Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 47
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Albin
    Anėtarėsuar
    06-03-2004
    Vendndodhja
    ???
    Postime
    242
    Epo e paske share pra?

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Para nja 2 netesh po haja corn muffin (nje embelsire me miell misri) ne enderr, kuptohet qe te nesermen vajta bleva Mbreme pashe nje lloj embelsire me kakao . Jane keq embelsirat?
    Kurse para ca kohesh kisha nje ore te arte ne dore ( qe nuk i ve se i mbaj lekure) dhe po haja peshk konserve.

    Ju lutem ndonje shpjegim

  3. #23
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    30-11-2004
    Postime
    1,506
    Kurse une aman, kam pare nje enderr te ēuditshme : pashe enderr sikur kisha qene ne enderr dhe ne kete endrren qe po e shihja ne enderr, une kisha zgjuar duke enderruar me sy hapur...

    Ju lutem, a jam akoma ne kete dynja apo jam nisur qekur per ne ate dynja ? Dhe nqs eshte kjo e dyta, ju lutem kush jeni ju qe me shoqeroni, se vallahi nuk po ju njoh shume...

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Citim Postuar mė parė nga oiseau en vol
    Kurse une aman, kam pare nje enderr te ēuditshme : pashe enderr sikur kisha qene ne enderr dhe ne kete endrren qe po e shihja ne enderr, une kisha zgjuar duke enderruar me sy hapur...

    Ju lutem, a jam akoma ne kete dynja apo jam nisur qekur per ne ate dynja ? Dhe nqs eshte kjo e dyta, ju lutem kush jeni ju qe me shoqeroni, se vallahi nuk po ju njoh shume...
    Une hyj gjithe qef te shof shpjegimin e nje frankofoni te kulluar si ty dhe si perfundim : beaucoup de bruit pour rien :P

  5. #25
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    30-11-2004
    Postime
    1,506
    Po jo moj DGF, se une shkrova per ate shpjeguesin e endrrave, e jo per ty aman... Apo eshte me leje ai ēuni ?
    Fundja, frankofonine time te "kulluar" (ma bere qejfin me kete, e pranoj) e perdor per tjeter gje, dhe jo per endrra, aman dhe ti...

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Albin
    Anėtarėsuar
    06-03-2004
    Vendndodhja
    ???
    Postime
    242
    Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine
    Para nja 2 netesh po haja corn muffin (nje embelsire me miell misri) ne enderr, kuptohet qe te nesermen vajta bleva Mbreme pashe nje lloj embelsire me kakao . Jane keq embelsirat?
    Kurse para ca kohesh kisha nje ore te arte ne dore ( qe nuk i ve se i mbaj lekure) dhe po haja peshk konserve.

    Ju lutem ndonje shpjegim
    Ndoshta do fitosh ndonje pasuri, dhe do ta shpenzosh per mire.Zoti e di me mire.

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e Albin
    Anėtarėsuar
    06-03-2004
    Vendndodhja
    ???
    Postime
    242
    Citim Postuar mė parė nga oiseau en vol
    Kurse une aman, kam pare nje enderr te ēuditshme : pashe enderr sikur kisha qene ne enderr dhe ne kete endrren qe po e shihja ne enderr, une kisha zgjuar duke enderruar me sy hapur...

    Ju lutem, a jam akoma ne kete dynja apo jam nisur qekur per ne ate dynja ? Dhe nqs eshte kjo e dyta, ju lutem kush jeni ju qe me shoqeroni, se vallahi nuk po ju njoh shume...
    Mos pi shume alkol gjate dites se ta jep efektin naten.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e flaibi
    Anėtarėsuar
    02-08-2005
    Postime
    42
    selam alejkum
    Kam shkrojtur nje email per endrren qe kam pare tek klubikulturor@yahoo.com po bej 10 dite qe e kam shkrojtur dhe as pergjigje as gje.Funksionon klubikulturor apo jo???














    Citim Postuar mė parė nga ~Geri~
    Per enderrat qe shikoni dhe komentimin e tyre mund te vizitoni kete faqe

    http://www.klubikulturor.com/ENDRA.htm

    Mund te drejtoni Imail me enderren tuaj qe deshironi te dini komentimin.

    klubikulturor@yahoo.com

    klubikulturor@hotmail.com


    Ploteso keto kushte

    Tė dashur lexues, vėllezėr dhe motra !

    Kjo rubrikė ju ofron, inshallah, komentin e ėndėrrave tuaja nė bazė tė parimeve tė Kuranit dhe Sunetit. Nuk ka dyshim se komentin e ėndėrrave nuk mund ta bėjė kushdo, por vetėm ata qė Allahu ua ka dhuruar si dhunti. Pėr tė patur parasysh se ēfarė janė ėndėrrat, si klasifikohen ato nga aspekti i sheriatit dhe ē?fqėndrim duhet tė mbajmė rreth tyre, ju njeh ky material. Lexoni materialin

    Luten tė gjithė ata tė cilėt do tė dėrgojnė ėndėrrat e tyre pėr komentim qė bashkė me ėndėrrėn tė na dėrgojnė edhe tė dhėnat e mėposhtme:

    1. Moshėn

    2. Gjininė

    3. Pėrkatėsinė fetare

    4. Nėse jeni muslimanė, faleni apo jo?

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Albin
    Anėtarėsuar
    06-03-2004
    Vendndodhja
    ???
    Postime
    242
    Flaib shkruaje ketu enderren?Sepse faqa eshte ne rregullim http://www.klubikulturor.com/ENDERRAT.htm

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-12-2005
    Postime
    6
    [
    QUOTE=hasanii]selamualejkum musliman

    Firdeus dhe Shkodrane mos keni frike nga ata .Ne kemi mburoj Kuranin per keto gjera .Nese te dele fillo te lexoshe Kuran dhe gjithqka inshaAllah do jete mire .Pasi ato jane krijesa te Allahut sikur ne .Dhe Allahu xh .h thote :nuk i kame kriju njerezit dhe exhinet per asgje tjeter veqse te me adhurojne .
    Ka prej atyre qe e adhurojne Allahun “xh.h dhe jane musliman ndersa ka prej atyre qe nuk i bejne ibadet Allahut xh.h dhe jane shejtana .E ta dime mire se mburoj e jona ndaj shejtanit te mallkuar eshte fjala e Allahut xh.h .Lus Allahun xh.h qe te mos ju sprovoj juve dhe mua me kete gje se pari , mirpo une njoh historia te ndryshme qe edhe vellezerve musliman i kane ndodhe , mirpo sherimi i tyre ka qene Kurani dhe metoda siq i ka sheruar Pejgaberi a.s te semurit ne ate kohe .Ndersa metoda tjera mos veproni dhe keni frike Allahun xh.h dhe mos kerkoni ndihme nga ndonje fallxhore , magjistare apo e tille diqka sepse ajo eshte rruge e shirkut dhe shirku eshte veper per te cilen Allahu xh.h nuk na jepe garanti qe do na e fale nga ky gabim .

    selamualejkum nga vellau juaj ne Islam
    [/QUOTE]



    une pajtohem plotesisht me keto thenje. Desha tu jap disa sugjerime mbi xhindet.

    Xhindet i kane njerezit me frike se njerezit xhindet. Ne jemi ata qe shihen gjithmone ndersa xhindet jane ata qe fshihen dhe marrin forma te ndryshme per te na frikesuar. Ai si eshte trim nuk ka nevoje as te marri forma te ndryshme e as te armatoset. Para disa muajsh pasi mbarova punen vendosa qe te digj-ja ca kartona qe kishin ngelur dhe duke pare zjarrin vendosa qe te beja ca fotografi ne telefonin tim dhe me vone kur i pashe fotografite e zjarrit, zjarri kishte marre forma te ndryshme ku po shihja xhinde ne zjarr , ne nje vend tjeter xhindi ishte pas zjarrit dhe tymit ndersa ne nje fotografi tjeter pash qe zjarri kishte marre formen e hartes se shqiperise ku ne anen e majte ishin dhe dy kokat e shqiponjes. ato me keto fotografi duajn qe te luajne me mendjen e njerzve ,te harxhojne kohe duke menduar e duke folur per to dhe te harrojne permendjen eAll-llahut.

    I pashe ca dite ua tregova dhe shokeve pastaj u merzita dhe i hoqa nga telefoni. Keshilla ime eshte mos u merrni shume me keto gjera sepse keto te cojne jashte islamit.
    N.q.se. jeni diku ose naten dhe keni frike, thuani kete.
    "Kerkoj ndihme tek All-llahu dhe nuk ka force ose fuqi pervec prej All-llahut.

    N.q.se. dikujt i eshte bere ndonje magji e zeze ose (munxhi) Duhet Te mbeshtet tek All-llahu dhe te falet. Por nuk duhet te shkoje absolutisht te ndonje fallxhore. se kur shkoni tek fallxhorja dhe ajo gjeja u ndihmoneper nje kohe te shkurter, ju nuk e kuptoni por kur largoheni ajo u con xhinde te tjere nga pas qe pas asaj kohe te shkurter ju te keni perseri trazira dhe te shkoni e te harxhoni leke te ajo.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-12-2005
    Postime
    11
    Vathe me pa ënder dhe kepuce.Mos 44 Mashkull Musliman nuk falem po besoj ne zot.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga orbit : 09-01-2006 mė 18:58

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-12-2005
    Postime
    11
    ME te shty i vdekuri prinderi per te blere servis kafe. MOsha 44 Vjeqar.Mashkull Musliman nuk falem po besoj ne zotin e madherishem
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga orbit : 09-01-2006 mė 18:54

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-12-2005
    Postime
    11

    Dita

    Ju lutem te me shpjegoni i vdekuri familjar me te dhuruar diqka.Me nda toke prej komshive te vjeter serbe e une me i caktu temelat e shtepis.Dhe gjarperi me tentu me te kafshuar.Mosha 39 vjeqare.Femer.Muslimane me u fal nuk falem por mendoj se shpejti do te filloj namazin.Lexoj kuran lutem.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga orbit : 09-01-2006 mė 18:56

  14. #34
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar mė parė nga diikush
    Pashe ne enderr sikur ketej nga forumi kishte nga ata qe kishin dhuntine ti shpjegonin enderrat, dhe ishte bere nje rradhe 756 km e gjate me njerez qe prisnin ne rradhe.

    C'kuptim te kete kjo lloj enderre xhanem?
    si perfundim, ca mendoni se eshte shpjegimi?

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-12-2005
    Postime
    6
    Selamu alejkum. Desha tiu pyes per nje enderr qe kam pare. provova qe ta shkruaja ne faqen e e ndrave por nuk munda qe ta gjeja se si te shkruaj endren.

    Jam nje djal 22 vjec musliman falem.

    Pashe sikur po ecja ne nje pyll te erret dhe papritur pashe nje peme te gjere ku nga brendesia e kesaj peme filloi te dali nje drite e bardhe dhe e forte drejt qiellit. Nje ze i bukur filloi te kendonte Kuran dhe me terhoqi shume dhe sa me shume i afrohesha aq me teper drita zgjerohej dhe behej e forte. Me duket Se sureja qe po kendonte ishte "sure nur" por nuk jam i sigurte. Gjate ngjitjes se drites ne qiell nga brendesia e pemes po dilnin gjithashtu shume gjera qe ngjiteshin larte ne qiell por vetem dy me kujtohen c'elsa te medhenj dhe dyer. Ne fund drita u zgjerua aq shume sa qe u zgjova.

    N.q.se dikush ka njohuri mbi kete ender te me shkruaj komentimin ne kete E-mail address. ledian18@hotmail.com dhe jo ne forum.

    Faleminderit
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BLEDI22 : 10-01-2006 mė 11:43

  16. #36
    Sami Frasheri Maska e Arrnubi
    Anėtarėsuar
    19-07-2003
    Vendndodhja
    dynja
    Postime
    741
    Me vjen keq porse personi qe merret me shpjegimin e enderave duke iu referuar shembujve dhe simboleve qe gjenden ne Kuran dhe sunet ka shkuar ne Haxh.

    Per me shume drejtohuni te kjo faqe.

    http://www.klubikulturor.com/ENDERRAT.htm
    Sa budalla eshte "Odisea"

  17. #37
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anėtarėsuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Selamu alejkum. Mirmbrema anetare te forumit ketu.

    Me pelqeu informacioni qe kishit shkruajtur rreth enderrave, por gjeja me e madhe qe me beri pershtypje ke kjo teme ishte menyra se si komunikoni dhe se si flisni apo shkruani me njeri-tjetrin.

    Shume mire dhe me shume rrespekt flisni me njeri-tjetrin.
    Ah... sikur te silleshin apo te flisnin te gjithe ne kete menyre te sjellshme.

    Po pashe ndonje enderr do te shkruaj ketu, sepse edhe un kam deshire qe ti kuptoj enderrat e mia.
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Albin
    Anėtarėsuar
    06-03-2004
    Vendndodhja
    ???
    Postime
    242
    Citim Postuar mė parė nga BLEDI22
    Selamu alejkum. Desha tiu pyes per nje enderr qe kam pare. provova qe ta shkruaja ne faqen e e ndrave por nuk munda qe ta gjeja se si te shkruaj endren.

    Jam nje djal 22 vjec musliman falem.

    Pashe sikur po ecja ne nje pyll te erret dhe papritur pashe nje peme te gjere ku nga brendesia e kesaj peme filloi te dali nje drite e bardhe dhe e forte drejt qiellit. Nje ze i bukur filloi te kendonte Kuran dhe me terhoqi shume dhe sa me shume i afrohesha aq me teper drita zgjerohej dhe behej e forte. Me duket Se sureja qe po kendonte ishte "sure nur" por nuk jam i sigurte. Gjate ngjitjes se drites ne qiell nga brendesia e pemes po dilnin gjithashtu shume gjera qe ngjiteshin larte ne qiell por vetem dy me kujtohen c'elsa te medhenj dhe dyer. Ne fund drita u zgjerua aq shume sa qe u zgjova.

    N.q.se dikush ka njohuri mbi kete ender te me shkruaj komentimin ne kete E-mail address. ledian18@hotmail.com dhe jo ne forum.Faleminderit

    Endra juaj tregon se Kurani i jep drite ne zemer dhe fytyre besimtarit dhe leximi dhe praktikimi i tij e nxjerr nga erresirat e kufrit ne driten e besimit.Duhet te lexoni kuran dhe ta praktikoni ate ne jete.Fjala Nur do te thote drite.Ne kete sure flitet per kujdesin qe do te kete besimtari ndaj imoralitetit.Po keshtu 2 celesat e medhenj jqane kurani dhe hadithet dhe dyert e shumta mund te jene dyert e xhenetit qe i hapin me keto celesa.Ndoshta Allahu ka per tiu dhuruar miresi.

    5:16.
    All-llahu e vė me atė (me Kur'anin) nė rrugėt e shpėtimit atė qė ndjek kėnaqėsinė e tij dhe me ndihmėn e Tij i nxjerr ata prej errėsirave nė dritė dhe i udhėzon nė njė rrugė qė ėshtė e drejtė

    2:257.
    All-llahu ėshtė mbikėqyrės i atyre qė besuan, i nxjerr ata prej errėsirave nė dritė. E kujdestarė tė atyre qė nuk besuan janė djajtė qė i nxjerrin ata prej drite e i hudhin nė errėsira. Ata janė banues tė zjarrit, ku do tė qėndrojnė pėrgjithmonė.

    57:9.
    Ai robit tė vet i shpall argumente tė qarta pėr t'iu nxjerrė juve prej errėsirave nė dritė. E, s'ka dyshim se All-llahu ėshtė i butė e i mėshirshėm ndaj jush.

    65:11.
    Tė dėrguarin qė ua lexon ajetet e qarta tė All-llahut pėr t'i nxjerrė ata qė besuan dhe bėnė vepra tė mira prej errėsirave nė dritė. Kush i beson All-llahut dhe bėn vepra tė mira, Ai e shpie atė nė Xhennete nėpėr tė cilėt rrjedhin lumenj; aty do tė jenė gjthmonė e kurrė pakėputur. All-llahu i ka dhėnė atij furnizim tė mirė...

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Albin
    Anėtarėsuar
    06-03-2004
    Vendndodhja
    ???
    Postime
    242
    Nese dikush ka pare ndonje enderr ta shkruaj te kjo faqa.

    http://www.klubikulturor.com/ENDERRAT.htm

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-12-2005
    Postime
    6
    Albi Faleminderit per shpjegimin e endres.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Akorde per kenge shqiptare!
    Nga dimegeni nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 215
    Postimi i Fundit: 26-08-2015, 08:36
  2. Dua nje shpjegim per antenat wireless
    Nga fatua01 nė forumin Rrjeti kompjuterik
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 18-12-2006, 13:11
  3. Shpjegim i lehte mbi temat e Teuhidit
    Nga rapsod nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 82
    Postimi i Fundit: 04-05-2006, 08:01
  4. Shpjegim Per Nje Enderr
    Nga susglob nė forumin Pyetni psikologun
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 18-11-2005, 09:17
  5. Ndo nje shpjegim??
    Nga Leila nė forumin Bukuri dhe estetikė
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 06-11-2003, 07:32

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •