Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 26
  1. #1
    Fotoja e maturës :) Maska e Kinezja
    Anëtarësuar
    04-07-2005
    Vendndodhja
    Qyteza buzë liqenit - Pogradec
    Postime
    76

    Zbulimi i gjoksave të këngëtareve tona në skenë!

    Gjithnje e me shpesh po me bie t'i shoh kengetaret tona ne skene duke pasur problem me daljen e gjoksave jashte mbuleses, dhe duke u munduar qe kjo te mos ndodh. Ja momentalisht kete po e shoh te kengetarja "SONI" qe eshte tek My Music tash.

    Por e kam pare edhe te shume kengetare tjera, si Bleona Qerreti, Gili, Adelina Ismajli, Nora Istrefi, Lejdina Qelo, e te mos flasim me Genta ose tjerat ... e ndonje tjeter qe momentalisht nuk po me kujtohet. Dhe sinqerisht nuk po e kuptoj kete qe po ndodh.

    A po behet kjo me qellim nga kengetaret??? Kjo pyetje rrjedh ngase kengetaret i zgjedhin vet kostumet e tyre dhe poashtu bejne prova po me ato kostume para se te definivisht te dalin ne skene? Nese eshte keshtu, a ka ra morali ne kombin tone? Pse ka ra morali ne kombin tone? Dhe cilat do te jene pasojat?
    Buzëqeshja i pasuron ata që e pranojnë, por nuk i varfëron ata që e japin.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga Kinezja
    Gjithnje e me shpesh po me bie t'i shoh kengetaret tona ne skene duke pasur problem me daljen e gjoksave jashte mbuleses, dhe duke u munduar qe kjo te mos ndodh. Ja momentalisht kete po e shoh te kengetarja "SONI" qe eshte tek My Music tash.

    Por e kam pare edhe te shume kengetare tjera, si Bleona Qerreti, Gili, Adelina Ismajli, Nora Istrefi, Lejdina Qelo, e te mos flasim me Genta ose tjerat ... e ndonje tjeter qe momentalisht nuk po me kujtohet. Dhe sinqerisht nuk po e kuptoj kete qe po ndodh.

    A po behet kjo me qellim nga kengetaret??? Kjo pyetje rrjedh ngase kengetaret i zgjedhin vet kostumet e tyre dhe poashtu bejne prova po me ato kostume para se te definivisht te dalin ne skene? Nese eshte keshtu, a ka ra morali ne kombin tone? Pse ka ra morali ne kombin tone? Dhe cilat do te jene pasojat?
    Kineze,

    Besoj se i esht rrit numri i gjoksit pas blerjes se sytjenave...

    P.s Najs avatar ... Qeshu rini qeshu se bota eshte e jotja
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  3. #3
    MiLaNisT Maska e sLimShady
    Anëtarësuar
    22-04-2004
    Vendndodhja
    Shif ka mrapa m'ke
    Postime
    1,116
    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku
    Kineze,

    Besoj se i esht rrit numri i gjoksit pas blerjes se sytjenave...

    P.s Najs avatar ... Qeshu rini qeshu se bota eshte e jotja
    LooooL xhuxhu

    No coment una mpelqe kur dalin ashtuj lol D
    M&M

  4. #4
    ♪ @)-/-- ♪ Maska e Kërçovare1
    Anëtarësuar
    20-07-2005
    Vendndodhja
    ...aty afër...
    Postime
    222
    Me duket se kengetaret tona mendojne se vetem me zbulimin e pjeseve te trupit mund ta fitojne popullaritetin. Kjo mund tu ndihmoje per nje kohe te shkurter duke marre parasyshe skenen (rinine) Shqiptare, por shpejt pastaj yje mbeten vetem ata qe kane merite muzikore...

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e R2T
    Anëtarësuar
    18-04-2003
    Postime
    1,061
    harrove te shtosh Tonin Tershanen te lista...
    Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

  6. #6
    Emotionally Untouchable Maska e Taulant _NYC
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Vendndodhja
    11105
    Postime
    443
    Muzika sot , ashtu si c'do gje tjeter eshte biznes . Nuk jane vetem kengetaret Shqiptare , por jane kengetaret ( m dhe f) ne te gjithe boten qe ne nje menyre apo tjetren perpiqen te joshin sa me shume klientele ne koncerte apo per te shitur albume . A kufi kjo pune ? po sigursisht qe ka po kufiri ne mendjen tende , timen apo te nje adoleshenti ndryshon . Ti mos i shif gjoksin por perqendrohu ke syte dhe degjoju zerin =) .

  7. #7
    Wild Maska e unneceSsary
    Anëtarësuar
    05-07-2005
    Vendndodhja
    Gostivar
    Postime
    21
    Citim Postuar më parë nga Kinezja
    Gjithnje e me shpesh po me bie t'i shoh kengetaret tona ne skene duke pasur problem me daljen e gjoksave jashte mbuleses, dhe duke u munduar qe kjo te mos ndodh. Ja momentalisht kete po e shoh te kengetarja "SONI" qe eshte tek My Music tash.

    Por e kam pare edhe te shume kengetare tjera, si Bleona Qerreti, Gili, Adelina Ismajli, Nora Istrefi, Lejdina Qelo, e te mos flasim me Genta ose tjerat ... e ndonje tjeter qe momentalisht nuk po me kujtohet. Dhe sinqerisht nuk po e kuptoj kete qe po ndodh.

    A po behet kjo me qellim nga kengetaret??? Kjo pyetje rrjedh ngase kengetaret i zgjedhin vet kostumet e tyre dhe poashtu bejne prova po me ato kostume para se te definivisht te dalin ne skene? Nese eshte keshtu, a ka ra morali ne kombin tone? Pse ka ra morali ne kombin tone? Dhe cilat do te jene pasojat?
    Kineze, ajo nuk me pengon mua, nuk duhet ti pengeoj askujt, as gjinise femerore e as asaj mashkullore, eshte normale dhe eshte art, qe te te bind me shum te marr shembull cilindo nga filmat amerikan te cilet padyshim kane kulture dhe te aritura me te medha se ne, a ke pare ndonji film ku te mos kete skene erotike se paku 15 min.


    Kjo eshte normale dhe e lyp koha.Edhe pse une me shum e vleresoj nje keng te mir se sa nje videoklip te mir
    me respekt
    1F YOU C4N R34D 7H15 YOU R34LLY N33D 7O G37 L41D

  8. #8
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anëtarësuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku
    Kineze,

    Besoj se i esht rrit numri i gjoksit pas blerjes se sytjenave......


    Xhuxhu, mos valle ka ndryshuar cilesia e ujit te pijshem qe ka dhene kete efekt?

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga diikush

    Xhuxhu, mos valle ka ndryshuar cilesia e ujit te pijshem qe ka dhene kete efekt?
    Eshte uje me silicon diikusho...lol i pishem vetem nga femrat. Ne meshkujt kemi fillu me pi uje Lane...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  10. #10
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga R2T
    harrove te shtosh Tonin Tershanen te lista...

    Po , tamam ...edhe Tonin Tërshana futet në atë listë, por ai të paktën s'u tundte shumë.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON
    Po , tamam ...edhe Tonin Tërshana futet në atë listë, por ai të paktën s'u tundte shumë.
    Toninit i marsh te keqen ti,

    Ai sytjenat(dmth kostumet) i kishte te medhjaja , i benin dhe rrudha ...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  12. #12
    Football Factory Maska e Moltisanti
    Anëtarësuar
    22-11-2002
    Postime
    1,437
    Citim Postuar më parë nga Kinezja
    Gjithnje e me shpesh po me bie t'i shoh kengetaret tona ne skene duke pasur problem me daljen e gjoksave jashte mbuleses, dhe duke u munduar qe kjo te mos ndodh. Ja momentalisht kete po e shoh te kengetarja "SONI" qe eshte tek My Music tash.

    Por e kam pare edhe te shume kengetare tjera, si Bleona Qerreti, Gili, Adelina Ismajli, Nora Istrefi, Lejdina Qelo, e te mos flasim me Genta ose tjerat ... e ndonje tjeter qe momentalisht nuk po me kujtohet. Dhe sinqerisht nuk po e kuptoj kete qe po ndodh.

    A po behet kjo me qellim nga kengetaret??? Kjo pyetje rrjedh ngase kengetaret i zgjedhin vet kostumet e tyre dhe poashtu bejne prova po me ato kostume para se te definivisht te dalin ne skene? Nese eshte keshtu, a ka ra morali ne kombin tone? Pse ka ra morali ne kombin tone? Dhe cilat do te jene pasojat?
    Ja bojne kastile ato kopilat qe i rregullojne mas skenes ,lejn noi (kapse) pa merthy ,edhe del gruja huj bllof ,mo keq se (ciljeta) :PP

    nejse per neve cunat ,u shtofshin jarebi kto lloj rastesh

    hajt shnet
    Ndryshuar për herë të fundit nga Moltisanti : 11-08-2005 më 19:56

  13. #13
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Si, si e kishte emrin ajo brunia qe i mbante floket te prera tek mjekra? Ajo qe kendonte me Aleksander Gjoken qe e mbante per beli dhe leviznin nen ritem sa majtas-djathtas (if you ask me, he was grinding her) tek sa ky cirreshe, "EA, EA... DERRI NATEN VONE TE VALLZO-O-OJM'! E NE ME NJEEERRI TJETRRIN..." I doli gjoksi asaj ne '94-'95 apo vetem iu keput rripi i fustanit? E shkreta e mbante me dore deri sa mbaroi kengen sikur asgje s'ndodhi. Truly inspiring!
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  14. #14
    Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
    Anëtarësuar
    07-11-2002
    Postime
    3,393
    Alma Bektashit i ka ndodhur ajo gje ne festival. Poashtu edhe Adelines ne nje salle basketbolli ne Prishtine duke gjuajtur topin e basketbollit larte i del gjithe gjoksi jashte, kjo ne xhirim te drejtperdrejte.

    Shume prej kengetareve jo vetem shqiptare por edhe te huaja (psh. Britney Spears qe ne moshen 16 vjecare, J.Lo etj. etj.) bejne gjera te tilla per te perfituar sa me shume.
    Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

    Rrofte Shqiperia Etnike

  15. #15
    Dj Visi Maska e shqiptari02
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    192
    Cuditem pse lodheni tashme ju e kuptoni shume mire qe kushdo mund te behet kengetare perderisa ajo ka gjoks dhe trup te bukur pra gjoksi = Bizness ashtu kenaqen adoleshentet duke nxjere gjuhen jashte e duke puthur ekranin nga ana tjeter ju mbetet xhepi bosh duke shpresuar ti shijojne ato pjese po e di si eshte puna ti pine lengun se mishin e hane te tjeret!

    I am outta here!
    Opinion is like ass.. Everybody has one!

  16. #16
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    e kush mund ta harroje kete skene ....lol


  17. #17
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Kjo fotoja e fundit ish e forte

    Per mendimin tim zbulimi i xhoksit nuk eshte aspak kocidence! Ashtu siq e kan permendur disa me siper,eshte natyra e biznesit dhe stili i argetimit!

    Pstaj eshte viti 2005!

    Mos harroni...ketu e 20 vite me pare Madona doli pothuajse lakuriq ne koncert perpara mijrave ne stadium.I prishi moroalin Madones kjo performance? Jo !Madona qendron akoma ne peidestal si mbretereshe e popit (edhe pas renies nga kali keto ditet e fundti,lol)Kengetaret tona thjesht mundohen te imitojne ato gjera qe kengetaret e botes i kane pere vite me pare.

    Dhe une nuk shikoj asgje negative...eshte art dhe ska te beje me moralin!

    Kush deshiron te shikoje nje kengetare te bukur te veshur me pallto,apo kombinoshe ne skene tani ne keto kohera?Apo ato fustanet e gjata deri ne fund te kembeve me te cilat fishnin skenen dikure!!
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  18. #18
    BASTARDODENTRO Maska e reni00
    Anëtarësuar
    04-12-2002
    Vendndodhja
    * jetoje jetën sic e di unë :-) *
    Postime
    805
    Citim Postuar më parë nga Evelyn
    e kush mund ta harroje kete skene ....lol

    ASHTU i pafshim te gjihta....

  19. #19
    Dj Visi Maska e shqiptari02
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    192

    Arrow

    Citim Postuar më parë nga Zeri_i_Mirdites
    Kjo fotoja e fundit ish e forte

    Per mendimin tim zbulimi i xhoksit nuk eshte aspak kocidence! Ashtu siq e kan permendur disa me siper,eshte natyra e biznesit dhe stili i argetimit!

    Pstaj eshte viti 2005!

    Mos harroni...ketu e 20 vite me pare Madona doli pothuajse lakuriq ne koncert perpara mijrave ne stadium.I prishi moroalin Madones kjo performance? Jo !Madona qendron akoma ne peidestal si mbretereshe e popit (edhe pas renies nga kali keto ditet e fundti,lol)Kengetaret tona thjesht mundohen te imitojne ato gjera qe kengetaret e botes i kane pere vite me pare.

    Dhe une nuk shikoj asgje negative...eshte art dhe ska te beje me moralin!

    Kush deshiron te shikoje nje kengetare te bukur te veshur me pallto,apo kombinoshe ne skene tani ne keto kohera?Apo ato fustanet e gjata deri ne fund te kembeve me te cilat fishnin skenen dikure!!


    Me mire te nxjerim Byt.en jashte tashi se eshte viti 2005? apo ajde i heqim te tera veme nje gjethe edhe e nisim nga zanafilla si Adami me Even. Te evulosh nuk do te thote te cnderosh veten tende une jam nje shok fshatar i thjeshte sic me sheh edhe nga shkrimi pa pike pa presje po di te them nje gje per ty shoku bashkefshatar Zeri_i_mirdites nuk diskutohet qe malesia ka qene e para qe ka qene nje vend me modern nga te gjitha shtetet e bashkuara te Shqiperise po e di si themi nje shprehje kte na jugu ne? ne fakt jane dy po ti them qe te dyja "I papari mos pafte" "edhe evgjiti po gjeti kos lyen edhe te ndenjurat" po flas njecike me kulture se mja me fshatarllekun tim po evulon koha jemi ne vitin 2005!

    po do te shikosh mall shko ne gogo bar i ke me shumice . Qe kur u be te nxjerit e b...es jashte art shoku bashkefshatar? Xhoksi??/?
    Ndryshuar për herë të fundit nga shqiptari02 : 22-08-2005 më 22:36
    Opinion is like ass.. Everybody has one!

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga Evelyn
    e kush mund ta harroje kete skene ....lol


    Any publicity is good publicity.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Zbulimi i Amerikës u bë nga arabët
    Nga Davius në forumin Historia botërore
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 20-11-2009, 16:49
  2. Si të jetosh përjetësisht (zbulimi më i fundit)!
    Nga Lex në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 28-11-2007, 22:18
  3. Nikotina:Analize e re zbulimi!
    Nga YaSmiN në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 21-02-2007, 02:59
  4. Zbulimi arkivor surprizë i studiueses italiane Luçia Nadin.
    Nga ALBA në forumin Arkeologji/antropologji
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 29-03-2006, 21:03
  5. Zbulimi i vetëvrasjes
    Nga Xhuxhumaku në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 12-09-2005, 02:13

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •