Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 90
 1. #21
  ICE-A Maska e PcCrack3r
  Antarsuar
  31-08-2005
  Vendndodhja
  Dean - Kosov
  Mosha
  30
  Postime
  163
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  A mund te kem access ne kompjuterin e shokut ?

  Pershendetje,

  Desha te di a ka ndonje mundesi per te hyre ose perdorur kompjuterin e shokut permes internetit ?
  Nese po ateher si mund ta bej ate ?
  --==Emi==--

 2. #22
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  Sigurohu qe kompjuteri i shokut te lejoje akses nga kompjuteri jot.
  Duhet shkoje ne kontroll panel/sistem/remote kontroll.Ketu i vihet shenja e v-se kutise lejo asistence ne largesi(allow remote assistence...) Edhe poshte te desktop i ve shenjen e v-se katrorit.Klikohet ne butonin e avancuar dhe i ve shenjen e v-se katrorit perpara lejo assistence dhe kontroll ne largesi te kompjuterit.Per gjerat e tjera shiko ne kete forum se eshte hapur njehere kjo teme nga davius.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Kinezi
  Antarsuar
  27-05-2005
  Postime
  162
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Thumbs up Nje gje akoma me e bukur

  www.logmein.com

  Nqs ke lidhje te shpejte ....

  Mund te jesh edhe mbrapa ndonje firewall-i, nuk ka problem
  Mos shikoni kisha e xhamia feja e shqiptarit sht shqiptaria -Pashko Vasa

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Kisha dy pyetje..!

  1) Duhet te shkruhet porta aty lart me IP?

  2) Nqs dikush gjen IP time kur un e kam lejuar tani qe te lidhem nga nje kompjuter tjeter.. A mund dikush tjeter te lidhet tani me Kompjuterin tim , ( Pyes nqs un e kam kompjuterin pa passwd ) dhe te lidhet per mes Administratorit? ( Do te thot a mund te lidhet nqs nuk i jep passwd fare por vetem Administrator ) ?

  Gjith te mirat.
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-04-2004
  Postime
  684
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pergjigje ...

  Citim Postuar m par nga xhafo
  .... se kam ndegjuar se kompanite e medha te kompjuterve instalojne 50 e me teper kompjuter ne rrjete nga serveri vetem nga nje kompjuter
  Ju pershendes
  Fjala eshte programe te tipit Norton Ghost. Microsofti ka gjithashtu mjete per "remote deployment" ne kuader te sever produkteve te tyre. Novelli gjithashtu ka mjete ne kuader te Yast/Zen, etj.

 6. #26
  Luli "Bucki.Net"
  Antarsuar
  06-10-2006
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  35
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Exclamation Me duhet ndihme...!

  Si te hy ne Kompjuterin e shokut prej kompjuterit tim me ane te "Remote Desktop Connection", nese din dikush te me tregoj

 7. #27
  Ricky Maska e EnRiQu3
  Antarsuar
  02-11-2004
  Vendndodhja
  Rumani
  Mosha
  31
  Postime
  81
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  www.foldershare.com nje program interesant dhe ky..
  nga ku mund te marresh file nga kompjuteri jot ne nje kompjuter tjeter duke perdor peer-to-peer
  Faqet personale mund ti vendossh vetm n profilin tuaj dhe jo n firm. Stafi i Forumit!

 8. #28
  Walking on Clouds Maska e elektron2
  Antarsuar
  29-04-2006
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ky eshte problemi qe me del mu. vetem emri i pc . firewall krejt gjerat jane ok spo di qka mund te mos jete ne rregull. useri eshte i protektun me password si duhet te jete. Tash nuk e di a ka edhe dic tjeter per te shtuar a qka?
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga elektron2 : 16-01-2007 m 14:37

 9. #29
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Antarsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim
  Emri i kompjuterit punon vetm n rastet kur t dy kompjuterat jan pjes e t njjtit rrjet lokal (LAN). Nse lidhja midis dy kompjuterave bhet nprmjet Internetit, ather duhet t shkruash t gjithe domain, si psh: kompjuteri.kompania.com, ose shkruaj adresn IP t kompjuterit me t ciln do t lidhesh.

  Pr t gjetur adresn IP, hap faqen http://www.whatismyip.com nga kompjuteri q do t lidhesh. Adresa IP sht nj numr si 192.168.1.1. Kt numr fute tek remote desktop n kompjuterin tjetr dhe provo t lidhesh. Q t dy kompjuterat duhet t jen lidhur n Internet n at koh.

  Nse nuk arrin t lidhesh, lexo shkrimet m lart pr shrbimet q duhet t jen aktivizuar dhe portat q duhet t jen hapur n routera dhe firewall.
  Edi

 10. #30
  AlbMania Host & Design! Maska e Kleidi
  Antarsuar
  06-02-2003
  Vendndodhja
  larg...shume afer... :)
  Mosha
  31
  Postime
  163
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Di68
  E mire kjo VNC por mua me duhet ai versioni enterprise.E ka ndonjeri te plote? Pasi vetem kjo VNC me lidh WIN XP me Win Vista !
  Nese e ka ndonjeri , PM pls
  ~ Milanist Do Jem Per Jete ... Qofsha Gjalle Apo Vdek ~
  Ne Dashuri Fiton Ai Qe Iken !

 11. #31
  M1ST3R10Z3 @k47 Maska e Michaela
  Antarsuar
  27-03-2007
  Vendndodhja
  BrEnDa NjE mIsTeRi
  Postime
  487
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Po ndonje program te mire qe te lidh Win Xp me Win Vista ? Se remote desktop nuk funksiononte !
  GjERMONE E LOGEL SA NJE GOGEL!

 12. #32
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime n 10 postime
  RDC per XP ne vista punon per mbrekulli nuk e di se ca thua ti qe nuk punon !
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 13. #33
  AlbMania Host & Design! Maska e Kleidi
  Antarsuar
  06-02-2003
  Vendndodhja
  larg...shume afer... :)
  Mosha
  31
  Postime
  163
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Ardi_Pg_ID
  RDC per XP ne vista punon per mbrekulli nuk e di se ca thua ti qe nuk punon !
  Nuk punonte. Me nxirrte nje error. Dhe shiko icik PM se me vduqe!
  ~ Milanist Do Jem Per Jete ... Qofsha Gjalle Apo Vdek ~
  Ne Dashuri Fiton Ai Qe Iken !

 14. #34
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime n 10 postime
  RDC punon per mbrekulli une gjate javes se kaluar kam perdorur RDC nga XP Pro ne te pakten 36 kompjutera kliente qe kane Vista ne nje nga sitet e kompanise qe une punoj ne California edhe nuk pata asnje problem normale nese e keni windowsin pirat e nuk mund te shkarkoni update e nuk mund te merni dot Termilan Services Client 6.0 Atehere harojeni te lidheni lexoni kete per me shume http://support.microsoft.com/kb/925876

  Kleido e kam lexuar vlla po jam pak si zene me pune keto dite do te te flas ne msn kur te jem verdalle .

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 15. #35
  AlbMania Host & Design! Maska e Kleidi
  Antarsuar
  06-02-2003
  Vendndodhja
  larg...shume afer... :)
  Mosha
  31
  Postime
  163
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une Windowsin e kam te regjistruar dhe te aktivizuar korrektesisht. Update marr pa problem si per Windows ashtu dhe per Office !

  P.S. Ardo , kur te kesh nge bertit !
  ~ Milanist Do Jem Per Jete ... Qofsha Gjalle Apo Vdek ~
  Ne Dashuri Fiton Ai Qe Iken !

 16. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-03-2007
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  si konfigurohet kjo porta 3389

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e O.adi
  Antarsuar
  21-12-2006
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Tung Qa Po Boni Kisha Nje Pytje Per Ju , Si Duhet Te Veproj Une ....
  Une Jam Klient I Nje Kompanie Edhe Kam Ip Private Nese Dua Une Te Lidhem Nga Nej Pc Tjeter Ne Pc Tim A Duhet Qe Une Nje Her Te Jap Ip E Kompanis ..
  Sjam I Qart Ktu Nese Ka Mundesi Dikush Qe Tma Spjegoj Nje Qik
  Tung Qdo Te Mir

 18. #38
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  a jan te njejta keto edhe per windows vista? apo duhet dicka tejter per vista ?

 19. #39
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime n 10 postime
  Cdo gje qe eshte thene me lart eshte e njejte e per windows vista. nese doni nje RDC pa dhimbje koke www.logmein.com edhe jeni ne regull

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 20. #40
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  po sa i lexova duhet qe kur ti bej kerkesen une shokut aj te pranoj, po si mund te ja bej te marr shembull jam diku tjeter dhe me duhet dicka nga pc i imi si mund te lidhem nga te marrim shembull pci punes pa qen dhezet pc i imi mundem apo nuk mundem ?
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Lufta III boterore dhe fundi i botes (1)
  Nga forum126 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 13-04-2018, 12:36
 2. Shenja ne Rruge!?
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 17-06-2009, 08:47
 3. Mbi priftrin
  Nga I KTHYERI n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-12-2006, 09:49
 4. Vizita e Varreve dhe kerkimi i ndihmes nga i Varrosuri
  Nga hasanii n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 11-07-2005, 06:44
 5. Urtesia e Agjerimit te Ramazanit!
  Nga Klevis2000 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 17-11-2004, 12:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •