Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime

  Renditja Botėrore e FIFA-s.

  Kjo eshte renditja boterore e FIFA-s per muajn Korrik 2005.

  Argjentina ne vend te dyte ndersa si gjithmone i pathyeshem Brazili ne vend te pare, ndersa per t'u vlersuar eshte edhe vendi i 6 i USA-s ne kete renditje...

  Ne imazhin e meposhte i keni edhe me te miret.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Davius : 20-07-2005 mė 10:46
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  10 Portugal
  11 Germany
  12 Turkey
  13 Japan
  14 Italy
  15 Iran
  15 Republic of Ireland
  17 Sweden
  18 Uruguay
  19 Denmark
  19 Greece

  21 Korea Republic
  22 Croatia
  23 Costa Rica
  24 Poland
  25 Colombia
  26 Egypt
  27 Cameroon
  28 Saudi Arabia
  29 Nigeria
  30 Russia
  31 Romania
  32 Tunisia
  33 Ecuador
  34 Paraguay
  35 Morocco
  36 Norway
  36 Ukraine
  38 South Africa
  39 Honduras
  39 Senegal
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  41 Jamaica
  42 Switzerland
  43 Finland
  44 Cōte d'Ivoire
  45 Slovakia
  46 Bulgaria
  47 Slovenia
  48 Israel
  49 Serbia and Montenegro
  50 Bahrain
  50 Belgium
  52 Iraq
  53 Uzbekistan
  53 Zimbabwe
  55 Kuwait
  56 China PR
  57 Jordan
  58 Trinidad and Tobago
  59 Mali
  60 Australia
  My silence doesn't mean I am gone!

 4. #4
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  61 Guatemala
  62 Belarus
  62 Zambia
  64 Oman
  65 Latvia
  66 Hungary
  67 Togo
  68 Angola
  68 Venezuela
  70 Ghana
  71 Austria
  72 Chile
  73 Libya
  73 Peru
  75 Cuba
  75 Qatar
  77 Bosnia-Herzegovina
  78 Congo DR
  79 Kenya
  80 Wales
  My silence doesn't mean I am gone!

 5. #5
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  81 Algeria
  82 Estonia
  83 Panama
  84 Canada
  85 Scotland
  86 Albania
  87 Haiti
  87 United Arab Emirates
  89 Guinea
  90 Burkina Faso
  91 Korea DPR
  92 Iceland
  92 Indonesia
  94 Lithuania
  94 FYR Macedonia
  96 Thailand
  97 Syria
  98 Gabon
  99 Bolivia
  99 Singapore
  My silence doesn't mean I am gone!

 6. #6
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga Davius
  86 Albania
  Shqiperia ne vendin e 86. Ndersa Maqedonia ne vendin e 94.

  Suksese.
  My silence doesn't mean I am gone!

 7. #7
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  Publikohet renditja e re e FIFA-s

  Gjermania arriti tė kalonte 10 vende nė renditjen e pėrgjithshme tė FIFA-s, ndėrsa ekipi i SHBA-sė arriti tė renditej nė vendin e gjashtė, pas paraqitjes sė mirė nė "Gold Kup". Tri herė kampionia e botės, Gjermania, u rendit nė vend tė 11-tė, duke kaluar Italinė dhe kampionen e Europės, Greqinė.

  Gjermania ndodhej jashtė 20 ekipeve mė tė mira tė FIFA-s, por arritja nė gjysmėfinalet e Kupės sė Konfederatave i dha shumė pikė kombėtares sė drejtuar nga Jurgen Klinsmani. SHBA-ja arriti tė ngrihej katėr vende mė lart, pasi arriti tė kualifikohej tė shtunėn nė gjysmėfinalet e "Gold Kup"-it dhe tani ndodhet vetėm tri pikė pas rivalėve tė Meksikės.

  Japonia arriti tė renditej nė vendin e 13-tė, ndėrsa kampioni i botės, Brazili, u rendit pėrsėri nė vend tė parė. Argjentina u rendit nė vend tė dytė, pasi arriti nė finalen e Kupės sė Konfederatave, ku humbi ndaj rivalėve amerikano-jugorė tė Brazilit.

  Holanda arriti tė renditej nė vend tė tretė, duke lėnė pas Republikėn Ēeke, e cila zbriti nga vendi i dytė nė tė katėrtin. Franca ndodhet nė vend tė shtatė, ndėrsa Anglia, Spanja dhe Portugalia mbyllnin dhjetėshen mė tė mirė tė FIFA-s. Kampionia e Europės, Greqia, e cila u eliminua nė Kupėn e Konfederatave pa fituar asnjė ndeshje, zbriti nga vendi i 13-tė nė vend tė 19-tė.

  Ekipet e tjera, tė cilat arritėn tė fitonin pikė nė krahasim me renditjen e mėparshme, janė: Tunizia nė vend tė 32-tė (6 vende mė lart), Hondurasi nė vend tė 39-tė (11 vende mė lart), Gana nė vend tė 70-tė (15 vende mė lart).


  1. Brazili 846
  2. Argjentina 787
  3. Holanda 781
  4. Ēekia 778
  5. Meksika 768
  6. SHBA 765
  7. Franca 749
  8. Anglia 744
  8. Spanja 744
  10. Portugalia 739
  11. Gjermania 723
  12. Turqia 716
  13. Japonia 715
  14. Italia 713
  15. Irani 711
  16. Irlanda 711
  17. Suedia 710
  18. Uruguaji 703
  19. Danimarka 698
  20. Greqia 698

  Shėnim: Renditja e FIFA-s bazohet nė analizat dhe statistikat e tė gjitha vendeve dhe mbi rezultatet e arritura nė tetė vitet e fundit, tė vlerėsuara sipas rėndėsisė sė ndeshjeve tė luajtura dhe sipas fuqisė sė kundėrshtarėve.
  My silence doesn't mean I am gone!

 8. #8
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Se kuptoj vendin e 3-te te Hollandes edhe te 8-tin e Spanjes? Hollanda nuk arriti asnje sukses ne keto vitet e fundit edhe Spanja nuk eshte se ka shkelqyer. Nejse.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 9. #9
  ABSOLUT JUSTICE Maska e Piranha
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  Ikur drejt forumeve te lira
  Postime
  478
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Talking

  Citim Postuar mė parė nga Davius
  Publikohet renditja e re e FIFA-s
  1. Brazili 846
  2. Argjentina 787
  3. Holanda 781
  4. Ēekia 778
  5. Meksika 768
  6. SHBA 765
  7. Franca 749
  8. Anglia 744
  8. Spanja 744
  10. Portugalia 739
  11. Gjermania 723
  12. Turqia 716
  13. Japonia 715
  14. Italia 713
  15. Irani 711
  16. Irlanda 711
  17. Suedia 710
  18. Uruguaji 703
  19. Danimarka 698
  20. Greqia 698

  Shėnim: Renditja e FIFA-s bazohet nė analizat dhe statistikat e tė gjitha vendeve dhe mbi rezultatet e arritura nė tetė vitet e fundit, tė vlerėsuara sipas rėndėsisė sė ndeshjeve tė luajtura dhe sipas fuqisė sė kundėrshtarėve.
  Kush do me thote ndonje ndeshje te Iranit merr se tani per tani s'me kujtohet asnje ...
  Per me teper qe renditja bazohet me rendesine e ndeshjeve te luajtura dhe fuqise se kundershtareve...
  Po neve qe rrafem kampionet e Evropes, me Gjermanet marrim barazim ose humbim me diference 1 gol etj etj ....
  IRANI pffffffffffff

 10. #10
  Perjashtuar Maska e kurkushi
  Anėtarėsuar
  24-06-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
  Postime
  446
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Davius
  Publikohet renditja e re e FIFA-s

  Gjermania arriti tė kalonte 10 vende nė renditjen e pėrgjithshme tė FIFA-s, ndėrsa ekipi i SHBA-sė arriti tė renditej nė vendin e gjashtė, pas paraqitjes sė mirė nė "Gold Kup". Tri herė kampionia e botės, Gjermania, u rendit nė vend tė 11-tė, duke kaluar Italinė dhe kampionen e Europės, Greqinė.

  Gjermania ndodhej jashtė 20 ekipeve mė tė mira tė FIFA-s, por arritja nė gjysmėfinalet e Kupės sė Konfederatave i dha shumė pikė kombėtares sė drejtuar nga Jurgen Klinsmani. SHBA-ja arriti tė ngrihej katėr vende mė lart, pasi arriti tė kualifikohej tė shtunėn nė gjysmėfinalet e "Gold Kup"-it dhe tani ndodhet vetėm tri pikė pas rivalėve tė Meksikės.

  Japonia arriti tė renditej nė vendin e 13-tė, ndėrsa kampioni i botės, Brazili, u rendit pėrsėri nė vend tė parė. Argjentina u rendit nė vend tė dytė, pasi arriti nė finalen e Kupės sė Konfederatave, ku humbi ndaj rivalėve amerikano-jugorė tė Brazilit.

  Holanda arriti tė renditej nė vend tė tretė, duke lėnė pas Republikėn Ēeke, e cila zbriti nga vendi i dytė nė tė katėrtin. Franca ndodhet nė vend tė shtatė, ndėrsa Anglia, Spanja dhe Portugalia mbyllnin dhjetėshen mė tė mirė tė FIFA-s. Kampionia e Europės, Greqia, e cila u eliminua nė Kupėn e Konfederatave pa fituar asnjė ndeshje, zbriti nga vendi i 13-tė nė vend tė 19-tė.

  Ekipet e tjera, tė cilat arritėn tė fitonin pikė nė krahasim me renditjen e mėparshme, janė: Tunizia nė vend tė 32-tė (6 vende mė lart), Hondurasi nė vend tė 39-tė (11 vende mė lart), Gana nė vend tė 70-tė (15 vende mė lart).


  1. Brazili 846
  2. Argjentina 787
  3. Holanda 781
  4. Ēekia 778
  5. Meksika 768
  6. SHBA 765
  7. Franca 749
  8. Anglia 744
  8. Spanja 744
  10. Portugalia 739
  11. Gjermania 723
  12. Turqia 716
  13. Japonia 715
  14. Italia 713
  15. Irani 711
  16. Irlanda 711
  17. Suedia 710
  18. Uruguaji 703
  19. Danimarka 698
  20. Greqia 698

  Shėnim: Renditja e FIFA-s bazohet nė analizat dhe statistikat e tė gjitha vendeve dhe mbi rezultatet e arritura nė tetė vitet e fundit, tė vlerėsuara sipas rėndėsisė sė ndeshjeve tė luajtura dhe sipas fuqisė sė kundėrshtarėve.
  Si ėshtė e mundur qė kampioni i Evropės tė lihet nė fundin e tabelės???

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-07-2005
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kampioni i Evropes sduhet te jete fare ne tabele, por mua me cudit shum si amerika eshte ne vendin e gjasht dhe gjermania ne te 11-tin

 12. #12
  Football Factory Maska e Moltisanti
  Anėtarėsuar
  22-11-2002
  Postime
  1,437
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ku Bi Kjo Panamaja Qe Qeka Mo E Mir Se Neve Ne Renditje ???...loooool

  Apo Algjeria ???

  Ppfpfpff Se Mor Vesh

 13. #13
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Kjo renditja nuk esht dhe kurr nuk ka me qen "fair" prsh Irani ne Azi jan vetem 3 ekipe te forta Japonia, Rep Kores, dhe Irani. Cdo ndeshje qe fiton Irani mer te njejta pik sic marin ato Evropianet dhe Meksika dhe USA qe luaj isujt qe se kan idene futbollit por un do kisha nje pytje prsh ta fusje USA ose Iranin ne grupin e par me Hollanden dhe Rep Ceke a do te kualifikoeshin? Per mendimin tim kurr eshte vetem gjeografia qe i ndikon renditjen, jo se disa ekipe meritojn te jen aty ku jan.

 14. #14
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga niku-nyc
  Kjo renditja nuk esht dhe kurr nuk ka me qen "fair".
  Po cka eshte "fair" sot ne kete bore oreee!

  Ku mbetė "e drejta" qe t'a gjejmė ne...

  Hajt edhe ketij muhabeti varja, gezohem qe Shqiperia eshte para Maqedonise dhe kjo me ben te jem i gezuar, se s'me ha palla shume per Iranin ose Greqine ose Panamane. Shiqojme vetem ate qe eshte e jona!
  My silence doesn't mean I am gone!

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-06-2005
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  si ka mundesi irak para nesh mer??????

 16. #16
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga UnSeeN
  si ka mundesi irak para nesh mer??????
  UnSeeN, ke ndjek ndeshjet e Irakut, ke pare se cdo ndeshje e fitojne bindshem, ke pare se sa te forte jane...kjo i bene te jene para Shqiperise qe asgje s'eshte duke bere vetem se humbje dhe nerva tek ne! Kete na dhurojne djelmoshat tone me ate gjermanin e katandisur e syrgjinosur.
  My silence doesn't mean I am gone!

 17. #17
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Citim Postuar mė parė nga bayern
  Se kuptoj vendin e 3-te te Hollandes edhe te 8-tin e Spanjes? Hollanda nuk arriti asnje sukses ne keto vitet e fundit edhe Spanja nuk eshte se ka shkelqyer. Nejse.
  Hej bela...
  Kemi tre vjet qe ta sqarojme dhe...
  ...prape se prape thua qe nuk kupto!

  ...po afron viti katert

Tema tė Ngjashme

 1. Berisha tė ikė, kryeministri i ri nga PD.
  Nga Dajti nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 143
  Postimi i Fundit: 21-12-2009, 02:38
 2. Komploti boteror
  Nga ORIONI nė forumin Historia botėrore
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 31-10-2005, 11:59
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-01-2005, 08:58
 4. Fokusi i sezonit 2004 tė Formulės 1
  Nga VAZELOS nė forumin Sportet motorrike
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-10-2004, 07:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •