Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 79
  1. #41
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Kam nje cun xhaje ketej dhe ka 2 vjet qe la lesht mas Zares...
    Ne fillim kujtova se kishte noi dashnore me kete emer vallai..sa here qe e permendte! Do me e majt veten kshu per 'smart' si tipi disave ketu edhe ai kokshpulla gjasme...por une vete personalisht, nje here qe u futa brenda...jo vetem qe nuk bleva gje, por hoqa edhe nje xhup qe ma shpifte dhe e lashe aty fare...vej bast qe e kane shit per vintage lol

    Po ku kena pas gusto noiher ne mer yahoo, amon!
    Shyqyr qe kena plaken gjalle thuj dhe na qep ca triko (kshu me shtiza) dhe na i poston ketej, se kishim perfunduar vaj medet thuj...

  2. #42
    Shamikuqja!!! Maska e BRADYKININ
    Anėtarėsuar
    07-01-2004
    Vendndodhja
    In Constant Motion!
    Postime
    498
    Ejjj kalto, I already checked it out but they have only 2 colors right now....navy blue and white. Ok, the navy blue is nice but the pants are not low cut and I hate it when they come all the way up to the 10th rib. Also, shume te gjata pantallonat...I'd have to alter them.

    But thnx dear....for offering some help.
    If I Only Could....

  3. #43
    udhetare.... Maska e Klaraaa
    Anėtarėsuar
    29-08-2003
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    181
    ok, per pune zakonisht dhe per intervista gjithmone kam gjetur me lehtesi, tek Macys ne 34 st, ose bloomingdales, saks fifth av e etj dyqane te medha me llojshmeri me te gjere. Nuk e di nqs ke tentuar, por sido qofte tek dyqanet e medha, ke me varietet.
    Enya-Adiemus

  4. #44
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Dyqanet e preferuara .... hmmm (kjo eshte tema)
    Meqe shkodrane82 ka sjelle si shembull Victoria Secret, pak a shume e kam si shtepi te dyte ..... lol
    Dyqane te tjera? The Limited, Banana Republic, Keneth Cole, Cache, United Colores of Beneton dhe ndonjehere Express per Editor Pans.

  5. #45
    E Lirė! Maska e KaLTerSi
    Anėtarėsuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850

    Brady...

    Not low cut? Im surprised, ke Zara akoma nuk kam pare pantallona qe NUK jan low cut. Bo.
    per gjatesi po ke te drejte. Pantallonat Zara i ka per modele shalegjata dhe une gjithnje i shkurtoj (pak, kuptohet )

    Hidhi nje sy Bloomies ose Saksit, sado qe une parapelqej boutiques andej nga Lower Manhattan thjesht se jan shume me te vecanta se rrobat qe shiten ne malls

    P.S. epo kur bejne me ekspert meshkujt se femrat per rrobet, Brady ty te vije turp, ty dhe mua bashke.
    dhe na trego cfare kostumi zgjodhe perfundimisht me foto, i believe we'r entitled.
    Toleranca, eleksiri i lirisė.

  6. #46
    Sweetness Maska e PrInCeSsErS
    Anėtarėsuar
    31-08-2005
    Vendndodhja
    Boston, USA
    Postime
    82

    Red face

    Dyqanet e mia jane:


    1.) Victoria Secret
    -Tanga etj etj :PpP

    2.) Coco Chanel
    -Make up (Foundation, Mascara, Lip Gloss, Blush, Powder etj etj etj ... )

    3) Dior
    -Kepuce, sandale, cisme etj etj etj

    4.) Coach
    -Atleta, Canta,

    4) Guess
    -Jeans, Tops, (canta shkolle)!!

    5.) BeBe
    -Tuta Sporti

    6) LV
    -Cantat

    7.) Saks Fifth Ave
    Dyqani qe me pelqen shumeeeeeeeeeeeeeee!!



    EDHE KSHU KSHU BANGEN E KAME BOSH FARE ... KOKER LEKU SE ME NGELET! Pp
    Never pretend to a love which you do not actually feel, for love is not ours to command.

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Myslym Shyri
    Postime
    644
    [QUOTE=BRADYKININ Ok, the navy blue is nice but the pants are not low cut and I hate it when they come all the way up to the 10th rib. [/QUOTE]

    Provo, United Colors of Benetton., edhe Laundry ose BCBG tek Bloomingdales/Macy's(andej nga ju). Duhet te gjesh dicka.

    Sa per rroba, kshu ne shkoll jam me shume sportive si psh. adidas, puma, diesel. Bluzat nga C&C, United Colors, Banana, X-press, Wet Seal, or Forever. Xhinset ku te me dalin (as long as rrin mire) me than te drejten. Ato "Sevens" me rrin shume mire ne trup, ja vlen 140 dollar them un.

    Ndersa kur dal jasht, eshte tjeter history. Me stilettos/pointy toes, icik si me tighter xhinse ene cluby tops (tube tops, halter tops, ca me nje krah, ose qe len shpatullat hapur).

    P.S: Ja vlen te blesh nje off-white pea coat kete season? Si thoni te gjate, apo shkurter? Me rryp apo pa rryp. Ndonje opinion te lutem.

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Myslym Shyri
    Postime
    644
    Princeress, pak a shume te njejtat dyqane jan dhe per mua. (Harrova guess...lol).

  9. #49
    Sweetness Maska e PrInCeSsErS
    Anėtarėsuar
    31-08-2005
    Vendndodhja
    Boston, USA
    Postime
    82

    Smile

    Citim Postuar mė parė nga Fiona

    P.S: Ja vlen te blesh nje off-white pea coat kete season? Si thoni te gjate, apo shkurter? Me rryp apo pa rryp. Ndonje opinion te lutem.
    Mua me pelqen e bardha!
    Edhe pse thone qe nuk vishet e bardha/offwhite mbas labor day ... une e vesh! :PpP Nuk kame as nje coat te gjate ... te gjitha i kame cik si te shkurtera keshtu qe do thosha te shkurter ... me rryp ose pa rryp varet kush te tregon trupin me bukur!
    Never pretend to a love which you do not actually feel, for love is not ours to command.

  10. #50
    Sweetness Maska e PrInCeSsErS
    Anėtarėsuar
    31-08-2005
    Vendndodhja
    Boston, USA
    Postime
    82
    Citim Postuar mė parė nga Fiona
    Princeress, pak a shume te njejtat dyqane jan dhe per mua. (Harrova guess...lol).
    Guess ka shkallu Pp ... Kurre ka gjera shume te bukura ... kurre na del me ca qe aman aman LARG! Po ne pergjithesi eshte mire, me pelqen edhe mua shume!

    Never pretend to a love which you do not actually feel, for love is not ours to command.

  11. #51
    Shamikuqja!!! Maska e BRADYKININ
    Anėtarėsuar
    07-01-2004
    Vendndodhja
    In Constant Motion!
    Postime
    498
    Na hutuat ju brezi i ri....princess me shoqe. Mgjth. ju kuptoj se eshte mania e moshes. S'e di po mua me ka dale fare qefit shopping. Pertoj te kontrolloj. Le qe c'eshte nje mode e shpifur e momentit qe s'e kuptoj dot. Rroba tamam substandarte qe te mi falesh nuk i blej.

    Klaraa, kinge tironse....nuk mendon se Macy on 34th sucks? Si te zhgarravitura dhe te keqperdorura me jane dukur rrobat aty. Por do ta bej zemren gur dhe do kontrolloj 1 here se kam hall...

    Kalto, une s'i di mire dyqanet in the area mi goce. Psh, per kete Bloomingdales kam degjuar qe eshte department store por where in the city? Ta vendos foton po kur ta blej thuaj. E kam aq sekelldi kete shopping saqe mbeta duke e shty.....rrezik weekendin tjeter dal per te kontrolluar. Se do dhe kepucet...do the undershirt...do the purse...uffa. 2 much!
    If I Only Could....

  12. #52
    Shamikuqja!!! Maska e BRADYKININ
    Anėtarėsuar
    07-01-2004
    Vendndodhja
    In Constant Motion!
    Postime
    498
    Citim Postuar mė parė nga KaLTerSi
    sado qe une parapelqej boutiques andej nga Lower Manhattan thjesht se jan shume me te vecanta se rrobat qe shiten ne malls
    Si psh.....?
    If I Only Could....

  13. #53
    Sweetness Maska e PrInCeSsErS
    Anėtarėsuar
    31-08-2005
    Vendndodhja
    Boston, USA
    Postime
    82

    Smile

    Citim Postuar mė parė nga BRADYKININ
    Na hutuat ju brezi i ri....princess me shoqe.

    E kam aq sekelldi kete shopping saqe mbeta duke e shty.....rrezik weekendin tjeter dal per te kontrolluar. Se do dhe kepucet...do the undershirt...do the purse...uffa. 2 much!

    Nqs jeton ne Boston ... me bej nje ze se shkoj une shopping per ty cke ti!!
    Never pretend to a love which you do not actually feel, for love is not ours to command.

  14. #54
    Ineda Maska e Ina_19
    Anėtarėsuar
    06-10-2005
    Vendndodhja
    Toronto
    Postime
    68
    Eshte e veshtire te zgjedhesh midis larmise, dhe cmimit.Megjithate te them te verteten me mire pak e sakte.E kam kuptuar kete qe para 5-6vjetesh kur blinim te Gabi.Tani dua vetem te jene te cilesore jo per te rrojtur me shume por per te qene per se mbari, te ruajne ngjyrat dhe ti rezistojne kohes- me kuptimin te jene te kohes. Tju them nje dicka me pelqejne robat qe rrijne lirshem ne trup, ndjehem shume rehat.Persa i perket dyqaneve se ku i bjej nuk po them si disa qe ja fusin kot se gjoja i blejne firmato jo se nuk ka nga ato por ama jo te gjithe shpenzojne per nje pale te mbrendshme 350$ apo per nje kemishe 200$ e me shume.Keshtu qe me mire te themi se mundohemi te vishemi bukur dhe hijshem.Opinjoni eshte personal i Ina_19 bye te gjitheve...
    Gjithcka e bej per vete...

  15. #55
    udhetare.... Maska e Klaraaa
    Anėtarėsuar
    29-08-2003
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    181
    Citim Postuar mė parė nga BRADYKININ
    Klaraa, kinge tironse....nuk mendon se Macy on 34th sucks? Si te zhgarravitura dhe te keqperdorura me jane dukur rrobat aty. Por do ta bej zemren gur dhe do kontrolloj 1 here se kam hall...

    well, une nje ide te dhashe mes emrash te tjere, une sa her kam dashur dicka , nje nga dyqanet qe kam gjetur zgjidhje eshte tek Macys, sidomos per kostume!
    Ndonjehere edhe sucks, ndonjehere e gjen ate qe kerkon,
    Enya-Adiemus

  16. #56
    E Lirė! Maska e KaLTerSi
    Anėtarėsuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    Citim Postuar mė parė nga BRADYKININ
    Kalto, une s'i di mire dyqanet in the area mi goce. Psh, per kete Bloomingdales kam degjuar qe eshte department store por where in the city? Ta vendos foton po kur ta blej thuaj. E kam aq sekelldi kete shopping saqe mbeta duke e shty.....rrezik weekendin tjeter dal per te kontrolluar. Se do dhe kepucet...do the undershirt...do the purse...uffa. 2 much!
    ...hec nje dite ne city, do te ze per dore e pa te bere derman nuk te leshoj. Te me vish me kafe ne dore.
    Thank you.


    ps bloomies eshte ne east side, 59th and lex. Per karshi eshte dhe Zara (the main store)
    Toleranca, eleksiri i lirisė.

  17. #57
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    Dyqanet ma te mira per mue jan ato me te lirat e me cilesi gjithashtu ..lol

  18. #58
    vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
    Postime
    365
    Arden B dhe guess, ketu i blej te gjitha veshjet
    ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

  19. #59
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Citim Postuar mė parė nga Fiona
    P.S: Ja vlen te blesh nje off-white pea coat kete season? Si thoni te gjate, apo shkurter? Me rryp apo pa rryp. Ndonje opinion te lutem.
    Me pelqejne shume pea coats dhe s'jam aspak fanatike pas rregullores "no white after labor day." Shume te gjate s'ke ce do, you're young enough, por them dicka qe te vjen nen vithe because it's very slimming. Po keshtu edhe me rrip, i jep forme trupit. Po c'them dhe une, kjo eshte THE classic. Ia vlen any time. Mua personalisht me pelqen shume high-collar, e ke parasysh si te priftit... lol. Ka nje "modern" twist, if you will.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 08-10-2005 mė 23:28
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Myslym Shyri
    Postime
    644
    Ehe, Leila ene Princeress flm. per keshillat, i will look into it. Duhet ta provosh dmth, te shikosh sic te rrij.
    Brady, he mi e bleve kostumin ti???
    Po ashtu, vetem leket sill se shkoj une shoppin' , vetem me thuj se ca do se qeke me naze,lol.

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Dy mėnyra pėr ta njohur Krijuesin
    Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:31
  2. C++ - Katėr mėnyra pėr tė shoqėruar njė objekt me njė dritare
    Nga Neritan Hyso nė forumin Arti i programimit
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 23-04-2007, 04:39
  3. Dy mėnyra pėr ta njohur Krijuesin
    Nga llokumi nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-03-2006, 18:49
  4. Shteti, mėnyra dhe forma e ndėrtimit tė shtetit tė Kosovės
    Nga ARIANI_TB nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 26-02-2006, 14:31
  5. Dyqanet ushqimore, 10% e xhiros me listė, 25% e popullsisė nė varfėri
    Nga Antimafia nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 25-06-2005, 11:15

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •