Close
Faqja 6 prej 36 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 701
 1. #101
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-04-2002
  Postime
  887
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga wittstar
  Pergjigja ime ndaj ketij citatieri sa ne Europe te kete barbare nuk ja vlen te futemi ne Europe,
  Kur shqiptaret flasin keshtu per ilustrim duhet me vue perrallen dhelpna e rrushte.

 2. #102
  Arditi
  Antarsuar
  03-05-2004
  Vendndodhja
  Kopenhage
  Mosha
  36
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Shqiperia ne BE

  Mendoj se politika shqiptare mban peng integrimin e Shqiperise ne BE. Edhepse eshte nenshkruar Marreveshja per Asocim-Stablizim me BE-ne, jam teper i indinjuar qe vet Parlamenti i Shqiperise nuk e ka aprovuar marreveshjen, te mos flasim per 25 parlamentet e vendeve te BE-se. Maqedonia ne anen tjeter ka vepruar me me mencuri. Pasi Parlamenti i Maqedonise aprovoi marreveshjen, menjehere filloi fushata diplomatike per te aprovuar marreveshjen ne atebote 15 vende. Me zgjerimin e BE-se, tani vetem se zgjatet procesi.
  Shqiperia ne vend qe te flas per heqjen e vizave dhe integrimin ne BE, eshte me mire qe kohen dhe energjine ta shfrytezojne ne problemet vendore te cilat jane te shumta.

 3. #103
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  ... ne vdesim me hy iik fare ne BE, por na e kane mbyllur deren dhe elesin e kane hedh ne oqean, thone qe u kane nis nja dy skuadra me kapitene Salen dhe Tosin me e gjetur, por duket Mision i Pamundur, se ne oqean paska shume peshkaqene dhe Sala me Tosin po zihen kush te hidhet i pari ... ka kohe deri atehere ...
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 4. #104
  cooly
  Antarsuar
  28-04-2004
  Vendndodhja
  londer
  Mosha
  42
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nuk ka Evrope per Shipetaret !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kuptojeni Vellezer !!!!!!!!

  EU jane krishter qe te gjitha shtetet!

  Turqia, Shqiperia, Kosova jane shtete myslyman keshtu na quajne (koke shkrete, budallenj dhe hajdute), dhe nje fe krishtere e bashkuar nuk mund to fuse ne rjetin e saj myslyman

  Mbajeni mend mire se po u bashkua Russia dhe Serbia me EU atehere Shqiperia Kosova dhe Turqia do te futen ne EU

  nje gje e tille mund to ndodh per 50- 100 vjet si po e merr Putin tani ne Russi as per 500 vjet nje gje e tille nuk ndodh

  Na fusin ne faqen e pare to gazetes ghithmone per te keq, dhe e kan bere publikun e tyre qe te besojne se Shqipetaret jane myslyman the te rezikshem per jeten e tyre...  Serbia & Russia kurre nuk e ulin veten te EU qe te bashkohen,

 5. #105
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-05-2004
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  A mund te flasim per integrim te Shqiperise e shqiptareve ne BE ne keto momente?

  -Natyrisht qe tani mund te flitet per vazhdim negociatash me BE por eshte ende eret te flitet per nje futje te shpejte ne BE.Shqiperise dhe shqiptareve u duhet nje seri reformash dhe shume pune per ta merituar Europen.
  Duhet filluar qe me kushtetuten se ciles duhet ti behen ndryshime ne lidhje me sistemin dhe kodin zgjedhor nga te cilet duhet te perfitoje populli(zgjedhesit) dhe jo grupime te caktuara politike(Parti apo individe).Po ashtu legjislativi dhe gjyqesori nuk duhet te jete ne vartesine eegzekutivit por te kete pavarsine e tij ne sherbim te interesave te kombit.Shqiperise ne keto momente i nevojitet nje klase e re politike me kulture demokratike-perendimore jo te koruptuar dhe e interesave te ngushta sic e kemi pare ne keto 13 vjetet e fundit.Shqiperise dhe shqiptareve i duhet patjeter te zgjidhin ceshtjen e pronave me qellim qe t'i hapin rruge investimeve te huaja.Shqiptaret duhet te luftojne korrupsionin me vepra e jo me fjale per te marre provimin Europian me nder e djerse e jo me zenka e demagogji hajdutesh ,per te cuar ne vendin e duhur imazhin e ri te ketij kombi te lashte.Shqiperise me shume se kurre i duhet edhe nje atmosfere e qendrueshme politiko-sociale ne rajon, Kosove, Maqedoni dhe gjithe ish-Jugosllavine.
  Shqiperise i duhen zgjedhje te lira dhe nje rotacion te ri qeverises per te cuar vendin drejt Europes,per te hapur vende pune,per te ulur inflacionin,per te permiresuar infrastukturen, per te nxitur bizneset e reja, per te ndihmuar bujqesine e fermerret dhe shfrytezuar gjithe burimet natyrore ne ndertimin e nje industrie moderne perendimore, nje qeveri qe te nxjere vendin nga varferia ekstreme, nje qeveri qe do te ndikonte ne moslargimin e shqiptareve jashte atdheut po te kontribojne per vendin dhe veten e tyre.I takon opozites qe te vere pikat mbi I per te dale me nje vullnet te ri politik ne sherbim te kombit. Padyshim qe sot opozita shqiptare duhet te jete me e organizuar dhe duhet te dale perpara popullit me nje platforme te qarte politike per te qene e gatshme per rotacionin e ri qeverisur per te mos lene peng vendin ndaj luftes politike per pushtet te se majtes qe po con vendin drejt izolimit dhe sa me larg Europes.
  Qe te arrihet ne BE vendit do t'i duhet edhe nje 10-vjecar n.q.se do ecet me ritmin dhe me drejtimin e duhur te reformave.

 6. #106
  Perjashtuar
  Antarsuar
  04-02-2003
  Postime
  446
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Europe go home

  Adi shkruan:
  "Qe te arrihet ne BE vendit do t'i duhet edhe nje 10-vjecar n.q.se do ecet me ritmin dhe me drejtimin e duhur te reformave"

  Sa the ti Adi,10 vjet,shtoi dhe 000000000 zero dhe i ke rene pikes.


  ------------------------------------------------------------------------------------
  E U R O P E G O H O M E!


  Larg duart nga Shqiperia Larg duart nga Shqiperia Larg duart nga Shqiperia

  TRUST AMERICA AND AMERICA ONLY !
  Remember Remember Remember

 7. #107
  Gucci Rush II Maska e Cofferati
  Antarsuar
  29-01-2004
  Vendndodhja
  Sterling Heights Michigan USA
  Mosha
  40
  Postime
  123
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Shqiperia ben mire te fute ne lidhjne e gomereve dhe te hajduteve....Thank you!
  It used to be only death and taxes were inevitable.Now,of course,there`s shipping and handling too.

 8. #108
  Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
  Antarsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  31
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  dua ti bej nje pyetje te vogel Adi b69. e zeme se ti do te ishe kryeminister i Shqiperise, ne rradhe te pare nuk do te mendoje te sistemoje me pune ata te shtepise apo le te themi qe do te beje favore nder miq? une per vete, keshtu do te sillesha sepse kjo eshte mbizoteruese. ne jemi nje shtet i varfer, ende pa nje kulture te mireformuar demokratike. ajo cka ti thua per klasen e re te qeverisjes, mund te arrihet vetem nqs ne pushtet vijne njerez te cilet zoterojne nje fare pasurie, ne menyre qe mos te kete shume abuzime. ose ne rastin me extrem Shqiperia te ishte nje monarki, sepse nje mbret nuk ka interes qe ta shkaterroje vendin e tij, por vetem qe ta coje ate ne rrugen e progresit. si mund te mendosh se te gjitha ato probleme qe ngrite ti me lart te zgjidhen aq shpejt, nderkohe qe ne nuk kemi traditen shtet-formuese. pa me thuaj kur ka qene shqiperia ndonjehere shtet, apo e painfluencuar? qe ne kohen me te lavdishme te Skenderbeut ne kemi qene nje "shtet" i formuar nga principata te vecuar. madje, mesa di per te percaktuar harten e Shqiperise ne 1913 ne Londer u bazua ne nje harte te 1462, sepse ishte viti i vetem ku ne ishim "bashkuar" ne nje si tip shteti. si ka mundesi qe Amerika e zbuluar ne 1492 dhe deri ne 1787 (me duket) e kolonizuar apo e "pushtuar" arriti te behet nr 1 ne bote? sepse ata kan evlera demokratike dhe te mireformuara,gje qe i mungon Shqiperise. Hyrja ne BE do te ishte nje hap i madh per shqiperine por besoj se ne kemi SHUUUUUUUUUUUUUUME rruge per te bere qe te arrijme aty...
  Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

 9. #109
  Lady Kad Maska e gurl
  Antarsuar
  29-10-2003
  Vendndodhja
  Pineal Gland
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Failed Rapper
  ne rradhe te pare nuk do te mendoje te sistemoje me pune ata te shtepise apo le te themi qe do te beje favore nder miq? une per vete, keshtu do te sillesha sepse kjo eshte mbizoteruese. ne jemi nje shtet i varfer, ende pa nje kulture te mireformuar demokratike. ajo cka ti thua per klasen e re te qeverisjes, mund te arrihet vetem nqs ne pushtet vijne njerez te cilet zoterojne nje fare pasurie, ne menyre qe mos te kete shume abuzime. ..

  Kur arrin per ty ajo pike ne te cilen ti thua 'boll mos me jepni me se jam e ngopur deri ne gryke'? Shume do te thoshin se ajo pike nuk vjen kurre, dmth sa me shume te kesh aq me shume do.

  Ata njerez qe duhet te vijne ne pushtet nuk duhet te kene pasuri po duhet te kene nje dedikim ndaj vendit te vet, duhet te jene njerez te kulturuar dhe te kene nje vizion per te ardhmen e Shqiperise. Koorupsioni do ekzistoje gjithnje ne forme te fshehur apo te hapur por jane ato qe permenba me siper qe do na bejne te shkojme perpara

 10. #110
  Perjashtuar
  Antarsuar
  04-02-2003
  Postime
  446
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Le te kthehemi tek mendimi kryesor i kesaj rubrike.
  Mendimi im mbetet po ai:
  Shqiperia nuk duhet te futet ne BE.
  Edhe pse qendroj ne kete bindje dua ketu te vleresoj faktin qe Bashkimi Europian ne Strasburg kritikoi Greqine per shkelje te te drejtave te shqiptareve ne ate vend.Ky eshte nje veprim qe nuk duhet te injorohet me heshtje.
  Lajmin ne lidhje me kete dru qe i dha BE ne Strasburg Greqise e dha para dy ditesh the Albanian Top Channel.

  Germany Go Home!

  .................................................. .................................................. ......................

  Mesazh i Wittstar drejtuar nje goce te Klnit:
  O ti moj gjermone ,c'a bo ne Ballkon
  hik anej mi nuse se nuk ke fuston"

 11. #111
  Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
  Antarsuar
  27-07-2002
  Vendndodhja
  Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
  Postime
  1,542
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 20 postime
  Citim Postuar m par nga wittstar
  Shqiperia nuk duhet te futet ne BE.
  Edhe une po anoj drejt ketij perfundimi. Ata prishen murin e Berlinit e na ngriten Murin e Schengen-it pergjate 700km te kufirit te Rep. te Shqiperise. Por me vullnetin e mire te Romano Prodi-t ata jane treguar te gatshem te nisin negociatat per...nisjen e procesit....per nisjen e associimit....aahhhhh...po me dhemb koka.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Qafir Arnaut : 11-06-2004 m 10:57

 12. #112
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-05-2004
  Postime
  115
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Shqiperia nuk duhet te hyje ne BE dhe pike.

 13. #113
  Gucci Rush II Maska e Cofferati
  Antarsuar
  29-01-2004
  Vendndodhja
  Sterling Heights Michigan USA
  Mosha
  40
  Postime
  123
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Shqiperia duhet te futet ne lidhjen e legenave dhe te dubekeve....Ik ore ses behet ai vend me nje popull indiferent qe s`mesoi nga e kaluara dhe akoma voton per ata si per nanon dhe per berishen....Epo primitiv dunce be do ngelen....
  It used to be only death and taxes were inevitable.Now,of course,there`s shipping and handling too.

 14. #114
  Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
  Antarsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  31
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ku ka perfunduar patriotizmi? pse te mos hyje Shqiperia ne BE? vertete qe duhet SHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUME pune dhe perkushtim, por nuk eshte gje e pamundur, le te veje gjithesecili mundin e vet, dhe rruga perne be do te hapet....
  Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

 15. #115
  Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
  Antarsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  31
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ndoshta nuk duhet thene "Shqiperia NUK DUHET te hyje ne BE" por thjesht "Nuk plotesojme disa kritere baze per pranim"
  Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

 16. #116
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Antarsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  N botn e udirave
  Postime
  755
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Bravoooooooooooooooooo cuna keshtu do ecim perpara


  Po mire i mendoni ato qe thoni apo thjesht ju shpetojne?

  Apo doni te dukeni sadopak ne forum?

  Sipas jush cila eshte alternativa e Shqiperise?

  Mos eshte valle prape veteizolimi??????  E vetmja rruge qe shqiptaret te civilizohen,dhe te flasim me plot gojen per edukate ne shqiperi eshte vetem rruga qe con drejt BE.


  Vazhdoni ju keshtu se e kemi ne shqiptaret kete gje per llogje jemi te paret kurse tek ne praktike sikur ngecim(e kam fjalen per ju qe kundershtoni antarsimin ne BE te Shqiperise)


  Ja kalofshi mire
  .........................

 17. #117
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Antarsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Kur Shqipria te futet ne BE eshte koha per BE-ne t dali nga BE-eja.

  Cfare ka Shqiperia ti ofroje BE-se, pervc krahe pune, qe rrisin numrin e te papuneve ne vendet e BE-se? Te rrime shtrember te flasim drejt, mardhenia eshte jep dhe mer. Me futjen e Shqiperise ne BE e vetmja qe perfiton eshte Shqiperia, qe do jete nje barre per vendet antare.

  Shqiperia nuk duhet te futet ne BE per ruajtjen e identitetit kombetar. Himni, e flamuri jane simbolet kryesore te nje kombi, te cilat eventualisht do na duhet ti dorezojme per ato europiane. Me globalizimin e botes po behet gjithmone e me e nevojshme per te folur nje gjuhe te huaj, me futjen ne BE kjo do te jet detyrim per cilindo qe deshiron nje standart te mire jetese. E duke bere nje gjuhe tjeter, e jo Shqipen gjuhen e nevojshme, atehere cfare e pengon ate gjuhe te eleminohet plotesisht?.

  BE kushtezon lirite e nje shteti. Ne menyre qe te uniformizojne aktivitetet dhe veprimatrite, BE ka 'guidelines' e veta (ne gjykata, sistem bankar, etc). Pra Shqiperia nuk eshte me ajo qe vendos ligjet dhe rregullat per vendin e vet, Shqiptari rjedhimisht nuk eshte me Zot i shtepise se vet.

  Populli nuk perfaqesohet me me deputet ne rang kombetar, por ate nderkombetar, vendimet dhe ligjet meren ne parlamentin Europian dhe jo me ate Shqiptar. Numri i antareve ne parlament eshte i kufizuar, dhe Shqiperia nuk do perfaqesoht me me 100+ antare (sic kemi sot ne parlamentin Shqiptar) por shume here me pak, cka do e beje zerin e popullit Shqiptar akoma dhe me te paket, problemet sociale nuk do te mund te ngrihen ne rang Parlamentar.

  BE eleminon doganat, qe sjellin (ose duhet te sjellin) nje nga te ardhurat kryesore te buxhetit te shtetit.

  Kemi qene te vetmuar kaq kohe, sa jemi bere tejet te zellshem per tu futur ne cdo organizate kombetare qe na del perpara, qe nga Organizata Boterore Islamike e deri te Shoqata e Mbrojtjes se Balenave. Le ta shohim nje here BE-ne ku do shkoje, nuk na pengon asgje ti bashkohemi ne nje te ardhme te ndryshme. Nuk do jete aq e lehte te dalim prej saj nese ja kemi nevojen.
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 18. #118
  Sweet .. Maska e bebushe
  Antarsuar
  05-11-2003
  Mosha
  36
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Lame nam .. as ne BE nuk futemi dot
  !!!

 19. #119
  ga ga Maska e bunny
  Antarsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  U.K
  Postime
  935
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  A duhet t hyje Shqipria n BE
  po edhe po te doje nuk futet dot,pasi thjeshte shikon se kush eshte ne pushtet (me Nano xhobanin ne krye)
  Ne shqiperi shum te huaj jane munduar gjasme te kuptojne korrupsionin qe po ndodh,edhe te gjithe jane larguar pasi e kan pare qe nuk flitet dot me kafshen(they have given up).
  Gjith ato para qe jane dhene, per investime gjasme (edhe pse Nanua i inagurimin filimet e keture investimesh)edhe 2vjet me vone as edhe 1 lloj ndryshimi nuk eshte bere.
  Shqiper ia don 1 pastrim nga rrenjet pasi edhe keto qe jane tani jane me rrenje te kalbura,shqiperia si shtet(geografik)i ka te gjithe per tu futur ne BE,bile me shum se disa shtete qe jane futur ne 10cen e fundit(po flas nga buqesia/turizmi etj etj) Por ama po spate dyer ne shtepi nga dritaret nuk futesh dot (edhe po te duam).
  Ndryshuar pr her t fundit nga bunny : 17-06-2004 m 11:38
  How can she fall, if there is no one there to catch her

 20. #120
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  42
  Postime
  3,394
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Shtune, 03 Korrik 2004


  ANETARESIMI I SHQIPERISE NE BE NE 2015

  Nga raporti me i fundit i dale dje Shqiperia mund te anetaresihet ne Bashkimin Europian ne vitin 2015. Jane ekspertet e Institutit te Vjenes per studime ekonomike qe e kane nxjerre nje konkluzion te tille. Ne raportin e publikuar dje ata vleresojen se Shqiperia do te anetaresohet ne Bashkimin Evropian ne vitin 2015. Sipas ketij raporti Shqiperia se bashku me vendet e tjera te rajonit do ta permbyllin ne kete vit, valen e anetaresimeve ne organizmin europian. Ndersa lidhur me investimet e huaja te drejtperdrejta, Instituti i Vjenes konsideron se viti 2004 do te jete vit i mire, kur ne Evropen Juglindore investimet e huaja do te rriten me 30 per qind, ndersa te anetaret e reja te BE-se per 55 per qind.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

Faqja 6 prej 36 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Lufta ballkanike dhe Shqipria
  Nga Albin n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-07-2014, 07:05
 2. Procesi i Pavarsimit t Kosovs
  Nga AsgjSikurDielli n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 167
  Postimi i Fundit: 12-10-2012, 06:23
 3. Njqindvjetori i lindjes s Enver Hoxhs - a dim t shkruajm pa emocione?
  Nga projekti21_dk n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 500
  Postimi i Fundit: 16-10-2009, 14:46
 4. Mocioni, Berisha flet pr gjithka, por jo pr Fazlli
  Nga njemik n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 19-12-2008, 09:44
 5. Janullatos: Nuk ka prparim me djegien e kishave dhe xhamive
  Nga Jesushaus n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 157
  Postimi i Fundit: 08-04-2004, 07:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •