Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20

Tema: Kapslleku

 1. #1
  paqe Maska e Isra
  Anėtarėsuar
  19-07-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Kapslleku

  pershendetje, teme interesante!
  me qe behet fjale per zorren e trashe, kam dhe une nje pyetje!

  Motra ime ka nja 2 vjet qe vuan nga kapslliku. Perdor shpesh kivi per te stimuluar jashteqitjen.
  Kohet e fundit nuk ka ngrene kiwi pasi eshte e veshtire ta gjesh kete frut ne stinen e nxehte.Keshtu jashteqitja e saj stimulohet me force e dhimbje dhe shpesh provokohet gjak..
  ka pire shpesh gjethe sene, te cilat ne fillim i jepnin bark, tashme jo me.
  ushqimin ka filluar ta perdori te zgjedhur, supera, gjelle, fruta,lengje..


  cfare keshillohet ne kete rast?

  Ju lutem me jepni nje pergjigje..sepse ajo e vuan shume dhe psikologjikisht kete fakt.
  Ju faleminderit!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga miki_al2001 : 24-08-2005 mė 17:56
  Kujtimi i lumturisė nuk tė sjell mė lumturi, kujtimi i dhimbjes tė sjell pėrsėri dhimbje”

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Mosha
  36
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Isra ... cfare guximi paske ti ..me hap tem kapslleku ne forum

  Tashti motra jote paska problem te madh persderisa aty siper permende dhe gjakun ... keshilla ime eshte qe ti thuash asaj te bleje disa ilace qe te ndihmojne per kete sic jane psh Metamucil ose Benefiber nuk edi mire se ku jetoni ju por nese nuk ka keto kerkoni per ilace me fiber , sepse ajo eshte shume e mire per te ndihmuar ne kete rast ... (keto ilacet me siper nese jane atje ..do keshilloja te merrnit ato me kapsula se jan me te lehta per ti kaperdire se kur jan si pluhur skan gjithmoen shije te mire ...) esh dhe nje ilac tjeter qe eshte stool softener ...zbutes dmth ..qe mos krijoj probleme si puna e gjakut ..... ne farmaci po tu thuash ate emer te tregojne kush eshte se ka lloje te ndryshme ...

  Gjithashtu pasi te kesh siguruar keto , thuaj motres te pije shume uje , te haje ushqime jo shume te renda si psh brumerat ..etj etj te haje fruta , sallate e gjera qe jan te lehta per tu tretur ...(pa harruar vitaminat qe i duhen trupit)


  Keshtu ....

  ps: se tani lexova vendodhja tirane ...ah se di nese jan atje keto ilace po ishalla gjeni dicka te ngjajshme ....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Prototype : 24-08-2005 mė 21:44

 3. #3
  Betimi i Hipokratit
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Mosha
  45
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Isra
  pershendetje, teme interesante!
  me qe behet fjale per zorren e trashe, kam dhe une nje pyetje!

  Motra ime ka nja 2 vjet qe vuan nga kapslliku. Perdor shpesh kivi per te stimuluar jashteqitjen.
  Kohet e fundit nuk ka ngrene kiwi pasi eshte e veshtire ta gjesh kete frut ne stinen e nxehte.Keshtu jashteqitja e saj stimulohet me force e dhimbje dhe shpesh provokohet gjak..
  ka pire shpesh gjethe sene, te cilat ne fillim i jepnin bark, tashme jo me.
  ushqimin ka filluar ta perdori te zgjedhur, supera, gjelle, fruta,lengje..


  cfare keshillohet ne kete rast?

  Ju lutem me jepni nje pergjigje..sepse ajo e vuan shume dhe psikologjikisht kete fakt.
  Ju faleminderit!
  sa vjece eshte motra?
  meqe je ne tirane do te propozoja te bente nje fece per parazit ne nje laborator privat (300 leke ishte kur une isha atje) pastaj caji me gjethe sene eshte vertete i rekomandueshem.ai gjaku qe thua ti eshte i kuq apo ngjyre e erret?ka shume mundesi qe te kete edhe hemorroide?
  pastaj evelyn te ka dhene edhe ajo ca keshilla te vlefshme .ne lidhje me ushqimin ti thua se ka filluar te perdori ushqim te rregullt. dhe me sa me teper lengje.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-07-2005
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne qofte se motra nuk ka vajtur te doktorri ta marri parasysh e te vizitohet sepse nje kontroll i zorres se trash nuk do ishte keq meqe ka edhe gjak....fibra i ben shum mir kshu qe ushqime me fiber dhe per ilace per mendimin tim me mir ti ket si shpres te fundit ilacet ose ti perdori shum rrall sepse ilacet e kapsllekut pas nje far kohe nuk te bejn me pun dhe disa ilace po ti perdori shum ta bejn kapsllekun edhe me keq. Mesa kuptova motra e ka kronike dhe ilacet jan te dobishme kur ndodh radh jo ne raste te tilla.
  Me te lehtat duhet te jen supostot sepse e bejn efektin te zona ku ndodhet kaps sesa te pij ilace qe i mer i gjith organizmi. Te haj sa me shum gjera me leng dhe kumlla te thata i bejn mir...te mundohet te mos haj ushqim te perpunuar ose te rritur me kemikale sidomos mish i rritur artificialisht i ben dem.... po nuk besoj se e keni problem kte gje ne shqipri se atje shumica jan ushqime organike.

 5. #5
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Motra po vuan e shkreta se nuk eshte gje e lehte. Por duhet te mendohet nje
  here se kur i ka filluar dhe cfare ndryshimi ka pasur ne ate kohe motra.
  Varet ndonje ushqim mund ta bej kaps, ose ndonje kure qe merr ajo ilacesh
  mund ta bej kaps. A eshte ne diet?? Ka kaluar ndryshime ne trup si shtatzani?
  Ka ndonje semundje si psh : Diabet, Parkinson, paralize ( mos e thashte zoti ).
  Lengu i kumbulles sic u permend me lart eshte i mire, ndersa per ato hapat une skam shume besim pasi me duket sikur s'te ndihmojne dhe aq.
  Te filloje dhe te bej gjimnastike dhe te nderroje dieten fillimisht se mund ta ndihmoje,te perdori dhe ndonje lubrificant ose nqs s'ka siklet vojin e ullirit sic behet tek bebet e vogla.
  Ndersa persa i perket gjakut mendoj se mund te kete hemorroide te cilet mund
  te jene si brenda ashtu dhe jashta anusit. Por mund te jete dhe ndonje fistul
  qe i shkakton gjak...duhet pare tek doktori qe te vendose se cfare eshte.
  Per te lehtesu hemorroidet te duhet te besh banjo ( nqs ke vaske ) disa here
  ne dite me uje te ngrohte, te perdoresh ndonje krem ose jane ca si letra te
  ftohta qe ndihmojne. Keshtu te uroj te gjesh sherim sa me shpejt..!

 6. #6
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Mosha
  36
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Nje sqarim te vockel kisha une ..kur behet fjale per ilace fibra nuk futet tek to se esh natyrale mund ta marresh dhe me ushqim ....ilacet jane drogera ...keshtu qe fiber te mari sa te dete ajo se nuk i ben keq ...dhe dicka tjeter kur flitet per gjakun shume thane qe mund te kete semundje por un mendoj se mund te jete dhe fakti qe del gjak nga shtrengimi i madh .....
  booo sa interesante qe u be tema

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-07-2005
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kam nje zakon qe shkruaj pa pik e pa presje kshu qe aty ku fola per fibren po thoja per ushqim kurse per ilacet ishte tem vec asaj te fibres....kshu qe jo te mari ilace me fiber po te haj ushqime me fiber. Dhe na thuaj a ka ndonje ndryshim motra se na merakose te terve

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Isra si u be motra ?

 9. #9
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Isra si u be motra ?
  Patjetėr qė ka gjetur ilaēin e duhur.

 10. #10
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Isra si u be motra ?
  hahahaha po ti si u bere ?

  Mbaj mend ke qene keq dhe ti ca kohe?
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 11. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  hahahaha po ti si u bere ?

  Mbaj mend ke qene keq dhe ti ca kohe?
  Nje lloj jam. Keq puna keq

 12. #12
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Nje lloj jam. Keq puna keq
  Lavazh me vaj ulliri , gjej ndonje me gishta te trasha
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 13. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Jo jo ,nuk eshte gje ashtu se jam i virgjer

  Kam degjuar se Mjeksia Profetike e Muhamedit kishte nje recete te tille po nuk po e gjej. Shiko nje here ne arkivat e tua se mos e gjen

 14. #14
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Jo jo ,nuk eshte gje ashtu se jam i virgjer

  Kam degjuar se Mjeksia Profetike e Muhamedit kishte nje recete te tille po nuk po e gjej. Shiko nje here ne arkivat e tua se mos e gjen
  hahahaha kam nje komshi musliman 2 metrosh ,ardab per ket pune. Ku je me shpi?
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Pse edhe ati ja paske pare ?

  Sma kishte mare mendja qe mereni edhe me kso punesh ju ! Turp

 16. #16
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Pse edhe ati ja paske pare ?

  Sma kishte mare mendja qe mereni edhe me kso punesh ju ! Turp
  Ore ti do te sherohesh apo do merresh me llafe?
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 17. #17
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime
  Citim Postuar mė parė nga Isra Lexo Postimin
  pershendetje, teme interesante!
  me qe behet fjale per zorren e trashe, kam dhe une nje pyetje!

  Motra ime ka nja 2 vjet qe vuan nga kapslliku. Perdor shpesh kivi per te stimuluar jashteqitjen.
  Kohet e fundit nuk ka ngrene kiwi pasi eshte e veshtire ta gjesh kete frut ne stinen e nxehte.Keshtu jashteqitja e saj stimulohet me force e dhimbje dhe shpesh provokohet gjak..
  ka pire shpesh gjethe sene, te cilat ne fillim i jepnin bark, tashme jo me.
  ushqimin ka filluar ta perdori te zgjedhur, supera, gjelle, fruta,lengje..


  cfare keshillohet ne kete rast?

  Ju lutem me jepni nje pergjigje..sepse ajo e vuan shume dhe psikologjikisht kete fakt.
  Ju faleminderit!
  Se kuptoj kete une , kjo dhe hap teme dhe thote teme interesante per temen e vet?
  Shume interesante , teme by*te
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 18. #18
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime
  Kėshtu si e keni nisur ju tė dy nė fund jo kaps qė nuk do jeni por do dhisni fare pa e kuptuar.
  Mereni mė shtruar se nuk ėshtė shaka thyba.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Bajraku
  Anėtarėsuar
  29-02-2012
  Postime
  499
  Faleminderit
  4
  6 falenderime nė 6 postime
  [QUOTE=Isra;934438]pershendetje, teme interesante!
  me qe behet fjale per zorren e trashe, kam dhe une nje pyetje!

  Motra ime ka nja 2 vjet qe vuan nga kapslliku. Perdor shpesh kivi per te stimuluar jashteqitjen.
  Kohet e fundit nuk ka ngrene kiwi pasi eshte e veshtire ta gjesh kete frut ne stinen e nxehte.Keshtu jashteqitja e saj stimulohet me force e

  Per te larguar kapsllekut esht e rendesishme qe shujtat ditore duhet te mirren me kohe te caktuar.
  Qokolada e nxete,kanela,konsumimi i ujit,dhe lengu i kumbullave te thara esht shume i mir,masazhe ne stomake.

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  Ore ti do te sherohesh apo do merresh me llafe?
  Nuk e dija qe mjeksia profetike e Muhamedit keshillonte musliman 2 metrosh arab per te sheruar kapsllekun. A thua do ta ket provuar vete ai apo ti qe i keshilloni te tjeret ne kete menyre per tu sheruar ?

Tema tė Ngjashme

 1. Lapidar
  Nga Brari nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 16-06-2006, 13:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •