Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
  1. #1
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Antarsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Mosha
    32
    Postime
    11,988
    Faleminderit
    1
    3 falenderime n 3 postime

    Fatkeqsia ajrore mori 141 jetra

    Xhakart, 14:25

    Rrzimi i aeroplanit indonezian mbi qytetin Medan sot mori jetn e 141 personave, lajmruan autoritetet indoneziane, duke shtuar se prej viktimave 111 kan qen udhtar dhe antar t ekuipazhit, ndrsa 30 kan humbur jetn n tok.

    Gjasht udhtar e kan mbijetuar fatkeqsin, ndrsa vendi ku u rrzua aeroplani i tipit Boing 737-200 i kompanis Medan Erllajns menjher ishte kapluar nga zjarri.

    Sipas prfaqsuesit t kompanis dhjetra persona t lnduar jan transferuar n spitalet prreth, ndrsa n mesin e t vdekurve sht edhe guvernatori i provincs Sumatra Veriore.

    Aeroplani i Medan Erllajns-it q u rrzua menjher pas fluturimit nga qyteti Medan ka qen 25 vjet i vjetr, ndrsa servisimin e fundit m t madh e ka kryer n qershor t ktij viti.

    Medan Erllajns, e cila ballafaqohet me probleme financiare, n flotn e saj ka 15 aeroplan, prej t cilve shumica jan t tipit Boing 737-200.

    Fatkeqsia e sotme e aeroplanit sht e gjashta gjat dhjet ditve t fundit. Gjat fatkeqsive n Peru, Venecuel, Greqi dhe Tunezi humbn jetn 334 njerz. N gusht fatkeqsi pa viktima kishte edhe aeroplani francez, i cili u ndez gjat aterimit n Toronto.

    Fatkeqsia e fundit e aeroplanit n Indonezi ndodhi n shkurt t ktij viti, kur n Jav u rrnua nj aeroplan m i vogl, me `rast humbn jetn 26 njerz.

    Fatkeqsia m e rnd ajrore n Indonezi ka ndodhur n shtator t vitit 1997 kur nj erbas i kompanis Geruda goditi nj kodr n afrsi t vendit t fatkeqsis s sotme. Ather humbn jetn 232 persona.
    My silence doesn't mean I am gone!

  2. #2
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Antarsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Mosha
    32
    Postime
    11,988
    Faleminderit
    1
    3 falenderime n 3 postime
    Pamje rrenqethese te vendit ku gjete vdekjen me shume se 141 njerez.
    Se cka behet me keto aeroplan nje Zot e din.

    Shtojce:
    Franca ka perpiluar nje liste ku eshte shkruajtur se cilet kompani te aviotransportit kane te drejte te aterojne ne France, per fat te keq nje aviokompani qe niset nga Shqiperia nuk ka te drejte te ateroj ne France! Kjo eshte nje shenje se sa e kemi reputacionin ne Evrope dhe gjetiu.

    Un.
    Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
    My silence doesn't mean I am gone!

  3. #3
    ("ANDREA" ZEMRA BABIT) Maska e Genti^Itali
    Antarsuar
    19-09-2003
    Vendndodhja
    Itali ''Venezia''
    Mosha
    34
    Postime
    641
    Faleminderit
    0
    0 falenderime n 0 postime
    Kohet e fundit ka pas shume aksidente ajrore, e qindra te vdekur, tani ke frik me udhetu...

    Zoti ja lehtesoft limbjen familjarve te viktimave.
    LINDI EDHE "ANDREA"

Tema t Ngjashme

  1. Fillon dhnia e tapive pr proesin e legalizimeve
    Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
    Prgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 22-02-2013, 11:31
  2. Ndjesit e turbullimeve ajrore!
    Nga Astrit Kosturi n forumin Ditari i meditimeve
    Prgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 12-07-2009, 06:43
  3. Area 51 - Baza ajrore me sekrete e SHBA-ve.
    Nga pendex n forumin Fenomene Paranormale
    Prgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 16-06-2009, 15:07
  4. Kriteret per zgjedhjen e kompanive ajrore
    Nga hope31 n forumin Tema shoqrore
    Prgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 16-11-2006, 14:15
  5. Tomas Pochari, nje histori suksesi ne SHBA
    Nga Albo n forumin Elita kombtare
    Prgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 18-06-2003, 21:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •