Close
Faqja 10 prej 12 FillimFillim ... 89101112 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 226
 1. #181
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Fierake tema qenka e bukur .

  Po ju jap une nje 'sekret'qe e perdor vete 1 here ne jave ne fytyren time ,dhe kam 1 vit qe e perdor dhe jam shume e kenaqur edhe pse fytyren nuk e kam me probleme .

  E marr te bardhen e vezes e rrah me nje lug kafeje sheqer dhe e lyej fytyren ,e le deri sa te marri nje tharje pastaj e fshi me duar vezen nga fytyra , e laj me uje te vaket pa sapun dhe pastaj marr te verdhen dhe e vendos si mask per 20 -25 min, e njejta menyre perdoret dhe me te verdhen .Do shikoni qe do keni nje fytyr te paster dhe te shndritshme te pakten tek une ka dhene rezultat .

  Kam degjuar dhe te lyesh fytyren me qumesht(jo qumesht pluhur) ,por nuk e kam perdorur vete dhe nuk e di .
  Ndryshuar pr her t fundit nga alnosa : 19-02-2011 m 21:27

 2. #182
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  Citim Postuar m par nga broken_smile Lexo Postimin
  keto jane vec zgjidhje te perkohshme qe japin dhe permiresime te perkohshme o goca, per ato afatgjate jane shume te rendesishme menyra e te ushqyerit per riperteritjen e qelizave te demtuara dhe aktiviteti fizik per ekuilibrin hormonal, dhe dihet edhe qe dashuria te zbukuron.
  sidomos uji, zakonisht nuk pi shume uje ne dite por kur pi nja 4 bidona te vogla me uje, mund te shikoj nje ndricim dhe permisim ne lekuren time
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 3. #183
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime n 202 postime
  Citim Postuar m par nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  sidomos uji, zakonisht nuk pi shume uje ne dite por kur pi nja 4 bidona te vogla me uje, mund te shikoj nje ndricim dhe permisim ne lekuren time
  kemi harruar te permendim dhe gjumin, kete mister te jetes

 4. #184
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  Citim Postuar m par nga broken_smile Lexo Postimin
  kemi harruar te permendim dhe gjumin, kete mister te jetes
  shume e vertet
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 5. #185
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Antarsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga alnosa Lexo Postimin

  E marr te bardhen e vezes e rrah me nje lug kafeje sheqer dhe e lyej fytyren ,e le deri sa te marri nje tharje pastaj e fshi me duar vezen nga fytyra , e laj me uje te vaket pa sapun dhe pastaj marr te verdhen dhe e vendos si mask per 20 -25 min, e njejta menyre perdoret dhe me te verdhen .Do shikoni qe do keni nje fytyr te paster dhe te shndritshme te pakten tek une ka dhene rezultat .
  ...
  Kt maskn e vezs e bja edhe un. Vese un merrja t bardhn e vezs, e rrihja mir deri sa t 'ngrinte' dhe i shtoja 3 pika limoni dhe e vendosja n fytyr. E mbaja gati 10-15 min dhe e laja m pas fytyrn me uj t vakt. Gjja e vetme e shpifur me kt mask, sht kur t thahet veza n fytyr ewwwwwwwwww s'lviz m dot asnj muskul t mimiks.

  Ajo q bja tjetr shpesh, sht t lyeja fytyrn me zhap bananeje mbasi e kisha kollufitur

  Mask tjetr q prdorja: 3 lug mjalt i vija t ngroheshin dhe i shtoja 1 lug lngu limoni. E lija masn t ftohej dhe m pas e vendosja n fytyr duke e mbajtur 15 min. N fund shplaja fytyrn me uj t vakt.

  Sensacionale dhe ndrkoh e preferuara ime ishte maska me okollat Pr kt merrja bittersweet chocolate (okollat t zez t hidhur) e shkrija n nj tenxherk t vogl dhe lyeja surratin. E mbaja gati 30-45 min e pastaj e shplaja fytyrn me uj t bollshm. Ndjesia m pas? mmmmmmmmm

  Kto gjra duan koh dhe nge. Un jam br kokrra e dembeles n kt drejtim. M par m shtynte e motivonte edhe ime m. Eh...
  E vetmja gj q bj tani, ndonjhere kur jam e ngeshme, sht t v uj t zjej dhe t mbaj fytyrn n avujt kur vlon. sht metoda nr.1 pr t hapur poret e lkurs.

  Tem e zeletshme kjo!
  Elegance is an attitude.

 6. #186
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Google  ........

 7. #187
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Antarsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,435
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  uji eshte i mire edhe per syt,sepse i bon atoqe te ndricojn!

 8. #188
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  kur te pi me teper
  do ju jap nje keshille

 9. #189
  Perjashtuar
  Antarsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga *Babygirl* Lexo Postimin
  Mua me tha nje shoqe ta bej prov vaji ulliri dhe majlte per flok e bera si maske dhe me ka ndihmuar shume, por problemin e kam kur i laji floket me ngel vaji dhe 5 dite mbas shume e veshtir per ta zhduk pastaj, i ke per 1 jave floket me yndyr, pavarsisht se une i kam me yndyr nga natyra sepse rri duke i levizur me duar dhe 1 dite mos me la, 'smund te dal jashte.

  Keni ndonje maske per majet e flokeve qe jan te djegur, se une kete problemin e kam. Sot i kam heq te djegurit nga majet dhe mbas 2 javeve i ka kam njesoj si mos ti kisha leviz fare. Me djegen shume shpejte majet e flokeve.
  Coconut oil eshte nje mundesi tjeter dhe lahet shume shpejt . Shampo me e mire qe duhet te perdoresh eshte Dove .

 10. #190
  Perjashtuar
  Antarsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Pucrat e fytyres dhe te kurrizit hiqen keshtu : nje perzierje paste prej mjalti dhe kanelle ( shume kanelle ) pluhur .Lyhet kurrizi ose fytyra ne formen e nje maske.
  Lihet gjithe naten dhe shpelahet ne mengjez.

 11. #191
  Perjashtuar
  Antarsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  Nja dy dite e bera edhe nga qe me sillte te vjella soda se bera me
  lere se se duroj dot osden ne goje
  mire i kam dhembet
  Helen , nje menyre tjeter per zbardhjen e dhembeve eshte kjo : bej gargare me vaj ulliri ose coconut oil cdo mengjez dhe ne darke , per rreth 15- 20 min .Quhet Oil Pulling . Lexo me shume ne google.

  Ndersa per eren e gojes this is the best thing : gargare me caj prej kanelle dhe pak mjalte . Kanellen e hedh ne uje te zier dhe e zjen vetem per 1 min akoma . Pasi e heq i hedh mjaltin . Me cajin e vaket ben gargare dy here ne dite .

 12. #192
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Mirembrema

  Gjeta dicka interesante qe mesiguri shume prej jush e njihni,megjithate vendosa ta fus ketu
  Marre nga Revista AlbaDonna

  Sekrete bukurie
  Caji i kamomilit:


  Midis shum perdorimesh, ai sht i efektshm edhe m flokun e dmtuar. Vendosni pak
  aj kamomili (n temperatur dhome) n flokt tuaj dhe lreni pr 2 ose 3 minuta. Prseriteni
  kt veprim disa her pr t par ndryshimin.Kamomili el do ngjyr floku, veanerisht kafen e
  hapur dhe ngjyrn bjonde.

  Mjalti:Esht prdorur q n koht e vjetra, jo si ushqim, por si nj produkt bukurie. Ai ka veti ushqyese pr
  lkurn, largon papastrit, sht antibakterial, si dhe rregullon nivelet e yndyrs. Funksionon pr t
  gjtha llojet e fytyrs, por vecanerisht pr lkurn e that, t ndjeshme dhe me probleme.

  Birra:
  Larja e flokut me birr do ta bj at t but dhe t shndritshm. Birra tradicionale (e vrtet), do t funksionoj m mir. Thuhet
  se birra prmban proteina, t cilat ndihmojne n forcimin dhe rritjen
  e flokut. Przieni birrn me mjalt dhe uj pr ta br m pak t fort
  dhe m mbas shplajeni flokun me uj t ngroht.

  Lug e ftot:Vendosni nj lug t zakonshme n frigorifer
  prpara se t flini dhe vendoseni mbi syt
  tuaj, kur t ngriheni n mngjes pr 10 minuta.
  Ftohtesia e metalit do t heq pamjen e syve
  t lodhur
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 13. #193
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  sot ne nje bisede me nje te njohuren time erdhi llafi se cfar kremi perdor per tu nxir kur shkon ne plazh dhe me tha nuk perdor asnje krem vecse perziente vaj ulliri me birre ,lyente trupin para se te dilte ne diell dhe rrinte ashtu per 3-4 ore .Kush e ka provuar ndonjera ketu ?!?.

 14. #194
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Antarsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime n 11 postime
  Me birr s'e kam dgjuar, po kam par shum rob q lyhen me vaj ulliri. Ve se duhet patur parasysh q mbrojtja e lkurs nga nga rrezet e forta t diellit sht 0.
  Elegance is an attitude.

 15. #195
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Antarsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,435
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga alnosa Lexo Postimin
  sot ne nje bisede me nje te njohuren time erdhi llafi se cfar kremi perdor per tu nxir kur shkon ne plazh dhe me tha nuk perdor asnje krem vecse perziente vaj ulliri me birre ,lyente trupin para se te dilte ne diell dhe rrinte ashtu per 3-4 ore .Kush e ka provuar ndonjera ketu ?!?.
  un e kam provuar dhe me thone te drejten sja keshilloj asnjerit !sic tha dhe angelina mbrojtja nga rrezet e djellit eshte 0! un jam djeg dy here po me te njejtin vend(ke pjesa e siperme e shpatullave),sa me doli mishi,mu ripte vazhdimisht lekura.rrezikova qe te mu zhvillonte kanceri!shkova direkt ke dermatologu i cili me ndaloi te vazhdoja plazhin!nga ajo ngjarje un e kam me frike te dal te mar rreze dielli pa vendos krem me mbrojtje shum te larte!

 16. #196
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga fashion_girl Lexo Postimin
  un e kam provuar dhe me thone te drejten sja keshilloj asnjerit !sic tha dhe angelina mbrojtja nga rrezet e djellit eshte 0! un jam djeg dy here po me te njejtin vend(ke pjesa e siperme e shpatullave),sa me doli mishi,mu ripte vazhdimisht lekura.rrezikova qe te mu zhvillonte kanceri!shkova direkt ke dermatologu i cili me ndaloi te vazhdoja plazhin!nga ajo ngjarje un e kam me frike te dal te mar rreze dielli pa vendos krem me mbrojtje shum te larte!
  DELICATE
  Handle with care

 17. #197
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Antarsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,435
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  pse kishe nai hall ti thirsty???????? kshu me ka bo Perendia!!!!!!!!!!!!!

 18. #198
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga fashion_girl Lexo Postimin
  pse kishe nai hall ti thirsty???????? kshu me ka bo Perendia!!!!!!!!!!!!!
  ??????????!!!!!!!!!!!perse??????????!!!!!!cdo????? ??????!!!!!!!!!!!!fjali???????????!!!!!!!!!!!ka??? ???!!!!!!!?????edhe!!!!!!, eh?!?!?!?!?!?!!!?


  jo moj nuk kisha (as xhamia) nai hall te ka bere baba me nanen...te ka bere ambienti

 19. #199
  Sensual
  Antarsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime n 15 postime
  ufff sa e veshtire eshte te jesh e bukur ... jam shkrire se qeshuri me gjithe keto keshillat lol dmth te mira jane po sdo ti beja kurre dot

 20. #200
  i/e regjistruar Maska e j'adore
  Antarsuar
  23-04-2011
  Postime
  45
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  hahahahhaha thirsty !eshte e vertete qe shkruan shum pikepytje

Faqja 10 prej 12 FillimFillim ... 89101112 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Mexhit Prenci
  Nga Diabolis n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-07-2012, 16:19
 2. At Gjergj Fishta, Nder i Kombit
  Nga Albo n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 109
  Postimi i Fundit: 23-10-2010, 21:10
 3. Keshilla Dhe Porosi Ndaj Pushtetarve Dhe Udheheqsave
  Nga gharib n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-04-2009, 05:29
 4. Kshilla dhe udhzime rreth provimeve shkollore
  Nga titi-a n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2008, 08:44
 5. Kshilla pr meshkujt!
  Nga Krovare1 n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 158
  Postimi i Fundit: 07-07-2006, 11:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •