dhe ne baze te ketij prezantimi, te punes qe kishin bere studentet dhe pedagoget iu dha merita. Artikulli eshte mese specifik. Ndoshta titulli eshte pergjithesor, por sic dihet ne gazetari duhen tituj te tille sensacional qe t'u terheqi vemendjen lexuesve.
  Megjithate, disa prej jush sic duket nuk rate ne kete "gracke" gazetarske, dhe gjykimi juaj filloi dhe mbaroi me titullin.

 19. #19
  SPHINX
  Antarsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  39
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Retorika E Pyetjes

  Citim Postuar m par nga Isomer937
  Vertet jemi ne pescen Evropiane po sa Universitete nga Evropa kishte ? Mos kishte gje 5?
  Nga Evropa kishte gjithsej 14 vende (perfshi ketu vende te kalibrit te larte Kazakistan, Kirgistan, Billorusi, Sloveni, e ca te tjera)

  Nga Bota kishte vende si Gana, Nigeria, Kili, Senegali, Nikaragua e skudra te tjera te ketij kalibri.

  Mgjate Urime per suksesin!!!

  Po genjeshtren e titullit nuk e ha as une as te tjere qe e dine se kush eshte Universiteti i Tianes.

 20. #20
  Madrid
  Antarsuar
  06-11-2005
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  D@mian ma more prej gojesh pergjigjen!
  Sa per te tjeret qe jeni fan te Unit. Shqiptar, thirrini mendies.
  Arsimi nuk eshte i pambarur nga shoqeria dhe niveli i zhvillimit i vendit qe ndodhet...

  Ne vend te pare paska dale Uni i Zimbaves. ha! ha! ha! ha! ha! ha! ha! ha! ha!
  Per ca konkuruan, per gjah luanesh ne afrike???
  "Never argue with an idiot.They'll lower you to their level and beat you with experience ! "

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Identiteti evropian i shqiptarve
  Nga Iliriani n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 572
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
 2. Rama: Berisha n pushtet, fundi jon
  Nga Nice_Boy n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 27-12-2008, 07:53
 3. Barbaria Komuniste
  Nga Lexuesja n forumin Historia botrore
  Prgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 23-10-2006, 06:48
 4. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-08-2006, 18:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •