Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 54
  1. #1
    bitter girl Maska e marsela
    Anėtarėsuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163

    Meshkujt ne kerkim..e drejte apo jo?

    Nuk isha e sigurte nese duhet ta hapja ktu, te psikologjia, apo ne ndonje vend tjeter kete teme..moderatoret mund ta levizin nese e shohin te arsyeshme.

    Kohet e fundit e kam rastisur shpesh fare kete fenomen, e dua ta diskutoj ketu..Jam une qe ishoh gjerat gabim, apo gjerat jane vertet ashtu, dhe ne vazhdojm te degjojm pa menduar shume, predikues moralesh e dhenes mendimesh "te vlefshme ,te pjekura kur kemi perballe te tille meshkuj?

    Tradhtine e kemi diskutuar shume, po gjithmone duke u mjaftuar me nje cfare perben apo a do ta lejonit..
    Si mendoni ju eshte e drejte qe nje mashkull i lidhur me nje femer prej kohesh, te shkoje me nje tjeter, sepse ajo sipas tij "ja luan"vete , duke u justifikuar :"Nje moment eshte.."
    ose nje tjeter, i fejuar a martuar te mbaje vazhdimisht nje dashnore se "tu merziska gjithmone e njejta gjelle" ose se "femra ka dite kur s'preket me dore"..
    Keto dy raste jane me te fundit me te cilet jam perballur po shembujt jan me qindra.
    Ne te dy rastet per mashkullin, nese femra e ben dicka te tille ,"ja keput koken" ose "s'ka me pune me te"..
    A s'me thoni c'eshte kjo e drejte e mashkullit te beje cte doje?Te mos gjykohet, po te gjykoje?Te jete valle kaq "i babzitur" sa te rendi me vrap diku per te kompesuar mungesen?!
    Jane vertet te gjithe meshkujt keshtu; po disa e thone,shume te tjere e mendojn e bejne, po preferojn ta mbajne per vete..Apo keto jane te rralle dhe rastesisht kam njohur te tille njerez une?
    Shumica e pyetjeve me lart ishin per meshkujt..tani dua te di dhe dicka nga femrat:
    Juve ju duken normale keto?Se ndonjeher pyes veten mos jam un e prapambetur?Mos ne heshtje eshte e pranuar ajo liria e meshkujve dhe me kot i shoh e analizoj gjerat kaq shume?
    U zgjata ca po do tju isha mirenjohse per cdo mendim tuajin..
    Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

  2. #2
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Ti absolutisht si shef gjerat gabim dhe une jam shume dakort me mendimin
    tend. Im shoq nuk do ta ma falte kurre mua nje gje te tille, e pse duhet t'ja
    fal une atij?
    Nuk mund te bej deklarata sepse me kane thane njerez qe mos fol para kohe
    se kur te ze rreziku dhe e xen duke te trathtu e mbyll gojen te pakten per
    hatrin e femise,por une do ta kisha shume te veshtire me e kaperdi dicka te tille.
    Nje zot e di sa ferr do ishin ditet e tija me mua...lol. Do te ishte ai qe do largohej mendoj. Sa per justifikimet qe me kane meshkujt jane "bullshit" i thojne vetem t'ja mbushin mendjen vetes se eshte Ok me trathtu dhe jane priora ne ate
    pune.Po faji eshte dhe nga prinderit se i rrisin me ate fryme, qe mashkulli lahet me nje pike uje, e ndersa femren se lan nje det i tere.
    Une perzoten do e mesoj tim bir qe trathtia eshte e keqe si per te dy palet dhe sdo ja jap ate frymen qe kane marre breza e breza tjere me rradhe.
    Mashkulli eshte qen nga natyra sepse njesoj ajo qe ka ne shpi njesoj ajo qe
    do kapesh ne rruge, nuk e di ku eshte ndryshimi. Po ashtu dhe te femrat.
    Sepse nqs mu e ty e dashur na duket gabim ka femra, kam degju raste qe me burra,te dashur ne krevat kerkojne e takohen me tjere per qellime normalisht
    jo normale.
    Une dhe kur shkoj ne Shqiperi perballem me te bertiturat e mamit, tezeve apo shoqeve qe jane me burra atje. Duhet ti japesh burrit me liri me thone.
    Moj ju budallacka burrat aq dojne moj me i miri ne bote te jete kur bjen para
    nje rasti qe e ka gati...zor se thote jo. ( kete ide kam une).
    Keshtu qe me mire sa te mundesh beja pe...dhe kur te niset me ba dicka te pakten te kete friken tende..dhe te rrije me mendimin
    if she finds out i'm a dead man..lol.
    Keshtu pra moj e dashura Marsela une te godas kur vjen puna ketu....
    dang dang.

  3. #3
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Cdo gje varet te karakteri i njeriut/ mashkullit .

    Shume e vertete qe mashkulli kur vjen puna te tradhtia nuk e mendon gjate , pasojat/ konsekuencat .. por nuk duhet ti fusim te gjithe ne nje thes .

    Ka nga ato qe jane besnike te dashurise/ gruase .. por sa jane ato ehh nje perqindje shumeee e vogel .
    Ka nga ato qe e bejne 1 here dhe e kuptojne ate ckane bere mbasi humbin gjene me te shtrenjte ashtu si pa e kuptuar ( ne kete rast they learn their lesson ) .

    Ka dhe nga ato qe jane te pandreqshem , udhehiqen nga organi seksual ... ketyre sa me larg ti qendrosh .

    Si perfundim ne ditet e sotshme cdo gje eshte e bere e komplikuar qe nga meshkujt e deri te femrat .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    if she finds out i'm a dead man..lol.
    Keshtu pra moj e dashura Marsela une te godas kur vjen puna ketu....
    dang dang.


    lol ske pse ta friksosh, neqoftese te do duhet te di vete cfare do humbasi neqoftese te tradheton...kur them cfare do humbasin e kam fjalen per organin e tyre te shtrejnt j/k do te humbasin ty dhe neqoftese mendojn qe ja vlen te marrin nje shance duke menduar qe ti s'do ta marresh vesh, atehere eshte koha qe te besh disa investigations :-)

    Kohet e fundit kam degjuar dhe kam debatuar per kete ceshtje, dhe thjesht mund te them qe jo vetem meshkujt por edhe femrat (ne kete kohe) e shikojn tradhetin si nje aventure, duke justifikuar "e dua te dashuren/rin...por thjesht ndjeje nje terheqse fizike me nje tjeter...jeta eshte e shkurter, dhe do te pendohem me vone neqoftese nuk bej dicka) pff
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  5. #5
    Larg familjes Maska e lumturi
    Anėtarėsuar
    27-08-2005
    Postime
    111
    """Moj ju budallacka burrat aq dojne moj me i miri ne bote te jete kur bjen para
    nje rasti qe e ka gati...zor se thote jo. ( kete ide kam une).
    Keshtu qe me mire sa te mundesh beja pe...dhe kur te niset me ba dicka te pakten te kete friken tende..dhe te rrije me mendimin
    if she finds out i'm a dead man..lol""""

    uaaaaa paskemi te njejten mendim.

    Une kam te njejtin mendim me shkodranen. Sa me te mire ta marresh burrin, me keq te ben. Nuk them qe tja merzitesh jeten,por mos te besh shume prapa atij, qe ta kete ai friken ty.

  6. #6
    satyr Maska e Gunnar
    Anėtarėsuar
    23-06-2005
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    490
    megjithese shumica e pyetjeve ishte per meshkujt deri tani shoh se qenkan pergjigjur vetem femra Goxha solidaritet me behet qejfi.

    persa i perket temes mua me duket se pyetjet e Marseles ishin te formes retorike pasi ajo ne nje fare menyre i ka dhene vete pergjigjet.

    te gjitha sto qe permend marsela me siper jane te verteta dhe per mendimin tim arsyet kryesore te nje gjendje te tille jane sistemi patriarkal qe sundon ne gjithe globin dhe kompozimi fiziologjik i mashkullit.

    P.S. ka mundesi qe ne meshkujt te jemi duke u hakmarre "me te njejten monedhe" ndaj persekutimeve qe ster ster ..... gjyshet tona i kane bere ster ster ..... gjysheve ne koherat kur ne toke mbizoteronte sistemi matriarkal
    To look life in the face....

  7. #7
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Oj Chicks nuk eshte puna te frika , se fundja fundit po te doje ai e gjen menyren dhe ju s'merrni vesh hic . lol

    Puna eshte qe ne si femra te ndihemi te forta ekonomikisht , financiarisht , emocionalisht ..qe dhe meshkujt ta dine qe s'jemi te varura tek ato .. e sna ben syri terrr hic . lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  8. #8
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    Oj Chicks nuk eshte puna te frika , se fundja fundit po te doje ai e gjen menyren dhe ju s'merrni vesh hic . lol

    Puna eshte qe ne si femra te ndihemi te forta ekonomikisht , financiarisht , emocionalisht ..qe dhe meshkujt ta dine qe s'jemi te varura tek ato .. e sna ben syri terrr hic . lol

    Gjithmone oj Pink kur nisesh per pune te tilla..shkon me mendimin se sdo
    merret gje vesht...po ne mos nje here heren tjeter behet sebep dicka
    qe te dali rrena...a m'kupto.
    Dhe sa per muhabetin e dyte qe thua ti....po na rrofte Ameriqia se ka femra
    ne Shqipni qe detyrohen te rrine me zori se skane ku fusin koken.
    Dhe me shoqen time ketu e diskutojme shpesh kete muhabet, si ka mundesi
    qe durojne ato femra aq shume andej nga Skiperia..?/

  9. #9
    bitter girl Maska e marsela
    Anėtarėsuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    Ju falenderoj per mendimet..

    Tani s'kam kohe te bej komente te gjata. Por me ben pershtypje qe rendesia vihet te pesha ose roli i burrit,mashkullit,nderkoh qe justifikimi i mashkullit per te tilla gjera eshte nevoja ose deshira..Kuptohet kte s'ja thone personit qe tradhtojn ne sy por nese akoma s'kane arritur ca pjekuri, kujtdo te cilit mendojn se mund ti mburren me keto gjera.

    Jam dakort qe edhe femrat sot jane shume ndryshe..Nuk fejohen e martohen, shpesh as nuk lidhen fare e duan te shijojn jeten duke "perlare" ato te te tjerve po prap mua me intereson mashkulli.
    Pse kjo lekundje?Pse kaq idhene pas instikteve,i paqendrueshem..dhe per kete do te doja me teper mendimet e meshkujve: C'do tju pengonte ta benit nje gje te tille?Eshte faji i femres?C'duhet te beje ajo?
    Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

  10. #10
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga shkodrane82
    Gjithmone oj Pink kur nisesh per pune te tilla..shkon me mendimin se sdo
    merret gje vesht...po ne mos nje here heren tjeter behet sebep dicka
    qe te dali rrena...a m'kupto.
    Dhe sa per muhabetin e dyte qe thua ti....po na rrofte Ameriqia se ka femra
    ne Shqipni qe detyrohen te rrine me zori se skane ku fusin koken.
    Dhe me shoqen time ketu e diskutojme shpesh kete muhabet, si ka mundesi
    qe durojne ato femra aq shume andej nga Skiperia..?/

    Ne Skiperi shumica jane te papuna Shkodrane , ku te mbyten .. apo te kthehen te shpia e babes prape .. i vret opinioni i ndyre atje .
    Po shpresojme do vije dita dhe atje qe te njihen te drejtat e femres si ne gjithe boten .

    Sa per pyetjet e Marseles , nje gje duhet sqaruar se per cilat mosha po flitet ketu .
    Nese flitet per moshat adoleshente .. tradhtite jane te modes , kjo vjen se shkojne me mendimin " jeta duhet shijuar " lol ( jane te papergjegjshem akoma , dhe skane cte humbin )
    nese flasim per mosha me te pjekura nga 25 e lart dhe qe jane me serioze ne nje marredhenie , tradhtite ndodhin me rralle ose atehere kur ato sjane me te interesuar te femrat qe kane , ose femrat nuk luajne rolin e tyre ashtu sic duhet .
    Ne ditet e sotshme cdo gje eshte eksperiment , nese ta kerkon mashkulli ate qe do jepja mos ngurro , se ndryshe do e kerkoje te te tjerat .
    Nuk them qe eshte drejte , por sic e tham mashkulli eshte qenie e dobet , udhehiqet nga organi i tij powerful .. lolol
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 09-09-2005 mė 10:24
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  11. #11
    satyr Maska e Gunnar
    Anėtarėsuar
    23-06-2005
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    490
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    nese flasim per mosha me te pjekura nga 25 e lart dhe qe jane me serioze ne nje marredhenie , tradhtite ndodhin me rralle ose atehere kur ato sjane me te interesuar te femrat qe kane , ose femrat nuk luajne rolin e tyre ashtu sic duhet .
    burrat e martuar jane kategoria qe tradhton me shume ne Shqiperi dhe arsyeja nuk eshte se ata tradhtojne me kollaj se meshkujt e rinj apo adoleshente por sepse vete femrat terhiqen me shume prej tyre per shkak te statusit apo mundesive ekonomike qe ata kane. ne nje fare menyre armikun e keni brenda vehtes
    To look life in the face....

  12. #12
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga Gunnar
    burrat e martuar jane kategoria qe tradhton me shume ne Shqiperi dhe arsyeja nuk eshte se ata tradhtojne me kollaj se meshkujt e rinj apo adoleshente por sepse vete femrat terhiqen me shume prej tyre per shkak te statusit apo mundesive ekonomike qe ata kane. ne nje fare menyre armikun e keni brenda vehtes
    Gunnar , e di qe ke te drejte .
    Pse ndodh kjo ne shqiperi .. sepse atje jane femrat e poshtra .
    Nisen nga paret .. $$$ atje eshte cdo gje biznes , even sex .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  13. #13
    bitter girl Maska e marsela
    Anėtarėsuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    Mbeta ketu un
    Pink me ke pelqyer ne kete shkrimin me lart.İ pranoj po mendoj pse meshkujt si pranojn e thone hapur gjerat.
    Edhe une mendoja se mosha eshte e rendesishme por, pa dashur ti fus te gjithe ne nje thes, po arrij ne konkluzionin se si 18, si 25 e si 39-40 njelloj janeNe shumicen e rasteve ndodh vertet kur mashkulli nuk e do ose nuk e vlerson si duhet femren qe ka ne krah..por kto s'jane te vetmet.Ai rasti i dyte per te cilin kam bere fjale te posti ipare eshte frut i nje fejese me shkusi..(me te bere,si ithone) edhe djali dhe vajza jane ne universitet..dhe mu kujtua qe nder te tjera thoshte "Ku ja kam blere un te fejuares aq rroba firmato sa i kam blere asaj"..
    Ajo femrat nuk e luajn rolin sic duhet me duket gjithashtu e cuditshme...po s'duhet te jete aq normale kur shume meshkuj akoma iduan femrat e virgjera dhe presin per cdo gje naten e pare.Kjo eshte nje tjeter teme..;po a nuk ju duket i cuditshem edhe fakti, qe alternativa per te mos tradhtuar, eshte ti japesh duart nje njeriu qe e do, qe esht tamam per ty thjesht se nuk te pershtatet seksualisht..edhe kjo e cuditshme me duket..shpesh si gje pazgjidhje!
    Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

  14. #14
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    Gunnar , e di qe ke te drejte .
    Pse ndodh kjo ne shqiperi .. sepse atje jane femrat e poshtra .
    Nisen nga paret .. $$$ atje eshte cdo gje biznes , even sex .

    Nqs atje jane te poshtra ketu jane super te poshtra mi Pink, ketej
    e kane degjenerimin si ne asgje. Pse nuk nisen kendej nga $$$$..sa te duash.
    Vetem thuaj mos na i qite zoti ne hise se kudo qe te jesh gjen te tilla plot.

  15. #15
    bitter girl Maska e marsela
    Anėtarėsuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    Nuk jane vetem parate jo..se shume nga keto femrat "beqare te stazhionume" si ithemi ne jane me rroga, punojn neper institucione shtetrore..s'po flasim vetem per adoleshentet qe mjafton ti mbushesh telefonin a ti blesh noj mini..
    Pavarsia nga ana materiale e femres s'mendoj se eshte e mjaftueshme per ta mbajtur te lidhur pas vetes nje mashkull.Me te kqinj behen kur varen prej teje.
    Mesa duket qenka shume e veshtire ti msosh meshkujt me "monotonine" e te parit nje fytyre e nje trup!
    Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

  16. #16
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga shkodrane82
    Nqs atje jane te poshtra ketu jane super te poshtra mi Pink, ketej
    e kane degjenerimin si ne asgje. Pse nuk nisen kendej nga $$$$..sa te duash.
    Vetem thuaj mos na i qite zoti ne hise se kudo qe te jesh gjen te tilla plot.

    Shkodrane , dakort ka dhe ketej , se mohoj .. por te pakten keto lloj femrash nuk i takon rruges per shpi *( si ne shqiperi ) por Ai mashkull qe do shkon dhe i takon vete ,,, atje te vendi /bar/disco etc etc .
    Besoj e kupton cdua te them . ( po e kerkove e gjen , dhe jo kur te ngjiten vete , eshte diference e madhe kjo sidomos ne syte e meshkujve )
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  17. #17
    Jam Tea :) Maska e My_Soul
    Anėtarėsuar
    07-02-2004
    Vendndodhja
    Diku...
    Postime
    464
    Nje shoqja ime jeton ne Paris me nje kosovar (sa qeflinj qe jane edhe keta kosovaret, lol).
    Jane njohur ne University, dathuri e madhe, jetojne ne nje zone shume te mire, te dy jane me goxha te ardhura.

    Kur me ka treguar per here te pare per te dashurin, e pyeta per emrin. Xhemal quhet me tha, por une i therras me perkedheli, Xhemi(ajo fliste une qeshja me lot) Me Xhemal katunarin qenke dashuru i thashe.

    Xhemali na kish qelluar shume "powerful" dhe na dilte naten neper parqe, lol.

    Kjo shoqja ime sherr te madh e gjithe ato lote...

    Pse nuk e le i thashe nje dite. Ti je edhe alamet femre, gjej ndonje tjeter.
    Se le dot me tha. E dua.

    Epo te duash me shume Xhemal katundarin se veten, keni pare keshtu ju?
    HAKUNA MATATA

  18. #18
    Perfection is perfected Maska e Djalke-pe-Korce
    Anėtarėsuar
    29-10-2003
    Vendndodhja
    NJ
    Postime
    24
    Plasi civilizimi dhe keteja......!!!

    Sa te civilizuara keto cupkat e fisit tone mo amani!!!
    Thank you for flying Alitalia!

  19. #19
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Citim Postuar mė parė nga Djalke-pe-Korce
    Plasi civilizimi dhe keteja......!!!

    Sa te civilizuara keto cupkat e fisit tone mo amani!!!

    Ku e shef civilizimin...?? te diskutosh per trathtine qenka civilizim?

    Apo per ju meshkujt dhe te flasim per kete teme eshte tabu.

  20. #20
    Perfection is perfected Maska e Djalke-pe-Korce
    Anėtarėsuar
    29-10-2003
    Vendndodhja
    NJ
    Postime
    24
    jo me xhan e kisha me kete parafolesen qe akoma e ndan njerezine ne katundare dhe ne qytetare... ....cke qe hidhesh ti cke???

    vazhdoni ju se diskutimi eshte shume ne rregull!!!
    Thank you for flying Alitalia!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO
    Nga Darius nė forumin Shkenca dhe jeta
    Pėrgjigje: 1059
    Postimi i Fundit: 01-04-2024, 14:01
  2. Meshkujt Janė Ujq Ndėrsa Femrat Janė Qengja
    Nga Gimi3 nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 18-03-2007, 12:52
  3. Letra e Kishės sė Romės drejtuar Kishės sė Korinthit
    Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 10-03-2007, 16:35
  4. Meshkujt, frikė nga “gjinekologu”
    Nga Davius nė forumin Mjeku pėr ju
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 05-02-2007, 12:44
  5. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 12-11-2006, 11:38

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •