Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 52 prej 52
  1. #41
    Duke shperndare TRAKTE Maska e DEBATIKU
    Anėtarėsuar
    12-08-2002
    Vendndodhja
    po ju ku jetoni?
    Postime
    221

    Trakt

    1 Ngushellimet e mija njerzeve te pafajshem qe vdiqen ne 11 shtator
    2 Urimet e mija politikaneve te amerikes qe u interesuan per uranin e kosoves dhe i dhane fitoren se ndryshe 1000 vjet nuk clirohej.
    3 Urimet e mija bin ladenit si nje vegel e amerikaneve qe i nxori nga veshtiresite ekonomike te nxjerin ndonje lek per shitjen e armeve se ka rene tregu shume.Etj etj .... po ckusur ka populli qe sa here do heqe kusuret e atyre qe jane ne krye.
    You can waste a whole lifetime
    trying to be
    what you thing is expected of you
    but you'll never be free.

  2. #42
    alvi
    i/e ftuar
    Flisni o vlla se ju ka ardh dita. Ne shqiptaret paskena qen te mallkum. Gjithmon aleance me regresin bojm. Dhe mas luftes II botrore e njejta gjo. U bom me Rusin e socializmin, sot ka njerez qe duan te behen me fundamentalizmin dhe mjerimin e varferine kunder Amerikes.
    Osh gjynof, osh me verte per te ardh gjynof!

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-08-2002
    Postime
    495
    Me mire i varfer dhe ne shpi tate, jam dakort my ty, atehere rri ne shpi tate, pse vjen te punosh ketej....apo qe paret t'i marresh nga ky vend, eksperiencen e shkollen t'i marresh nga ky vend edhe pastaj te thuash: o jo ky vend nuk eshte i denje per femijet e mi. Nje gje me vjen cudi, se zakonisht shqiptaret jane njohur per virtyte te larta ndaj mikut dhe atij qe te ndihmon, po me duket se keta qe flasin ketu nuk jane shiptare por vetem shqipfoles.

  4. #44
    i larguar Maska e glaukus 001
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    581

    Exclamation KUJDES !!!

    Amerika ka bere per Shqiperine dhe Kosoven (biles kohet e fundit edhe zonja Klinton per Camerine ). Historia e ke treguar kete, prandaj edhe fjalet mosmirenjohese jane hipokrizi dhe te demshme per ceshtjen shqiptare.

    Eshte tjeter gje nqs urreni Bushin me partine Republikane dhe menyrat qe ndjek por Ameriken e kemi pasur dhe duhet ta kemi gjithnje aleat. Partite dhe udheheqesit shkojne e vijne por Amerika eshte shteti qe te cliron por edhe mund te te ndihmoje per PAVARESINE ....(kujdes disa me nder-islamizmin tuaj )

    Kjo teme u hap per te nderuar ato viktima te nje akti te tejskajshem (perfshi 3 shqipare -nqs keni akoma gjak shqiptari).
    Nqs e ndjeni se nuk doni te respektoni nje pervjetor zie, mos e prishni ceremonine ne shtepine e xhenazes ....
    Nqs keni urrjetje mendime a komente hapni nje teme ne forumin qe duhet dhe o burra ta diskutojme ...

    shendet,


    ---------
    ...jeta vazhdon ......

  5. #45
    Perjashtuar Maska e SSALB
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Royal Leamington Spa, UK
    Postime
    107
    Mund edhe ta kuptoj ndonje mysliman fanatik ta mbroje sulmin mbi Ameriken, po te kishte Kosovar qe ti mbante krahun kjo nuk ka b**e ku te rije. Po cfare doni me mor rrace mosmirnjohsish, a nuk ju mjafton vec fakti qe po mos qe Amerika te gjithe do kishit motra e vellezer Serb, te gjithe do flisnit Serbisht, e do shkonit te luftonit ne Vojvodine per Serbin. T'ju vije turp e haram gjakun e Shqiptarit qe u veshet si fondametalista. Dhe sikur Amerika mos kish ndihmuar ushtarakisht, fjala e saj ne arenen diplomatike solli kthimin e Kosovarve ne trojet e veta. Pavaresisht u be per interes apo jo, ajo nuk duhet te kete fare rendesi per ju, se po mos ishin interesat e tyre, ju sot do pergjigjeshit Serbisht ne forum. Ne mos ju mjafton kjo, sa prej bashke-fshatareve tuaj jetojne ne Amerike sot. Sa prej tyre u mbajten me buke e strehe gjate luftes ne amerike? Cfare u ka dhene juve Bin Ladeni pervec ndyrjes se emrit te Kosoves? Me sa llogjike peshtyni mjaltin dhe lepini m**in. Nuk diskutohet se Amerika ka bere me shume poshtersi se cdo shtet tjeter, po cfare dreq rendesie ka kjo per ju. Juve Amerika ju ka sjell vec te mira, e per viktimat amerikane duhet te mbani zi, se ashtu mbajten dhe ata per ju. Kujt ne Iraq mor dhi te zgjebosura po i plas shume per ju, sa ushtare afganistanez luftuan ne Kosove, sa diplomate Vietnameze zgjidhen hallet e Kosoves? Ku e keni logjiken, apo dhe ate ja bete dhurate Serbit.

    Nese ju perfaqesoni Shqiptaret e Kosoves, une rrefuzoj t'ju quaj Shqiptare, nese ju qenkeni "vellezrit" tane Kosovare jo vellezer qe nuk jeni po as llumi i "familjes" tone, se dhe "llumi" ka pak dinjitet.

  6. #46
    Duke shperndare TRAKTE Maska e DEBATIKU
    Anėtarėsuar
    12-08-2002
    Vendndodhja
    po ju ku jetoni?
    Postime
    221

    trakt

    me vjen keq qe me keni keqkuptuar por une nuk kam gje me ameriken jane te tjere ata qe fshihen mbas amerikes dhe bejne gjera nejse nejs ska problem nuk i vlen te ndryshojme teme ngushellime familjeve dhe viktimave
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    You can waste a whole lifetime
    trying to be
    what you thing is expected of you
    but you'll never be free.

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-08-2002
    Postime
    495
    Ore qenke i cuditshem ti...
    Qe kur u konsideroka emigrimi si shitje b****?
    Kush qenkan keta qen qe po largohen se ata qe lehin e morem vesh se kush jane?
    Edhe sa per leket ajo dihet, kot nuk ti jep parate njeri, por ne Shqiperi njerezit po duan te punojne, edhe mend e fuqi kane sa te duash, po ja qe s'eshte e lehte te kompensohen per aftesite qe kane. Po te ishte kaq e lehte nuk do te vriteshin njerezit neper gomone apo te paguanin qimet e kokes per nje vize vetem per nje cope pune ne nje vend ku do t'i duhet te fillojne cdo gje nga e para.
    Per sa i perket 97, une nuk kam qene ne Shqiperi ne ate kohe, megjithate kam pare aq shume ne TV per situaten e atjeshme saqe jam cuditur edhe vete. Por si mund ta krahasosh 97 e Shqiperise me 11 shtatorin? Me 11 shtator njerezia po vente ne pune ne mengjes ashtu sic bejne te gjithe njerezit normale, per te fituar ato para e per te mbajtur familjet. Ndersa ne Shqiperi ne 97 te gjithe e dime se c'ndodhi....u turren njerezia kush e kush te vidhte sa me shume arme, municion e topa...mire se pushket i donin per vetembrojtje, po topat per se i donin...edhe o burra le te vrasim njeri tjetrin se ky eshte komunist apo ky eshte demokrat, u burra le te na luajne femijet me arme, se mbase behen me trima kur te rriten. Po aman ore se c'i gjeti ata qe nuk vodhen kallashe, mos u vrane?
    Pastaj ne fund te fundit, nuk te detyron njeri te perkujtosh zite e te tjereve, por edhe qe te hedhesh balte mbi ta sikur nuk shkon, meqe je aq i lidhur me shtepine tende shif hallin e shtepise tende e mos i qaj hallin kaloresit se i varen kembet.

  8. #48
    alvi
    i/e ftuar
    Hej, a te bej nje pyetje une?
    Nga dilte ai 3% i kosoves? Nga paret e emigranteve, apo dhe ata po shisnin b**n ne Zvicer e Gjermani?

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    o Debatikso..

    kur vinte festa Debatikut thirrshin ca Lenka e Pala sikur kishin qen Debatiksa se Debatiksat e vertete i kish rras mbren partia punes si "armiq" e Revizionista..

    po te rrishe urt thot Alvi ste bote gjo partia punes..
    pyte baben mer Alv a boni naj gjo ai nipi mehmet Shehut, ai aviatori qe e rrasen brenda?
    Po komandanti Aviacionit thuj babes..edip ohri..qe ka qen pilot qe kur babi yt kulloste delet ne Cakran ose Hekal..a boni noj gjo qe e rrasen ne burg?

    Kan ardh prej uraniumit thot Lef Feni jon.. jo mole pse nuk e mershin dot uraniumin prej Sllobos??

    ka qen i kong dikur kur ju i bishit maces me lug..thoshte..

    laci bruci dhe uraka sec na jan bashkue
    ..Koprativ dun me Formueee..etj.lol.

    Jan bashku Maoistat..Bin-ladenistat..Kim il Sung-istat..e Enveristat e na Shajne imperializmin..

    PPSH i futi xixat kosovareve ne vitet 70-80 derisa i vuni me bo demonstrata..pastaj kur kerciti Dajaku ne KOSOVE..thoshte ..ne nuk nderhyjme ne punt e permbrendshme..te jugosllavise..
    e po mos ha m-ut me goj pra kur sta mban me ushtri.. apo hajt se djem Kosove jane ata..le te vriten..mjaft qe cunat e Bllokut i kemi te vilat e Plazhit,,qef o qef..me ka 24 sherbyse sejcili tu ja la breket bllokmenve Komunist (gjoja) qe jetonin si cuna beu..tu pas dashnore gocat ma te bukra te Tiranes e katunaret e Skraparit benin ROJE garde si qeni ne shi e bore,..mos i hante Bubi..bythet e Byroistave sa i valixhe Maxhupi korce..
    Nda libra te kuqe me lexu kosovaret..ne te semes Rinija prishtines se jan msu ata me burgje..
    Dhe e shtynte PPSH-ja regjimin dhe nja 20 vjet tjera tu tregu Gogolin jasht ..

  10. #50
    Pasioni pėr shkencėn
    Anėtarėsuar
    15-05-2002
    Vendndodhja
    Jacksonville Florida
    Postime
    280
    I nderuar Redi !
    Me vjen keq qe te te them por beni mire ti kontrolloni shkrimet qe po dergojne antare te ndryshem ne forum.Separi shkrime te ndryshme nuk perputhen aspakt me temen...Se dyti mjaft shkrime lavderojne terrorizmi siē thote Depatik e ku ta di une tani emrat dhe fyejne deri nė ektrem te mirat qe iu solli Amerika shqiptareve deri atje sa ēliroi edhe Kosoven.se treti ky forum po kthehet dalgadale ne perfaqsues te denje te komunizmit.Gjithkush mund te shruaje ēfare te doje por ju dhe moderatoret duhet ti shikojne dhe ti fshijne ato shkrime qe dalin nga teme dhe mbjellin perēarje.Ne qoftese ankesa ime bie ne vesh te shurdhet atehere une mund te largohem perfundimisht nga ky forum qe kishte nje nisje te bukur por qe po del nga shinat.Pershendetje Lek Gjoka -Kallmeti

  11. #51
    i/e larguar Maska e DINA
    Anėtarėsuar
    04-08-2002
    Vendndodhja
    I ♥ New York
    Postime
    103
    Me vjen shume keq per ca,qe s'dine sec cfar thone.
    -Skane pike ndjenjash. Aty ska te beje Amerika si shtet apo festa sic thane pak me siper,po ka te bej qe nderruan jete njerez te pafajshem, njeri si ti dhe une.ku ne mes te viktimave kishte edhe shqiptar
    Me respekt DINA

  12. #52
    alvi
    i/e ftuar
    O Braro, qe mos dalim ka tema nje pergjigje te shkurter fare. Un nuk them dot ndryshe se nuk i kam pare e as provuar. Pershtypja ime ishte qe po te rrije urte, nuk te gjete gjo. Sic te thash, nga ana e nones, i kom pas te shpronsum, madje dhe nji daje te denu me pushkatim, pastaj per i fest republike, me 25 vjet burg, per agjitacion dhe tentaive arratisje ose dicka e tille.
    Si te flas kot un, per gjona qe nuk i di nuk flas, ne se e ke vene re , un nuk e kam pproblem te them e paskam patur gabim, se helbete njerez jena , sa te rrojm do mesojm. Un ashtu si i di i them gjonat. Ti thu ndryshe, te besoj, dhe tani pak nga pak po ndryshoj mendim, per gjonat qe nuk i kam perjetu vet, marr fjalen tate qe me sa duket i di me mire se un.
    Me respekt, o lezeti i muhabetit!

    P.S. Ma xive jeten me ate Mallakastren mo. (lol)

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

  1. SHBA, shqiptari ofron drekė falas pėr viktimat e Madof
    Nga brooklyn2007 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 03-04-2009, 06:56
  2. Varroset me nderime Ibrahim Halilaj (17) nga Tėrdefci i Drenasit.
    Nga prishtinase nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 17-03-2009, 11:21
  3. Viktimat E Perdhunimit Dhe Vuajtejet E Tyre
    Nga abdulselam nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 23-01-2005, 07:31
  4. Shqipėria, ndėr tė parat nė Ballkan pėr viktimat e cunamit
    Nga ganoid nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 10-01-2005, 11:08
  5. Hiroshima kujton viktimat
    Nga StormAngel nė forumin Problemet ndėrkombėtare
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 20-08-2004, 13:47

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •