Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 23
 1. #1
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  35
  Postime
  2,153
  Faleminderit
  29
  28 falenderime nė 25 postime

  Meshkujt dhe seksi

  Sipas nje thashethemi kur nje cift ben marredhenje dhe femra arrin ne orgazem atehere kenaqesia e saj eshte pothuajse 10-fish me e forte se ajo e mashkullit. Sidoqofte e verteta eshte se ne nje perqindje te madhe te rasteve nga nje marredhenje intime femra del me e pakenaqur. Faktori kryesor i ketij fenomeni duket se eshte eksitimi i shpejt nga ana e mashkullit, pa perjashtuar sigurisht edhe moskujdesine e shume meshkujve ndaj deshirave te partnereve. Kjo gje shume here shkakton probleme ne cift ngase femra fillon ankesat kurse mashkulli shume here pa te drejte ndjehet sikur preket burreria e tij dhe keshtu e tejkalon muhabetin dhe si pasoje problemi nuk zgjidhet. Po sa mbarevajtje mund te ket nje dashuri midis nje cifti nese nuk ekziston nje seskualitet i shendetshem dhe i pasur? Aq me keq sa e barabarte mund te jet kjo lidhje kur nga marredhenjet seksuale meshkujt nuk arrijne te plotesojne deshirat dhe kenqesite e partnereve?

  Keshtu meqenese problemi mund te quhet vecse serioz, aq me teper per shoqerira si ajo shqiptare ku edukata seksuale gjendet ne faza fillestare besoj se eshte ide e mire qe meshkujt e Forumit te ndajne dijet dhe pervojat e tyre duke u munduar keshtu te behen same te perkryer gjate marredhenjeve. Sigurisht pa qene e nevojshme qe te kalojme ne ekstreme te cilat mund ti prishin imazhin kesaj teme.  Si ti kenaqim femrat?
  Meshkujt qe ne moshe te vogel ndjejne nje fare problematizimi ne lidhje me organin e tyre seksual. Femija ne fillim e shikon penisin si loder dhe me kalimin e kohes duke ardhur ne kontakt me meshkuj te tjere fillon njefare konkurence mbi organin seksual. Keshtu akoma edhe kur rritet mashkullit i behet psikoze se aftesia e tij ne seks varet nga madheshtia e penisit te tij. Keshtu ekziston edhe nje numer i madh meshkujsh qe frikesohet se nuk mund te jet partner i mire perderisa organi i tij eshte i manget -me mendjen e mashkullit- ne distanca. Nderkohe qe realiteti eshte disi larg. Se pari aftesia e vet organit nuk varet vetem nga gjatesia, varet edhe nga trashesia, edhe nga ngurtesia, forma dhe mbase edhe pamja. Se dyti aftesia e mashkullit ne seks nuk varet vetem nga aftesia e organit te tij, varet edhe nga sjellja e mashkullit, klima qe krijon per femren, aftesia e tij te plotesoje deshirat e partneres. Dhe se treti nga rezistenca e mashkullit gjate marredhenjeve seksuale.

  Saper aspektin e dyte rendesi ka qe nje mashkull ta shpjere nje femer per te kryer marredhenje ne nje vend ku ajo te ndjehet sa me mire dhe rehatshem. Megjithate nuk eshte e thene qe seksi eshte i mire per nje femer vetem kur kryhet ne nje krevat - cdo femer, si cdo mashkull, mund te ket preferencat e veta. Por per mendimin tim rendesi teper te madhe kane edhe lojrat seksuale -te cilat per shkaqe praktike, ngase nuk dua qe te mbyllin moderatoret temen, nuk po i analizoj. Sidoqofte kam mendimin se lojrat seksuale duhet te kene me teper ne epiqender femren, ngase mashkulli e ka me te lehte eksitimin. Sidoqofte cdo cift ka preferencat e veta.

  Saper rezistencen e mashkullit degjohet kohet e fundit se kane dalur nje ser ilacesh, biles behen edhe nderhyrje kirurgjikale te cilat ngrijne aftesine dhe rezistencen e mashkullit ne seks. Personalisht nuk do ia propozoja asnjerit keto lloj metodash qe do i quaja mesjetare gjithashtu nuk besoj se do mundeshin ti garantojne keta doktoret meshkujve se kenaqesia mbetet e njejte ose se keto metoda nuk mund te shkaktojne probleme te tjera. Aftesia e njeriut ne lidhje me seksin besoj se lidhet me psikologjine e tij. Keshtu fillimisht ajo qe ka rendesi eshte qe mashkulli ti shmanget frikave te tija seksuale kur kerkon rezistencen kurse ne rastin qe atij i eshte larguar deshira per seks atehere shkak kryesor jane streset e perditshmerise. Keshtu ne nje rast te tille duhet qe te qetesojme trurin tone dhe te kerkojme ndihmen e partnereve te cilat duhet te behen terheqese, te embela dhe eksituese -personalisht besoj se me njecik zgjuaresi femra nuk e ka te veshtire te behet eksituese. Tani, ne lidhje me rezistencen pervec psikologjise se mire ekzistojne edhe nje fare metodash te tjera te pervojtura. Pervojtarisht besoj se njecik duhan ose alkol para marredhenjes e ndihmon shume mashkullin per te shtyer eksitmin gjate marredhenjes. Te shenoj ketu se nderkohe qe alkoli dhe duhani sipas seksologeve e ndihmojne mashkullin momentalisht ne seks nga ana tjeter konsumimi i tyre kronik i shkakton atij probleme shendetesore por edhe i vret atij aftesine sekuale sidhe i demton spermen. Prandaj nese i perdorni si mjet ndihmues, perdorini me takt. Ne lidhje me ata meshkujt qe zgjedhin masturbimin para marredhenjes si mjet per te rezistuar gjate marredhenjes, besoj se nuk eshte aspak zgjidhje e mire (penisi humb ngurtesine e pare por edhe mashkulli kenqesine e pare).


  Kaq kisha une... nese ja futa kot jeni te lutur te me ndreqni. Gjithashtu do lexoj me interes pergjigjet, nese ekzistojne!


  * Nese vijojne shkrime te pahijshme jane te lutur moderatoret qe ti fikin por kurresesi mos te mbyllin ose fikin temen. Besoj se dikujt mund t'i jet me e dobishme se shume tema te tjera te ketij Forumi!

  Faleminderit

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  Talking grrrrrrrrrrrrrrr

  ketu ku jam eshte nje gazete qe nja 4 faqe ja kushton ketyne problemeve dhe nje plakush dhe nje plakushe mundohen t'u japin pergjigje pyetjeve shume idiote qe bejne rinia... me than te drejten, me duket se, perveē rasteve ku injoranca eshte shume e theksume, problemet me teper vijne nga menyra e jeteses sesa nga mungesa e talentit...

  jete e stresume... cigare... alkol... paqendrueshmeri ne lidhje dhe ndrrimi i partnereve... eksperiencat e para problematike... e sa e sa te tjera...
  Keshtu akoma edhe kur rritet mashkullit i behet psikoze se aftesia e tij ne seks varet nga madheshtia e penisit te tij.


  me kte zgjedhjen e fjales me ke shkri, kryeplak

 3. #3
  *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
  Anėtarėsuar
  18-05-2005
  Vendndodhja
  MiLaNo
  Mosha
  40
  Postime
  592
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Arsyeja me te medhe ne aritjen e nji sexsi te bukure eshte vetem gjendja psikologjike e ciftit ne qofte se ne momentin qe kerkon te besh mardhenie sexsuale njeriu duhet te jet fare i qet qe te arij te kenaqet ,Po ne qofte se e ka mendjen ke puna ke qeraja apo ke leket normal qe se arin dot femren
  Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


  Albi

 4. #4
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime
  ore edhe sex do na mesoni mir ata qe jan rit ne vitete e xhaxhi laver po edhe neve qe jemi rit me sali enver jemi gati kurdohere PPpp

  sa per lojra ne krevat shdo cift i bejn po jo vetem ne krevat se ka gushin makin garash ku ndiohesh me mir kapish :P
  Partizoni

 5. #5
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Sidoqofte e verteta eshte se ne nje perqindje te madhe te rasteve nga nje marredhenje intime femra del me e pakenaqur.
  E di une jam nje nga ata qe e kam kuptuar asnjehere e perseris asnjehere nuk kam mundur te kenaq femren ne seks!!!!!!

  Prandaj po pyes lejohet ne moshe te re te perdor Viagra? Sa mund te zgjase nje mashkull ne moshe te re me Viagra ne seks? 3 ore 4 ore 6 ore? Sa?

 6. #6
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Ty faleminderit per sinqeritetin qe tregon dhe te sigurojme qe e kemi kuptuar me kohe kete qe deklarove me lart, qe nga postimet e meparshme!

  Une te keshilloj te provosh 'harder' perpara se ta presesh fare...gjer ne rreze!

  Pastaj, nese te ka shkuar mendja te blesh Viagra, do te te keshilloja te mos nxitoheshe duke shpenzuar para kot vetem e vetem per ta kenaqur femren...mjafto te na besh nje ze shoqnise dhe te garantoj qe ta kthejme mbrapsh aq te kenaqur, saqe kembet ti coje si ato kompasat e kinkalerive te viteve '80 dhe vrymen ta mbaje me kompreso me uje te ftohte per nja 1 jave!

  All this free of charge...mjafto te kete nje pale gjokse, nje ose disa vrima qe pranojne zmadhime ne diameter dhe te mos kete negro-smell!

  Tek e fundit...shoqnia ne dite te veshtire te nevojitet mer cun!

  Per Kryeplakun kisha nje pietje:

  Shyqyr Zotit (apo genit te plakut) nuk kena pas ankesa per peshen dhe performance-n e 'boksierit' por si t'ja bej hallit qe kohet e fundit kam vene re qe njera testikule (**** - i thone ne shqip kam pershtypjen) me duket se varet pak me poshte se tjetra mer jahu? Ka ndonje menyre sesi ti ballancoj, apo thjeshte ta terheq edhe tjetren pak me poshte? Ka te beje graviteti ne kete rast, apo thjeshte ushtrohet ligji i relativitetit?

  Pres pergjigje me ankth te madh per qesen e majte spermatologjike!

 7. #7
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  35
  Postime
  2,153
  Faleminderit
  29
  28 falenderime nė 25 postime
  Citim Postuar mė parė nga DeuS

  Per Kryeplakun kisha nje pietje:

  Shyqyr Zotit (apo genit te plakut) nuk kena pas ankesa per peshen dhe performance-n e 'boksierit' por si t'ja bej hallit qe kohet e fundit kam vene re qe njera testikule (**** - i thone ne shqip kam pershtypjen) me duket se varet pak me poshte se tjetra mer jahu? Ka ndonje menyre sesi ti ballancoj, apo thjeshte ta terheq edhe tjetren pak me poshte? Ka te beje graviteti ne kete rast, apo thjeshte ushtrohet ligji i relativitetit?

  Pres pergjigje me ankth te madh per qesen e majte spermatologjike!
  Une kam mendimin se masturbohesh shume, saqe i ke luajtur telat... Sidoqofte mund te jet edhe ndonje fiksim!

 8. #8
  satyr Maska e Gunnar
  Anėtarėsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  490
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kryeplaku
  Une kam mendimin se masturbohesh shume, saqe i ke luajtur telat... Sidoqofte mund te jet edhe ndonje fiksim!
  Bashkohem me mendimin tend plotesisht

  Meqe jemi ne kete teme po postoj nje material qe me ka ardhur me e-mail. Fatkeqesisht nuk kam kohe ta perkthej keshtu qe po e nis keshtu sic eshte. Ne fakt materiali nuk permban se cfare duhet te beje nje mashkull gjate nje marredheniejeje seksuale po cfare nuk duhet te bej (duke permendur gjera te cilat ne pergjithesi njihen gabim nga meshkujt). Ju sugjeroj ta lexoni jo vetem per "keshillat" me vend por edhe sepse shkrimi karakterizohet nga fraza shume to forta (komike sigurisht).
  Gjithashtu do te ishte mire sikur te kishte pjesmarrje edhe nga femrat e forumit ne menyre qe te na konfirmonin disa prej atyre qe jane shkruajtur ne kete shkrim.
  Nejse, po e postoj shkrimin duke ju kerkuar edhe njehere falje per pamundesine e perkthimit ne shqip

  "40 WAYS MEN FAIL IN BED"
  Take notes, all you Casanovas...

  1) NOT KISSING FIRST. Avoiding her lips and diving straight for the erogenous zones makes her feel like you're paying by the hour and trying to get your money's worth by cutting out nonessentials. A properly passionate kiss is the ultimate form of foreplay.

  2) BLOWING TOO HARD IN HER EAR. Admit it, some kid at school told you girls love this. Well, there's a difference between being erotic .and blowing as if you're trying to extinguish the candles on your 50th birthday cake. That hurts.

  3) NOT SHAVING. You often forget you have a porcupine strapped to your chin which you rake repeatedly across your partner's face and thighs. When she turns her head from side to side, it's not passion, it's avoidance.

  4) SQUEEZING HER BREAST. Most men act like a housewife testing a melon for ripeness when they get their hands on a pair. Stroke, caress, and smooth them.

  5) BITING HER NIPPLES. Why do men fasten onto a woman's nipples, then clamp down like they're trying to deflate her body via her breasts? Nipples are highly sensitive. They can't stand up to chewing. Lick and suck them gently. Flicking your tongue across them is good. Pretending they're a doggie toy isn't.

  6) TWIDDLING HER NIPPLES. Stop doing that thing where you twiddle the nipples between finger and thumb like you're trying to find a radio station in a hilly area. Focus on the whole breasts, not just the exclamation points.

  7) IGNORING THE OTHER PARTS OF HER BODY. A woman is not a highway with just three turnoffs: Breastville East and West, and the Midtown Tunnel. There are vast areas of her body which you've ignored far too often as you go bombing straight into downtown Vagina. So, start paying them some attention.

  8) GETTING THE HAND TRAPPED. Poor manual dexterity in the underskirt region can result in tangled fingers and underpants. If you're going to be that aggressive, just ask her to take the damn things off.

  9) LEAVING HER A LITTLE PRESENT. Condom disposal is the man's responsibility. You wore it, you store it.

  10) ATTACKING THE CLITORIS. Direct pressure is very unpleasant, so gently rotate your fingers along side of the clitoris.

  11) STOPPING FOR A BREAK. Women, unlike men, don't pick up where they left off. If you stop, they plummet back to square one very fast. If you can tell she's not there, keep going at all costs, numb jaw or not.

  12) UNDRESSING HER AWKWARDLY. Women hate looking stupid, but stupid she will look when naked at the waist with a sweater stuck over her head. Unwrap her like an elegant present, not a kid's toy.

  13) GIVING HER A WEDGIE DURING FOREPLAY. Stroking her gently through her panties can be very sexy. Pulling the material up between her thighs and yanking it back and forth is not.

  14) BEING OBSESSED WITH THE VAGINA. Although most men can find the clitoris without maps, they still believe that the vagina is where it's all at. No sooner is your hand down there than you're trying to stuff stolen banknotes up a chimney. This is okay in principle, but if you're not careful, it can hurt - so don't get carried away. It's best to pay more attention to her clitoris and the exterior of her vagina at first, then gently slip a finger inside her and see if she likes it.

  15) MASSAGING TOO ROUGHLY. You're attempting to give her a sensual, relaxing massage to get her in the mood. Hands and fingertips are okay; elbows and knees are not.

  16) UNDRESSING PREMATURELY. Don't force the issue by stripping before she's at least made some move toward getting your stuff off, even if it's just undoing a couple of buttons.

  17) TAKING YOUR PANTS OFF FIRST. A man in socks and underpants is the worst. Lose the socks fist.

  18) GOING TOO FAST. When you get to the penis-in-vagina situation, the worst thing you can do is pump away like an industrial power tool. She'll soon feel like an assembly-line worker made obsolete by your technology. Build up slowly, with clean, straight, regular thrusts.

  19) GOING TOO HARD. If you bash your great triangular hip bones into her thigh or stomach, the pain is equal to two weeks of horseback riding concentrated into a few seconds.

  20) COMING TOO SOON. Every man's fear. With reason. If you shoot before you see the whites of her eyes, make sure you have a backup plan to ensure her pleasure too.

  21) NOT COMING SOON ENOUGH. It may appear to you that humping for an hour without climaxing is the mark of a sex god, but to her it's more likely the mark of a numb vagina. At least buy some intriguing wall hangings, so she has something to hold her interest while you're playing Marathon Man.

  22) ASKING IF SHE HAS COME. You really ought to be able to tell. Most women make noise. But, if you really don't know, don't ask.

  23) PERFORMING ORAL SEX TOO GENTLY. Don't act like a giant cat at a saucer of milk. Get your whole mouth down there, and concentrate on gently rotating or flicking your tongue on her clitoris.

  24) NUDGING HER HEAD DOWN. Men persist in doing this until she's eyeball-to- penis, hoping that it will lead very swiftly to mouth-to-penis. All women hate this. It's about three steps from being dragged to a cave by their hair. If you want her to use her mouth, use yours; try talking seductively to her.

  25) NOT WARNING HER BEFORE YOU CLIMAX. Sperm tastes like sea water mixed with egg white. Not everybody likes it. When she's performing oral sex, warn her before you come so she can do what's necessary.

  26) MOVING AROUND DURING FELLATIO. Don't thrust. She'll do all the moving during fellatio. You just lie there. And don't grab her head.

  27) TAKING ETTIQUETTE ADVICE FROM PORN MOVIES. In X-rated movies, women seem to love it when men ejaculate over them. In real life, it just means more laundry to do.

  28) MAKING HER RIDE ON TOP FOR AGES. Asking her to be on top is fine. Lying there grunting while she does all the hard work is not. Caress her gently, so that she doesn't feel quite so much like the captain of a schooner. And let her have a rest.

  29) ATTEMPTING ANAL SEX AND PRETENDING IT WAS AN ACCIDENT. This is how men earn a reputation for not being able to follow directions. If you want to put it there, ask her first. And don't think that being drunk is an excuse.

  30) TAKING PICTURES. When a man says, "Can I take a photo of you? "she'll hear the words "to show my buddies." At least let her have custody of them.

  31) NOT BEING IMAGINATIVE ENOUGH. Imagination is anything from drawing patterns on her back to pouring honey on her and licking it off. Fruit, vegetables, ice and feathers are all handy props; hot candle wax and permanent dye are a no no.

  32) SLAPPING YOUR STOMACH AGAINT HERS. There is no less erotic noise. It's as sexy as a belching contest.

  33) ARRANGING HER IN STUPID POSES. If she wants to do advanced yoga in bed, fine, but unless she's a Romanian gymnast, don't get too ambitious. Ask yourself if you want a sexual partner with snapped hamstrings.

  34) LOOKING FOR HER PROSTATE. Read this carefully: Anal stimulation feels good for men because they have a prostate. Women don't.

  35) GIVING LOVE BITES. It is highly erotic to exert some gentle suction on the sides of the neck, if you do it carefully. No woman wants to have to wear turtlenecks and jaunty scarves for weeks on end.

  36) BARKING INSTRUCTIONS. Don't shout encouragement like a coach with a megaphone. It's not a big turn-on.

  37) TALKING DIRTY. It makes you sound like a lonely magazine editor calling a 1-900 line. If she likes nasty talk, she'll let you know.

  38) NOT CARING WHETHER SHE COMES. You have to finish the job. Keep on trying until you get it right, and she might even do the same for you.

  39) SQUASHING HER. Men generally weigh more than women, so if you lie on her a bit too heavily, she will turn blue.

  40) THANKING HER. Never thank a woman for having sex with you. Your bedroom is not a soup kitchen.


  P.S. se kuptoj se pse kjo teme ndodhet ne kete nenforum ?
  To look life in the face....

 9. #9
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gunnar
  9) LEAVING HER A LITTLE PRESENT. Condom disposal is the man's responsibility. You wore it, you store it.


  17) TAKING YOUR PANTS OFF FIRST. A man in socks and underpants is the worst. Lose the socks fist.

  32) SLAPPING YOUR STOMACH AGAINT HERS. There is no less erotic noise. It's as sexy as a belching contest.

  40) THANKING HER. Never thank a woman for having sex with you. Your bedroom is not a soup kitchen.

  LoooooooooooooooooooooL , Keto pikat me lart ......... DD
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 10. #10
  satyr Maska e Gunnar
  Anėtarėsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  490
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  LoooooooooooooooooooooL , Keto pikat me lart ......... DD
  Me behet qejfi qe funksionoi kjo puna e "feedbackut" kaq shpejt.
  P.sh. tani e morrem vesh se cfare nuk i pelqeka Pinkut gjate sexit )

  Miqesisht (no hard feelings eeee)

  Inkurajuar nga kurajoja e Pink po them edhe une gabimin me tipik timin nga keta mesiper

  "35) GIVING LOVE BITES. It is highly erotic to exert some gentle suction on the sides of the neck, if you do it carefully. No woman wants to have to wear turtlenecks and jaunty scarves for weeks on end."

  Ketij tundimi si shpetoj dot...Eh kam ndonje damar vampiri sic duket

  P.S. sic e thashe edhe ne postin e meparshem pjesmarrje e femrave do ta bente kete teme me te vertete konstruktive (te dobishme per ne dmth)
  To look life in the face....

 11. #11
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gunnar
  Me behet qejfi qe funksionoi kjo puna e "feedbackut" kaq shpejt.
  P.sh. tani e morrem vesh se cfare nuk i pelqeka Pinkut gjate sexit )

  Miqesisht (no hard feelings eeee)

  Inkurajuar nga kurajoja e Pink po them edhe une gabimin me tipik timin nga keta mesiper

  "35) GIVING LOVE BITES. It is highly erotic to exert some gentle suction on the sides of the neck, if you do it carefully. No woman wants to have to wear turtlenecks and jaunty scarves for weeks on end."

  Ketij tundimi si shpetoj dot...Eh kam ndonje damar vampiri sic duket

  P.S. sic e thashe edhe ne postin e meparshem pjesmarrje e femrave do ta bente kete teme me te vertete konstruktive (te dobishme per ne dmth)

  Gunnar ,
  vecova ato pikat me lart se me te vertete jane skandaloze , dhe nje Jo e madhe per nje mashkull .. kishte dhe me shume por varet tek femrat .. ka femra psh qe pelqejne ato Giving Love Bites qe permend ti , ne fakt po tja ulesh pak ate " zjarrin " dhe epshin tend me pak embelsi dhe delikatese e ben mashkullin perfekt ne syte e nje femre .

  Por rendesi ka qe meshkujt te jene konfort ne ate cka po bejne dhe te Dine cpo bejne .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-10-2005
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ku paskam qen un? gjith keto tema te rendesishme, po diskutohen ketu dhe un nuk jam pjestare? seksi eshte seks...femra eshte femer, nuk ngopet kurr, jam femer vet, ne moshen 21 dhe jam ne kulem te shijimit dhe afersight cdo gje me shijon, seksi varet dhe nga mosha per femren, po ta ket kaluar ate kulmin e shijimit athere eshte pak me e veshtire te kenaqet nga mashkulli......

  ok?

 13. #13
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga mimozaB
  ku paskam qen un? gjith keto tema te rendesishme, po diskutohen ketu dhe un nuk jam pjestare? seksi eshte seks...femra eshte femer, nuk ngopet kurr, jam femer vet, ne moshen 21 dhe jam ne kulem te shijimit dhe afersight cdo gje me shijon, seksi varet dhe nga mosha per femren, po ta ket kaluar ate kulmin e shijimit athere eshte pak me e veshtire te kenaqet nga mashkulli......

  ok?


  Po ta kete kaluar kulmin e shijimit ?????
  Moshen e femres ?

  Kush qenka mosha " kulmi" i shijimit kshu ?

  Kot me shume , me bere kurioze tani ...
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gunnar
  Me behet qejfi qe funksionoi kjo puna e "feedbackut" kaq shpejt.
  P.sh. tani e morrem vesh se cfare nuk i pelqeka Pinkut gjate sexit

  "35) GIVING LOVE BITES. It is highly erotic to exert some gentle suction ."

  Ketij tundimi si shpetoj dot...Eh kam ndonje damar vampiri sic duket
  )

  that makes you one of the millions honey

  ndoshta ai qe e ka cituar e ka pas fjalen per SM -- te uritur--- po puthjet ne qafe jane shume erotike... .te dale ndonje te thote jo po jo mbajti

  Alket, me vjen keq per femrat me te cilat ke qene --- ndoshta po tu kushtoje me teper vemendje, dhe po te ishe nje marredhenie me te gjate (read: try an older women lol) do ta kishe me te lehte te flisje me to qe te te thoshin cfare po beje keq apo cfare spo beje fare

  tani nese ky problemi yt ka te beje me numra qe nuk arrijne atje ku duhet, uff, good luck ...

  sa per temen: imagjinata njerez, dhe njohja, intimiteti bejne mrekullira --I'm telling you
  TBD

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-10-2005
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mosha eshte 20-25, kulmi do me then qe do sedx shpesh....dhe e kerkon vet....pasi kaloi mosha pret deri sa ti vi rasti ..kupton?

 16. #16
  x Maska e Juvi
  Anėtarėsuar
  20-07-2005
  Vendndodhja
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Postime
  354
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hajde hajde. leksione me bollek. Ketu duhet ta lexoj nje shoku im qe eshte 25 vjec dhe njeh vetem nje pozicion femra poshte mashkulli siper hahahahhahahahaha. Eshte i jashtezakonshem.
  Nejse, ato keshillat jane lehtesisht te adaptueshme. Por pershembull aty thote mos e puth dhe hiqi vete pantallonat, por e dashura ime do te puthet nja gjys ore me pare dhe pastaj mi heq vete pantallonat, ndonjehere me prish edhe zinxhirin hahahhahahha. Nejse nejse pertej modestise, tema eshte interesante dhe une do te deshiroja qe kush ka mundesi te na thote nje sekret per nje jete sa me te bukur seksuale ne cift ta thote dhe te mos hezitoje
  mos ja u pafsha surratin ordinereve te forumit

 17. #17
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kryeplaku
  Une kam mendimin se masturbohesh shume, saqe i ke luajtur telat... Sidoqofte mund te jet edhe ndonje fiksim!

  loool...

  Nuk ma paskan kap syte kete me pare...
  Amon mer Kryeplak, seriozisht kujtove se prisja pergjigje per 'hallin e modh'?!
  Epshi me masturbim, e masturbimi me k'ar'ar! ...kjo dmth eshte keshilla?!lol

  Tallu, tallu me ne te varferit qe kafshojme pjeshke me raste...dhe rastet i kemi te rralla! Per ju paska qene kjo jete...beni pall ariu dhe prape se prape...testikulat i keni ne vije te drejte! Ne te djegur e percelluar...dhe njeren me poshte se tjetra!

  Nejse, respekte Kryeplak dhe uroj te mos provosh kurre fatkeqesite tona!
  Se tek e fundit na denon dhe feja...nuk shperdorohet fryti Zotit kot me se koti...

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Ja pse e refuzojnė pacientėt viagrėn

  pse e refuzojnė pacientėt viagrėn

  Nė derėn e tij trokasin burra tė rinj e tė vjetėr, tė shoqėruar ose jo me partneret. Problemet e tyre janė tė ndryshme: paaftėsi pėr tė kryer aktin seksual, pamundėsi pėr tė patur fėmijė apo shqetėsime nga sėmundjet seksuale. Por njė gjė ėshtė e pėrbashkėt: Cilido qoftė motivi i vizitės, vizita te andrologu e njė burri ėshtė shumėfish mė e vėshtirė se vizita e njė gruaje te gjinekologu. Shpesh kjo vizitė mjaftohet me njė bisedė tė vėshtirė, sė cilės mjeku pėrpiqet t’i gjejė “ēelėsin” e lehtėsimit. Ndoshta ėshtė kjo arsyeja qė nė Shqipėri nuk ka mjeke androloge, pasi nė kėtė rast, pacientėt do tė ishin edhe mė ngurues.Por sidoqoftė, ėshtė rritur disi ndėrgjegjėsimi se edhe pėr problemet e jetės seksuale me mjekun mund tė flitet. Pėr kėtė kanė ndikuar edhe mediat e sidomos emisionet e drejtpėrdrejta me telefonata nė studio. Pėr gjithēka mund tė flitet, veēse duhet gjetur mėnyra pėr tė folur, duke shmangur vulgaritetin e duke mbetur te problemi mjekėsor qė ėshtė tepėr njerėzor.

  -Ēfarė rėndėsie ka jeta seksuale pėr njerėzit dhe a jemi ne, shqiptarėt, njė popull me jetė seksuale intensive?

  Jeta seksuale ėshtė njė moment i rėndėsishėm pėr ēdo njeri dhe i pazėvendėsueshėm, jo vetėm pėr riprodhimin, por edhe pėr cilėsinė e jetės. Seksi ēliron streset, ka efekte qetėsuese, ėshtė element i rėndėsishėm nė marrėdhėniet e ēiftit dhe harmoninė familjare. Ndėrkaq, aftėsia seksuale varet nga denduria e raporteve. Nė bazė tė statistikave, del qė nė periudhėn e jetės aktive seksuale (deri nė 40 vjeē), i aftė seksualisht quhet ai person qė realizon minimalisht 2 akte seksuale nė javė. Nėse denduria e raporteve ėshtė mė e paktė, do tė thotė se kėtu ka njė problem. Meqenėse faktori- moshė ėshtė pėrcaktues nė jetėn seksuale, ne themi qė vendi ynė, duke pasur njė popullsi me moshė tė re, ka jetė aktive seksuale.

  -Ka lidhje me tiparet gjenealogjike tė njė kombi, kjo aftėsi? Dhe cilėt janė faktorėt qė e kondicionojnė?

  Shumė studiues e lidhin seksin me regjimin e jetės, faktorėt socialė, ushqyerjen, por edhe mė faktorė tė tjerė natyrorė. Ndonėse ka pėrpjekje pėr tė vendosur korrelacione mes llojeve tė ushqimeve dhe potencės seksuale, deri tani kėto gjėra mbeten tė paprovuara. Pėrshembull, nė popull ėshtė i pėrhapur mendimi se po tė hash mjaltė dhe arra, rritet potenca seksuale, por kjo nuk ka baza. Nuk ėshtė e provuar se ushqimet shumė kalorike shtojnė dėshirėn seksuale. Popullsia e fshatit para viteve ’90 kishte ushqim kalorik tė ulur, por njėherėsh kishte edhe jetė aktive seksuale. Mė tepėr nė stimulimin e dėshirave ndikojnė elementė tė kulturės si moda, filmat, sjelljet e lirshme. Realisht, shoqėria shqiptare pas ’90-ės ėshtė kthyer nė njė shoqėri seksuale.

  -Cila ėshtė ecuria e jetės seksuale nė stade tė ndryshme tė jetės?

  Jeta seksuale fillon njė rėnie graduale pas moshės 40 vjeē, e cila ka njė kurbė relative sipas karakteristikave individuale. Pėrgjithėsisht, aktiviteti seksual pushon mbi moshėn 70-vjeēare. Sipas statistikave, meshkujt 70- vjeē nė 62% tė rasteve e kanė tė pamundur aktin seksual.
  -Meshkujt qė kanė aktivitet intensiv seksual tė hershėm nė adoleshencė dhe nė rininė e parė, a ka gjasa qė tė jenė mė tė konsumuar nė vitet e martesės, sesa meshkujt qė nuk kanė pasur shumė raporte ose qė nuk kanė pasur fare?
  E kundėrta ėshtė e vėrtetė. Njerėzit qė bėjnė jetė aktive seksuale nė moshė tė re, vazhdojnė tė ruajnė relativisht aftėsinė edhe nė moshė tė thyer. Njė 50-vjeēar me 20 vjet martesė mund tė ruajė njė denduri raportesh edhe 3-4 herė nė javė.

  -A ėshtė i dėmshėm fillimi i aktivitetit seksual nė pubertet pėr djemtė, pasi jemi mėsuar qė vazhdimisht tė dėgjojmė vetėm pasojat mbi vajzat? Nė cilėn moshė rekomandohet tė fillojė jeta seksuale?

  Akti i parė seksual te femrat duhet tė fillojė jo mė parė se mosha 18 vjeē dhe te meshkujt 22 vjeē, pasi ai ėshtė i lidhur edhe me pjekurinė psikike. Nėse djali e fillon herėt jetėn seksuale, e pėrjeton atė shumė fuqishėm dhe i keqinterpreton momentet, nuk vlerėson gjendjen dhe rreziqet, madje mund tė kalojė edhe nė dhunė seksuale. Grupmosha e djemve adoleshentė ėshtė ajo qė bėn krime seksuale. Nė kėtė moshė nuk ka filluar tė piqet mirė personaliteti seksual. Meqenėse ėshtė njė moment delikat kur fillojnė tė instalohen sjelljet seksuale, ėshtė mosha e rrezikut kur djemtė mund tė behėn transvestitė, gei, sadistė etj.

  -Nga pėrvoja juaj si androlog, ēfarė ju rezulton lidhur me shkaktarėt e impotencės te meshkujt?

  Shkaqet e impotencės te meshkujt grupohen nė psikogene dhe organike. Shkaktarėt psikogenė kur shfaqen te moshat e reja kemi tė bėjmė me ato momente kur mashkulli ėshtė i paaftė pėr tė pasur ereksion dhe pėr tė realizuar penetrimin. Kur mosrealizimi i aktit seksual pėrsėritet, fillon tė shfaqet frika dhe kjo gjendje mund tė shkojė me vite. Ndėrsa shkaqet organike janė ato kur janė prishur hallkat e njė mekanizmi fiziologjik pėrgjegjės pėr aktin seksual. Kjo gjendje haset mė shpesh te mosha tė mėdha bashkėshoqėruar me sėmundje si diabeti, hipertensioni, yndyrnat e larta, si dhe sėmundje tė tjera, duke pėrfshirė edhe veprimin frenues tė disa grupeve tė medikamenteve.

  -Diēka pėr relacionet e pacientėve me mjekun. A ėshtė e vėshtirė tė vendosėsh komunikimin me pacientėt?

  Vėrtet shumė e vėshtirė. Jeta seksuale ėshtė pjesė tepėr intime e ēdo njeriu dhe shumė meshkuj e kanė tė vėshtirė tė flasin pėr problemet e saj me mjekun. Kjo nuk ndodh vetėm nė Shqipėri, por edhe nė vende tė zhvilluara. Pasojat e drojes nuk mungojnė. Shpesh na vijnė pėr konsultė pacientė me gjendje tė rėnduar, paraqiten tepėr vonė, kur pėrshembull ėshtė ndėrprerė njė lidhje dashurie qė mund tė kishte vazhduar ose kur sėmundja ka avancuar. Madje, njė pjesė e madhe nuk pranojnė tė vizitohen. Duan t’u japėsh ndonjė medikament dhe kaq. Ėshtė diēka e provuar: meshkujt kanė shumė mė tepėr droje se femrat tė zbulohen para mjekut, ndėrkohė qė nė jetė janė mė tė shpenguar. Njė burrė nuk turpėrohet tė urinojė nė njė cep rruge, gjė qė njė grua nuk do ta bėnte kurrė, dhe po ky burrė pranon mė mirė tė vdesė sesa tė mjekohet. Duke e ditur se kjo fushė bisede ėshtė tepėr delikate, pėrpiqemi tė kemi sa mė shumė takt kur bisedojmė me ta, nė mėnyrė qė t’u japim mundėsinė tė flasin.

  -A ėshtė normale dhe e vlefshme qė tė zgjatet jeta seksuale me ilaēe si viagra? Dhe sa tė pranuara janė metoda tė tilla nga pacientėt tuaj?

  Jeta seksuale shfaq problemet e saj me moshėn. Impotenca fillon tė shfaqet me kalimin e viteve dhe ky ėshtė njė fakt i pakėndshėm pėr tė gjithė njerėzit. Seksualiteti ėshtė pjesė e rėndėsishme jo vetėm e jetės, por edhe e vetė personalitetit njerėzor. Njerėzit qė e kanė humbur kėtė aftėsi ndihen tė pavlershėm. Aq e vėrtetė ėshtė kjo, saqė duket se mė rėndė meshkujt fyhen pėr aftėsinė seksuale, sesa pėr aftėsinė mendore. Kjo i bėn tė vuajnė mė tepėr se gjithēka. Shumė pacientė kur vijnė, mė thonė: “A ka ndonjė mėnyrė qė tė bėhem pėrsėri siē kam qenė, se nuk mė pėlqen diēka artificiale?”. “S’ka ilaē qė tė bėn tė ri, por ka ilaē, qė pasi ta pish, tė jesh nė gjendje tė bėsh seks”, u them. Pra, kjo patologji, ky dėmtim, mund tė kurohet, sikurse shumė sėmundje tė tjera. U them pacientėve se, pėrderisa marrin ilaēe pėr tensionin, pėr zemrėn, pėrse tė mos marrin edhe pėr potencėn, kur qė tė gjitha bėhen nė funksion tė pėrmirėsimit tė jetės? Fundi i fundit, vjen njė moshė dhe vėmė gjyslyke. Edhe ato artificiale janė. Ata mėrziten kur u them se moshėn pas nuk e kthejmė dot dhe aftėsia e humbur pėr shkak tė saj nuk mund tė rifitohet. Mendojnė se edhe kur e realizojnė aktin, kanė marrė njė ndihmė nga jashtė, se kjo nuk ėshtė e natyrshme, prandaj edhe nuk i gėzon. Grupi i atyre qė nuk pranojnė tė pėrdorin stimulues pėr tė mbajtur gjallė jetėn seksuale ėshtė i madh, ndonėse nuk ka shifra.

  Sot.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Dėshira mė e fshehtė e njeriut.

  Meqe me kane leje te perkoshme, nga lejedhenesja, te shkruaj tek temat e "sexit", po postoj kete artikullin e meposhtem. ...

  Dėshira mė e fshehtė e njeriut

  2 Dhjetor Instinkti pėr tė kryer marrėdhėnie seksuale ėshtė mė i forti qė zotėrojmė. Ky ėshtė jetėsor nėse duam tė krijojmė brezin tjetėr. Instinktet tona na nxisim tė gjithėve tė kryejmė marrėdhėnieve seksuale. Por mėnyra se si gratė dhe burrat shtyhen drejt kėsaj, ėshtė krejt e ndryshme. Dy aktorė u dėrguan nė kompleksin universitar tė Londrės me kamera tė fshehta pėr tė bėrė njė pyetje tė thjeshtė: "A do tė flesh me mua?". Njė prej aktorėve ėshtė femėr qė pyet meshkujt dhe tjetri ėshtė mashkull qė pyet femrat. Rezultati dihet. Asnjė femėr nuk tha po, por tre nė katėr meshkujve u dukej ide e mirė. Ndryshimi tek qasja e meshkujve dhe femrave ndaj marrėdhėnies seksuale ka njė themel evolucionar. Ēdo muaj njė grua ovulon vetėm njė vezė. Nėse kjo vezė pllenohet, atėherė asaj do t'i duhet tė bartė fėmijėn pėrgjatė nėntė muajsh shtatzanie. Ky ėshtė njė investim i madh. E kundėrta ndodh me burrin i cili ka tė gatshme pothuaj njė numėr tė pafundėm spermash dhe mund tė bėhet baba i qindra fėmijėve brenda kėtyre nėntė muajve. Kėshtu qė nuk ėshtė befasuese pėrse gratė kanė prirje tė jenė mė nazelije kur vjen puna pėr tė zgjedhur me kė tė kryejnė marrėdhėnie seksuale. Kur janė nė kėrkim tė njė partneri njerėzve u flet instinktivisht njė varg i madh sinjalesh. Mė i thjeshti prej tyre ėshtė forma trupore. Pėr gratė, njė bel i hollė dhe kėllqe tė gjera janė shenja tė pjellorisė dhe prandaj ėshtė vėrtetuar se kėto i tėrheqin shumė burrat. Gratė tėrhiqen instinktivisht pas formash trupore qė tregojnė gjene tė mira. Kėshtu qė gruaja do tė parapėlqente mė tepėr njė burrė me shpatulla tė gjera dhe bel tė hollė - njė shenjė e sigurtė si e forcės fizike, ashtu edhe e njė sistemi tė mirė imunitar. Por ne i zbulojmė partnerėt e mundshėm nė njė mėnyrė mė tė zhdėrvjellėt. Nė Newcastle University iu kėrkua femrave tė mbanin pėr disa ditė tė tėra njė bluzė me mėngė tė shkurtra. Meshkujt u ftuan pastaj tė zgjidhnin atė bluzė qė ata mendonin se mbante erėn mė tė mirė. Pothuajse pa ndonjė ndryshim, meshkujt parapėlqyen erėn e grave qė kishin njė sistem imunitar krejt tė ndryshėm nga i tyri. Kjo ėshtė kuptimplotė nga ana evolucionare - fėmijėt e lindur prej prindėrish qė kanė sisteme tė ndryshme imunitare kanė gjasat mė tė mira t'i luftojnė vetė sėmundjet. Ian Penton-Voak i Stirling University dhe David Perrett i University of St Andrews, kanė pyetur femrat tė zgjedhin meshkujt tėrheqės, me rezultate magjepsėse. Ato qė ishin nė periudhėn e ovulimit, parapėlqenin mė tepėr fytyrat tipike mashkullore. Qafė tė trashė, nofulla dhe mjekėr tė gjerė – treguesit tipikė tė fuqisė dhe shėndetit – tė gjitha kėto, cilėsi tė dėshirueshme gjenetike.

  Metropol.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 20. #20
  viva voce
  Anėtarėsuar
  05-09-2005
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  758
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku
  Meqe me kane leje te perkoshme, nga lejedhenesja, te shkruaj tek temat e "sexit", po postoj kete artikullin e meposhtem. ...

  Dėshira mė e fshehtė e njeriut

  2 Dhjetor Instinkti pėr tė kryer marrėdhėnie seksuale ėshtė mė i forti qė zotėrojmė. Ky ėshtė jetėsor nėse duam tė krijojmė brezin tjetėr. Instinktet tona na nxisim tė gjithėve tė kryejmė marrėdhėnieve seksuale. Por mėnyra se si gratė dhe burrat shtyhen drejt kėsaj, ėshtė krejt e ndryshme. Dy aktorė u dėrguan nė kompleksin universitar tė Londrės me kamera tė fshehta pėr tė bėrė njė pyetje tė thjeshtė: "A do tė flesh me mua?". Njė prej aktorėve ėshtė femėr qė pyet meshkujt dhe tjetri ėshtė mashkull qė pyet femrat. Rezultati dihet. Asnjė femėr nuk tha po, por tre nė katėr meshkujve u dukej ide e mirė. Ndryshimi tek qasja e meshkujve dhe femrave ndaj marrėdhėnies seksuale ka njė themel evolucionar. Ēdo muaj njė grua ovulon vetėm njė vezė. Nėse kjo vezė pllenohet, atėherė asaj do t'i duhet tė bartė fėmijėn pėrgjatė nėntė muajsh shtatzanie. Ky ėshtė njė investim i madh. E kundėrta ndodh me burrin i cili ka tė gatshme pothuaj njė numėr tė pafundėm spermash dhe mund tė bėhet baba i qindra fėmijėve brenda kėtyre nėntė muajve. Kėshtu qė nuk ėshtė befasuese pėrse gratė kanė prirje tė jenė mė nazelije kur vjen puna pėr tė zgjedhur me kė tė kryejnė marrėdhėnie seksuale. Kur janė nė kėrkim tė njė partneri njerėzve u flet instinktivisht njė varg i madh sinjalesh. Mė i thjeshti prej tyre ėshtė forma trupore. Pėr gratė, njė bel i hollė dhe kėllqe tė gjera janė shenja tė pjellorisė dhe prandaj ėshtė vėrtetuar se kėto i tėrheqin shumė burrat. Gratė tėrhiqen instinktivisht pas formash trupore qė tregojnė gjene tė mira. Kėshtu qė gruaja do tė parapėlqente mė tepėr njė burrė me shpatulla tė gjera dhe bel tė hollė - njė shenjė e sigurtė si e forcės fizike, ashtu edhe e njė sistemi tė mirė imunitar. Por ne i zbulojmė partnerėt e mundshėm nė njė mėnyrė mė tė zhdėrvjellėt. Nė Newcastle University iu kėrkua femrave tė mbanin pėr disa ditė tė tėra njė bluzė me mėngė tė shkurtra. Meshkujt u ftuan pastaj tė zgjidhnin atė bluzė qė ata mendonin se mbante erėn mė tė mirė. Pothuajse pa ndonjė ndryshim, meshkujt parapėlqyen erėn e grave qė kishin njė sistem imunitar krejt tė ndryshėm nga i tyri. Kjo ėshtė kuptimplotė nga ana evolucionare - fėmijėt e lindur prej prindėrish qė kanė sisteme tė ndryshme imunitare kanė gjasat mė tė mira t'i luftojnė vetė sėmundjet. Ian Penton-Voak i Stirling University dhe David Perrett i University of St Andrews, kanė pyetur femrat tė zgjedhin meshkujt tėrheqės, me rezultate magjepsėse. Ato qė ishin nė periudhėn e ovulimit, parapėlqenin mė tepėr fytyrat tipike mashkullore. Qafė tė trashė, nofulla dhe mjekėr tė gjerė – treguesit tipikė tė fuqisė dhe shėndetit – tė gjitha kėto, cilėsi tė dėshirueshme gjenetike.

  Metropol.
  Ja fute si .....kot. Instikti me i fuqishem eshte ai i ruajtjes se vetvehtes dhe pastaj ai i ruajtjes se llojit, megjithate na solle gjera interesante
  sereno

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO
  Nga Darius nė forumin Fenomene Paranormale
  Pėrgjigje: 1052
  Postimi i Fundit: 10-04-2014, 09:58
 2. Femrat dhe meshkujt komunikojnė ndryshe
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 17-04-2009, 10:51
 3. Meshkujt, frikė nga “gjinekologu”
  Nga Davius nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-02-2007, 11:44
 4. Meshkujt vijnė nga Marsi, femrat nga Afėrdita’.
  Nga Tirana nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 07-11-2005, 12:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •