Close
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 127
  1. #21
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Shume e bukur kjo foleja_

    Me eshte bere mishi pushkuriza .. tek i lexoja ndienjat luanin mbi trurin tim
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  2. #22
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anėtarėsuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    shume e bukur foleja_ unik pershkrimi jot per vogelushen ose vogelushin tend !!! gje
    qe vetem nenat dine ta bejne !!! shendet ne familje edhe kudo lumturi !!!

    Nene therrita per here te pare !!! kur qava per here te pare ti mi fshive lotet me dashurine tende !!!kur u vrava per here te pare nene thirra ti ishe aty per te me mbajur ne krahet e tua te ngrohte !!! ika ne mergim kujdes me the bir ne misir !!! fjalet e tua akoma me mungojne moj nene !!! tani e ndiej qe je si ajri per mua !!! je jeta vete !!! perendesha e dashurise ti je !!!nene ku je moj nene qe afer nuk te kam !!! edhe njehere ta degjoj nga goja jote fjalen bir !!!me treti dheu i huaj nene !!! ku je moj nena ime !!! e shtrenjta ime !!! gjithmone do me kesh ne krah me the po une nuk desha aq pak desha te me mbaje ne zemer moj nene !!! te dua se je vet jeta !!! fjalet e tua buke jane per mua !!! uji qe shuaj etjen moj nene !!! do takohemi prape moj nene dhe ne krahe do te mbaj ne zemer sic me ke mbajtur ti moj nena ime !!! gjithmone do te dua ne jete te jeteve !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e hope31
    Anėtarėsuar
    23-11-2002
    Vendndodhja
    ketu
    Postime
    1,054
    urime Foleja per bebin

    pershkrimi yt i mrekullueshem

    ti qofsh nje nene gjithmone e lumtur

    e bebi te kete shendet te mire
    e femijeri te lumtur

    tani do jete rritur bebi qe kur e ke hapur ti temen,
    femijet jane gjithmone lumturi me bukurite e moshes se tyre
    Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
    Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
    :^proton

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Ēaushi
    Anėtarėsuar
    03-05-2006
    Vendndodhja
    Nė Atdhe!
    Postime
    3,283

    Pershendetje !

    Citim Postuar mė parė nga Foleja_
    Dielli i kesaj stine te ngrohte te ndriqonte fytyren e qeshur sot ne diten e fundit si femije kopshti. Derisa ti po merrje dhuraten pershendetese, ashtu e qeshur si gjithehere ,une ndjeva nje kthim ne kohe.Para meje u shfaqe ne shume e shume skena te dashura qe sdo ti harroj kurre.
    Ti merrje dhuraten si nje trofe qe kalove nje periudhe te jetes tende te njome, duke bere nje hap te madh ne jete, te jesh femije shkollor,aq te bente per veshtiresite shkollore qe te presin, ti ia dole,haha , . e mua me ngjante ne momentin e lindjes tende.Atehere kur nuk doja te dija per dhembjet per lotet ,doja te te kem ne dore , te te ndjej e te them ia dola.Ia dola te krijoj nje jete ,nje jete nga jeta ime.Ti ishe trofeja ime me e qmuar.As une nuk doja te mendoj per veshtiresite e jetes, do i tejkalojme se bashku te pata thene shume e shume here deri sa ti levizje ngadal pran zemres sime.
    Ah vogelushe, edhe sot tu mbushen syte me lote kur u pershendete me shoqet ,por si nje zog fluturove ne krahet e mije dhe gjete prehjen , si atehere kur pate te ftohte ,kur ajri i botes jashte nenes te merdhiu supet,dhe nuk pushoje se qari,, e une te mora ne kraherorin tim dhe ti e ndjeve ngrohtesine time .E ndjeve dashurine e pakufi qe kisha per ty dhe pushove te qaje,mbylle syte dhe fleje qete si engjull mbi gjoksin tim qe per jete u betua qe do te behet mburoje e ytja tere jeten.
    "Mami, kur do te mi blesh librat"? me pyete,te thash se kemi ende kohe,dhe mu kujtua qe edhe une para lindjes tende shume kohe me pare pata filluar te blej veshje, fustan dhe libra perrallash.
    Jeta ime, cdo levizje ,cdo belbezim, cdo fjale a kenge qe vie nga ti me ngjan ne cicerrimet me te embela, e ndjej ne vete qe me zgjate jete, qe me ben shume me te forte ( as semundjes me nuk i dorezohem se nuk dua te kesh frike ti per mua),ndjej dashuri e krenari .E di qe keshtu ndjehet cdo nene,por ti vogelushe do ta kuptosh me vone thellesine e dashurise sime (atehere kur ne preherin tend te kete nje jete nga jeta jote).

    Foleja !

    Ky postim me pelqeu teje mase edhe me ngjalli dhembshuri....brenda ketij shkrimi ka shume e shume kuptime qe na percjell jeta ky eshte komenti im per kete postim sa me vlera njerzore dhe dashuri prinderore po aq me domethenje per te ardhmen ...Te pergezoj per nje mendim dhe ndjenje te tille .
    Dhuro shumė...e prit pak!

  5. #25
    ThE KinG Maska e Imperator
    Anėtarėsuar
    23-04-2007
    Vendndodhja
    Albania
    Postime
    448
    Shume prekese dhe ndjenja shume te pastra. Pergezime Foleja_.

    Te uroj ēdo te mire per ty dhe familjen tende.

    Imprator
    Albanian Perandory

  6. #26
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Eh Foleja sa do te deshiroja te shkruaj edhe une ne kete tem,por nuk kam q'te shkruaj pasi u shua jeta e asaj qe ja fala jeten u ndalova ne start nuk arrijta te shof si rritesh,nuk pata mundesi t'ia zgjas jeten ju shua pa dijt se q'po ndodh ne kete bote me la ashtu te vetmuar dhe duar bosh e sy perlotur per tere jeten...
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  7. #27
    Ylli i mėngjesit Maska e edona
    Anėtarėsuar
    26-10-2002
    Vendndodhja
    diku larg, shume larg,
    Postime
    200
    Ky refim me ktheu ne kohe,
    Sikur te ishte dje, derisa une merja dhuraten nga edukatorja ime, rastesisht me shkuan syte te gjyshja ime, ende me kujtohet aj shikim , ata sy te perlotur te saj, atehere nuk e kuptova pse ne syte e saj kishte lote, nuk ishin ata lote gezimi, mirepo shume me vone e mora pergjigjen, tash kur jam ba nane vet, ajo qante per mua, se ishte e vetmja gjyshe aty, te gjithe femijet tjere ishin me te dy prinderit, ndersa vetem une, isha me babin dhe me gjyshen, ajo qante per te dyja, edhe per mua qe nuke kisah nanen e isha e vetmja ne klase, por edhe per nanen time e cila nuk ishte aty ta shijonte ate gezim.
    E sot qfardo vendimi qe mar per vete apo qe i jap dikut keshill, i lus para se te veprojne pa menduar te mednojne se paku veq njehere per diken qe vet e kemi kriju, qe me gezim e kemi prit te na vij ne kete bote, se ne disa momente si do te ndihet ajo krijese e pafajshme
    Foleja, te lumte qe na percolle nje emocion kaq te thell
    ylli i mėngjesit

  8. #28
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anėtarėsuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura
    Eh Foleja sa do te deshiroja te shkruaj edhe une ne kete tem,por nuk kam q'te shkruaj pasi u shua jeta e asaj qe ja fala jeten u ndalova ne start nuk arrijta te shof si rritesh,nuk pata mundesi t'ia zgjas jeten ju shua pa dijt se q'po ndodh ne kete bote me la ashtu te vetmuar dhe duar bosh e sy perlotur per tere jeten...
    E dashur ,
    kam lexuar shume shkrime nga ty. Aty kam gjetur shume dhembje , shume lot shume vuajtje, apo bashkuar te gjitha ne nje vend: kam gjetur shume dashuri.
    Nuk kam kerkuar asnjehere nga Ju qe te ndaleni se dashuruari, sepse ne kete menyre si ju dashuroni , per mua jeni unikate dhe e vecante.
    "Dashuria eshte ceshtje e ndjenjave dhe jo e deshirave.Nuk mund te dashuroj pse dua, e me se paku pse duhet,andaj dashuria e obliguar eshte e marre"(Kanti). Mos e ndje obligim te dashurohesh nese nuk e ndjen vertete,pavaresisht cfar kerkon bota nga ty.
    Perpiqem te i kuptoj te gjitha ndjenjat tuaja, por kjo me vajzen me prek ne thellesi te zemres. Mund te e marr me mend si ndjeheni dhe cfar boshlleku ndjeni pa te. Por e dashur, vetem ata qe jane te vecante Perendia i ofron prane vetes si engjuj, dhe ajo eshte nje nga ata. Engjulli yt qe perkujdeset sa here qe ti ke nevoje, dhe engjulli i babit qe cdo here i sjell ne mendje dashurine tende ndaj tij !

    Paraprakisht kerkoj falje nese ne ndonje shkronje apo ndonje rresht ju lendova pa dashje.
    Miqesisht : Foleja_

  9. #29
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga Foleja_
    E dashur ,
    kam lexuar shume shkrime nga ty. Aty kam gjetur shume dhembje , shume lot shume vuajtje, apo bashkuar te gjitha ne nje vend: kam gjetur shume dashuri.
    Nuk kam kerkuar asnjehere nga Ju qe te ndaleni se dashuruari, sepse ne kete menyre si ju dashuroni , per mua jeni unikate dhe e vecante.
    "Dashuria eshte ceshtje e ndjenjave dhe jo e deshirave.Nuk mund te dashuroj pse dua, e me se paku pse duhet,andaj dashuria e obliguar eshte e marre"(Kanti). Mos e ndje obligim te dashurohesh nese nuk e ndjen vertete,pavaresisht cfar kerkon bota nga ty.
    Perpiqem te i kuptoj te gjitha ndjenjat tuaja, por kjo me vajzen me prek ne thellesi te zemres. Mund te e marr me mend si ndjeheni dhe cfar boshlleku ndjeni pa te. Por e dashur, vetem ata qe jane te vecante Perendia i ofron prane vetes si engjuj, dhe ajo eshte nje nga ata. Engjulli yt qe perkujdeset sa here qe ti ke nevoje, dhe engjulli i babit qe cdo here i sjell ne mendje dashurine tende ndaj tij !

    Paraprakisht kerkoj falje nese ne ndonje shkronje apo ndonje rresht ju lendova pa dashje.
    Miqesisht : Foleja_
    Te falenderoj me shpirt per perkrahjen qe me dhe megjithese shumica me akuzojn ne nje menyr qe ne forum shkruaj gjera reale....Asnjeher me nuk do kete dashuri,nuk i besoj me askujt,nuk dua te lendohem se ,,plaga mbi plage eshte shum e rrezikshme"E une kam marr nje mesim nga jeta por nuk dua askush te me keqkuptoj nuk shkruaj ketu ti dhimbsem dikujt por shprehem ashtu lirshem se kam nevoj te shprehem.....
    Vete njeriu sikur Ju mi kupton ndjenjat dhe vuajtjet,Te lexova disa here dhe aq shum kisha deshir te shkruaja por u ndala dhe komenti ime ishte shum i shkurter per te mos me kritikonin te tjeret ......Sdi kujt i pengon kjo!!!!!respekt nga
    e panjohura
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    e panjohura,

    Jeta nuk eshte e lehte per askend, as edhe per ty! Ke kaluar neper nje ferr te vertete por rruga jote nuk ka perfunduar dhe nuk guxon te perfundoj. Shkrimet tona drejtuar ty, nuk e kane qellimin (se paku jo ato nga une) qe te shprehin keqardhjen, por deshiren qe te shohesh shkendija pozitive dhe driten ne fund te tunelit. Uroj te me kuptosh si duhet dhe keshillat e mia ti marrish si qellim mira.
    Respekt per ty dhe nismetaren e temes!
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  11. #31
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga Poeti
    e panjohura,

    Jeta nuk eshte e lehte per askend, as edhe per ty! Ke kaluar neper nje ferr te vertete por rruga jote nuk ka perfunduar dhe nuk guxon te perfundoj. Shkrimet tona drejtuar ty, nuk e kane qellimin (se paku jo ato nga une) qe te shprehin keqardhjen, por deshiren qe te shohesh shkendija pozitive dhe driten ne fund te tunelit. Uroj te me kuptosh si duhet dhe keshillat e mia ti marrish si qellim mira.
    Respekt per ty dhe nismetaren e temes!
    Asnjehere nuk ju keqkuptova e dij qe me keshillon me zemer por kjo qe une kam ne koke nuk me lejon te ndryshoj mendimin,te gjitha dritat mu shuan ne start dhe tuneli mbeti i erresuar dhe pa dalje.U mundova por deshtova dhe per te saten here e theme qe kjo eshte jeta qe e zgjodha pasi ndryshe nuk me shkoj.....Nuk do ta kem leht por u mesova pasi i kalova kto vite te cilat ishin te veshtira tani jam bere shum e fort dhe gjerat i shof me ndryshe....Deshira ime eshte qe te jem ne gjendje te mire shendetsore dhe te mundem sadopak ti ndihmoj tjerve pa kerkua asgje per vete....Respekt
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Alma07
    Anėtarėsuar
    20-05-2007
    Vendndodhja
    ktu ku nuk duhet
    Postime
    282
    E lexova kete teme vetem me lot ne sy jam e prekur thellesisht ne zemer,...
    Foleja ne cdo fjale ke pershkruar ndjenjat me te forta per nje nene..E kam gjetur veten time aty brenda..I kam perjetuar te gjitha ato momente e tani kam ngel me sy nga qielli kur do vij ai moment te shoh voglushin tim qe e rrita vetem....
    Kam 4 vjet qe voglushin ma kane rrembyer me forze,e dhimbja eshte shume e madhe ,si nene jam e plagosur e boshllekun brenda meje nuk asnje gje qe ezevendeson..
    Jam dakort kur thua Zoti e deshi dhe e mori ,po kur ta marin nga duart si zog e nuk ia arrin te besh dot gje si ibehet cfar te thuash?
    nuk di se ha
    nuk di se pi
    nuk di se eshte i veshur
    nuk ja degjoj pak vetem sikur pak zerin
    mijra kilometra per ta gjetur
    AHHH nuk di cte them e nuk do deshiroja kurre nje gje te tille per snje nene...
    Jeta ka shume te papritura e fati im eshte ky,per te gjetur forzen qe te hezi perpara eshte vetem shpresa qe nje dit do tia arrij ta marr,,e vetem atehere do ndihem dhe njehere nena me e lumtura ne bote....
    panjohura me vjen shume keq dhe per ty,ahhhhh sa te kuptoj,kur te thyhet zemra eshte shume e veshtire te ribesosh edhe njehere
    po jeta vazhdone me te bukurat e te shemtuarat,me te mirat e te hidhurat,vetem duhet te behesh me e forte e te kesh shendet sepse ai mbi te gjitha per te perballuar cdo te veshtire e te keqe..........
    ju falenderoj per kte teme te ndjej emozione te forta e pershendes te gjitha nenat shqiptare kudo qe jan e mezi presin te shohin femijt e tyre......

  13. #33
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anėtarėsuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694
    Alma 07,
    te falenderoj per uratat dhe fjalet e embela .
    Sinqerisht me vie keq kur degjoj raste te tilla, kur nenes i mirret gjysma e vetes (femiu) dhe dikush ka aq shume guxim dhe bindje sa te mundohet te e zevendesoj nje NENE . Por te shpresojme se se shpejti do te vij ajo dite kur femiun tend do ta kesh ne preher , dhe tere ky ankth pritjeje pa te te jete vetem nje kujtim i hidhur i nje kohe te pa kohe.
    Femiu heret apo vone kerkon ate qe e lindi, dhe deshen te tjeret apo jo TI do ta kesh ne perqafim.

  14. #34
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga Alma07
    E lexova kete teme vetem me lot ne sy jam e prekur thellesisht ne zemer,...
    Foleja ne cdo fjale ke pershkruar ndjenjat me te forta per nje nene..E kam gjetur veten time aty brenda..I kam perjetuar te gjitha ato momente e tani kam ngel me sy nga qielli kur do vij ai moment te shoh voglushin tim qe e rrita vetem....
    Kam 4 vjet qe voglushin ma kane rrembyer me forze,e dhimbja eshte shume e madhe ,si nene jam e plagosur e boshllekun brenda meje nuk asnje gje qe ezevendeson..
    Jam dakort kur thua Zoti e deshi dhe e mori ,po kur ta marin nga duart si zog e nuk ia arrin te besh dot gje si ibehet cfar te thuash?
    nuk di se ha
    nuk di se pi
    nuk di se eshte i veshur
    nuk ja degjoj pak vetem sikur pak zerin
    mijra kilometra per ta gjetur
    AHHH nuk di cte them e nuk do deshiroja kurre nje gje te tille per snje nene...
    Jeta ka shume te papritura e fati im eshte ky,per te gjetur forzen qe te hezi perpara eshte vetem shpresa qe nje dit do tia arrij ta marr,,e vetem atehere do ndihem dhe njehere nena me e lumtura ne bote....
    panjohura me vjen shume keq dhe per ty,ahhhhh sa te kuptoj,kur te thyhet zemra eshte shume e veshtire te ribesosh edhe njehere
    po jeta vazhdone me te bukurat e te shemtuarat,me te mirat e te hidhurat,vetem duhet te behesh me e forte e te kesh shendet sepse ai mbi te gjitha per te perballuar cdo te veshtire e te keqe..........
    ju falenderoj per kte teme te ndjej emozione te forta e pershendes te gjitha nenat shqiptare kudo qe jan e mezi presin te shohin femijt e tyre......

    E nderuar te kuptoj shum mire dhe e ndaj dhembjen tende bashk me ty ,por Ti e nderuar ke shpres se njehere do ta takosh ate pjese te trupit tend,do te degjosh se si rritet edhe nese nuk e shef, heret a von do te kerkoj se fmiu gjithmon kerkon nenen.Kurse une qka te pres?Kush te me kerkoj?Do te isha njeriu me i lumtur ne bote po ta kisha ne mesin e te gjallve edhe nese do shkonte ne skaj te botes do isha e lumtur sepse do shpresoja qe nje dite do ta takoj,e ti te lutem lufto per te se do ja dalesh,sepse eshte pjes e trupit tend e herdokur ajo pjes do te bashkangjitet ....Lutem per ty dhe per fmiun tend qe sa me shpejt te jeni te perqafuar....e panjohura
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Alma07
    Anėtarėsuar
    20-05-2007
    Vendndodhja
    ktu ku nuk duhet
    Postime
    282
    Citim Postuar mė parė nga Foleja_
    Alma 07,
    te falenderoj per uratat dhe fjalet e embela .
    Sinqerisht me vie keq kur degjoj raste te tilla, kur nenes i mirret gjysma e vetes (femiu) dhe dikush ka aq shume guxim dhe bindje sa te mundohet te e zevendesoj nje NENE . Por te shpresojme se se shpejti do te vij ajo dite kur femiun tend do ta kesh ne preher , dhe tere ky ankth pritjeje pa te te jete vetem nje kujtim i hidhur i nje kohe te pa kohe.
    Femiu heret apo vone kerkon ate qe e lindi, dhe deshen te tjeret apo jo TI do ta kesh ne perqafim.


    FOLEJA

    Jam une ajo qe do doja te falenderoja me gjith zemer per kte tem kaq te bukur ,ku me dha dhe mua mundesia te shprehja sa do pak dhimbjen time,e te falenderoj per kompresion tuaj si nene
    Gjithmon hezi me shprese se do ia arrij ajo dit.........Pershendetje te perzemerta ........

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Alma07
    Anėtarėsuar
    20-05-2007
    Vendndodhja
    ktu ku nuk duhet
    Postime
    282
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura

    E nderuar te kuptoj shum mire dhe e ndaj dhembjen tende bashk me ty ,por Ti e nderuar ke shpres se njehere do ta takosh ate pjese te trupit tend,do te degjosh se si rritet edhe nese nuk e shef, heret a von do te kerkoj se fmiu gjithmon kerkon nenen.Kurse une qka te pres?Kush te me kerkoj?Do te isha njeriu me i lumtur ne bote po ta kisha ne mesin e te gjallve edhe nese do shkonte ne skaj te botes do isha e lumtur sepse do shpresoja qe nje dite do ta takoj,e ti te lutem lufto per te se do ja dalesh,sepse eshte pjes e trupit tend e herdokur ajo pjes do te bashkangjitet ....Lutem per ty dhe per fmiun tend qe sa me shpejt te jeni te perqafuar....e panjohura

    E nderuara PANJOHUR

    AHHHHHHH sa te kuptoj,jam komplet dakort me ty eshte e vertet,po ēte besh i paska jeta kto...Tani mbas gjith kto qe po vuaj kam mesuar nje gje ta marr jeten si te me vij vetem mos te dorzohem e forzen e shpirtit sa me te madhe te besoj ne vetvete..I lutem Zotit te me japi shendet per te hezur perpara e doja te jepja te njejten keshille......Te falenderoj per fjalet e lutjet e tua,gjithashtu dhe une per ty lutem Zotit te sjelli sa me par nje dhurat te shtrejte e te bukur (nje bebush te vogel)e te jesh e lumtur ne jete....

  17. #37
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    SOT!
    Tek po kaloja rruges syt me shkuan kah nje shitore librash.Ishte e mbushur perplot me femij dhe prind qe blenin librat per femijt e tyre!Ndalova makinen dhe i shiqoja me lakmi ata fmij plot jete dhe gezim u thellova aq shum ne mendime sa qe kisha harrua qe jam e parkuar ne vend te gabuar!
    Papritmas degjova nje ze qe me therriste;Zonje ju lutem jeni parkuar ne vend te gabuar ju lutem!Apo prisni fmiun nga librarija?Une e trembur e shiqova me sy te perlotur kurse ai me pyetieni mire zonj?Doni te ju ndihmoj?E mblodha veten dhe e falenderova duke kerkua falje dhe u nisa,por lotet nuk me ndaleshin....Mendja me shkonte tek librarija dhe blerja e librave,qe ne kete vit ishte dashur edhe une ti bleja....Po tani kujt t'ia blej librat?Voglushja ime nuk eshte,ajo i mbaroi librat pa i shijua fare!Mbeta krahethate pa engjellushen time!
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anėtarėsuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    Me vjen shume keq ..Sa kam qare o Zot...
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Ēaushi
    Anėtarėsuar
    03-05-2006
    Vendndodhja
    Nė Atdhe!
    Postime
    3,283
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura
    SOT!
    Tek po kaloja rruges syt me shkuan kah nje shitore librash.Ishte e mbushur perplot me femij dhe prind qe blenin librat per femijt e tyre!Ndalova makinen dhe i shiqoja me lakmi ata fmij plot jete dhe gezim u thellova aq shum ne mendime sa qe kisha harrua qe jam e parkuar ne vend te gabuar!
    Papritmas degjova nje ze qe me therriste;Zonje ju lutem jeni parkuar ne vend te gabuar ju lutem!Apo prisni fmiun nga librarija?Une e trembur e shiqova me sy te perlotur kurse ai me pyetieni mire zonj?Doni te ju ndihmoj?E mblodha veten dhe e falenderova duke kerkua falje dhe u nisa,por lotet nuk me ndaleshin....Mendja me shkonte tek librarija dhe blerja e librave,qe ne kete vit ishte dashur edhe une ti bleja....Po tani kujt t'ia blej librat?Voglushja ime nuk eshte,ajo i mbaroi librat pa i shijua fare!Mbeta krahethate pa engjellushen time!

    E Panjohura!

    Sa here qe lexoi postimet tuja ndjej nje frymarrje te ngushtuar ne veten time dhe nga dhimbja nuk gjej fjal te shkruaj ....krejt kjo nga sinqeriteti brenda shkrimeve tuja ....te pershendes dhe uroi shume te gjesh prehje brenda kesaj jete....Zoti qofte me Ty dhe sherofte shpirtin tend.

    Miqesisht!
    Dhuro shumė...e prit pak!

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura
    SOT!
    Tek po kaloja rruges syt me shkuan kah nje shitore librash.Ishte e mbushur perplot me femij dhe prind qe blenin librat per femijt e tyre!Ndalova makinen dhe i shiqoja me lakmi ata fmij plot jete dhe gezim u thellova aq shum ne mendime sa qe kisha harrua qe jam e parkuar ne vend te gabuar!
    Papritmas degjova nje ze qe me therriste;Zonje ju lutem jeni parkuar ne vend te gabuar ju lutem!Apo prisni fmiun nga librarija?Une e trembur e shiqova me sy te perlotur kurse ai me pyetieni mire zonj?Doni te ju ndihmoj?E mblodha veten dhe e falenderova duke kerkua falje dhe u nisa,por lotet nuk me ndaleshin....Mendja me shkonte tek librarija dhe blerja e librave,qe ne kete vit ishte dashur edhe une ti bleja....Po tani kujt t'ia blej librat?Voglushja ime nuk eshte,ajo i mbaroi librat pa i shijua fare!Mbeta krahethate pa engjellushen time!
    Mikesha ime e cmuar!

    Nuk dua te te ngushelloj, sepse ketu ngushillimi do te ishte vetem nje fraze e kote, por dua te uroj te gjesh forcen e duhur qe te tejkalosh dhembjen dhe trishtimin, te gjej fuqine qe te mbijetosh momentet e renda neper te cilat po kalon!
    E kuptoj se nuk eshte aspak e lehte, por permes dhembjes nuk e ndryshojme dot gjendjen, nuk i rikthejme te humburit dhe jam i sigurte se nuk u bejme nder, sepse kujtoj se edhe ata qe i kemi humbur do te donin qe ne te ishim te lumtur, pa vuajtje dhe pikellim.
    Duke te pershendetur miqesisht mbetem me shpresen e thelle se do te gjsh qetesine e shpirtit.

    Me respekt - Poeti
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Shkruaj njė fjalė tė bukur pėr fėmijėn e diasporės
    Nga projekti21_dk nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 53
    Postimi i Fundit: 08-04-2010, 09:17
  2. Meditime tė krishtera
    Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
    Pėrgjigje: 135
    Postimi i Fundit: 16-06-2007, 18:36

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •