Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 30
 1. #1
  i/e larguar Maska e DINA
  Antarsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  I ♥ New York
  Mosha
  36
  Postime
  120
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime

  'po ndodh kshtu me familjet shqiptare

  -E HAPA KETE TEME SE ME VJEN KEQ KUR DEGJOJ TRAGJEDI NE FAMILJET SHQIPETARE.
  -MARR SHKAS NGA LAJMET E PERDITSHME QE DEGJOJ NE GAZETAT SHQIPETARE,QE BURRI VRET GRUAN DHE FEMIJET.BURRI THER ME THIKE TE SHOQEN PER NDESHMERI,QE BURRI VRET GRUAN PER NJE FJALE GOJE,QE BABI THER ME THIKE TRE VAJZAT DHE E LE TE VDEKUR GRUAN,QE BURRI MBYT GRUAN SE NUK E LEJOJ TE BENTE DASHURI EDHE PSE DOKTORI E KISHTE PARALJMERUAR BURRIN QE NUK DO BENTE MARDHENJE GJER SA TE MBAROJE GRUAJA KUREN QE I KISHTE DHENE.
  -PO I THEM KETO SE ME VJEN PER TE QARE KUR DEGJON KETO LAJME TRONDITESE PER FAMILJET SHQIPETARE.
  -TANI JU PYES JU O TE DASHUR ANTARE TE FORUMIT SE CPO NDODH KESHTU ME FAMILJET SHQIPETARE DHE NGA SE VIJNE GJITHE KETO MARREZI.

  ME RESPEKT 'DINA'

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-07-2002
  Vendndodhja
  as vete se di ku jam, ka njeri te ma tregoje
  Postime
  92
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ok une po te pergjigjem me disa vargje te nje kenge te aurela gaces(ato me erdhen te parat ndermend teksa lexova postimin tend)

  ku po shkon kjo bote
  as me thua ti
  nuk e di as une
  nuk e di as ti
  KJO ESHTE CMENDURIIIIIIIIIII !
  Ti u duke ne jeten time
  si hijet e pikave te shiut
  Ti u zhduke nga jeta ime
  si hije e rrjedhshme me pike ne fillim
  S`eshte cudi qe ndonjehere
  te ndiejme dhe gabim
  .......................................

 3. #3
  Radio Shoqeria DJ Maska e Piloti
  Antarsuar
  08-09-2002
  Vendndodhja
  Radio Shoqeria
  Mosha
  35
  Postime
  262
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  E nderuar DINA, te lutem mos va ve veshin shume gazetave, se sic e dine te gjithe gazeta ka te verteta me pak se 20 perqind te tregimeve dhe keshtu qe te gjitha jane shpikje kundrejt viktimes, se asnje nuk vret kalamajte dhe gruan pa pas nje arsye te madhe shume qe tyj derin ne vrasjen e gruas dhe femijeve.
  Kjo eshte pergjigja ime.
  Me respekt Tony

  P.S sot nuk kam kohe te te shkruaj nje ngjarje qe i njoh vete dhe te tregoj s si sihte e verteta dhe cfar shkruajti gazeta rreth kesaj ngjarje por do te shkruaj kur te kem kohe ok DINA

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e erv
  Antarsuar
  08-05-2002
  Vendndodhja
  te rruga me kthesa ne londer
  Postime
  46
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ?????ku po shkojn keshtu familjet shqiptare?????

  drejt botes e dashur DINA.
  If you don't have something to die for, you are already dead...

 5. #5
  Sinqeritet.Korektesi.
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Selanik Greqi
  Mosha
  48
  Postime
  367
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Pilot
  Kushdo qofshin shkaqet,asnje njeri nuk ka te drejte te marri jeten e nje tjetri,jo me te jete njeriu jot.
  Fatkeqesisht Dina eshte ajo qe thot erv se po shkojme drej botes,dhe nga bota ne po marrim ato qe jane me te keqiat.
  Dhe mbase duhet te forcojme zemren se me keto ndodhi do te kemi te bejme.
  Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

  Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

  Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

 6. #6
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Shoqeria shqiptare eshte ne krize ne cdo drejtim: eshte ne krize identiteti, ne krize ekonomike etj. Deduksioni llogjik te con ne mendimin se ajo eshte ne krize nervash! I shumperfoluri tranzicion, e degradoi kete shoqeri sepse e gjeti te papergatitur. Krimi ne familje ka marre permasa galopante. Por vrasja nuk eshte zgjidhje. Me bejne pershtypje bisedat neper tavolinat e lokaleve. Te tere flasin me ze te larte dhe te japin verdiktin e shtetit ne cast! Shoqerise shqiptare i duhet kohe te qyteterohet!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 7. #7
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Antarsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  42
  Postime
  731
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Shqiperia vendi i tranicionit ,nje shoqeri qe do kohe te rindertohet dhe te moderohet .......
  Shoqeria shqiptare vuan dhe do te vuaj nga psikollogia e familjes sepse gjykojne shume thjeshte dhe rrugezgjidhja e tere problemeve te tyre medosne se eshte te marrin hak ne famije ?
  A ka krim me te madh se hakmarresh ne familje ,he flisni ......
  Keshtu ka per te perfunduar shoqeria shqiptare jane shume shkaqe qe nuk perputhen dhe veshtire qe do te kalojne shme shpejte.....
  mgjth koha do ta tregoje cdo gje .......
  Le ta mbyll me nje urim
  SHpresa gjeja e fndit qe ngeli nga hapja e utise magjike te Pandores greke.......

  Shqiptare stop gjithe keto marrrezira .........

  all the best
  faliminderit per mirkuptimin.......
  Pr, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ket gjuh t Perends,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a ln ai fms;
  Edh atij i u thaft, po, goja,
  Qi e perbuz ket gjuh hyjnore;
  Qi n'gjuh t'huej, kr s'sht nevoja,
  Flet e t'veten ln mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-08-2002
  Mosha
  42
  Postime
  67
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  E di si thote nje shprehje moj Dina:
  "Pyll pa derra ska" E keqja eshte se pylli shqiptar eshte i vogel e derrat dalin kollaj .
  Kudo ne bote ke te tilla raste.Thone se jane te semure psikike ose kalojne ne kushte te tilla.Ne kemi qene te pamesuar dhe na bejne pershtypje.Por dhe kur armet jane sheshit , e ligji s'eshte i forte atehere njerzit ......o burra. Eshte marrezi te vrasesh gruan psh per ndershmeri ca fiton do vesh ne burg? Ndaje.
  Sa per PILOTIN vertet gazetat i fryjne gjerat por raste te tilla ka pasur a ka prape.Ne qytetin tim para disa vitesh vellai vrau vellane e nipin e vet per token.Prandaj mos thuaj se sndodhin, ama se si komentohen.....e drejta e autorit.  Pershendetje Dina.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  o Pilot e cila shkak apo arsye te ben te vrasesh gruan dhe femijen tend?
  Eshte fatkeqsi qe ndodhin keto gjera ne Shqiperi, ka raste qe nuk me besohet qe keto ndodhin, por keto jane nje realitet i sotem qe nuk mohohet dot.

 10. #10
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Ky problem eshte diskutuar edhe me pare! Tragjedia eshte e pashmangshme dhe burrat shqiptare mendojne se duke vrare gruan, cojne ne vend nderin e tyre por nuk eshte keshtu. Sa here qe te diskutohet personi padyshim do te diskutohet edhe ngjarja. Dhe do te thuhet qe ky eshte ai qe vrau gruan sepse e kishte te pandershme. D.m.th. qe morali i kesaj gruaje do te diskutohet ne breza. Kjo nuk eshte zgjidhje e problemit. Ky fakt ka te beje me crregullime psiqike te autorit te krimit. Askush nuk ka te drejte t`i marre jeten tjetrit. Nje burre qe vret per moral gruan eshte deficent dhe e keqja duhet kerkuar se pari tek vetja! Nuk mund te gjykosh nje njeri pa marre parasysh rrethanat qe e cojne ne "gabim"! Grate qe kane frike nga vdekja duhet t`i nenshtrohen divorcit dhe me pas te gjejne veten ne alternativen me te pelqyeshme, te tjerat perfundojne si rastet qe permendim!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Eshte thjesht ndryshimi i menyres te jeteses. Kehet kane ndryshuar, gjithcka ndryshon. Ky eshte evolucioni qofte i mire apo i keq.

 12. #12
  Vajza e Eres Maska e Puhiza
  Antarsuar
  28-06-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  39
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime

  ja si ndodh

  Kjo ishte botuar te 'Shekulli' sot dhe sado genjeshter te jete, nje te vertete te madhe e ka brenda: dy jete vdiqen dhe ne emer te kujt?

  Ngjarja ka ndodhur fill pasi 61- vjearja Hydajete Selimi ka krkuar ndihmn e policis pr t larguar nusen nga shtpia


  Tragjedia, vret motrn dhe vjehrrn e saj


  Policia dyshon se Besnik Pepmarku ekzekuton 61-vjearen se nuk donte pr nusen e djalit motrn e tij

  SHKODR - Vret vjehrrn e motrs dhe kt t fundit. Tragjedia ka ndodhur n ort e vona t s premtes n familjen Selimi, n qytetin e Shkodrs, dhe protagonist i saj dyshohet t jet Besnik Pepmarku. Ky i fundit dyshohet t ket qlluar mbi t vjehrrn e motrs Hydajete Selimi, 61 vjee, dhe m pas mbi t motrn e tij, Alma Pepmarku, 30 vjee. Gjithka sipas burimeve t policis ka ndodhur pr shkak t nj martese t padshiruar. Familja Selimi nuk e donte pr nuse 30- vjearen. Madje pr kt arsye, msohet se viktima, gruaja 61-vjeare, sht ankuar n polici t enjten. Ajo msohet t ket thn se njerzit e vajzs e kan sjell me forc kt t fundit n shtpi. "Djali im, msohet t ket thn 61-vjearja, nuk e do Almn. Madje pr kt arsye ai prej 3 muajsh punon dhe jeton n Ulqin". Pas kallzimit n polici t kryefamiljares Selimi uniformat blu, bhet e ditur se kan pasur nj takim me baban e 30- vjeares. N kt takim, n baz t kallzimit ato i kan krkuar babait t vajzs q ta trheqin kt t fundit nga shtpia e familjes Selimi. Takimi msohet t jet kryer t premten n mesdit, ndrsa n ort e vona t po asaj dite ka ndodhur krimi makabr. Policia e Shkodrs sht n krkim t autorit t dyshuar t ksaj ngjarjeje.

  Ngjarja
  Hydajete Selimi, 61 vjee, jetonte vetm me nusen e padshiruar n shtpin e saj, n lagjen "Naim Gjylbegu" n Shkodr. Ajo jetonte n katin e dyt t nj pallati, pran ish- shkolls mekanike-bujqsore, sot kolegji turk n Shkodr. Bashkshorti i saj kishte vdekur pak vite m par, ndrsa djali i saj i vetm, Gzimi, prej 3 muajsh jetonte dhe punonte ne Ulqin t Malit t Zi. Sipas burimeve t policis, t cilat i referohen dshmive t marra n vendngjarje, Alma Pepmarku ishte futur n shtpin e Selimajve si nuse e shtpis, megjithse pa celebrim, q prej dhjetorit t vitit t kaluar. Sipas t njohurve t familjes Selimi, kjo martes ka qen e detyruar dhe e padshiruar nga familja Selimi.
  Kjo martes e padshiruar e ka uar disa her gruan e shtpis, Hydajeten n policin e Shkodrs, ku dhe sht takuar me drejtues t lart t policis. Nj gj e till ndodhi dhe t enjten. Policia kishte komunikuar me babain e vajzs Xhemalin, dhe ishte prpjekur pr ta bindur at q ta merrte vajzn n shtpin e tij. Sipas burimeve t policis dyshohet q takimi i kryefamiljares Selimi me uniformat blu t ket nxitur djemt e familjes Pepmarku q t reagonin ndaj nns s dhndrit q nuk e pranonte motrn e tyre pr grua. N ort e vona t s premtes, i dyshuari, Besnik Pepmarku ka shkuar n banesn e familjes Selimi. Ka qen ora 23.00 kur ai me paramendim ka qlluar mbi dy grat, than pr gazetn burime t policis. T njjtat burime than pr gazetn se fillimisht sht qlluar mbi 61-vjearen. Po sipas burimeve t policis mbi kt t fundit autori i krimit ka qlluar 3 her me pistolet. Ajo sht goditur n gjoks dhe ka gjetur vdekjen e menjhershme. M pas autori i krimit e ka drejtuar armn mbi t motrn, duke e goditur at nj her n kok. Pas kryerjes s aktit makabr ai ka ikur n drejtim t paditur. Kan qen komshinjt ata q kan lajmruar policin, pasi vjehrr e nuse jetonin t vetme n banes. Policia tha se n vendngjarje jan sekuestruar 6 gzhoja pistolete, ndrsa sht br dokumentimi ligjor i ngjarjes dhe identifikimi i autorit t krimit, i shpallur n krkim.

  Dshmi
  Familja Pepmarku me origjin nga Mirdita kishte pak vite q jetonte n qytetin e Shkodrs. Sipas burimeve, kjo familje pr nj periudh t gjat kohe ka jetuar n Thuman t Krujs dhe m pas ishte zhvendosur pr t jetuar n Shkodr. Vajza e tyre Alma jetonte n shtpin e familjes Selimi q prej muajit dhjetor t vitit t kaluar. Sipas dshmive t para n vendngjarje (komshinj q nuk duan t identifikohen) Alma kishte pasur marrdhnie me djalin e vetm t familjes Selimi, Gzimin, por nna e tij madje as ai vet nuk e donin martesn. Pr nj gj t till ata jan detyruar me forc nga familja e vajzs, Alms. Sipas policis, grindjet dhe konfliktet midis familjes Selimi dhe Pepmarku kan qen t pranishme. Familja Pepmarku kmbngulte q vazja e tyre duhej t qndronte aty pasi Gzimi e donte at. Grindje ka pasur edhe midis vjehrrs dhe nuses s padshiruar. Madje sipas burimeve t policis, viktima Hydajete Selimi kishte komunikuar dy her me drejtorin e policis s Shkodrs ku hera e fundit ishte e enjtja. 61-vjearja msohet t jet ankuar tek drejtori i policis se nusen ia linin me zor n shtpi. Sipas t njohurve, nusja flite n dhomn e gjumit, ndrsa nna me t birin, kur ai ndodhej n shtpi, n kuzhinn e apartamentit. Policia kishte komunikuar me babain e vajzs Xhemalin duke u munduar ta bind q ta merrte vajzn n shtpin e tij. Por nj gj e till nuk ndodhi, megjithse n zgjidhjen e shtjes u prpoq q t ndikonte dhe policia.
  Tingujt e heshtjes s mendimeve te pathna
  perplasen n detin e renkimit pamor,
  Lotet e kuq gjurmt keqaz mbulojn
  U mpiksn tingujt, ngrirja filloi
  Heshtja ime u trishtua...

 13. #13
  i/e larguar Maska e DINA
  Antarsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  I ♥ New York
  Mosha
  36
  Postime
  120
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Cfare thua Puhiza? e tmerrshme mire vjehrren por motren pse?Nuk di ca te them.

 14. #14
  Vajza e Eres Maska e Puhiza
  Antarsuar
  28-06-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  39
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  KANUN quhet e dashur Dina, quhet KANUN dhe i ka rrenjet ne cdo mendesi shqiptare.......

  Qe ketu duhet filluar luftimi i ngjarjeve te tilla...ne menyre qe te mos endemi me kot te kerkojme aty ku nuk ekziston.....
  Tingujt e heshtjes s mendimeve te pathna
  perplasen n detin e renkimit pamor,
  Lotet e kuq gjurmt keqaz mbulojn
  U mpiksn tingujt, ngrirja filloi
  Heshtja ime u trishtua...

 15. #15
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Antarsuar
  10-05-2002
  Mosha
  35
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Familjet shqiptare jane faze zhvillimi tani prandaj ndohin keto gjera ...........

 16. #16
  i/e larguar Maska e Vjosa
  Antarsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  33
  Postime
  1,379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Per mendimin tim ata qe bejne krime te tilla, jane njerez pa ndjenja njerezore. Te ata njerez eshte futur deri ne gjak koncepti i fanatizmit dhe i te drejtes se trajtuartit te njerezve te tjere si tu doje qejfi atyre. Ata nuk e njohin emancipimin, por jetojne me normat qe kane jetuar gjysherit tane. Ndoshta per keta njerez egziston akoma zbatimi i kanunit te Leke Dukagjinit. Kjo eshte nje disfate e madhe e emancipimit te shoqerise shqiptare. Zoti te na mbroje nga keta lloj njerezish!

 17. #17
  Vajza e Eres Maska e Puhiza
  Antarsuar
  28-06-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  39
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Nuk eshte se keta njerez jane pa ndjenja njerezore por jane te mbrujtur me nje mentalitet shume te gabuar. Ai vret ne emer te nderit nje koncept qe ka bere shume perparime ne ditet e sotme. Ka shume koncepte te tilla qe ne Shqiperi vazhdojne te trashegohen dhe problemi me i madh eshte se nuk dihet dhe sa viktima te tjera do kete ne te ardhmen. Dhe problemi eshte se qe et gjithe qendrojne indiferente, flas si bashkesi ose si shoqeri ose si shtet. Individi eshte shume i pafuqishem per te ndryshuar gjerat...as shteti nuk e can shume koken...as shoqeria nuk do t'ia dije.
  Keshtu qe...mjer ne qe na ra te jetojme ne keto kohe...
  Tingujt e heshtjes s mendimeve te pathna
  perplasen n detin e renkimit pamor,
  Lotet e kuq gjurmt keqaz mbulojn
  U mpiksn tingujt, ngrirja filloi
  Heshtja ime u trishtua...

 18. #18
  i/e larguar Maska e DINA
  Antarsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  I ♥ New York
  Mosha
  36
  Postime
  120
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  UNE DO THOJA QE NGA REVOLUCIONI QE U BE NE SHQIPERI NE VITIN 1997 ,KU SHQIPERINE E MORI LUMI,FILLUN KETO TRAGJEDI JASHTNJERZORE.
  NUK KUPTOJ SE SI NJE PRIND E RRIT FEMIJEN E VET OSE E KUNDERTA ,JA MER JETEN SI TE ISHTE COPE LETER.
  DHE KETO GJERA SA VIJNE DHE SHTOHEN .DHE KJO ME BEN TE MERZITEM DITA DITES. I THOJA VETE QE NUK DO HAP FAQET E GAZETAVE QE MOS TE SHOF MASAKRA FAMILJARE PO CTE BESH VETE DHE I SHOF.
  DO JU LUTESHA TE GJITHEVE QE TE BEJME PROPAGANDA SI NE SHTYP ASHTU EDHE NE TV SE FAMILJA ESHTE NJE DIAMND QE NUK SHUHET KURRE DHE QE KJO DASHURI PRINDERORE DHE FAMILJARE NA KA RRITUR E BERE KAQ SA JEMI.

  ME RESPEKT DINA

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-08-2002
  Postime
  495
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  A e lexuat ate te fundit ne Vlore ku burri kishte therur te shoqen me thike buke duke pasur djalin e vogel ne shtepi....tamam filma horror.

 20. #20
  Vajza e Eres Maska e Puhiza
  Antarsuar
  28-06-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  39
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  e tmerrshme di...
  Tingujt e heshtjes s mendimeve te pathna
  perplasen n detin e renkimit pamor,
  Lotet e kuq gjurmt keqaz mbulojn
  U mpiksn tingujt, ngrirja filloi
  Heshtja ime u trishtua...

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Identiteti evropian i shqiptarve
  Nga Iliriani n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 572
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
 2. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 3. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
 4. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53
 5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
  Nga Seminarist n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •