Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 26
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Roma
    Postime
    20

    ...

    ...Instrumentist dhe interpretues te kengeve popullore tradizionale shqiptare,gjithashtu kenge te shkruara nga vet un ne versione shqip dhe italisht.Prej 12 vitesh punoi dhe jetoj ne Itali,por nuk ndaj asnjehere interesat e mia per musiken shqiptare dhe shkodrane ne veēanti.Do gjeni historin e nje djaloshi shkodrane,pasioni i te cilit ka qene gjithmone musica....

    Me shume mbi mua mund te lexoni tek faqja ime personale, linkun e se ciles e gjeni tek profili im...


    ------------------
    ndryshuar se fundi nga Fioralba

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e ICE
    Anėtarėsuar
    29-07-2002
    Vendndodhja
    Anej Knej Gjithanej
    Postime
    97
    Mirse erdhe !
    Dhe bofsh sa me shume qef mes nesh !
    :F :^ekrani :F

  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet nė Bllog
    17
    Miresevjen Ferdinand ne forum dhe uroj tia kalosh sa me kendshem.

    Suksese ne profesionin tuaj dhe artistet jane gjithmone te mirepritur ne kete forum. Per te mesuar me shum mbi Ferdinandin klikoni ketu
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  4. #4
    ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
    Anėtarėsuar
    05-08-2002
    Vendndodhja
    US
    Postime
    559
    te uroj gjithe te mirat dhe befsh qejf ne forum...
    Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


    BeRaTsE 83

  5. #5
    MODERATOR Maska e Letersia 76
    Anėtarėsuar
    23-06-2002
    Vendndodhja
    OXFORD ENGLAND
    Postime
    731
    Urime Bjanku ........
    Kalofsh mire ne forum.
    Pershendetje nga Letersia 76.........
    Suksese ne krijimtarine tende ......popullore.......
    Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
    Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
    Trashigim, qi na la i Pari,
    Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
    Edhč atij i u thaftė, po, goja,
    Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
    Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
    Flet e t'veten lźn mbas dore.

    AT Gjergj Fishta

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Roma
    Postime
    20
    Nuk mund ta besoni sa e rendesishme per mu eshte vlersimi dhe korrispondenza qe ju te gjithe mbani me mu.Ju tregoj te drejten qe gjindem per here te pare i emocionuar,por ta besoni qe do justifikoj sa me pare me pune dhe musike miqesine dhe urimet qe ju te gjithe mi uroni.Me shume respekt dhe dashamirsi ferdinand.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Roma
    Postime
    20
    Ne veēanti pershendes dhe falenderoj z.Albo per vendosjen e fotografis se hapjes se sitos,te tregoj te verteten kam ndenjur gjithe naten por nuk kam arritur te dergoj fotografin ne forum,ja qe ka edhe me te zot,kuptohet ēdo njeri ka zanatin e vet.Ju falenderoj dhe shpresoj qe do komunikojme me tej.ferdinand.

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Roma
    Postime
    20
    Mesazh per z. Letersia 76. deshiroj perkthimin e shkrimit ne anglisht,ketu diftoj qe nuk di te flas kete gjuhe te huj,jua kerkoj sepse per mu ēdo gje ka rendesin dhe vleren e vet.Ju falenderoj dhe shpresoj te kthej sa ma pare pergjigje mbasi te dergoni perkthimin e poezis.ferdinand.

  9. #9
    MODERATOR Maska e Letersia 76
    Anėtarėsuar
    23-06-2002
    Vendndodhja
    OXFORD ENGLAND
    Postime
    731
    ok Bjanku .....keto vargjet qe po i sheh ketu jane te shkeputura nga kenga e famshme e kanadezit Bryan Adams ,qe mban muzika e filmit "robinhud"e ke pare kete film besoj....hahahah
    po deshe une edhe ta perkthej .....
    KJO KENGE TITULLOHET "EVERYTHING I DO I DO IT FOR YOU"qe po ta perkthesh ne shqip do me thene "Cdo gje qe e bej e bej vetem per ju"

    suksese bjanko ...........
    Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
    Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
    Trashigim, qi na la i Pari,
    Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
    Edhč atij i u thaftė, po, goja,
    Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
    Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
    Flet e t'veten lźn mbas dore.

    AT Gjergj Fishta

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Roma
    Postime
    20
    pergjigje per Letersia 76: Faleminderit,kuptova,shpresoj qe ne te arthmen te mesoj ndonje fjale anglisht,nuk e kam dit qe perkthimi eshte i till por i pergjigjet pershtatjes se punes qe prezantoj.Se shpejti.

  11. #11
    ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    TIRANE
    Postime
    439

    Miresevjen.

    Ne radhe te pare do te uroja mireseardhjen ne kete shqiperi virtuale, dhe do te uroja suksese ne karieren artistike ne jete, pune e familje.

    Artistet, kengetaret cdo gje qe ka lidhje me artin eshte shablloja e nje vendi, e nje shteti ne nje vend te huaj.

    Miresenagjete dhe shpresojme te nxjerrim sadopak ate mallin e Shqiperise. Auditori shqiptar eshte i ngrohte ne kete forum.
    C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Roma
    Postime
    20
    Jane fjale qe te ngrohin dhe qe te bejne te ndihesh kryenalt per vendin tand dhe qytetin qe kam lind,nuk eshte vetem pasioni im per musiken por edhe paraqitja e kultures qe ka shqiperia,me te diftu te verteten ndihem shume mire mes jush dhe shpresoj qe ēdo njeri prej nesh te nxjerr sa do pak ate veēanti qe kena ne si shqiptare.Sepse vetem ne kete menyre diftojme sa te veēante jena si komb.me respekt dhe dashamirsi THE DARDHA,NGA Ferdinand.

  13. #13
    shtrige..e..mire Maska e prettyshkodrane
    Anėtarėsuar
    12-06-2002
    Vendndodhja
    larg shkodres
    Postime
    157

    helloooooooooo

    HI bjanku................me behet qejfi qe je pjesmarres ne kete forum,si kengetar qe je,dhe si patriot i imi.........
    Te uroj fat dhe nje karriere brilante ne jeten tende...........
    Une pervedi te njof nga afer sepse te kam pare ne disa spektakle te ndryshme ne qytetin tone te dashtun SHKODER.........edhe ate kengen e lule bores e qan............dhe ne mos gabohem kengen e KACURRELES ....gjithsesi jam e lumtur qe ti je ketu............dhe te uroj tja kalosh mire dhe te besh fanse sa me shume...........sepse je shume i butur..........lol muahhhhhhhhhhh muahhhhhhhhh
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    SA HERE LARG TEJE DO JEM
    GJITHMONE NE ZEMER DO TE KEM
    NESE DO KEM CA PIKA LOT NE SY
    DIJE SE ATO JANE LOT MALLI PER TY....

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Roma
    Postime
    20
    Kerkoj te falur qe nuk ju kam kthyer pergjigje menjehere,dhe nuk deshiroj te justifikohem se koti,por jam duke perfunduar CD e 3 me kenge shkodrane dhe ta dini qe kjo eshte arsyja qe nuk ju kam shkruar.Per mu fjalet kane rendesin e tyre,por kur personi qe ju shkruan edhe ju njeh kjo besoj do tjap edhe ma gezim,sepse ju keni thane qe me njihemi,un nuk ju njohe kjose ju nuk me thoni kush jeni,kam shiku kartellen personale dhe kam kuptu qe jeni shume e re,per mu kjose kenget pelqehen edhe moshes se rinis per ma teper nji vajzes shkodrane:kjo per mu me kenaq shume,dadhohesh qe jeni sensibile dhe romantike,faleminderi: Ferdinand

  15. #15
    . Maska e elda
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    turqi
    Postime
    569
    Hi
    pershendetje si jeni?

  16. #16
    DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Durres - Shqiperi
    Postime
    2,071

    Smile Mireseerdhe

    Pershendetje lal te uroj qe ne ket forum me te madh shqiptar te argetohesh lal edhe qe te gjesh nje shoqeri ku mund te komunikosh edhe te debatosh mbi shum tema lal edhe nje her mireseerdhe.
    Me respekt Bledari.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e DARDANASI
    Anėtarėsuar
    09-09-2002
    Vendndodhja
    LEICESTER
    Postime
    10

    Miresevjen

    Hi si jeni dhe si po e kaloni?


    te fala nga une

    n kep it real innit
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Shqiptar Pergjithmon.

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Roma
    Postime
    20
    Pershendetje zonjushe,pak fjale e sakte shprehen gjithmone ato persona me nje sensibilitet te veqant,selam alekum.ferdinand

  19. #19
    alvi
    i/e ftuar
    Mireserdhe Ferdinand.
    Shpresoj tia kalosh mire ketu ne Forum, se jena rob zoti ne (shumica)

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Roma
    Postime
    20
    Mirsejugjeta Alvi,me diftu te verteten shpejt keni mesu me shkru ,kjose do respektoj fotografine,qeshi dhe mos e merrni per te keq,shpresoj qe do komunikojme perseri se bashku.ferdinand

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •