Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 127
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Pergezime per shkrimin foleja me ka pelyqer shum Te rofte vogelushja e tu befte sa malet
    #VamosArgentina

  2. #42
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga Ēaushi

    E Panjohura!

    Sa here qe lexoi postimet tuja ndjej nje frymarrje te ngushtuar ne veten time dhe nga dhimbja nuk gjej fjal te shkruaj ....krejt kjo nga sinqeriteti brenda shkrimeve tuja ....te pershendes dhe uroi shume te gjesh prehje brenda kesaj jete....Zoti qofte me Ty dhe sherofte shpirtin tend.

    Miqesisht!

    Ju falenderoj per uratat qe mi beni i nderuar,prehjen do e gjej heret a von!!!
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  3. #43
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga Poeti
    Mikesha ime e cmuar!

    Nuk dua te te ngushelloj, sepse ketu ngushillimi do te ishte vetem nje fraze e kote, por dua te uroj te gjesh forcen e duhur qe te tejkalosh dhembjen dhe trishtimin, te gjej fuqine qe te mbijetosh momentet e renda neper te cilat po kalon!
    E kuptoj se nuk eshte aspak e lehte, por permes dhembjes nuk e ndryshojme dot gjendjen, nuk i rikthejme te humburit dhe jam i sigurte se nuk u bejme nder, sepse kujtoj se edhe ata qe i kemi humbur do te donin qe ne te ishim te lumtur, pa vuajtje dhe pikellim.
    Duke te pershendetur miqesisht mbetem me shpresen e thelle se do te gjsh qetesine e shpirtit.

    Me respekt - Poeti
    I qmoj shum perpjekjet Tuaja per te me ngushllua,por eshte shum veshtir.....
    Ju falenderoj per kete!!!!
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  4. #44
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750

    Sa embel me duket kur degjoj thirrjen NENE,sa bukur tingellon,sa shpesh me shkon mendja tek ajo thirrje qe e perjetova te pergjysmuar dhe kurr nuk do ta perjetoj,askush nuk do me therret Nene...Ajo qe sa po filloi te me thrras Nene pa dijt ta theksoj mire me iku,thuase ma vodhen,ma shkeputen nje pjes te shpirtit tim dhe me la keshtu duarthat...Zemra me duket qe ndalet kur mendoj qe ajo nuk eshte me.Qdo detaj qdo levizje me sillet verdall ne koke,asgje nuk me shpeton nga kujtesa...Ulem dhe shiqoj foton qe pas shum kohe me ra ne dore i puthi ato duar te vogla dhe syt e kalter si qielli qe me duken qe me shiqojn me dhimbsuri...Lotet me pikojn por nuk mund asgje me teper te beje vetem te lutem qe askujt mos ti ndodh kjo qe mua me ndodhi....Te gjitha nenat e botes qofshin te lumtura me femijt e tyre!!!!
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  5. #45
    Maska e *Babygirl*
    Anėtarėsuar
    06-07-2006
    Vendndodhja
    Local Disk :D
    Postime
    910
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura

    Sa embel me duket kur degjoj thirrjen NENE,sa bukur tingellon,sa shpesh me shkon mendja tek ajo thirrje qe e perjetova te pergjysmuar dhe kurr nuk do ta perjetoj,askush nuk do me therret Nene...Ajo qe sa po filloi te me thrras Nene pa dijt ta theksoj mire me iku,thuase ma vodhen,ma shkeputen nje pjes te shpirtit tim dhe me la keshtu duarthat...Zemra me duket qe ndalet kur mendoj qe ajo nuk eshte me.Qdo detaj qdo levizje me sillet verdall ne koke,asgje nuk me shpeton nga kujtesa...Ulem dhe shiqoj foton qe pas shum kohe me ra ne dore i puthi ato duar te vogla dhe syt e kalter si qielli qe me duken qe me shiqojn me dhimbsuri...Lotet me pikojn por nuk mund asgje me teper te beje vetem te lutem qe askujt mos ti ndodh kjo qe mua me ndodhi....Te gjitha nenat e botes qofshin te lumtura me femijt e tyre!!!!
    E panjuhura sa her qe lexoj postimet tuaja me ben te qaj...
    S'po them gje me shume sepse per te ngushelluar s'te ndihmon gje kur pran vehtes nuk e ke femijen tend...
    Mos jeto pa buzėqeshur...sepse dikush nė kėtė botė jeton nga buzėqeshja jote ...!

  6. #46
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga *Babygirl*
    E panjuhura sa her qe lexoj postimet tuaja me ben te qaj...
    S'po them gje me shume sepse per te ngushelluar s'te ndihmon gje kur pran vehtes nuk e ke femijen tend...
    Shum bukur e ke thene....Por une lutem qe kurr mos te kesh lot pikllimi ne syt e TU!!
    Kurse lotet do me ndalen kur me ndalen te rrahurat e zemres!!!
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  7. #47
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    E panjohura:

    Nuk ka burre (bir nene) qe mund te qendroje si barikade mes teje dhe femijes ne boten e sodit. Kerko femine tend.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  8. #48
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750

    Sa shum u mundova sot te mos zgjohem aq heret,mos te degjoj zilin e shkolles qe ftonte nxenesit per ne shkolle,por nuk munda mbesa ime mu afrua dhe me perqafoj kerkoj nga une ti uroja vit te mbare.U zgjova mezi luftoja me me ndaljen e lotve....Sot do ta percillja edhe bijen time.Nuk me buzqeshi fati mezi prita te niseshin ne shkoll dhe te shpraz kete zemer te qaj pa me pa askush sepse nuk doja askujt t'ia prish kete dite te gezuar.Sa shum femij mendoj ne vehte sa te lumtur duken dhe lutem per te gjithe qe te ken jete te hareshme....Edhe prinderit duken te gezuar sidomos ata qe per here te pare i nisen femijt ne shkoll lutem per ta,ani qe une vuaj nuk jan fajtor ata i ndij si te ishin te gjithe femijt e mije.
    Loti me pikonte e ne qdo vajz shifja Engjellushen time,Ne qdo perqafim te prinderve me femijt shifja veteveten! Sa veshtir por prap krenohem qe kam nipa e mbesa,i dua dhe me don.Gjithmon kujdesem qe ata mos te me vrejn qe vuaj ani qe veshtir mund te perballoj kete.Shpirti i nenes po perfundoj me urimin per keta qe filluan mesimin,e ty Zemer kurr nuk do te harron nena.....
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura

    Sa shum u mundova sot te mos zgjohem aq heret,mos te degjoj zilin e shkolles qe ftonte nxenesit per ne shkolle,por nuk munda mbesa ime mu afrua dhe me perqafoj kerkoj nga une ti uroja vit te mbare.U zgjova mezi luftoja me me ndaljen e lotve....Sot do ta percillja edhe bijen time.Nuk me buzqeshi fati mezi prita te niseshin ne shkoll dhe te shpraz kete zemer te qaj pa me pa askush sepse nuk doja askujt t'ia prish kete dite te gezuar.Sa shum femij mendoj ne vehte sa te lumtur duken dhe lutem per te gjithe qe te ken jete te hareshme....Edhe prinderit duken te gezuar sidomos ata qe per here te pare i nisen femijt ne shkoll lutem per ta,ani qe une vuaj nuk jan fajtor ata i ndij si te ishin te gjithe femijt e mije.
    Loti me pikonte e ne qdo vajz shifja Engjellushen time,Ne qdo perqafim te prinderve me femijt shifja veteveten! Sa veshtir por prap krenohem qe kam nipa e mbesa,i dua dhe me don.Gjithmon kujdesem qe ata mos te me vrejn qe vuaj ani qe veshtir mund te perballoj kete.Shpirti i nenes po perfundoj me urimin per keta qe filluan mesimin,e ty Zemer kurr nuk do te harron nena.....
    Mikesha ime shume e cmuar

    Ndjenjat qe ti solle ketu jane aq te pasterta, aq te ēilterta dhe aq domethenese sa askush qe ka pak ndjenja ne vehte nuk mund ta kaloj leximin e ketyre rrjeshtave pa u emocionuar dhe pa bashkendjere me ty dhe dhembjen tende. Kujtoj se Enegjellshja jote dhe shpirti i saj i pastert eshte mu ne mes te parajses dhe ti e nderuarduhet te behesh e forte qe ne ty te jetoj perjetesisht kujtimi per te dhe askush nuk e ka te drejten qe te te kerkoj ta harrosh, sepse ajo eshte gjaku i gjakut tend. Njekohesisht, kujtoj se ti duhet ta vazhdosh jeten per vehten dhe per ate engjull qe nuk pati fatin te shijoj bukurite e jetes. Jam shume i bindur qe ti do te ia dalesh megjith dhembjen qe ke per te. Do te ia dalesh qe vajzen tende aty ku ajo pushon te kete kush ta vizitoj dhe te kete kush ti dergoj lule te fresketa tek varri. Do te lutem per te dhe per ty, me deshiren e pafundme qe e ardhmja te jete shume me e ndritur dhe me me pak dhembje, por me kujtimet per e te dashurit tu, qe nuk duhet dhe nuk mund te harrohen kurre sa te jete jeta!

    Me respekt te thelle per Ty - Poeti
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  10. #50
    ^MiSter^JO^zi^uk^
    Anėtarėsuar
    30-08-2007
    Vendndodhja
    ku jetoj ? NE RRACIZM URREJT DHE JO DASHURI
    Postime
    2
    Mir se erdhi ^MiSter^JO^zi^uk^ ooooooooohhhhhhhooooooooooo ma maba icik ison sa ti fus edhe nje dopjo eeeeeeeeeeeee aaaaaaaaaaaa

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Ēaushi
    Anėtarėsuar
    03-05-2006
    Vendndodhja
    Nė Atdhe!
    Postime
    3,283
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura

    Sa shum u mundova sot te mos zgjohem aq heret,mos te degjoj zilin e shkolles qe ftonte nxenesit per ne shkolle,por nuk munda mbesa ime mu afrua dhe me perqafoj kerkoj nga une ti uroja vit te mbare.U zgjova mezi luftoja me me ndaljen e lotve....Sot do ta percillja edhe bijen time.Nuk me buzqeshi fati mezi prita te niseshin ne shkoll dhe te shpraz kete zemer te qaj pa me pa askush sepse nuk doja askujt t'ia prish kete dite te gezuar.Sa shum femij mendoj ne vehte sa te lumtur duken dhe lutem per te gjithe qe te ken jete te hareshme....Edhe prinderit duken te gezuar sidomos ata qe per here te pare i nisen femijt ne shkoll lutem per ta,ani qe une vuaj nuk jan fajtor ata i ndij si te ishin te gjithe femijt e mije.
    Loti me pikonte e ne qdo vajz shifja Engjellushen time,Ne qdo perqafim te prinderve me femijt shifja veteveten! Sa veshtir por prap krenohem qe kam nipa e mbesa,i dua dhe me don.Gjithmon kujdesem qe ata mos te me vrejn qe vuaj ani qe veshtir mund te perballoj kete.Shpirti i nenes po perfundoj me urimin per keta qe filluan mesimin,e ty Zemer kurr nuk do te harron nena.....
    E Respektuar e Panjohur!

    Kush te lexoi e nuk mori dhimbje nga dhimbja jote !?
    Kush te lexoi e nuk mori plage nga plaga Jote .....?
    Kush te lexoi e nuk u mbush me lot... nga malli i zhuritur i YTI !?
    Kush te lexoi e nuk ju kujtua se cka do te thote te jesh Prind me dashuri e ndjenja kaq te forta per me te dashurit e zemres .....!!!!??
    Kush te lexoi e nuk e ndau dhimbjen me Ty......!?
    Zoti qofte me TY !!!


    Respekte !
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ēaushi : 03-09-2007 mė 17:12
    Dhuro shumė...e prit pak!

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e lleila
    Anėtarėsuar
    20-08-2007
    Postime
    59
    Me pelqen shum teksti qe e ke shkruajtur edhe me emocionon te lumte dhe te kam lakmi ne rend te pare qe je nene,sa do te doja te jam edhe un si ty (NENE).

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e lleila
    Anėtarėsuar
    20-08-2007
    Postime
    59
    Me jete te gjate vogelushja dhe te shendetshme

  14. #54
    i/e larguar Maska e selina_21
    Anėtarėsuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
    Postime
    1,099
    Shume e bukur & Prekese.
    Pergezimet e mia Foleja.

    Me jete te gjate & te lumtuR

    Flutura

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura

    Sa shum u mundova sot te mos zgjohem aq heret,mos te degjoj zilin e shkolles qe ftonte nxenesit per ne shkolle,por nuk munda mbesa ime mu afrua dhe me perqafoj kerkoj nga une ti uroja vit te mbare.U zgjova mezi luftoja me me ndaljen e lotve....Sot do ta percillja edhe bijen time.Nuk me buzqeshi fati mezi prita te niseshin ne shkoll dhe te shpraz kete zemer te qaj pa me pa askush sepse nuk doja askujt t'ia prish kete dite te gezuar.Sa shum femij mendoj ne vehte sa te lumtur duken dhe lutem per te gjithe qe te ken jete te hareshme....Edhe prinderit duken te gezuar sidomos ata qe per here te pare i nisen femijt ne shkoll lutem per ta,ani qe une vuaj nuk jan fajtor ata i ndij si te ishin te gjithe femijt e mije.
    Loti me pikonte e ne qdo vajz shifja Engjellushen time,Ne qdo perqafim te prinderve me femijt shifja veteveten! Sa veshtir por prap krenohem qe kam nipa e mbesa,i dua dhe me don.Gjithmon kujdesem qe ata mos te me vrejn qe vuaj ani qe veshtir mund te perballoj kete.Shpirti i nenes po perfundoj me urimin per keta qe filluan mesimin,e ty Zemer kurr nuk do te harron nena.....
    Moj e dashur dhe dhimbja kerkon lemoshe...
    une qyshe ne femirin time kam mesuar se si te luftoja jeten!
    ndaj dhe ti e dashur duhet qe te gjeni kurajo ne shpirtin e juaj njerzore,diqka qka vjen nga Zoti nuk mund ti ikim'a?!
    me thot mendja qe njeriu duhet pajtuar me fatin,dhe se nuk je e vetme qe vuan per diken apo per diqka?!
    qofte dhe ketu ne mesin ton, e as ku do qe te jeni,dhe qe jemi te gjithe nga ni halle kemi, se keshtu e don jeta,kushe me pak e kushe me shum,por ma ne fund jemi bara.
    E pse jemi bara? jemi se, te gjithe ata/o qe na godit nga diqka e tille,sigurishte qe ndjejm keqardhje per njeri tjetrin,kjo eshte nga prevoja!
    keshtu qe nje keshille e imja per ty e dashur....mos harro zakonin shqiptar....Prandaj Nana shqipetare behu e fort.
    Se nuk je e vetme ne ket Bot!

    Sinqerishte e juaj moter Hajla Rugovase
    ps..dhe une jam nan dhe gjyshe,dhe une kam ndoi halle,(kerkushe nuk eshte perfekt) por besoi ne Zot dhe se uroi qe t'mi ruan keta qe jen.
    Uroi dhe per ty dhe per gjithe njerzimin qe t'ken meshiren e Zotit...AMIN

    Faleminderit ne mirekuptim te jam mirenjohse...Pershendes...
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  16. #56
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Se pari pershendes te nderuaren Foleja per hapjen e kesaj teme ...Pastaj te gjithe juve qe me lexuat dhe e ndit dhembjen time bashk me mua ju falenderoj per fjalet dhe keshillat.Ju jam mirenjohese dhe do mundohem qe me Ju te tejkaloj kete dhembje....Respekt
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  17. #57
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Eh sa shpejt erdhi fundeviti!Bashk me te u hapen plaget serish, ani qe ato nuk ishin te mbyllura as nuk do mbyllen kurr,por ne keto dite thuase po me ngushtohet edhe frymemarrja!
    Imagjinoi veten tek pragu i deres athua si do te reagoja per suksesin e bijes sime?Eh sa mire qe askush nuk mund te mi ndal mendimet!I ndreqi si me konvenojn mua!E thelluar keshtu ne imagjinat mu duk qe dikush me thrriste ktheva koken dhe vrejta mbesen time qe ishte afer meje,u ule pran dhe filloi te mi fshij lotet qe une as nuk i kisha vrejt qe me rridhnin!Me perqafoi me nje denesje e perqafova edhe une,mu duk qe zemra me doli nga vendi qe e bera te qaj edhe at,por pa dashje!Sa shum dhembje kam askush nuk mund te me kupton shpirti po me digjet por kot asgje nuk mund te kthehet,por as une spo mund te pajtohem me humbjen!
    Ky diell i fort ma ndali rrugen nuk munda te shkoi as ta vizitoi,ti ulem tek koka ta puthi at dhe qe e ka mbulua dhe si mesazh t'ia dergoi nja dy-tre lot.Kjo eshte e tera cka mund te beje per TE!
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e gjashtlisat
    Anėtarėsuar
    11-04-2007
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    77
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
    ......E thelluar keshtu ne imagjinat mu duk qe dikush me thrriste ktheva koken dhe vrejta mbesen time.... qe ishte afer meje,u ule pran dhe filloi te mi fshij lotet qe une as nuk i kisha vrejt qe me rridhnin!Me perqafoi me nje denesje e perqafova edhe une,mu duk qe zemra me doli nga vendi qe e bera te qaj edhe at,por pa dashje....!
    Vaj i shpirtit Tend...del per shpirtin e dal nga shpirti Yt!,mbetet prekse dhe e dhimbshme per gjithe ata qe te lexojne Ty,duke te lexuar Ty, e ndajne me Ty dhimbjen Tuaj!

    Respekte!
    Diten kur tė kam pėrcjell...shpirtin tim,me Ty...e lashė!

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
    Eh sa shpejt erdhi fundeviti!Bashk me te u hapen plaget serish, ani qe ato nuk ishin te mbyllura as nuk do mbyllen kurr,por ne keto dite thuase po me ngushtohet edhe frymemarrja!
    Imagjinoi veten tek pragu i deres athua si do te reagoja per suksesin e bijes sime?Eh sa mire qe askush nuk mund te mi ndal mendimet!I ndreqi si me konvenojn mua!E thelluar keshtu ne imagjinat mu duk qe dikush me thrriste ktheva koken dhe vrejta mbesen time qe ishte afer meje,u ule pran dhe filloi te mi fshij lotet qe une as nuk i kisha vrejt qe me rridhnin!Me perqafoi me nje denesje e perqafova edhe une,mu duk qe zemra me doli nga vendi qe e bera te qaj edhe at,por pa dashje!Sa shum dhembje kam askush nuk mund te me kupton shpirti po me digjet por kot asgje nuk mund te kthehet,por as une spo mund te pajtohem me humbjen!
    Ky diell i fort ma ndali rrugen nuk munda te shkoi as ta vizitoi,ti ulem tek koka ta puthi at dhe qe e ka mbulua dhe si mesazh t'ia dergoi nja dy-tre lot.Kjo eshte e tera cka mund te beje per TE!

    E panjohura (si ta them kete, kur e njoh shpirtin tend)! Nese i mbyll lotet ne vehte, nuk do te thote se e zvoglon dhembjen, nuk don te thote se askush nuk te kupton. Nese sot nuk shkove te varrezat, bija jote edhe ne ate bote e di qe je me te dhe se nuk e ke harruar dhe nuk e harron kurre! Te lutem shume qe mesazhet per te tė mos jene lotet, por le te jete shpresa per tejkalimin e dhembjes, sepse me siguri edhe ajo nuk do te donte te shihte nenen e saj te mbuluar me lot.
    Me fal e nderuar qe sot nuk e kuptova dhembjen tende, nuk e kuptova brengen tende dhe nuk isha ne gjendje te te ngushelloja, me fal te lutem.
    Jeta do te ec dhe duhet te ec me tutje, bashke me dhembjen, me kujtimet, me brengat. Jeta e cila sikur e thua ti, nuk duhet te jete vetem frymemarrje, prandaj mbaje vehten dhe behu e forte, ashtu sikur e di qe edhe je, perkunder dhembjes, perkunder loteve dhe perkunder kujtimeve te hidhura qe te solli jeta.
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  20. #60
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750

    Bija ime!
    Pran teje erdhi edhe nje familjar i imi!Pse nuk isha une?Te dergova shum mesazhe,puthje e perqafime,q'mallu engjulli im!Une nuk po mundem te vij nuk mvaret nga une,ndoshta kur te te ofrohet do ti vij aroma ime shpirt,sepse e perqafova shum,e porosita te te mbaj ne gji pak vetem pak sa te me shijosh,sepse ajo ka edhe te tjere qe e kerkojn.Mos me akuzo qe derdha pak lot, nuk pata fuqi ti ndali me rrodhen vet.Nuk po shkruaj me nuk mundem e kur te vij edhe une tek ti do ti tregoj te gjitha e atehere nuk do te ndahemi kuuuuurr.
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Shkruaj njė fjalė tė bukur pėr fėmijėn e diasporės
    Nga projekti21_dk nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 53
    Postimi i Fundit: 08-04-2010, 09:17
  2. Meditime tė krishtera
    Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
    Pėrgjigje: 135
    Postimi i Fundit: 16-06-2007, 18:36

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •