Close
Faqja 10 prej 12 FillimFillim ... 89101112 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 226
  1. #181
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Fierake tema qenka e bukur .

    Po ju jap une nje 'sekret'qe e perdor vete 1 here ne jave ne fytyren time ,dhe kam 1 vit qe e perdor dhe jam shume e kenaqur edhe pse fytyren nuk e kam me probleme .

    E marr te bardhen e vezes e rrah me nje lug kafeje sheqer dhe e lyej fytyren ,e le deri sa te marri nje tharje pastaj e fshi me duar vezen nga fytyra , e laj me uje te vaket pa sapun dhe pastaj marr te verdhen dhe e vendos si mask per 20 -25 min, e njejta menyre perdoret dhe me te verdhen .Do shikoni qe do keni nje fytyr te paster dhe te shndritshme te pakten tek une ka dhene rezultat .

    Kam degjuar dhe te lyesh fytyren me qumesht(jo qumesht pluhur) ,por nuk e kam perdorur vete dhe nuk e di .
    Ndryshuar për herë të fundit nga alnosa : 19-02-2011 më 22:27

  2. #182
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga broken_smile Lexo Postimin
    keto jane vec zgjidhje te perkohshme qe japin dhe permiresime te perkohshme o goca, per ato afatgjate jane shume te rendesishme menyra e te ushqyerit per riperteritjen e qelizave te demtuara dhe aktiviteti fizik per ekuilibrin hormonal, dhe dihet edhe qe dashuria te zbukuron.
    sidomos uji, zakonisht nuk pi shume uje ne dite por kur pi nja 4 bidona te vogla me uje, mund te shikoj nje ndricim dhe permisim ne lekuren time
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  3. #183
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar më parë nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    sidomos uji, zakonisht nuk pi shume uje ne dite por kur pi nja 4 bidona te vogla me uje, mund te shikoj nje ndricim dhe permisim ne lekuren time
    kemi harruar te permendim dhe gjumin, kete mister te jetes

  4. #184
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga broken_smile Lexo Postimin
    kemi harruar te permendim dhe gjumin, kete mister te jetes
    shume e vertet
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  5. #185
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Citim Postuar më parë nga alnosa Lexo Postimin

    E marr te bardhen e vezes e rrah me nje lug kafeje sheqer dhe e lyej fytyren ,e le deri sa te marri nje tharje pastaj e fshi me duar vezen nga fytyra , e laj me uje te vaket pa sapun dhe pastaj marr te verdhen dhe e vendos si mask per 20 -25 min, e njejta menyre perdoret dhe me te verdhen .Do shikoni qe do keni nje fytyr te paster dhe te shndritshme te pakten tek une ka dhene rezultat .
    ...
    Këtë maskën e vezës e bëja edhe unë. Veçse unë merrja të bardhën e vezës, e rrihja mirë deri sa të 'ngrinte' dhe i shtoja 3 pika limoni dhe e vendosja në fytyrë. E mbaja gati 10-15 min dhe e laja më pas fytyrën me ujë të vakët. Gjëja e vetme e shpifur me këtë maskë, është kur të thahet veza në fytyrë ewwwwwwwwww s'lëviz më dot asnjë muskul të mimikës.

    Ajo që bëja tjetër shpesh, është të lyeja fytyrën me zhapë bananeje mbasi e kisha kollufitur

    Maskë tjetër që përdorja: 3 lugë mjaltë i vija të ngroheshin dhe i shtoja 1 lugë lëngu limoni. E lija masën të ftohej dhe më pas e vendosja në fytyrë duke e mbajtur 15 min. Në fund shpëlaja fytyrën me ujë të vakët.

    Sensacionale dhe ndërkohë e preferuara ime ishte maska me çokollatë Për këtë merrja bittersweet chocolate (çokollatë të zezë të hidhur) e shkrija në një tenxherkë të vogël dhe lyeja surratin. E mbaja gati 30-45 min e pastaj e shpëlaja fytyrën me ujë të bollshëm. Ndjesia më pas? mmmmmmmmm

    Këto gjëra duan kohë dhe nge. Unë jam bërë kokrra e dembeles në këtë drejtim. Më parë më shtynte e motivonte edhe ime më. Eh...
    E vetmja gjë që bëj tani, ndonjëhere kur jam e ngeshme, është të vë ujë të zjejë dhe të mbaj fytyrën në avujt kur vlon. Është metoda nr.1 për të hapur poret e lëkurës.

    Temë e zeletshme kjo!
    Elegance is an attitude.

  6. #186
    Google



    ........
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  7. #187
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anëtarësuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    uji eshte i mire edhe per syt,sepse i bon atoqe te ndricojn!

  8. #188
    kur te pi me teper
    do ju jap nje keshille
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  9. #189
    ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
    Anëtarësuar
    22-05-2010
    Vendndodhja
    CANADA
    Postime
    990
    Citim Postuar më parë nga *Babygirl* Lexo Postimin
    Mua me tha nje shoqe ta bej prov vaji ulliri dhe majlte per flok e bera si maske dhe me ka ndihmuar shume, por problemin e kam kur i laji floket me ngel vaji dhe 5 dite mbas shume e veshtir per ta zhduk pastaj, i ke per 1 jave floket me yndyr, pavarsisht se une i kam me yndyr nga natyra sepse rri duke i levizur me duar dhe 1 dite mos me la, 'smund te dal jashte.

    Keni ndonje maske per majet e flokeve qe jan te djegur, se une kete problemin e kam. Sot i kam heq te djegurit nga majet dhe mbas 2 javeve i ka kam njesoj si mos ti kisha leviz fare. Me djegen shume shpejte majet e flokeve.
    Coconut oil eshte nje mundesi tjeter dhe lahet shume shpejt . Shampo me e mire qe duhet te perdoresh eshte Dove .
    $ $ ¥ ... ♥♫ - ♥♫

  10. #190
    ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
    Anëtarësuar
    22-05-2010
    Vendndodhja
    CANADA
    Postime
    990
    Pucrat e fytyres dhe te kurrizit hiqen keshtu : nje perzierje paste prej mjalti dhe kanelle ( shume kanelle ) pluhur .Lyhet kurrizi ose fytyra ne formen e nje maske.
    Lihet gjithe naten dhe shpelahet ne mengjez.
    $ $ ¥ ... ♥♫ - ♥♫

  11. #191
    ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
    Anëtarësuar
    22-05-2010
    Vendndodhja
    CANADA
    Postime
    990
    Citim Postuar më parë nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Nja dy dite e bera edhe nga qe me sillte te vjella soda se bera me
    lere se se duroj dot osden ne goje
    mire i kam dhembet
    Helen , nje menyre tjeter per zbardhjen e dhembeve eshte kjo : bej gargare me vaj ulliri ose coconut oil cdo mengjez dhe ne darke , per rreth 15- 20 min .Quhet Oil Pulling . Lexo me shume ne google.

    Ndersa per eren e gojes this is the best thing : gargare me caj prej kanelle dhe pak mjalte . Kanellen e hedh ne uje te zier dhe e zjen vetem per 1 min akoma . Pasi e heq i hedh mjaltin . Me cajin e vaket ben gargare dy here ne dite .
    $ $ ¥ ... ♥♫ - ♥♫

  12. #192
    i/e regjistruar Maska e stern
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Postime
    5,034
    Mirembrema

    Gjeta dicka interesante qe mesiguri shume prej jush e njihni,megjithate vendosa ta fus ketu
    Marre nga Revista AlbaDonna

    Sekrete bukurie




    Caji i kamomilit:


    Midis shumë perdorimesh, ai është i efektshëm edhe më flokun e dëmtuar. Vendosni pak
    çaj kamomili (në temperaturë dhome) në flokët tuaj dhe lëreni për 2 ose 3 minuta. Përseriteni
    këtë veprim disa herë për të parë ndryshimin.Kamomili çel çdo ngjyrë floku, veçanerishtë kafen e
    hapur dhe ngjyrën bjonde.

    Mjalti:Eshtë përdorur që në kohët e vjetra, jo si ushqim, por si një produkt bukurie. Ai ka veti ushqyese për
    lëkurën, largon papastëritë, është antibakterial, si dhe rregullon nivelet e yndyrës. Funksionon për të
    gjtha llojet e fytyrës, por vecanerisht për lëkurën e thatë, të ndjeshme dhe me probleme.

    Birra:
    Larja e flokut me birrë do ta bëjë atë të butë dhe të shndritshëm. Birra tradicionale (e vërtetë), do të funksionojë më mirë. Thuhet
    se birra përmban proteina, të cilat ndihmojne në forcimin dhe rritjen
    e flokut. Përzieni birrën me mjaltë dhe ujë për ta bërë më pak të fortë
    dhe më mbas shplajeni flokun me ujë të ngrohtë.

    Lugë e ftotë:Vendosni një lugë të zakonshme në frigorifer
    përpara se të flini dhe vendoseni mbi sytë
    tuaj, kur të ngriheni në mëngjes për 10 minuta.
    Ftohtesia e metalit do të heqë pamjen e syve
    të lodhur…
    "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


  13. #193
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    sot ne nje bisede me nje te njohuren time erdhi llafi se cfar kremi perdor per tu nxir kur shkon ne plazh dhe me tha nuk perdor asnje krem vecse perziente vaj ulliri me birre ,lyente trupin para se te dilte ne diell dhe rrinte ashtu per 3-4 ore .Kush e ka provuar ndonjera ketu ?!?.

  14. #194
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Me birrë s'e kam dëgjuar, po kam parë shumë rob që lyhen me vaj ulliri. Veç se duhet patur parasysh që mbrojtja e lëkurës nga nga rrezet e forta të diellit është 0.
    Elegance is an attitude.

  15. #195
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anëtarësuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    Citim Postuar më parë nga alnosa Lexo Postimin
    sot ne nje bisede me nje te njohuren time erdhi llafi se cfar kremi perdor per tu nxir kur shkon ne plazh dhe me tha nuk perdor asnje krem vecse perziente vaj ulliri me birre ,lyente trupin para se te dilte ne diell dhe rrinte ashtu per 3-4 ore .Kush e ka provuar ndonjera ketu ?!?.
    un e kam provuar dhe me thone te drejten sja keshilloj asnjerit !sic tha dhe angelina mbrojtja nga rrezet e djellit eshte 0! un jam djeg dy here po me te njejtin vend(ke pjesa e siperme e shpatullave),sa me doli mishi,mu ripte vazhdimisht lekura.rrezikova qe te mu zhvillonte kanceri!shkova direkt ke dermatologu i cili me ndaloi te vazhdoja plazhin!nga ajo ngjarje un e kam me frike te dal te mar rreze dielli pa vendos krem me mbrojtje shum te larte!

  16. #196
    Citim Postuar më parë nga fashion_girl Lexo Postimin
    un e kam provuar dhe me thone te drejten sja keshilloj asnjerit !sic tha dhe angelina mbrojtja nga rrezet e djellit eshte 0! un jam djeg dy here po me te njejtin vend(ke pjesa e siperme e shpatullave),sa me doli mishi,mu ripte vazhdimisht lekura.rrezikova qe te mu zhvillonte kanceri!shkova direkt ke dermatologu i cili me ndaloi te vazhdoja plazhin!nga ajo ngjarje un e kam me frike te dal te mar rreze dielli pa vendos krem me mbrojtje shum te larte!
    DELICATE
    Handle with care
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  17. #197
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anëtarësuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    pse kishe nai hall ti thirsty???????? kshu me ka bo Perendia!!!!!!!!!!!!!

  18. #198
    Citim Postuar më parë nga fashion_girl Lexo Postimin
    pse kishe nai hall ti thirsty???????? kshu me ka bo Perendia!!!!!!!!!!!!!
    ??????????!!!!!!!!!!!perse??????????!!!!!!cdo????? ??????!!!!!!!!!!!!fjali???????????!!!!!!!!!!!ka??? ???!!!!!!!?????edhe!!!!!!, eh?!?!?!?!?!?!!!?


    jo moj nuk kisha (as xhamia) nai hall te ka bere baba me nanen...te ka bere ambienti
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  19. #199
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    ufff sa e veshtire eshte te jesh e bukur ... jam shkrire se qeshuri me gjithe keto keshillat lol dmth te mira jane po sdo ti beja kurre dot

  20. #200
    i/e regjistruar Maska e j'adore
    Anëtarësuar
    23-04-2011
    Postime
    45
    hahahahhaha thirsty !eshte e vertete qe shkruan shum pikepytje

Faqja 10 prej 12 FillimFillim ... 89101112 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. At Gjergj Fishta, Nder i Kombit
    Nga Albo në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 112
    Postimi i Fundit: 24-10-2022, 18:27
  2. Mexhit Prenci
    Nga Diabolis në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-07-2012, 16:19
  3. Keshilla Dhe Porosi Ndaj Pushtetarve Dhe Udheheqsave
    Nga gharib në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-04-2009, 05:29
  4. Këshilla dhe udhëzime rreth provimeve shkollore
    Nga titi-a në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-12-2008, 09:44
  5. Këshilla për meshkujt!
    Nga Kërçovare1 në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 158
    Postimi i Fundit: 07-07-2006, 11:28

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •