Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 47 prej 47
 1. #41
  i/e larguar Maska e forum126
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Kjo me pelqeu

  Ëndërra:

  Pashë ëndërr sikur fluturoja me të fejuarin tim sipër detit të qetë dhe të bukur dhe nuk kishim frikë nga lartësia, pastaj sikur kishim hipur në një kalë dhe vraponim e ngjiteshin në një pjesë toke të ngritur. Më pas sikur shkelëm me këmbë të dy një gjarpër të trashë, une nga koka ai nga bishti.

  Komenti:

  Me emrin e Allahut, të Gjithëmëshirshmit, Mëshirëplotit

  Paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi profetin alejhi selam.

  Eselamu alejkum ue rahmetullahi ue berekahuhu!

  Së pari, dëshirojmë t'ju sqarojmë se ky është thjesht një koment i ëndërrës tuaj në bazë të asaj që na është dhuruar nga dija, e dija absolute për të i përket Allahut të Lartësuar.

  Ajo që keni parë është bota në përgjithësi e ajo është e zhytur në të këqija, sprova dhe mundime.

 2. #42
  i/e larguar Maska e forum126
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Per cdo gje qe shikoni ne enderr shkoni tek kjo faqe e meposhteme dhe kerkoni me emrin e pamjes qe ju eshte Shfaqur keshtu qe ju mund te merrni nje kuptim te enderres tuaj.

  http://www.albislam.com/kurani/KerkimFjal.htm

  Per me shume pyesni?

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2007
  Postime
  197
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Z. Hasan, pėrshėndetje!

  Desha t' ju pyes, ama pa tė keq, mos ka qenė mė mirė vėllezėrve muslimanė t'u drejtohesh me "Ju ngjatjeta, vėllezėr muslimanė!", "pėrshėndetje, vėllezėr muslimanė!" etj., nė vend tė asaj "selamualejkum, vėllezėr musliman!"
  Apo mė sė miri nga tė gjitha kėto mos ka qenė "Ju ngjatjeta, lexues tė nderuar!"
  Sidoqoftė, mirmėngjes Jetė!

 4. #44
  Nallban Maska e alko71
  Anėtarėsuar
  24-03-2006
  Vendndodhja
  Tokė
  Mosha
  47
  Postime
  708
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga trysil Lexo Postimin
  Z. Hasan, pėrshėndetje!
  Apo mė sė miri nga tė gjitha kėto mos ka qenė "Ju ngjatjeta, lexues tė nderuar!"
  Cka te nevojitet te te zgjatet jeta nese nuk ke paqe dhe qetesi ne te hajt?

  Ta urosh dike qe t'i zgjatet jeta ndersa ndoshta ai rron ne ngushtim shpirterore dhe vuajtje e mizeri eshte si ta mallkosh e jo ta urosh.
  Why do people with closed minds always open their mouths?

 5. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2007
  Postime
  197
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga alko71 Lexo Postimin
  Cka te nevojitet te te zgjatet jeta nese nuk ke paqe dhe qetesi ne te hajt?

  Ta urosh dike qe t'i zgjatet jeta ndersa ndoshta ai rron ne ngushtim shpirterore dhe vuajtje e mizeri eshte si ta mallkosh e jo ta urosh.
  Jeta ėshtė mrekullia mė e madhe qė i ėshtė dhuruar species sonė, njeriut. Mbase t'i do tė thuash: paj, jetojnė edhe kafshėt. E qartė, veēse ato jetojnė si kafshė. Por unė e kisha hallin diku tjetėr. E kisha hallin tek pėrshėndetja e Hasanit.
  O Zot, sa bukur tingllon nė shqip ajo pėrgjigje!
  Sidoqoftė, mirmėngjes Jetė!

 6. #46
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  sa per info www.Klubikulturor.com me nuk po kthen pergjigje peytjeve qe i behen ne lidhje me endrat pasi qe e kan pergaditur librin e tyre ne lidhje me komentimin e endrrave i cili mund te shkarkohet... e keni aty anash dhe me klikimin mund ta shkarkoni..

  LAJMĖRIM

  Njoftojmė vizitorėt tanė se nuk do tė ketė mė pėrgjigje nė lidhje me pyetjet pėr ėndrrat, pasi tė interesuarit mund tė lexojnė librin "Fjalor i komentimit tė ėndrrave"
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 7. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-10-2007
  Postime
  99
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  nje adrese shume e bukur me shume adresa te tjera ku mund te ndihmoje besimtaret myslimane te hapin diturine e tyre

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

 1. Akorde per kenge shqiptare!
  Nga dimegeni nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 215
  Postimi i Fundit: 26-08-2015, 08:36
 2. Dua nje shpjegim per antenat wireless
  Nga fatua01 nė forumin Rrjeti kompjuterik
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-12-2006, 12:11
 3. Shpjegim i lehte mbi temat e Teuhidit
  Nga rapsod nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 04-05-2006, 08:01
 4. Shpjegim Per Nje Enderr
  Nga susglob nė forumin Pyetni psikologun
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 18-11-2005, 08:17
 5. Ndo nje shpjegim??
  Nga Leila nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 06-11-2003, 06:32

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •