Close
Faqja 115 prej 115 FillimFillim ... 1565105113114115
Duke shfaqur rezultatin 2,281 deri 2,297 prej 2297
 1. #2281
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  882
  Faleminderit
  32
  69 falenderime n 63 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  Pse Dritro Agolli ia ndryshoi mbiemrin Hashim Thait?
  Presidenti i Kosovs, Hashim Thai n vizitn zyrtare n Tiran ka pasur nj axhend t ngjeshur, por edhe tejet t veant. Thai i dorzoi medaljen Urdhri i Pavarsis, shkrimtarit t madh t letrave shqipe, Dritro Agollit, pr kontributin n pavarsin e Kosovs. Q n fillim t bashkbisedimit, shkrimtari u shpreh se e ka t vshtir ta thot emrin Kosov, pasi sipas tij rilindsit, q nga koha e Lidhjes s Prizrenit, ishin pr nj republik t prbashkt. Lidhja e Prizrenit ishte pr nj republik.
  Sot kemi dy Republika, Republika e Kosovs edhe Republika e Shqipris, bile edhe un mezi e them e Shqipris dhe e Kosovs se ato mund t thuhen m mir e Shqipris ktej Drinit dhe e Shqipris prtej Drinit. Shkrimtari po ashtu i korrigjoi mbiemrin Presidentit t Kosovs: Kta ju thon Hashim Thai, un h-n do t ta heq, do t them Tai sepse kshtu sht. TH-ja sht mbeturin e vjetr e fjalve anglosaksone. N Kolonj, kemi: Tai i siprm e Tai i poshtm . Ndrkoh presidenti Thai e falnderoi shkrimtarin q u b frymzim pr t gjith pr lirin e Kosovs edhe kur t tjert shpresuan pak.https://www.google.se/url?sa=t&rct=j...4D8Shp0wvdyUCg

 2. #2282
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?


  M vjen me vjell kur i dgjoi disa persona duke folur pr Bashkimin Kombtar

  Hashim Thait i vjen me vjell n emisionin e Blendi Fevziut
  19/10/2016


  Presidenti i Kosovs, Hashim Thai, ka thn n emisionin e Opinion t Blendi Fevziut se i vjen me vjell kur dgjon disa persona duke folur pr Bashkimin Kombtar.

  M vjen me vjell kur i dgjoi disa persona duke folur pr Bashkimin Kombtar, ka thn Thaci./Infokusi.com/

 3. #2283
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  882
  Faleminderit
  32
  69 falenderime n 63 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?


 4. #2284
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin

  “M vjen me vjell kur i dgjoi disa persona duke folur pr Bashkimin Kombtar”


  19/10/2016
  hahahaha shum me vend kjo

 5. #2285
  i/e regjistruar Maska e qaz
  Antarsuar
  06-05-2017
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  Mendoj se duhet por per momentin eshte e pamundur pasi gjendja politike eshte e atille ne vend.

 6. #2286
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-05-2017
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  Si tetovar, mund te them se shum njerez kosovar qe kam takuar do te ishin kunder bashkimit te dy shteteve, megjithate shumca mund perseri te jete pro bashkimit.

  Sidoqofte un mendoj qe nese ndonjehere do te vije casti per mundesi bashkimi duhet hapur votim per PO apo JO dhe te veprohet sic deshiron shumica..

 7. #2287
  i/e regjistruar Maska e qaz
  Antarsuar
  06-05-2017
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  Por jane dy shtete me te njejten gjuhe dhe kulture, eshte ceshtje tjeter cfare na beri historia, tani per tani eshte e pamundur dhe po te bashkohen tani, nuk do ishte sukses. Shqiperia eshte zhytyr ne krim te organizuar dhe korrupsion njashtu eshte edhe Kosova, si do ishte Kosova e administruar nga Tirana /Shqiperia, nje province e deshtuar. Mendoj qe nuk jemi gati per kete. Sikur krimi i organizuar dhe korrupsioni te ndalet dhe te burgosen kriminelet dhe keqperdoruesit e detyres zyrtare dhe shteterore dhe te kemi politikane qe perfaqesojne interesat e qytetarit dhe kane perfaqesim te denjte, atehere duhet ta vendosim ne praktike bashkimin e Kosoves dhe Shqiperise, keshtu si eshte, do ishte nje deshtim. Kosovaret i frigohen bashkimit pasi Shqiperia eshte e zhytur ne krim te organizuar dhe korrupsion, shiko trafikimin me droge, pastaj trafikimi me qenie njerezore.

 8. #2288
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-01-2012
  Vendndodhja
  Rrefugjat ne vendin tim ...
  Postime
  987
  Faleminderit
  13
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  Po ! Sigursiht qe duhen bashkuar ! Eshte e vetmja mundesi shpetimi per ata qe quhen arberore apo shqiptare !Zaten per ate i copetuan , per t'i zhdukur !

 9. #2289
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,924
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  Qe te bashkohen dy shtete duhet nje model,duhet nje shembull qe ti tregohet popullit.
  Shpresa ishte tek Kosova si shtet i ri qe duhet te prodhonte nje model te ri qe duhet ti sherbente bashkimit... Por perve rap-it dhe qlirimtareve nuk prodhoj qe tjeter.

  Rap-i edhe mbase edhe na duhet si konsum hashashi por qlirimtaret i kemi pasur dhe i kemi me nje bollik te papare gjate ketyre 70 e ca viteve. Dhe qlirimtar jo do si do,qlirimtar qe as bomba atomike nuk i largon dot nga pushteti. Qlirimtar qe keto kohet e fundit kane filuar te na qlirojne edhe nga ndikimi i ambasadave amerikane.

 10. #2290
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,048
  Faleminderit
  5
  51 falenderime n 44 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  Po te fusim edhe bosnjen ne bashkim
  Duaje te afermin tend si veten

 11. #2291
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,540
  Faleminderit
  328
  41 falenderime n 40 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  Pernime qatehere s bashku dy gur-bashk s'do ti kishim lan kun mi kete tok, do ti kishim shembur kodrat e bjeshk dhe do ti kishim ba krejte rrafsh me tok, taman me it pite&fli n'ta !
  Per me shkue n'deti, n'Durres me u rrezit duhet me thye gur-masi s'ka pune tjeter, nje an shkatrro knej Kposoven e per ni muaj dite shpenzoji ne pllazhin e Durresit...epo, kur s'ka shtet....gjinja me liri te plote qenkan ne gjendje me hup vetdijen, me rrafshue malet tona ?
  A kemi guxue n'kohen e pushtuesit me ba keshtu ? ...jo kurre, as nje dru te njom s'kemi guxue me pre se shkojshe ne burg ...po sot qe ka do me than liria e popullit...

  Llogaria po tregon se; deri ne vitin 2050 s'ka me mbet kun ne Kosove as mal as koder pa u ba rrafsh me tok prej GURTHYESVE te krahut te djethte te ketyne pushtetarve tone qe vete ne i kemi zgjedhur...
  Ska komun qe se ka ni ose 10 gurthyes...!

  Kjo po tregon se sa shume e paskemi dasht venin tone !


  Emri: Capture plein cran 12012018 121529.jpg

Shikime: 98

Madhsia: 85.4 KB


  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Kreksi : 03-02-2018 m 12:28
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 12. #2292
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  17 falenderime n 14 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  Cili eshte ideali i Shqiptareve?!

  Feja, toka, kombi, historia......?!

  Ne nuk ndajme nje ideal, feja perpara kombit dhe tokes, ndahemi ne maloke dhe labe etj...

  Ka nje arje rrenjesore te kombit, ne zona, fe dhe besime te ndryshme ideologjike (partiake).

  Shume Shqiptare te Kosoves konsiderohen si Kosovare (?!).
  Ka nje ndarje (me dashje apo pa dashje) qe nuk terheq ndjenja bashkimi, si nga Kosova ashtu dhe Shqiperia.
  Nese Shaiptaret kerkojne bashkim, kjo mund te ndodhe, nuk te pengon njeri, si me ligj nderkombetar ashtu dhe me lufte.

  armatimi i Shaiperise filloi me opoziten e sotme qe ishte ne pushtet qe ne 90ten e keshtu vazhdon.
  Ndersa fqinjet tane armatosen dita dites, dhe na bejne presione psikologjike ne rrime nxehte me ndjenjen se jemi ne NATO apo miq te Amerikes.

  Pyetja nuk eshte a duhet te bashkohen Shqiptaret, por, a duan te bashkohen Shqiotaret?


  Bota mbare nuk ka aspak rrespekt per Shqiptaret, na konsiderojne inferior, te pagdhendur.
  Kjo sepse, keshtu sillemi dhe me njeri-tjetrin.
  Kemi komplekse idioteske .

  Koha e rregjimit komunist kishte vetem nje faktor pozitiv, fuqizimi i idese Kombetare, ideali Kombetar.

  Ne ate kohe kishte nje nisme dhe mneshtetje per rritjen e idealit kombetar (me filma dhe libra, si dhe me propagande).

  Nuk ishte rraciste, por frymezuese, atdhedashuri.

  Nuk e mbroj ate kohe, e urrej, por nese krahasojme gjendjen kombetare, ajo kohe ishte me te vertete e investuar ne idealin kombetar.

  Do thoshit se , ishim ushqyer me genjeshtra dhe hiperbolizime, por, cili komb nuk eshte i ushqyer me te njejtim "ushqim" ?!

  do komb ne bote mendon se jane me superioret, pse u dashka qe ne te mendojme ndrysh?


  Per mendimim tim, feja (ciladoqofte ajo) eshte nje element kryesor per perarjen e nje kombi, sidomos kur ke me shume se nje.

  Arsyeja eshte se asnje fe ne Shqiperi nuk eshte autoktone. Keto fe jane te bazuara ne kultura te huaja, te lindjes se mesme.
  Dhe si pasoje, jane kercenim i kultures dhe tradites vendase.

  Fete predikojne qe mos te jesh krenar nga vjen por per fene qe i perket.
  Edhe nese disa nuk besojne apo ndjekin imtesisht ritet, prapseprap konsiderohen Fetare, jo me "origjine", emra apo zona.

  Arabet quhen keshtu per nga feja jo nga vendi ku kane lindimur prandaj dhe ka probleme rrenjesore ne boten arabe.

  Po ashtu ndodh me Shqiptaret. Nese besojne dhe ndjekin rite, nuk.perzihen me bashkombasit por me popuj qe ndajne nje fe te njejte.
  Edhe nese nuk.besojne, kane nje fryme perarese ose nga zonat, emrat apo origjina fetare.


  Cila eshte me e rendesishme, feja, kombi, zoti, flamuri apo toka?

  Une besoj ne Toke dhe Flamur, une jam prodhim tokes Shqiptare jo fese apo zotit.
  Jam pjelle e nje vuajtje mijevjeare.

  Ideali im eshte Kombi im!

 13. Anetart m posht kan falenderuar Ilir-Arber pr postimin:

  Kreksi (06-02-2018)

 14. #2293
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,540
  Faleminderit
  328
  41 falenderime n 40 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  Ilir-Arber, kndveshtrimi juaj s'a i vetmi, pothuajse te tane jemi mashtrua, me nje fjale edhe kjo bote eshte e mashtrume por neve si komb apo kombinim i ku me dit sa rrajve q jemi ne kete hapsir, pas ramjes s diktatures paska ken e nevojshme me bere nje kuvendim te madh; si me ja ba ne te ardhmen, e jo gjithemon vetem se me komandue toska qe a atje ne fund n'bishte t'sorres !
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 15. #2294
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,540
  Faleminderit
  328
  41 falenderime n 40 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  E pate permend diku n elidhje me DNA-se, jemi prej kohes se gurit apo me shume, edhe historianet tone disa e thone se ishim ketu qysh para 1.MILION e 500 MI vitesh e gjeni te z.Korkuti !

  Mirepo paskni harruar kryesoren se;

  Cabeji na e ka lene trashegim kt vend me kt citim; "NE JEMI VENDAS E PASARDHES TE ILIRVE DERISA DERISA S' KA ASNJE DOKUMENT QE MUNDET TE DESHMOJE SE NE KETO VENDE KA ARDHUR NDONJE POPULL TJETER I PANJOHUR DERI ME TANI E QE HISTORIA SE DI KETE...SEPSE SA E SHENUME ASKUNDI !
  PRANDAJ, NE SHQIPTARET SOT MBI KETO BAZA LOGJIKISHTE PRA DUHEJ TE JEMI POPULLI QE VJENE PAS ILIRVE, EDHE SE S' KEMI DESHMI QE NE JEMI ILIR; por jemi pasardhes te tyre ne keto vende !
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 16. #2295
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-07-2014
  Postime
  62
  Faleminderit
  11
  8 falenderime n 6 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  sht njsoj si t pyessh nj t verbr nse do sy q t shikoj. Biles jo vetm Shqipria me Kosovn, por gjith shqiptart n nj shtet. Por un mendoj se pyetja duhet q t ishte nj tjetr. A kemi ne Shqiptart e sotshm kllqe q ta bjm kt pun? Sepse kam prshtypjen se po t ngriheshin nga varret t part tan, do na i kishin prdredhur kokrrat.

 17. #2296
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  261
  Faleminderit
  12
  28 falenderime n 27 postime

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  Shqiperia dhe Kosova ndahen nga kufinj imagjinare.
  E rendesishme eshte qe Kosova eshte e pavarur dhe njerezit jane te lire. tani hapi tjeter eshte njohja e kosoves nga serbia dhe gjithe te tjeret do pasojne.
  ajo qe eshte me shqetesuese per momentin eshte ekonomia e dobet
  poooor si Kosova dhe Shqiperia akoma nuk kane mundur te krijojne dot shtet ligjor

 18. #2297
  Prkthyes i Anglishtes Maska e Viti5
  Antarsuar
  19-04-2010
  Vendndodhja
  Prishtin, Republika e Shqipris
  Mosha
  52
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A duhet t bashkohet Kosova me Shqiprin?

  Jo qe Kosova duhet te bashkohet me Shqiperine, por nuk e di pse nje ndarje e tille eshte e mundur. Mirepo, mendoj se pengese per bashkimin e Kosoves me Shqiperine, nuk eshte me ish-shteti jugosllav, sikurse dikur, por tani jane vete shqiptaret ata qe nuk e duan bashkimin kombetar. Me saktesisht, lideret antishqiptare ne Shqiperi e Kosove, jane egoiste dhe kunder njeri-tjetrit. Ata ne mendjen e tyre veprojne sipas parimit popullor "Me mire i pari ne fshat se i dyti ne qytet". Ata te gjithe duan te jene kryetare, kryeministra, ministra etj. Duke ditur kete, ata praktikisht jane kunder bashkmit kombetar.
  XHIKNA Company LMT

Tema t Ngjashme

 1. Kosova duhet ta ket pas Hymnin vet qysh n vitin 1935
  Nga RTP n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-06-2018, 11:30
 2. Serbia i ka borxh Kosovs territor rreth dy Kosova (1804 1878)
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 31-12-2012, 07:27
 3. Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
 4. Platform For The Resolution Of The Albanian National Question
  Nga saimiri-uk n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2003, 14:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •