Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 31
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e isli
  Anėtarėsuar
  28-03-2002
  Vendndodhja
  Kanada
  Mosha
  51
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Talking Lojra Matematike

  Mundohuni te zgjidhni keto probleme matematike sa me shpejt eshte e mundur.

  Kemi 2 pula. Te dy pulat kane veze por nuk kane nje numer te barabarte vezesh. Pula e pare i thote pules dyte:
  - Me jep nje veze nga te tuat qe une te kem dyfishin e vezeve te tua!-: Pula e dyte ja kthen:
  - Jo. Me jep ti mua nje nga vezet e tua qe te barazohemi me numrin e vezeve.
  Tani sa veze ka pasur pula e pare dhe sa veze ka pasur pula e dyte ?


  E di qe thashe "keto probleme" dhe kam shkruajtur vetem 1 por jam i lodhur se eshte vone dhe nuk me vine ne mendje ato te tjerat. Do i postoj heres tjeter.
  Pershendetje

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime

  pul pul

  5 7

 3. #3
  Shqipetare e krenare Maska e Eda H
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Fizikisht ne Massachussetts, me shpirt e zemer e mendje ne Shqiperi. A-MER-IK. kjo eshte amerika e perkthyer ne shqip
  Postime
  477
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Smile

  pershendetje. them se 5 me 7, sepse pula qe ka bere 5 po ti mar nje nga pula qe ka bere 7 => 5+1=6 edhe pula qe ka bere 7 => 7-1=6 qe kan bere njesoje si numer i vezeve, e po ti mar ajo nje koker veze asaj pules qe ka bere 5 , pula me 7 veze do te perfudoje me 8 veze, ku eshte dyfishi i pules tjeter, sepse pula me 5 ves jep nje => 5-1=4 pra meten 4 veze e pula me 7 do te mare nje veze => 7+1=8. kjo eshte pergjigja ime shpresoj jam korekt.
  me shume respekt eda

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e isli
  Anėtarėsuar
  28-03-2002
  Vendndodhja
  Kanada
  Mosha
  51
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Talking Pergjigje te sakta

  Megjithese ishte nje problem i lehte pergjigjet ishin te sakta

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,563
  Faleminderit
  43
  59 falenderime nė 51 postime

  ej na nji me kendes se me pula e pame

  ne maje te nji chatie eshte nji kendes ai ben nji veze nga kush ane do bjeri veza ? majtas apo djathtas
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Idmon
  Anėtarėsuar
  05-05-2002
  Vendndodhja
  detroit
  Postime
  81
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  PO ME CUDIT FAKTI QE ME NE FUND EDHE KENDEZI BEKA VEZE . PRANDAJ NUK DUHET TA VRASIM SHUM MENDJEN SE KA BIE VEZA NGZ E MAJTA APO NGA EDJATHTA

  PPERSHENDETJE DHE URIME NGA MONDI DETROIT
  nuk ka rendesi

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  afer ne nje mullar jan nje lope e nje gomar kush e hengri mullarin...?!!! hahaha...

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e katjushka
  Anėtarėsuar
  25-04-2009
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  131
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Nekion Lexo Postimin
  afer ne nje mullar jan nje lope e nje gomar kush e hengri mullarin...?!!! hahaha...
  strumbullari
  Nella tua gioia io mi ritrovo...nella tua malinconia io mi ci specchio

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e katjushka
  Anėtarėsuar
  25-04-2009
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  131
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  afer ne nje mullar jan nje lope e nje gomar kush e hengri mullarin...?!!! hahaha...
  delja qe ishte fshehur mbrapa mullarit hahahahhhahahah
  kemi nje tren me 12 vagona ne cdo vagon ka nje polic sa vjec eshte trenisti?
  Nella tua gioia io mi ritrovo...nella tua malinconia io mi ci specchio

 10. #10
  ... qė gjithnjė falė ... Maska e BIBIU
  Anėtarėsuar
  25-04-2008
  Vendndodhja
  Periferi e Prishtines
  Mosha
  49
  Postime
  388
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga katjushka Lexo Postimin
  kemi nje tren me 12 vagona ne cdo vagon ka nje polic sa vjec eshte trenisti?
  Trenisti kishte 45 vjet , sepse te dymbedhjete policet po flinin gjume...
  ....
  Jeta jep dhe merr

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga katjushka Lexo Postimin
  delja qe ishte fshehur mbrapa mullarit hahahahhhahahah
  kemi nje tren me 12 vagona ne cdo vagon ka nje polic sa vjec eshte trenisti?
  hahahahahahhaha....po..

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ja te vete ta pyes trenistin se e kam ne lagje...hahahaha

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-07-2009
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po ua bej nje pyetje juve
  mjeku ju jep ti pini tri barna(kokra) qdo gyjsem ore nga nje, per sa ore do ti pinit barnat?

 14. #14
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,707
  Faleminderit
  186
  237 falenderime nė 190 postime
  Citim Postuar mė parė nga bestciki Lexo Postimin
  po ua bej nje pyetje juve
  mjeku ju jep ti pini tri barna(kokra) qdo gyjsem ore nga nje, per sa ore do ti pinit barnat?
  1 ore.
  Hemooo, si thu, e gjeta apo ja futa kot?
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  1 ore.
  Hemooo, si thu, e gjeta apo ja futa kot?
  Mendoj se duhet shtuar Gjysėm ore kėsaj zgjidhjes tėnde.
  Une mendoj se pėr njė Orė e Gjysėm.
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 16. #16
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,707
  Faleminderit
  186
  237 falenderime nė 190 postime
  Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
  Mendoj se duhet shtuar Gjysėm ore kėsaj zgjidhjes tėnde.
  Une mendoj se pėr njė Orė e Gjysėm.
  Un mendoj se ti ke mendu gabim qe un kam mendu gabim

  N.q.se e merr tani 1+1pas nje gjysem ore+1 pas nje ore= 3 barna per nje or

  paqen, e sjell vetem drejtsia

 17. #17
  Around Maska e pendex
  Anėtarėsuar
  26-10-2006
  Mosha
  34
  Postime
  286
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
  Mendoj se duhet shtuar Gjysėm ore kėsaj zgjidhjes tėnde.
  Une mendoj se pėr njė Orė e Gjysėm.
  ora 1 e pine Nje

  ora 1 e 30 te dyten

  ora 2 e pin te treten.

  prej ores nje der dy --sa ore bejne ?
  Someone wants to be a Devils Advocate.

 18. #18
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  A mosbejne : 1

  ?

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga pendex Lexo Postimin
  ora 1 e pine Nje

  ora 1 e 30 te dyten

  ora 2 e pin te treten.

  prej ores nje der dy --sa ore bejne ?
  Pyetja nuk ėshtė nė ora sa e pinė por pėr sa e pinė (kanė dallim).
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 20. #20
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ahaaaa,ate her ata pijne per 1ore 3shishe


  dmth

  1:00 e pine ne ora 1 prej 1ve dej

  1:30 e pine te dyten

  dhe prej 1:30ve dej ne dy e pin te 3ten....

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Shkenca ne Islam
  Nga Shėn Albani nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 18-08-2010, 11:10
 2. Kontributi i shkenctarėve islam nė shkencė
  Nga Bleti002 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 15-03-2009, 22:29
 3. Ndihme rreth nje detyre ne Matematikė.
  Nga CuLi-GoaL nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 03-12-2008, 16:06
 4. Studime pasuniversitare ne matematike (USA)
  Nga Tanush Shaska nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-07-2003, 12:13
 5. Kush eshte i mire ne matematike???
  Nga LEDIANI nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 17-03-2003, 13:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •