Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 226 prej 226
  1. #221
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Për: Këshilla Estetike/Në kushte shtëpiake

    Ateher do i filloj nga neser Sorkadhe,do ta beje pas kohes se mengjesit me qe mengjesin e kam gjithmone ne kohe fikse keshtu qe nuk do kem mundesi te harroj kohen,do i nisja nga 2 njeheresh per arsye se dy me orare te ndryshme edhe mund te harroj te dyten,uroj te mos keq nese marr 2 njeheresh

    Shume faleminderit Sorkadhe

  2. #222
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344

    Për: Këshilla Estetike/Në kushte shtëpiake

    Une nuk I ndahem maskes se fytyres me veze , dhe ne pas perdorimin e kremit aveeno.nuk kam asnje problem me fytyren .provojeni shume I thjesht , une 2 here ne jave e perdor , por 1 here ne jave eshte mjaftushem

  3. Anetarët më poshtë kanë falenderuar alnosa për postimin:

    Sorkadhe_Kelcyre (25-04-2014)

  4. #223
    E dua letërsinë Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anëtarësuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Për: Këshilla Estetike/Në kushte shtëpiake

    Citim Postuar më parë nga zANë Lexo Postimin
    Ateher do i filloj nga neser Sorkadhe,do ta beje pas kohes se mengjesit me qe mengjesin e kam gjithmone ne kohe fikse keshtu qe nuk do kem mundesi te harroj kohen,do i nisja nga 2 njeheresh per arsye se dy me orare te ndryshme edhe mund te harroj te dyten,uroj te mos keq nese marr 2 njeheresh

    Shume faleminderit Sorkadhe
    Pa merak mund t'i pish dy njeheresh ska asnje gje te keqe ( sikur ta dish ti sa pi Sorkadhja njeheresh )
    Me ben qefin qe i jep rendesi shendetit dhe kujdesesh per elementet qe zbukurojne qenien femerore
    Perqafime e dashur
    What goes around---comes around

  5. #224
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Për: Këshilla Estetike/Në kushte shtëpiake

    Citim Postuar më parë nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
    Pa merak mund t'i pish dy njeheresh ska asnje gje te keqe ( sikur ta dish ti sa pi Sorkadhja njeheresh )
    Me ben qefin qe i jep rendesi shendetit dhe kujdesesh per elementet qe zbukurojne qenien femerore :-)
    Perqafime e dashur
    Aahahha
    Ta them te drejten e kam pak si fobi qe kur isha e vogel......kete perdorimin e tabletave,gjithmone friksohem,mos e kam pi keq,mos nuk duhet keshtu,mos nuk duhet ashtu,se di mbase eshte e vetmja gje qe e kam te nevojshme te ma thote dikush se e ke pi ok ....

    Te perqafoj dhe une

  6. #225
    E dua letërsinë Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anëtarësuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Për: Këshilla Estetike/Në kushte shtëpiake

    Citim Postuar më parë nga zANë Lexo Postimin
    Aahahha
    Ta them te drejten e kam pak si fobi qe kur isha e vogel......kete perdorimin e tabletave,gjithmone friksohem,mos e kam pi keq,mos nuk duhet keshtu,mos nuk duhet ashtu,se di mbase eshte e vetmja gje qe e kam te nevojshme te ma thote dikush se e ke pi ok ....

    Te perqafoj dhe une
    Farmaceutika ka ecur dhe shyqyr zotit konkurenca eshte ajo qe ben cdo kompani qe i prodhon vitaminat te jene sa me te pranueshme nga trupi yne. Gjithsesi ti ben mire qe s'pi e s'kapercen c'te dali perpara pasi shumica e tyre kane edhe efekte dytesore. Duhet te kesh nje bagazh te ngopur per perdorimin dhe benefitet e tyre. Sa per kuriozitet, Silica eshte cilesuar si elementi me i nevojshem ne trupin e njeriut pas oksigjenit, dhe eshte zbuluar ka jo shume , nga mjekesia.

    Pasi ta kesh perdorur rregullisht do te vesh re se sa shpejt do te te rriten floket
    What goes around---comes around

  7. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Sorkadhe_Kelcyre për postimin:

    zANë (25-04-2014)

  8. #226
    i/e regjistruar Maska e kryenece
    Anëtarësuar
    17-01-2005
    Postime
    167

    Për: Këshilla Estetike/Në kushte shtëpiake

    Citim Postuar më parë nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
    Duke qene se pata nje kerkese ne mesazhet e mija per keshilla mbi perdorimin e vitaminave qe ndihmojne per te pasur floke dhe lekure te shendetshme , po perseris nje nga postimet e mija ketu , qe vitamina me e mire qe momentalisht sundon kete fushe eshte Silica (frengjisht Silice) ose Vegetal Silicon (eshte e njejta vitamine por qe varet si perdoret emri nga kompani te ndryshme qe e prodhojne kete produkt) . JAMIESON Silica, ORGANICA Silica ose SISU Silica Plus. ka edhe te tjera po une po citoj keto te cilat i kam perdorur vete. Personalisht preferoj Jameison .
    Kjo vitamine eshte nje nga esencialet per trupin e njeriut pasi mban ne forme fantastike edhe lengun e kockave dhe parandalon tharjen e tij ne periudhen e menopauzes (tek grate) e me pas. Rritja e flokeve eshte tre here me e shpejtuar dhe thonjte kane nje permiresim fantastik pas perdorimit te saj. Nese keni demtim te flokeve keshillohet te pihet dy here doza e dhene per javen e pare dhe me pas me dozen e rregullt. Do te ishte shume mire nese shoqerohej me vitaminen Omega3 , apo vaj peshku ne forme te lenget. Proteinat ndihmojne shume ne mekembien e flokeve te demtuar.
    Vitamina tjeter qe jep ndihmese te mrekullueshme ne mekembien e lekures eshte Zinc. Pothuaj cdo kompani vitaminash e prodhon kete produkt. vetem se duhet patur parasysh qe nese merrni Zinc duhet ta shoqeroni me nje vitamine Magneziumi pasi ka vetine qe ta eliminoje nga trupi kete te fundit.
    Me sa di une dhe me sa me ka mesuar mesuesja e kimise qe ne 8-vjecare, silici (emertimi kimik ne tabelen e Mendelejevit Si) nuk eshte vitamine, gjithashtu edhe zinku ( Zn) edhe magnezi ( Mg). Jane te nevojshme per organizmin ne sasine e duhur: po, por jo ne bashkeveprim te menjehershem me vitaminat e ndryshme. Rregulli i arte: vitaminat merrri ne mengjes, elementet minerale ( suplementet) ne mbremje.

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Tema të Ngjashme

  1. At Gjergj Fishta, Nder i Kombit
    Nga Albo në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 112
    Postimi i Fundit: 24-10-2022, 18:27
  2. Mexhit Prenci
    Nga Diabolis në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-07-2012, 16:19
  3. Keshilla Dhe Porosi Ndaj Pushtetarve Dhe Udheheqsave
    Nga gharib në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-04-2009, 05:29
  4. Këshilla dhe udhëzime rreth provimeve shkollore
    Nga titi-a në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-12-2008, 09:44
  5. Këshilla për meshkujt!
    Nga Kërçovare1 në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 158
    Postimi i Fundit: 07-07-2006, 11:28

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •