Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 54 prej 54
 1. #41
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Citim Postuar mė parė nga AgainstAllOdds
  Tjetra ka ra ne hall , ti do zgjerohesh njohurite (teorike lol) per kete akt te shemtuar...
  Meqe ra fjala , u prish dynjaja...lol

  Dynjaja kshu ka qene or miku im...por neve po na vje keq, qe Marsela e ka kuptu pak si vone!
  Nuk dime as sesi ta ndihmojme dreqi e morri...Apo ti ecen akoma me ate variantin e vjeter: Plumbi vec me plumb del! ...nejse, pak demode si variant, plus qe jena djem te mbare!

  Marselen dua ta shikoj gjithnje mire...por ne kete hall te modh qe na ka ra, kam pershtypjen qe une dhe ti jemi personat me te gabuar per ta keshilluar...(lol)

  Meqe ra fjala...seriozisht qeka prish dynjaja!

 2. #42
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  Ju faleminderit ju me lart, qe po ja qani kaq hallin Marseles
  Marseles i vjen keq kur i degjon rreth e rrotull, kur vijn e i thone shoket "Ja si ja bera,bej ksaj.."se per Marselen, s'ka linduar akoma ai mashkull te cilin do ta doje,do ti jap e te bej per te gjithcka dhe ai do ja dredhe sa andej ktej..
  E ka thene mire shkodranja, nese e merr parasysh se ti e merr vesh dhe neser pasneser mund ta lesh, e nuk i ben pershtypje, ather nuk te do..Edhe pa te tradhtuar tamam, c'e do prane nje njeri te tille?!.Nese ti je vertet dicka per te, s'do e gjej lehte ate guxim(S'flasim per ato te rafinuarit e qe su dridhet qerpiku si puna juaj ne ee)
  Une jo nje po 10 femije te kem ja bej naften..dhe familjen e kam, thnx God, pas ne keto lloj situatash..
  Deus per te tilla gjera s'ka nevoje ti jetosh qe ti diskutosh,aq me pak, qe ti mendosh..S'mesohet vetem nga te pesuarit!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga marsela : 11-09-2005 mė 06:25
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 3. #43
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Aragorn I
  Ti Marsela nuk je happy me menyren se si eshte ndertuar truri i mashkullit e i femres? Dmth nuk je happy me the way things are? Apo nuk do te kesh nje burre qe te trdaheton?
  Nuk eshte pune ndertim truri po trupi me duket..sikur mashkulli te perdorte ca me shume trurin e ca me pak "pjeset e tjera"..E kam parasysh qe vini vulen me "kshu jane gjerat,c'ti besh"
  Kush do te donte prane nje partner qe e tradhton?Ka gjendje qe te ul me poshte?(pak rendesi ka arsyja!)


  Citim Postuar mė parė nga Aragorn I

  Une per vete di te them se c'do lloj individi, qofte mashkull a femer ka te drejten te kundershtoj, a te kete c'fare do lloj qendrimi ndaj tradhetise. Ajo qe me duket gje e kote eshte kur femrat dalin e thone se tradhetia eshte kshtu, jo morali jo leshi preshi, ata burra nuk jane burra, ne shqiperi gjithe ato femra... jo ekonomia, jo pavaresia... demokracia... liria... lol

  Une nuk e hapa kete teme per te bere moral, edhe pse gjithmon te tilla nuanca marrin kshu temash.Une e hapa me teper nga kurioziteti, per te ditur me teper pse ndodh?Deri ku shkon ajo "etja" e meshkujve..Pa perzier ekonomine, c'esht ajo "force" qe ja jep kto te drejta, te kene liri per gjithcka?


  Tradhtine e femres mos e perzini ketu..Jane te rralla ato femra qe pasi kane stabilizuar nje lidhje," gjuajne" per me mire ose kapin rastin me nje "He mo se nje moment ishte.."
  Ai aplikimi i "plumbi nxirret me plumb" me duket shume i ulet..por ne fakt eshte e vertete qe nje pjese e mire e femrave qe tradhtojn, jane ato qe tradhtohen.Per hakmarrje, per te rigjetur mbeshtetjen, ngrohtesine qe tashme bashkshorti( flasim per ne martese e) ja jep dikujt tjeter,apo per te dyja bashke..kjo eshte nje tjeter teme diskutimi.
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 4. #44
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  998
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga marsela
  Ju faleminderit ju me lart, qe po ja qani kaq hallin Marseles
  Marseles i vjen keq kur i degjon rreth e rrotull, kur vijn e i thone shoket "Ja si ja bera,bej ksaj.."se per Marselen, s'ka linduar akoma ai mashkull te cilin do ta doje,do ti jap e te bej per te gjithcka dhe ai do ja dredhe sa andej ktej..
  E ka thene mire shkodranja, nese e merr parasysh se ti e merr vesh dhe neser pasneser mund ta lesh, e nuk i ben pershtypje, ather nuk te do..Edhe pa te tradhtuar tamam, c'e do prane nje njeri te tille?!.Nese ti je vertet dicka per te, s'do e gjej lehte ate guxim(S'flasim per ato te rafinuarit e qe su dridhet qerpiku si puna juaj ne ee)
  Une jo nje po 10 femije te kem ja bej naften..dhe familjen e kam, thnx God, pas ne keto lloj situatash..!
  E shoh qe e paske marre serizisht ket punen e tradhetise...lol
  Tashi per te qetesu sadopak ty , ka dy kategori meshkujsh...:
  1. Meshkuj qe e kerkojne 'sherrin' me pasion
  2. Meshkuj qe nuk e kerkojne 'sherrin'
  Ne te dyja rastet , po i ra 'sherri' ne dore ( ose ma mire ne shtrat lol) mashkulli do udhehiqet prej instinkteve mashkullore duke e cu trurin ne vacation..lol
  Tashi , ka edhe nji kategori tjeter qe nuk reagojne fare kur e kane femren ne shtrat por kto ose e kane te kputun ose jane gay...
  Tashi meqe mashkulli i vardiset femres dhe jo e kunderta atehere duhet te kerkosh te gjesh nji mashkull qe i perket kategorise se dyte i cili mjaftohet me ate qe ka dhe nuk eshte ne kerkim te 'sherrit' me tjera femra ! I vetmi rrezik per tradheti ktu asht sikur ky lloj mashkulli te hapi deren e shpise dhe te gjeje komshien duke e pritur me duar ( and else ) hapur...
  Ne te tilla raste , nese femra asht brenda parametrave te bukurise fizike , mashkulli nuk do i thote JO vetem nese i perket kategorise se trete...lol
  Por meqe te tilla raste ndodhin vetem ne filma erotike , atehere duhet te qetesohesh dhe te mos bahesh kaq skeptike mbi boten e meshkujve..
  Shorti i ra qe mashkulli ti vardiset femres dhe jo e kunderta !Ju e adhuroni ket gja por sic do lloj monedhe , edhe kjo ka dy anet e saj.
  Rendesi ka qe kur do dike dhe sa here qe te kalon para syve ka aftesine me ta heq petllen (lol) , nuk te bie ndermend per eksperimente me te cilat ma shume rrezikon se sa fiton...

  p.s Deus , mos e tremb gocen mer lal se po na nderron fushe... dhe masandej do thojme , what a waste...lol
  ...

 5. #45
  Perjashtuar Maska e Ryder
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,160
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ashtu si tha edhe AAO, mos kerko meshkuj aty ku han pula sultjash me zhavorr.

 6. #46
  .
  Anėtarėsuar
  27-05-2004
  Postime
  965
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga shkodrane82
  Une dhe kur shkoj ne Shqiperi perballem me te bertiturat e mamit, tezeve apo shoqeve qe jane me burra atje. Duhet ti japesh burrit me liri me thone.
  Moj ju budallacka burrat aq dojne moj me i miri ne bote te jete kur bjen para
  nje rasti qe e ka gati...zor se thote jo. ( kete ide kam une).
  Keshtu qe me mire sa te mundesh beja pe...dhe kur te niset me ba dicka te pakten te kete friken tende..dhe te rrije me mendimin
  if she finds out i'm a dead man..lol.
  Keshtu pra moj e dashura Marsela une te godas kur vjen puna ketu....
  dang dang.
  Sa me pelqeu kjo pjese. Mbase ngaqe e kuptojme njesoj.

  Di te them vetem kaq qe si mashkulli si femra duhet te jene te qarte qe tradhtine sic e ben ai/ajo mund t'ia beje shume mire dhe partneri (t'ia dredhe me nje tjeter) e kuptohet qe po e deshe ate qe ke te bie pika po te luaje bishtin. Me nje fjale duhet kthyer thika nga vetja.
  Edhe te gjithe ata qe "falin" tradhtine si kam besuar kurre (e bejne vetem nga kushtet e interesat por jo sepse iu zgjerua papritmas zemra e i "ngordhi" egoja edhe gjeten force te falin). Une per vete e di qe nuk jam e zonja ta fal tradhtine.

 7. #47
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime nė 159 postime
  Te thuash qe tradhetojne vetem meshkujt, nuk do ishte e sakte, se tek e fundit me ke tradhetojne?! (pervec atyre qe i perkasin tjeter kategorie lol)
  Arsyet pse tradhetojne ngado qe t'i rrotullosh, permblidhen ne nje, se sa te do partneri/ja. Nese te do, kjo ne kuptimin e plote te fjales, nuk ka pse te terhiqet nga dikush tjeter. Megjithate dashuria, si cdo ndjenje, nuk eshte gjithe kohes me te njejtin intensitet. Atehere ne kete mes futet, le te themi, nje fare "morali" apo "respekti", qe njerez te ndryshem e kuptojne ne menyra te ndryshme, ne varesi te karakterit qe ata jane si edhe lidhja qe kane ndertuar me partnerin.
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 8. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-09-2004
  Vendndodhja
  belgique
  Postime
  53
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  re

  kjo pyetje interesante e mer pergjigjen me pyetje gjithashtu .
  ato vajzat te cilat tradhtohen kaq keq prej djemve a i duan vertet ato djem ?
  a ju dhurojn vertet embelsin shpiterore? dashurin? lumturin ?
  a i kenaqin seksualisht djemt ?
  duhet te dish marsela qe nji djal nuk tradhton kurr kot dhe pa arsye .
  e kunderta ndodh me femren dhe nese do te hysh pak me thell ne ket fush lexo pak shopenhauerin i cili thot qe femra esht seksi i ulet dhe inferior (pa ofendim ktu )
  ateher mashkulli si esht gjithmon ai qe i jep drejtim tradhtis dashuris e ēdo gjeje tjeter femra esht ajo qe e ndjek nga pas .... dmth i pershtatet
  shpresoj qe feministet e forumit e kan kuptuar ēfar shkrujta dhe sdo me sulmojn reptesisht :-)

 9. #49
  satyr Maska e Gunnar
  Anėtarėsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  490
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga bruxelles
  duhet te dish marsela qe nji djal nuk tradhton kurr kot dhe pa arsye .
  Kjo eshte e vertete mor mik po ato arsyet qe ke permendur ti nuk i ndodhin medoemos cdo mashkulli dhe perseri cdo mashkull tradheton kur i jepet shansi (Per kete jam plotesisht i bindur. ato perjashtimet qe mund te na paraqiten si meshkuj "te dashuruar koke e kembe" kane per arsye te vertete jo ate qe reklamojne por arsye te tjera si psh. mosterheqje nga femra me te cilen i jepet rasti etj.)

  nejse pyetjes se perse meshkujt e konsiderojen aktin e tradhtise (flasim gjithmone per ate ne dashuri) si nje te drejte te lindur te tyre dhe si nje akt shume te denueshem kur vjen puna tek femrat ka te beje me shume me pushtetin qe ka mashkulli ne cdo shoqeri te globit ne saje te sistemit patriarkal. Shume gjera qe per meshkujt jane me se te lira per tu kryer per femrat jane akoma tabu. ketu po flasim ne shkalle globale se perjashtime ka sa te duash ne shoqeri te ndryshme ne bote, sidomos ne vendet skandinave ku femrat kane arritur te behen edhe presidente.

  pervec kesaj fiziologjikisht mashkulli eshte gjithmone i gatshem per seks ndersa femra jo.

  Ndersa dicka tjeter qe nuk di ta shpjegoj po eshte dicka "qe dihet" eshte fakti se meshkujt kerkojne te "konkuistojne" sa me shume femra sikur kjo te ishte nje gare midis tyre (meshkujve). ne nje fare menyre sukseset e meshkujve jane edhe te tipit kush ka nje liste me te gjate me dashnore. mendimi im personal eshte se dicka e tille verehet tek meshkujt ne periudhen midis adoleshences dhe pjekurise se plote. dmth mund te verehet edhe ne moshen 50 vjecare (nqs personi ne fjale nuk eshte pjekur)

  shkurt tradhetia nga ana e meshkujve eshte nje fare "abuzimi" me pushtetin qe ata kane.
  To look life in the face....

 10. #50
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Per tradhetine mu kujtuan dy thenie te vjetra...............

  "Tradhetine TE GJITHE e dashuruan,TRADHETARIN askush".

  "Ahhh,tradheti,qe e ke emrin GRUA".

  Sa per fenomenin "poligamikos" qe quhet mashkull,postimi i Gunnar-it me kurseu kohe dhe rreshta.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kolombi : 12-09-2005 mė 10:08
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 11. #51
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Dmth, meqe falja e tradhetise qenka shenje dobesie, femrat perpiqen t'i paguajne meshkujt me te njejten monedhe- pra duke tradhetuar (?) Nejse, pune egoje, pune p*ordhesh.

  Per mua, cdo njeri eshte ne kerkim ... te lumturise, gje e cila nuk arrihet gjithnje nepermjet nje personi te vetem. Mund te jesh i lumtur me shume njerez ne te njejten kohe. Tradhetia me duket e tepert- tip mbeturine qe eshte mire te hidhet jashte lidhjeve. Mjafton nje marreveshje e tipit "Dihet qe s'jemi VETEM bashke".
  E "keqja", nese mund ta quaj te tille, eshte se ka plot njerez qe e ndjejne te nevojshme te japin e marrin perkushtim ne menyre ekslusive. Prandaj ekzistojne bashkjetesat dhe martesat. Prap tek marreveshjet vjen puna, te cilat jo vetem qe nuk e shmangin por e rrisin faktorin 'tradheti' (potencialin per te ndodhur). Keshtu lind pasiguria, fillon e ndjek burrin/gruan/te fejuarin/te dashurin nga mbrapa, e pyet me ke ishte, pse s'erdhi, ku vajti ... shkurt, s'ja vlen mė.

 12. #52
  Perjashtuar Maska e romeoOOO
  Anėtarėsuar
  27-08-2005
  Postime
  1,543
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  More po keto meshkuj, me cfare tradhtojn? me dele, lope ....
  pra meshkujt, nese nuk jane pede tradhtojne me femra, kshu qe ene ju jeni pak te pista qe na provokoni, apo jo??? Zakonisht nese nje mashkulli , nese nuk e ka semundje, nuk i mungon asgje (dashuri, pasjon etj etj) nuk tradhton.Nese femra krijon boshlliqe, ose mashkulli provokohet nga femera te tjera reagon! lol Po keshtu erdhe femrat tradhtojn, por nuk ndihen!
  Megjithate nuk duhet ti gjeneralizojme gjerat sipas meje sepse shumicen e rasteve jan femerat ato qe tradhtojne me shume!

  :P

 13. #53
  Free will! Maska e WhaleRider
  Anėtarėsuar
  04-01-2004
  Vendndodhja
  NZ
  Mosha
  38
  Postime
  41
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne pėrgjithėsi ata meshkuj qe tradhtojnė, pjesėrisht nuk janė te kėnaqur me partneren ose ndiejnė njė mungesė ne marrėdhėnie. Nėse e donė njė person me te vėrtet edhe je i lumture me atė qe ke, pse me rreziku te gjithė ketė vetėm pėr 5 minuta pėrplasje me njė vajze “next door”?

  Po du me thėne se disa meshkuj tradhtojnė pėr arsye se kėrkon diēka qe femra apo gruaja nuk ju ofron. Shpesh here vjen puna te sex-i

  Marsela, mos harro se krejt meshkujt nuk janė njėsoj, gabon nėse na fut te gjithėve me njė thes. Unė personalisht mendoj se tradhtia nuk justifikohet qofte ajo nga ana e mashkullit apo femrės.

  Thonė “njeriu nuk ja din vlerėn njė gjeje pėrderisa nuk e ka at mė”

  Gjithė te mirat
  All I got in this world is my balls and my word and I don't break either of 'em for nobody!

 14. #54
  bashkekohor Maska e ~Geri~
  Anėtarėsuar
  21-06-2004
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Kam shume kohe qe e kam lexuar kete teme kam dashur te jap nje pergjigje por nuk e di pse kam hezituar.

  Ajo qe mendoj rreth ceshtjes qe ti ke shtruar nga te beje me disa faktore te te qenies njerzore.

  Nje shprehje profetike thote.

  Sikur te kishte biri i Ademit nje mal me flori do kerkonte nje mal tjeter.

  Kjo shprehje na tregon esencen e qenies humane e cila brenda saj ka deshira dhe kerkesa sa megjithese ato mund te plotesohen per momentin vete natyra njerzore kerkon qe te kete kerkesa me te larta sa ajo cka posedon per momentin.Kjo ndonjehere eshte e mire ndonjehere eshte shume e keqe.Eshte e mire kur keto ambicie ose deshira per te pasur dicka me te mire e shtyjne njeriun te shpiki ose zbuloje mjete te ndryshme per te miren e jeteses se tij.Pra njeriu shpiku bicikleten dhe nga bicikleta kaloi ne motor e nga motorri kaloi ne makine-avion-rakete udhetim ne toke dhe pastaj ne hene dhe drejt kozmosit.Pra moskenaqesia e ate qe posendonte ne kete rast eshte pozitive.

  Mirepo egzistojne disa kerkesa dhe deshira te tjera qe keto kalojne ndonjehere ne negative.Ta permbash veten nga keto deshira te duhet nje vullnet i hekurt dhe nje force e brendshme e cila te mbizoteroje epshet, deshirat njerzore.

  Ne kohen ku jetojme ne problemi nuk qendron vetem tek mashkulli .Vete shoqerizimi i njerzimit ne kohen e sotme, plus mentalitetin e mynyres se patnerizimit i nxit njeriut deshirat e brendshme per te rene.

  Nese deri dje shoqeria njerzore nuk i ka pasur te gjitha keto mundesi kumunikimi , afrimiteti te sekseve te kundert, dhe kete mentalitet per patneritetin e castit, sot ajo i gezon keto mundesi dhe per mendimin tim keto jane disa shkaqe qe e cojne njeriun ne moskontrollim ose ne mosracionalitet te qenies se tij.

  Shume meshkuj sot kane ne pune vajza te reja megjithese jane te martuar, shoqeria e tyre me to, mentaliteti qe kane keto vajza dhe keto djem per ndershmerine ose lidhjen mashkull-femer cojne dashje padashje ne probleme qe shume familje i hasin sot .

  Nje nder faktoret qe ndikon ne problemin qe ju permendet me lart eshte dhe qenia e femres nje qenie terheqese e cila sidomos ne kohen e sotme me veshjen e saj ekstravagante e terhek qenien mashkullore drejt labiritheve te deshirave dhe aventurave te zjarrta.

  Isha nje dite me nje ish-drejtor banke.Burre o moshuar rreth 52 vjeceve.Ne ate kohe kaloi nje vajze me nje minifund te verdhe rreze kofsheve.Ish-Drejtori familjar u dritherua dhe u shpreh.Eh cfare shalesh, kjo eshte bukuri.Une per ta cytyr pak moshen e tij monofazore e pyeta.Me cfare syri e pe ate femer.Me syrin e nje babai, e nje artisti apo nje mashkulli.Per te dale nga situata me tha.-Me syrin e te treve.Edhe une prape per ta cytyr pak natyren e tij monofazore i thashe .Nje artist do ta shikonte si tabllo ose pikture shprehja e tij mund te ishte ."Sa e bukur" .Nje baba do te shprehej "Eh moj vajze moj vajze te ka hyre vetja ne qejf", kurs enje mashkull kam frike se do shprehesh si ty.Jo tha.i thashe kurre nje prind nuk mund te shprehesh ose pershkruante vajzen e tij me ndjenja prinderore .Eh cfare shalesh.

  Para dy ditesh ne mos gaboj.Kryeplaku kishte hapur nje test karakteri.Me nje vajze qe donte nje djale ne nje ishull mirepo kushti per te shkuar atje ishte qe ajo te udhetonte e zhveshur bashke me nje varketar dhe kur arrin ne ishull nje njeri i Eger e perdhunon.Une mendoj se ate test kryeplaku duhej ta kishte sjelle ne kete teme vertete do te ishte shume domethenes per disa mendime mashkullore dhe femerore.Te pakten do kishim kuptuar natyren e qenies njerzore dhe pasojat kur brenda nesh mbizoteron deshira dhe jovetpermbajtja.

  ~Geri~
  "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

 1. Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO
  Nga Darius nė forumin Fenomene Paranormale
  Pėrgjigje: 1052
  Postimi i Fundit: 10-04-2014, 09:58
 2. Meshkujt Janė Ujq Ndėrsa Femrat Janė Qengja
  Nga Gimi3 nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 18-03-2007, 12:52
 3. Letra e Kishės sė Romės drejtuar Kishės sė Korinthit
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2007, 15:35
 4. Meshkujt, frikė nga “gjinekologu”
  Nga Davius nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-02-2007, 11:44
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-11-2006, 10:38

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •