Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 14 prej 14
 1. #1
  i/e larguar Maska e Benn
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Gazeta ILIRIA

  Ne se mund te me ndihmoni me adresene e-mail-it e numrat e telefonit e te fax-it te Gazetes "ILIRIA" qe botohet ne New York

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-07-2005
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Gazeta "Illyria" me botues antishqiptarin,Ekrem Bardha nuk mund te jete perfaqesuese e shqiptareve te SH.B.A-se.Kjo fletushke i sherben me teper interesave personale te Bardhes dhe familjes se tij,ndersa komuniteti shqiptar eshte distancuar prej kohesh nga fletorja e "Radanjit",qe me teper himnizon antishqiptarizmin dhe korrupsionin se sa flet per problemet qe hasin shqiptaret ne emigracion apo ne Shqiperi.

 3. #3
  Gjethja Maska e Gjethja
  Anėtarėsuar
  28-08-2005
  Vendndodhja
  Tek 50 yjet
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Gazeta "Illyria": pergjigje per nje ndihmė teknike

  Citim Postuar mė parė nga Benn
  Ne se mund te me ndihmoni me adresene e-mail-it e numrat e telefonit e te fax-it te Gazetes "ILIRIA" qe botohet ne New York
  I dashur mik (them “mik” nė kuptimin qė mund tė komunikojmė falė “Albasoul”)

  Ky ėshtė mesazhi im mė i parė tek "Forumishqiptar" dhe shpresoj tė tė mbėrrijė.

  "Illyria"
  Tel: (212) 868-2224
  Illyrianew@aol.com
  Dalipgreca@aol.com
  Si personazhe te gazetės kam dėgjuar: Vehbi Bajrami, Dalip Greca (qė pėr mua is bėrė sinonimi i gazetės, se miqtė e mi ia dėrgojnė atij gjithė shkrimet), Ruben Avxhia, Berat Gashi, etj. etj. Zoti Bajrami mė duket se is larguar me ngritje pėr diku tjetėr, pėr Zotin Greca kam 100% siguri qė e ke aty. Janė nė Manhaten (Manhattan), mė duket nė tė njėjtėn ndėrtesė me “Motrat Qiriazi” (se unė nuk jam nga NYC).
  Po ishte ndonjė gjė me interes, mos na e lej pa na e thėnė, pasi Gazeta Illyria del nė internet vetėm me pagese dhe mua nuk ma mban buxheti ta ndjek ashtu.

  Ah, se kjo mė kujton qė mund tė tė jap hallkėn lidhėse tė gazetės. Ja kjo kėtu:
  http://www.gazetaillyria.net/
  Gjethja

  P.S. Zoti Peja! Gazetėn e bėjnė njerėzit dhe jo botuesi, se pasi merr udhėn e medias, del disi nga dora e tij. Po tė kesh frymė konstruktive, apo nė gjuhėn amerikane, po t'i shikosh gjėrat me pozitivizėm, shkruaji ti ato shkrime qe mendon se i mungojnė. Kėtu nuk bėj aspak tifozllėk pėr gazetėn, por pėr mirė a pėr keq (kėtė po ua lė njerėzve me peshore si e juaja) nė llogari tė fundit mbetet gazeta e parė e Diasporės (mė e madhja). Kur tė arrish ti, pasi tė heqėsh dorė nga nihilizmi, tė ndėrtosh gazetė mė tė mirė, ose tė paktėn njė tjetėr ku tė kemi alternativė ne qė nuk kemi para tė nxjerrim tonėn, atėherė do kem kėnaqėsinė qė kapelėn tė ta heq TY. Sot pėr sot, me gjithė ndonjė rezervė qė mund tė kem edhe unė, si mosdhėnia asgjė nė internet pėr publikun e gjerė, a ndonjė tjetėr) e ēmoj qė ekziston dhe na jep njė zė; atė qė kemi dhe ashtu si e kemi!
  Sa pėr mikun/mikeshėn Benn, thjesht kėrkon informacion konktakti, ndaj s'ka pse fshikullohet pėr kėtė kėrkesė. Tė ftoj ‘to give them the benefit of the doubt’, me fjalė tė tjera shqip, as ti as unė nuk dimė se me ē'synim fisnik e kėrkon, apo jo lum miku?!

  Pėrshėndetje miqėsore
  Gjethja
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gjethja : 28-08-2005 mė 15:29 Arsyeja: Shtese koment per zotin Peja

 4. #4
  i/e larguar Maska e Benn
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gjethja
  I dashur mik (them “mik” nė kuptimin qė mund tė komunikojmė falė “Albasoul”)

  Ky ėshtė mesazhi im mė i parė tek "Forumishqiptar" dhe shpresoj tė tė mbėrrijė.

  "Illyria"
  Tel: (212) 868-2224
  Illyrianew@aol.com
  Dalipgreca@aol.com
  Si personazhe te gazetės kam dėgjuar: Vehbi Bajrami, Dalip Greca (qė pėr mua is bėrė sinonimi i gazetės, se miqtė e mi ia dėrgojnė atij gjithė shkrimet), Ruben Avxhia, Berat Gashi, etj. etj. Zoti Bajrami mė duket se is larguar me ngritje pėr diku tjetėr, pėr Zotin Greca kam 100% siguri qė e ke aty. Janė nė Manhaten (Manhattan), mė duket nė tė njėjtėn ndėrtesė me “Motrat Qiriazi” (se unė nuk jam nga NYC).
  Po ishte ndonjė gjė me interes, mos na e lej pa na e thėnė, pasi Gazeta Illyria del nė internet vetėm me pagese dhe mua nuk ma mban buxheti ta ndjek ashtu.

  Ah, se kjo mė kujton qė mund tė tė jap hallkėn lidhėse tė gazetės. Ja kjo kėtu:
  http://www.gazetaillyria.net/
  Gjethja

  P.S. Zoti Peja! Gazetėn e bėjnė njerėzit dhe jo botuesi, se pasi merr udhėn e medias, del disi nga dora e tij. Po tė kesh frymė konstruktive, apo nė gjuhėn amerikane, po t'i shikosh gjėrat me pozitivizėm, shkruaji ti ato shkrime qe mendon se i mungojnė. Kėtu nuk bėj aspak tifozllėk pėr gazetėn, por pėr mirė a pėr keq (kėtė po ua lė njerėzve me peshore si e juaja) nė llogari tė fundit mbetet gazeta e parė e Diasporės (mė e madhja). Kur tė arrish ti, pasi tė heqėsh dorė nga nihilizmi, tė ndėrtosh gazetė mė tė mirė, ose tė paktėn njė tjetėr ku tė kemi alternativė ne qė nuk kemi para tė nxjerrim tonėn, atėherė do kem kėnaqėsinė qė kapelėn tė ta heq TY. Sot pėr sot, me gjithė ndonjė rezervė qė mund tė kem edhe unė, si mosdhėnia asgjė nė internet pėr publikun e gjerė, a ndonjė tjetėr) e ēmoj qė ekziston dhe na jep njė zė; atė qė kemi dhe ashtu si e kemi!
  Sa pėr mikun/mikeshėn Benn, thjesht kėrkon informacion konktakti, ndaj s'ka pse fshikullohet pėr kėtė kėrkesė. Tė ftoj ‘to give them the benefit of the doubt’, me fjalė tė tjera shqip, as ti as unė nuk dimė se me ē'synim fisnik e kėrkon, apo jo lum miku?!

  Pėrshėndetje miqėsore
  Gjethja
  Zoti Gjethja, ( po te drejtohem keshtu se duke ju referuar shkrimit tend dukesh se je Zoteri dhe i nderuar )

  Te falenderoj shume per informacionin e mjaftueshem qe me dergoje. une jam i interesuar per nje artikull te bere ne kete gazete vite me pare kur ajo Gazete drejtohej nga Z. Bajraktari ( ne se s'gabohem ).

  Te shpresoj se zoterijte e Gazetes te tregohen xhentile e te me ndihmojne per te ma dhene ose te me tregojne menyren me te shpejta per ta marre

  Edhe nje here faleminderit

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-07-2005
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Botuesi i kesaj gazete,pasi e bleu,eshte shprehur ne je rreth te ngushte:Kjo gazete do te beje te njohur PS-ne ne Sh.B.A.Besoj se ky deklarim nuk ka nevoje per komente...Njerzit qe ka mbledhur z.Bardha per gazeten e tij jane deshmuar ne vite si shembuj te servilizmit aninjerezor,ne vazhdimesi asnje artikull nuk mund te botohet pa lejen e botuesit.Qe jo vetem nuk ka asnje lidhje me median por eshte dhe nje analfabet i perkryer.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DARDAN PEJA : 29-08-2005 mė 12:28

 6. #6
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime
  hey po gazeta te tjera shqiptare ska ne usa te jen shqiptare jo kosovare ose maqedonse
  duan nje gazet shqiptare mer yahoo shqipo o shqip se ka lezet
  Partizoni

 7. #7
  Ēapkene... Maska e Arbresha
  Anėtarėsuar
  12-03-2003
  Vendndodhja
  Underneath the tears of the Sun...!!!
  Postime
  260
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga mario_kingu
  hey po gazeta te tjera shqiptare ska ne usa te jen shqiptare jo kosovare ose maqedonse
  duan nje gazet shqiptare mer yahoo shqipo o shqip se ka lezet
  Ne NY kemi dhe gazeten "Bota Sot" por kjo ka me shum lajme rreth Kosoves. Per tjera nuk di...

  Me respekt
  -- Resha

 8. #8
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Si Iliria apo Bota Sot kot jan te dyja se pjesen me te modhe qe nxjerin ne gazete i morin nga interneti nga gazeta dhe revista te ndryshme, pranaj o me mir me lexu gazetat shqiptare ne internet.

 9. #9
  i/e c'regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-01-2005
  Postime
  170
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga DARDAN PEJA
  Gazeta "Illyria" me botues antishqiptarin,Ekrem Bardha nuk mund te jete perfaqesuese e shqiptareve te SH.B.A-se.Kjo fletushke i sherben me teper interesave personale te Bardhes dhe familjes se tij,ndersa komuniteti shqiptar eshte distancuar prej kohesh nga fletorja e "Radanjit",qe me teper himnizon antishqiptarizmin dhe korrupsionin se sa flet per problemet qe hasin shqiptaret ne emigracion apo ne Shqiperi.
  e megjithate, tek-tuk mund te lexojm edhe ndonje artikull me vlere te kjo gazet...

  kam degjuar se eshte hapur edhe Gazeta TemA ne Michigan por nuk e di neqoftse vazhdon te botoj?

  deri sa te dali nje gazet me e mire, skemi cte bejm vecse te lexojm ato qe kemi...

  (malli qe mund te lexojm gazeta online)

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-07-2005
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Edhe "Tema Shqiptare",ka botues nje servil pamoral te xhaj Ekremit,kesisoj ka te njejten vlere si dhe "Illyria".Fatkeqsia e emigracionit shqiptar ne Sh.B.A,eshte se nuk po arrin te shkeputet nga merimanga e zese e sigurimit qe tashme ka urzurpuar dhe median ne amerike.Te pakten gjithkush duhet te ndeje turpin,kur sheh monstrat dhe bedelet e diktatures te drejtojne mediat ne vendin me te civilizuar te botes.

 11. #11
  Betimi i Hipokratit
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Mosha
  45
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ka ndonjeri pasword per ta lexuar gazeten iliria sepse ato duan vetem te abonohesh per te blere nje vit gazeten qe te mund ta lexosh online .une jam i interesuar te lexoj vetem nje numer.falemnderit nese ndonjeri do te me ndihmoje.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  france
  Mosha
  44
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mire e keni po skemi ēa te bejme kur skemi te tjera kshtu qe jemi te detyruar mos u merzisni se jan gjera qe kalojen deri sa te gjejme nje gazete serioze qe flet dhe qane hallet e shqiptareve
  shazi

 13. #13
  Pagan Maska e LIFE GUARD
  Anėtarėsuar
  29-12-2002
  Vendndodhja
  GarbageField Nj . USA
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Dardan . hallall vllai se kaq kohe me plasi shpirti se jane shume te pakte ata se kuptojne lojen e Z, ose me mire te themi shokut Bardha , se pas takimit me z. bardha genc pollo ish krahu i djathte i z.SALI BERISHA nderroj pllaken , dhe doli anti Berishjan ,


  Z. Bardha esht pronari legjit i ambasades greke ne tirane dhe merr nga ta nje pagese te mire qiraje ,


  duke jetuar ne usa dhe pasur kokntakt me shume shqiptare te vjeter i shof qe ekerem bardha te lej pershtypjen e nje ish- sigurimi i shtetit i gjoja arratisur ne usa dhe investon parane e popullit shqiptar me lejen e ramiz alise si , dhe ai si shume te tjetere megjithate kjo gje ska per tu zbuluar kurre se kur zbulon nje sekret hap kutine e pandores dhe vdes se kshu punon konspiracioni megjithate me behet qefi qe paska dhe te tjere qe nuk i shofim keto emra si bardha etj me radhe si figura te medha nacionaliste po thjesht si disa njeres qe bejn cdo gje ne emrin e e parase....
  Me Respekt , Lenci.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2009
  Postime
  34
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Te nderuar, Ekrem Bardha eshte ai qe dha nji miljon dollar per Kosove, "Vebndlindja therret" dhe tash ju mund te thuani si te doni. Per te dhena me te sakta drejtohuni te antaret dhe kryetari i "Vendlindja therret" ne New York dhe do te bindeni se ajo qe thuani ju eshte e kote, sidomos fjalet e D. Peja. Gazeta iliria ka historine e vet ne USA dhe lajmet nga Interneti i marrin te gjitha gazetat e botes.

Tema tė Ngjashme

 1. Ermal Fejzullahu
  Nga shigjeta nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 22-02-2018, 09:38
 2. Gazeta Bota Sot mashtrim me kamikazė
  Nga Shijaksi-London nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 17-08-2005, 03:45
 3. Intervistė me Karlo Bollino, pronar i Gazeta Shqiptare
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 22-03-2005, 11:00
 4. KOHA JONE dhe BERISHA.
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 07-08-2002, 13:19

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •