Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 54 prej 54
  1. #41
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    07-10-2007
    Vendndodhja
    ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
    Postime
    783
    Citim Postuar mė parė nga bledikorcari Lexo Postimin
    boll ore me kete greqishten e qelbur se na hapet zoret,ketu eshte forum shqiptar jo grek,e dime qe keni mesuar mire greqisht
    e dime qe tere bota flet shqip.te dime gjithashtu se kush perdor nje gjuhe te vendit ku ai jeton,respekton kete vend.si duket,ne dime te respektojme vetem vendin tone,pa pasur parasysh vendin qe na ka mirepritur.

  2. #42
    atdhetar Maska e bledikorcari
    Anėtarėsuar
    29-02-2008
    Vendndodhja
    duke bere cicin ne omonia
    Postime
    289
    pooooooooooosssssssiiiiiiiiii mojj na paska mirepritur,leri moj motra keto muhabete se kam 17 vjet ne greqi dhe i di me mire se ty une se kush na mirepriti,keta legenat na mirepriten?ha!!!
    PERETH FLAMURIT TE PERBASHKUAR ME NJE DESHIRE ME NJE QELLIM

  3. #43
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    07-10-2007
    Vendndodhja
    ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
    Postime
    783
    Citim Postuar mė parė nga bledikorcari Lexo Postimin
    pooooooooooosssssssiiiiiiiiii mojj na paska mirepritur,leri moj motra keto muhabete se kam 17 vjet ne greqi dhe i di me mire se ty une se kush na mirepriti,keta legenat na mirepriten?ha!!!
    e di o mik qe eshte e veshtire jeta ne vend te huaj.shumica keshtu jane,por ka edhe njerez te mire.si gjithandej.une ne keta 15 vite qe jetoja atje,bera shume miq.ata me mirepriten.nuk kam faj per kete.edhe gjuha me pelqen.

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-03-2008
    Vendndodhja
    Ne kete fshat elektronik!
    Postime
    56
    Pershendetje nga Livadhja e Viotise.

    Deep down underground

  5. #45
    atdhetar Maska e bledikorcari
    Anėtarėsuar
    29-02-2008
    Vendndodhja
    duke bere cicin ne omonia
    Postime
    289
    e drejta jote te te pelqeje cte doje moj mike,une si futa ne kllap te gjithe greket,sigurisht ka njerez te mire si kudo por jane nje pakice.
    PERETH FLAMURIT TE PERBASHKUAR ME NJE DESHIRE ME NJE QELLIM

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e AGIM11
    Anėtarėsuar
    16-09-2006
    Vendndodhja
    ATHINE
    Postime
    18
    Mirmbrema Nga Athina. Si Jeni Or Bura?

  7. #47
    Wilma Maska e xhuliana
    Anėtarėsuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    Emilia-Romagna
    Postime
    824
    mirembrema....te gjithe shqiptareve ne Greqi!!!!!!
    La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

  8. #48
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    07-10-2007
    Vendndodhja
    ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
    Postime
    783
    Citim Postuar mė parė nga bledikorcari Lexo Postimin
    e drejta jote te te pelqeje cte doje moj mike,une si futa ne kllap te gjithe greket,sigurisht ka njerez te mire si kudo por jane nje pakice.
    e po edhe ne atje,pakice jemi.minoritet,si te themi.njerezit nuk na zgjedhin.ne i zgjedhim ata.pershendetje.

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e ~Lorena
    Anėtarėsuar
    05-02-2008
    Postime
    41
    Citim Postuar mė parė nga bledikorcari Lexo Postimin
    boll ore me kete greqishten e qelbur se na hapet zoret,ketu eshte forum shqiptar jo grek,e dime qe keni mesuar mire greqisht
    Shiko ky sa keq ben cke mo po te dalin dhembet pse grindesh eeee
    "Jeta eshte ajo qe te ndodh perderisa je i zene duke bere plane tjera"

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e ~Lorena
    Anėtarėsuar
    05-02-2008
    Postime
    41
    Pershendetje shqipot e ellass
    "Jeta eshte ajo qe te ndodh perderisa je i zene duke bere plane tjera"

  11. #51
    ♣AbSoLuT♣ Maska e [LoTi]
    Anėtarėsuar
    25-04-2007
    Vendndodhja
    IT
    Postime
    837
    AS DU TJA SHOF BOJEN GREQIS ATYRE RRACQISTAVE DO JU HUDH NAJ BOMB KTYRE GREVE DO MA NIGJONI ZANIN SHUM SHPEJT HAHAHA
    |- Mė Pikņj NPik Loti, Nė Fņrm Realiteti -|

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anėtarėsuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-kėndej
    Postime
    3,131
    Kam porosi per ju qe jetoni ne Gayreqi , gjuhen dhe rrenjet mos i harroni , foljuni femijve shqip dhe cdo vit patjeter se paku 1 her te jeni ne Shqiperi per ta mbajt lidhjet.
    Nese keni ber pasuri te mjaftushme menjeher ta leshoni at shtet fashist , esht vendi me i urryer ne gjith boten , andaj mos u beni pjes e tij .
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  13. #53
    sa keq
    rreth nesh ka dhe te tjer
    dhe midis tyre fasin gjuhen e vet
    rumanisht flasin rumanet
    moldavce flasin moldavet
    gjithashtu edhe gjorigjianet
    pakistanisht flasin pakistanet
    sa keq
    servilisht flasim me njeri tjetrin ne shqiptaret

  14. #54
    AKA-MANO Maska e Maqellarjot
    Anėtarėsuar
    16-06-2011
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    972

    Pėr: Shqiptaret e Greqise

    Cfar rastesie, edhe Odisea edhe Penelope jane luajtur nga dy shqiptare, ashtu sic edhe ata kane qene, te cilet nuk jane shprehur boterisht se jane te tille ngaqe nuk e kan ditur ose per arsye te tjera personale.


    "Aktorja legjendare greke: Jam shqiptare ose gjysmėshqiptare

    Emri:  papas-484x360.jpg

Shikime: 179

Madhėsia:  23.3 KB

    Irene Papas, aktorja e famshme greke qė luante pėrkrah Bekim Fehmiut nė serialin televiziv “Odisea”, ka deklaruar nė njė intervistė se mund tė jetė me prejardhje nga Shqipėria.

    “Im atė, i cili ishte njė profesor i greqishtes, e dashuronte shumė natyrėn, jetesėn e shėndoshė; pėrēmonte ambientet e ndotura dhe pėr kėtė arsye kishte braktisur kryeqytetin grek. Kishte dy pasione qė ditėt e sotme ngjajnė tė jenė nė kontrast: kulturėn dhe natyrėn”.

    “Mbante gjithnjė nė njė xhep Platonin, e nė tjetrin Aristotelin, ose Shekspirin nė njė xhep dhe Gėten nė tjetrin. M’i vinte pareshtur, Platonin e Aristotelin nėn hundė, deri nė pikėn sa mė bėheshin tė urryer”.

    “Mė shpinte shpesh nė mal, nė ajėr tė pastėr, nė tendė. Pėrēmonte ēdo formė pushteti, pėrfshirė edhe pushtetin fetar. Njė herė, u sėmura, por ai refuzoi tė mė ēonte nė qytet. Mė tha: ‘Nėse vdes, tė varros unė. Kujton se prifti ėshtė mė i mirė se unė?’”, ėshtė shprehur Irene.

    Irene thotė se babai i saj mund tė jetė shqiptar

    E pyetur pėrse ėshtė kaq ezmere, siē transmeton Gazeta Tema, aktorja 90-vjeēare ėshtė pėrgjigjur:

    “I ngjaj nėnės sime. Nėna ime ishte ezmere si unė. Ajo vinte nga Epiri, ndėrsa im atė vinte sipas gjasave nga Shqipėria. Ndoshta jam shqiptare, ose gjysmė shqiptare. Peloponezi ėshtė pėrplot me shqiptarė”.

    “Ndoshta jam shqiptare, ose gjysmė shqiptare”

    Papas ėshtė lindur me emrin Irene Leleku, nė vitin 1926. Ajo ka 50 vite karrierė me mė shumė se 90 role nė filma.


    p.s kete e mbeshtet edhe Wikki: https://en.wikipedia.org/wiki/Irene_Papas

    "Papas was born as Irini Lelekou (Ειρήνη Λελέκου) in Chiliomodi, outside Corinth, Greece. Her mother was a schoolteacher, and her father taught classical drama.[1] She serves on the board of directors of the Anna-Marie Foundation.[2] She stated in an interview that her father was of Albanian descent.[3]"
    Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 33
    Postimi i Fundit: 17-01-2013, 12:29
  2. Rreth Pėrhapjes Sė Islamit Ndėr Shqiptarėt
    Nga cobra nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 20-09-2012, 14:47
  3. Esse dhe artikuj të muslimanëve
    Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
  4. A e duan shqiptarėt bashkimin kombėtar?
    Nga Sabriu nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 82
    Postimi i Fundit: 05-05-2006, 11:56
  5. Islamizimi I Popullit Shqiptar
    Nga altin55 nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-04-2004, 04:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •